PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpido airbag çatlağı

serkanceber
26/06/2014, 11:51
selam arkadaşlar dün aksam fiata mail attım bugun aradılar yarın için randevu verdıler servıste. bakalım gideceğim ne olacak ? telefondaki yetkılıye ücretsiz değişim istiyorum dedim :) bir sonuç alamazsam hakem heyetine kadar gideceğim... sonucu buradan bildiririm..

cemdogu
26/06/2014, 13:33
selam arkadaşlar dün aksam fiata mail attım bugun aradılar yarın için randevu verdıler servıste. bakalım gideceğim ne olacak ? telefondaki yetkılıye ücretsiz değişim istiyorum dedim :) bir sonuç alamazsam hakem heyetine kadar gideceğim... sonucu buradan bildiririm..
Haydi inşaşşah, rastgele :))

serkanceber
26/06/2014, 17:58
Haydi inşaşşah, rastgele :))

:cool: hADİ BAKALIM :)

dkaplan025
26/06/2014, 18:56
araç kaç model

KEMAL OTO
26/06/2014, 18:59
Aracınız gp starjet emotion sa 2006-07-08 dir bu modele ücretsiz değişim yapabileceklerini sanmıyorum fakat yinede şanzınızı deneyiniz. torpido kapağındamı çatlak yoksa göğüsün üzerindeki airbag kısmımı çatlak?

erenemre
26/06/2014, 20:23
Aracınız gp starjet emotion sa 2006-07-08 dir bu modele ücretsiz değişim yapabileceklerini sanmıyorum fakat yinede şanzınızı deneyiniz. torpido kapağındamı çatlak yoksa göğüsün üzerindeki airbag kısmımı çatlak?

bence saçmalık eşşek gibi yapmaları gerek göğüs çatlağı kullanıcı hatası olamaz 90 model doğan larda bile göğüste çatlak olmuyor ki leğen plastiği gibi plastik kullanılmasına rağmen bence fiat ın mutlaka değişmesi gerek avrupa da olsa eşşek gibi değiştirirler ama Türkiye gibi 3.dünya ülkelerinde müşterilerini önemsemediğinden bencede değiştirmeyecektir.

serkanceber
26/06/2014, 20:47

usta nederler bılırsın ya seve seve yada ... yapacaklar. ayrıca forumda araştırmamışsın sanırım bu şekilde olupta ücretsiz yaptıran arkadaşlar mevcut. airbag kısmında şişlik var ve sağdan sola dogru 7-15 cm civarında kesik var çatlakta diyebiliriz buna.. ayrıca konsol tamamen yapış yapış ve insanın elini boyuyor. sanki boyanmışta daha kurumadan değmişsin gibi..

serkanceber
26/06/2014, 20:48
araç kaç model

2007

serkanceber
26/06/2014, 21:01
buda yaptıran bi arkadaştan alıntıdır :
MustafayıldırıM

03 Eylül 2013, 18:31
Arkadaşlar, biliyorsunuz bende aracımın göğüsünde çatlak olduğundan dolayı aynı şekilde Fiat Merkez i arayıp göğüsün değişmesi için istekte bulundum.

Geçen zaman içerisinde, bana sürekli dönüş sağlandı, aracımın fotoğraflarını çekmek için çağırıldım.
Servis ve merkezle sıkı bir telefon trafiği yaşadım.

Aracım 2008 model ~46.500Km ve full servis bakımlı ve İKİNCİ EL

Bugün gelen telefon sonucunda;

Aracımın göğüsünün ücretsiz değişeceğini söylediler :)

Fotolarını Ağaçlı servisten yolladığımız için oraya yönlendirdiler.

Hemen servisi aradım, durumu anlattım, "evet sisteme düştü daha yeni, bu tarz parçalar stokta olmadığı için sipariş veriyoruz, 1-2 hafta içerisinde gelir, daha doğrusu en geç 2 hafta içerisinde gelir, gelince biz sizi ararız dediler.

serkanceber
26/06/2014, 21:07
bir başka..

karaelmaz
19 Eylül 2013, 17:27
Sonunda aradılar.
Gecen hafta birmoda gögüz catlagı şişligi icin bildiri yapmiştim ogün bügündür arayan soran yok bu sabah 9 da 4442255 aradım dürümü anlattim onlarda kayıt actılar tofas@callus.com.tr imeile isterseniz foto da atın dediler attim foto
Az önce aradılar fotoları inceledik birmodun bilgilerine baktık gögsü ücretsiz degişimini yapacaklarını söylediler
Parca sipariş edilmiş gelince arıycaklar

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet Siyah(Ronc) 2008 75hp

yusuff06
27/06/2014, 00:11
Kardes benim arac 2007 model.sanayi bakimli.gecen sene ben ucretsiz degisim yaptirdim.senin aracida degistirirler.Ankara kartasta degisti

