PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabadaki kireç lekelerini neyle çıkartırız

katip onur
26/06/2014, 10:48
Arkadaşlar arabalarımızdaki suların bıraktığı kireç lekelerini nasıl çıkartıyorsunuz? Park bahçe sulama için kullandıkları fiskiyelerin yarısı yoldaki arabaları suluyo ve kullanılan sularda kireçli, kuruyunca arabanın heryeri kireç lekesi oluyo, normal yıkamayla geçmiyo. Yıkamacıya bir iki sefer verdim ilaçlama yaptık dedi ama 2 mahalle gideyim yine kireçli suyu yiyoruz :) Kendimizin yapabileceği pratik yöntemler bilen var mı?

Arrest
26/06/2014, 10:56
Cila cila cila :)

katip onur
26/06/2014, 10:56
Çözüm bulamazsam Melih Gökçek'in belediyesinin önündeki fiskiyeye kadar kıracam hepsini :D

Arrest
26/06/2014, 11:09
Hahaha :))

Seronet
26/06/2014, 11:25
Sirkeli suyla silmek en basit yöntem.
Temizledikten sonra güzel ve kalıcı wax,sealant tarzı bir ürünle koruyabilirsin. Bu şekilde daha sonraki sıçramalarda kolayca silinebilir.

fotobelit
26/06/2014, 11:42
Yapıcak birşey yok..Kısa vadeli hızlı çözüm,cilalı şampuan olabilir..

katip onur
26/06/2014, 11:49
Cilalı şampuan kullanıyorum şimdilik de pek işe yaramıyor belki kullandığım ürün kötüdür ama sirkeli suyu deneyeceğim ;)

fotobelit
26/06/2014, 11:55
Cilalı şampuan kullanıyorum şimdilik de pek işe yaramıyor belki kullandığım ürün kötüdür ama sirkeli suyu deneyeceğim ;)

Acaba ılık su işe yararmı diye düşündüm..Sonuçta yağlı malzemeleri veya kuş pisliğini ılık su daha iyi çıkarıyor..Ilıksu+Cilalı şampuan bence sorunu çözer..

katip onur
26/06/2014, 11:57
Acaba ılık su işe yararmı diye düşündüm..Sonuçta yağlı malzemeleri veya kuş pisliğini ılık su daha iyi çıkarıyor..Ilıksu+Cilalı şampuan bence sorunu çözer..
Çözüme giden her yol mübah :) denemekde fayda var ;)

cemdogu
26/06/2014, 13:32
En iyi yolu polisaj aslında.polisajla pasta cila atsanız, boyanız yerine gelse...

Ha polisajlık hrm vakit hem nakit yoksa, o zaman 15Tl lik Noname killerden alıp uygulamak, ardından da poorboys gibi bi glaze atıp, üstüne de uzun tesirli Cila atarak kirece karşı korursunuz.

blackhawk
26/06/2014, 13:43
Sirkeli su boyaya zarar vermeden rahatlıkla çıkartır. Araç yıkarken artezyen su kullanıyorsanız kurumasına izin vermeden kurultayın.

katip onur
26/06/2014, 14:11
En iyi yolu polisaj aslında.polisajla pasta cila atsanız, boyanız yerine gelse...

Ha polisajlık hrm vakit hem nakit yoksa, o zaman 15Tl lik Noname killerden alıp uygulamak, ardından da poorboys gibi bi glaze atıp, üstüne de uzun tesirli Cila atarak kirece karşı korursunuz.

Pasta cilayı yaptırsam sadece killer, poorboys vs. gerek kalırmı ki? O işlemleri ve malzemeleri bilmiyorum da :) :agri:

tab
26/06/2014, 16:17
Kaporta kısmında ise bir kovaya elma sirkesi ve 5 ltlik suyu döküyorsunuz ve araba yıkama şeklinde yıkıyorsunuz ve biraz bekledik sonra suyla durulama sonra şampuanla aracı yıkıyor ve kuruluyorsunuz. Eğer camlarda ise elma sirkesini saf olarak pamukla dökerek uygulamasını yapıyorsunuz biraz zor çıkıyor uğraşmanız gerekir. Para var diyorsanız zaten gerekeni yapıyorlar.

katip onur
26/06/2014, 19:28
Beyler sirke işi çözdü ;) herkeze teşekkür ederim.. Bir arada fırsatı bulabilirsem pasta cila attırıp sirkeye devam edeceğim :)

cdogu
26/06/2014, 20:32
Beyler sirke işi çözdü ;) herkeze teşekkür ederim.. Bir arada fırsatı bulabilirsem pasta cila attırıp sirkeye devam edeceğim :)
Cila attirirsan ustune atacagin sirke onu söker. Pasta ciladan sonra sadece uzerine cila reloadı yap. Yenile yani. Yoksa korumanın ömrü kısalır