PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor yağ basıncı düşük motoru durdurun uyarısı

adrentos
25/06/2014, 21:53
2010 model 50.000 deki 1.3 multijet aracımı 10 gündür kullanmıyordum sabah gölgeye çekmek için marşa bastım ekranda bir uyarı '' motor yağ basıncı düşük hemen motoru durdurun '' sonra istop ettim 1 dakkika sonra bastım marşa ileri aldım hiç bir uyarı vermedi acaba dedim uzun zamandır marsa basmadığım için mı yapmıstır sonra arkadaşıma sordum babasında 1.3 doblo var ondada arada çalıstırmadığı zaman bu şekilde uyarı veriyormus birde bakım zamanı geldi kullanmadığım içinde bakımını yaptırmadım bu kmde yağ pompasının pek bozulacağını sanmıyorum en kısa zamanda servise gidicem öncelikle sizden bir fikir almak isterim

Berkantonlu
25/06/2014, 22:15
kısaca sı birdaha bu kadar ihmal etme beni diye uyarı vermiş bizim puntolarda böyledir ilgisiz davranınca böyle arada korkutur :D

Seronet
26/06/2014, 08:56
Geçmiş olsun, bakım zamanını geçirmemekte fayda var.
Yağ özelliğini kaybetmiş olabilir, yağ pompası düzensiz olabilir, katkı koyulduysa kanalları yada filtreyi tıkamış olabilir, takılan yağ filtresi yan sanayi yada yanlış olabilir. İlk aklıma gelenler bunlar. Başa dönüyorum, vakit kaybetmeden bakımını yaptırın.

blackhawk
26/06/2014, 13:36
Yazılımsal sıkıntı, ben de yaşadım servis yazılım attı düzeldi. birde yakıtı kaliteli yerden al demişti bunlar akıllı motormus yağ basıncıyla ne alakası varsa.

fotobelit
26/06/2014, 13:49
Bizim bi abimiz vardı''birdaha yapmadıysa sorun yok'' derdi :)...Birdaha olursa servise götürün..

angarali
26/06/2014, 16:38
Araç euro5 motor yani 95 beygir ise lamba da fasılalı yanıp sönüyorsa serviste test cihazına bağlayıp yağ prosedür dediğimiz uygulamanın kısacası güncellenmenin yapılması gerekiyor kardeşim. ..

adrentos
26/06/2014, 17:26
Arac 2010 model euro 4 75 lik servise gittim uzun zaman bekledigi icin yag suzulme yapmistir dedi birdaha uyari vermedi zaten

GT-I9192 cihazımdan gönderildi

angarali
26/06/2014, 17:49
Aynen yağ pompasının içersindeki yağ süzülmüştür ilk marşta yağ basıncı düşer. Yağ pompası içine yağı alana kadr yağ lambasını yatırır.