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

serkanceber
27/06/2014, 00:33
Kardes benim arac 2007 model.sanayi bakimli.gecen sene ben ucretsiz degisim yaptirdim.senin aracida degistirirler.Ankara kartasta degisti

way kardeşim ne güzel.. peki nasıl bir yol izledin verebileceğin bir kaç tavsiye varmı ?

serkanceber
27/06/2014, 00:48
bu arada durumla ilgili bir foto atayım bilmeyen arkadaşlar için... fotoyu netten buldum...

https://i.hizliresim.com/rLPLgP.jpg

https://i.hizliresim.com/NVMVqQ.jpg

srcnozy
30/06/2014, 00:28
benim aracım 2006 model daha yeni satın aldım aynı dert bendede var servis yardımcı olurmu acaba ?

cemdogu
30/06/2014, 00:41
benim aracım 2006 model daha yeni satın aldım aynı dert bendede var servis yardımcı olurmu acaba ?

geçmişinizde araç yetkili servis bakımlımıydı? düzenli olarak olmasa da, kaç defa yetkili servise girdi? KM, Kaza Durumu vesaire hepsi etken.Siz bi yetkili servise gidin, kronik sorun olduğunu bildiğinizi belirtin ve fotoğrafını çekip genel merkeze göndersinler...

srcnozy
30/06/2014, 01:35
geçmişinizde araç yetkili servis bakımlımıydı? düzenli olarak olmasa da, kaç defa yetkili servise girdi? KM, Kaza Durumu vesaire hepsi etken.Siz bi yetkili servise gidin, kronik sorun olduğunu bildiğinizi belirtin ve fotoğrafını çekip genel merkeze göndersinler...

walla aracı alalı 1 ay oldu inan bilmiyorum servis kaydını yarın istanbul beylikdüzunde birmot a gidicem bakalım bize ne hikaye anlatıcaklar :D

yusuff06
30/06/2014, 03:04
way kardeşim ne güzel.. peki nasıl bir yol izledin verebileceğin bir kaç tavsiye varmı ?
Servisten randevu aldim.servis kayit acti ve fotograf cekti.bana sonucu haber vereceklerini soyledi.daha sonra musteri hizmetlerini arayarak serviste kayit actirdim ve sikayet ollusturdular.1 sonra olumlu sonuc geldi.1 hafta sonra degisim yapildi.

EMRE ALTINOK
30/06/2014, 08:23
Selam puntiş dostları, arkadaşların yazdıklarına bakınca benimde bikaç sorum olacaktı. Bu airbag patlağı ile ilgili..

* belli modellerin hemen hepsinde bu kronik sorun var mı?

* güneşten korusak o bölgeyi gene de olur mu?

*her türlü önleme rağmen genede olursa hava yastığının kendi kendine açılması,çarpışma anında açılmaması vs. gibi bir sorun olur mu?

* bu çatlak meydana geldikten sonra bu şekilde kullanmaya devam etsek ve yolcu yavayastığını devre dışı bıraksak bir sorun olur mu? uzun süreli bıraksak diyorum..

şimdiden teşekkürler.henüz benim 2006 puntişimde olmadı ama ilerde olabilir de.

serkanceber
30/06/2014, 21:21
Servisten randevu aldim.servis kayit acti ve fotograf cekti.bana sonucu haber vereceklerini soyledi.daha sonra musteri hizmetlerini arayarak serviste kayit actirdim ve sikayet ollusturdular.1 sonra olumlu sonuc geldi.1 hafta sonra degisim yapildi.

peki dostum elınde serviste değişim yapıldıgına dair bir belge varmı ?

serkanceber
30/06/2014, 21:22
Selam puntiş dostları, arkadaşların yazdıklarına bakınca benimde bikaç sorum olacaktı. Bu airbag patlağı ile ilgili..

* belli modellerin hemen hepsinde bu kronik sorun var mı?

* güneşten korusak o bölgeyi gene de olur mu?

*her türlü önleme rağmen genede olursa hava yastığının kendi kendine açılması,çarpışma anında açılmaması vs. gibi bir sorun olur mu?

* bu çatlak meydana geldikten sonra bu şekilde kullanmaya devam etsek ve yolcu yavayastığını devre dışı bıraksak bir sorun olur mu? uzun süreli bıraksak diyorum..

şimdiden teşekkürler.henüz benim 2006 puntişimde olmadı ama ilerde olabilir de.

2006-2008 arası diye biliyorum ama emın degılm. güneşten korumakla falan alakası oldugunu da dusunmuyorum bu malzeme hatası bence..

yusuff06
30/06/2014, 22:16
peki dostum elınde serviste değişim yapıldıgına dair bir belge varmı ?

Maleseff :(

srcnozy
01/07/2014, 01:59

Walla bnde gittim bgun servise fotograf cekip merkeze yolladilar . Bakalim yarin naabicaklar... Aslinda servis elemani cok hevesli yardimci oldu bende sordum dedim sen cok heveslisin yaptirmaya temsilcide bana - ben bu isi yaptirirsam parca parasini tofastan biz alacagiz o yuzden dedi ve torpidonun tamaminin degisecegini fiyatininda 3200 tl oldugunu soyledi.

serkanceber
01/07/2014, 17:25
Maleseff :(

neyse en azından kayıtlarıda vardır..

serkanceber
01/07/2014, 17:27
Walla bnde gittim bgun servise fotograf cekip merkeze yolladilar . Bakalim yarin naabicaklar... Aslinda servis elemani cok hevesli yardimci oldu bende sordum dedim sen cok heveslisin yaptirmaya temsilcide bana - ben bu isi yaptirirsam parca parasini tofastan biz alacagiz o yuzden dedi ve torpidonun tamaminin degisecegini fiyatininda 3200 tl oldugunu soyledi.

3200 tl kım cebınden verır :) enayi derler adama. sonuçta kronik bir hata. valla ben dün gittim servise fotoları çektiler yolladılar bakalım ne sonuç çıkacak. orada bir müşteri vardı benımde gecen sene aynı sorundan yapmadılar okadar ugrastım yapmadılar dedı. valla dedım yapmak zorundalar yapacaklar gerekırse mahkemeye verırım dedım tabı o arada fiat elemanıda duyuyor bizi :)

dkaplan025
02/07/2014, 10:59
Yusuff bey tel no verebılırmısınız bendede aynı sorun varda

prefix
18/07/2014, 23:17
Bendede aynı sorun var 2011 punto evo dynamic bana % 50 ödeyebiliriz 1200 tl siz vericeksiniz dedi fiat genel merkez ,
ne yapabilirim ,nasıl bir yol izliycem bu kronik bi sorun belli yani

scarrow
27/08/2014, 09:03
Bir soru da ben sormak istiyorum. Bu değişim sırasında airbag ile ilgili herhangi bir değişim söz konusu mu? Aracımı satacağım ve satmadan önce göğüsü değiştirirsem ve airbagte bir değişim olursa satışta problem yaşarım. O yüzden bu değişimi yaptıran arkadaşlardan yardım bekliyorum.

onteo
06/03/2015, 14:48
Dün aradım bende malesef olumsuz cevap geldi. Aracın servis geçmişi olmadığı için yardımcı olamayacaklarını söylediler!!!

ayhank
01/06/2015, 11:56
Degisim yaptiran arkadaslara birsey sormak istiyorumm benim degisim olacak fakat servis benden iscilik istiyor

ayhank
01/06/2015, 11:56
Sizce ne yapmaliyimm 270tl +kdv

parola1818
01/06/2015, 19:25
Sizce ne yapmaliyimm 270tl +kdv
Ne koparırsak kar diyorlar yani. Neyse en azından astronomik bi rakam çıkarmamışlar. Hangi servis bu?

ayhank
02/06/2015, 11:40
Valla oyle hocamm tan oto

ayhank
02/06/2015, 12:19
Arkadaslar bugun cagri merkezinden aradilar aracimm parca ve iscilik ucretsiz olarak halledilecek hakkimizi aramasak 300tl odeyecektikk

trucker
28/07/2018, 13:09
benim araba 2011 punto evo aynısı oluştu serkan sonuç ne yaptırdınızmı...

trucker
28/07/2018, 13:21
2011 punto evo göğüs çatlağı sorunu benide mahvetti...servisten olumlu yanıt alıp ücretsiz yaptıran arkadaşlar yol gösterin....:(

edll
28/07/2018, 14:00
2011 punto evo göğüs çatlağı sorunu benide mahvetti...servisten olumlu yanıt alıp ücretsiz yaptıran arkadaşlar yol gösterin....:(

1 yıla yakındır ücretsiz yapılmıyor. ya özelde tamirini yaptıracaksınız yada mahkeme yoluna gideceksiniz.

Seagate189
28/07/2018, 20:49
Bu ariza nasil oluşuyor yavas yavas iz olarak meydana cikip catlamami oluyor yoksa birden mi catliyor

edll
28/07/2018, 21:48
Bu ariza nasil oluşuyor yavas yavas iz olarak meydana cikip catlamami oluyor yoksa birden mi catliyor

o duruma göre değişiyor. önce şişip çatlama olabiliyor, şişmeden çatlama olabiliyor. güneş altında fazla bırakmak zararlı bir durum mesela, çatlamayı hızlandırıyor. baskı uygulayarak silmekte buna neden olabiliyor. bu işi konyada orjinalinin aynısı yapan bir arkadaşımız var. forum üyelerine özel indirim uygulamakta. yolunuz düşerse tavsiye ederim. iki yıl önce yaptırdım gayet memnunum. https://www.karabayotoestetik.com/portfolio-item/fiat-punto-airbag-catlak-tamiri/