PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009 Hyundai İ30 CVVT Mode Plus Otomatik

outlife
25/06/2014, 15:45
Arkadaşlar malumunuz uzun süredir araba arıyorum. Artık her marka modele bakar oldum.

İkinci el fiyatları da bildiğin uzaya çıkmış üstelik hasarlı vs araçlar bile.

Fakat acil arabaya ihtiyacım olduğundan psikopat gibi temiz araç arıyorum. Samanlikta iğne aramak gibi bişey oldu artık.

Aşağıdaki linkte ki aracı sigortacı arkadaşa kontrol ettirdim. Temiz olduğunu söyledi. (rahat 50 tane palaka kontrolünde tek temiz çıkan araç bu arada)

Bu hyundai i30 u kullananların yorumlarını bekliyorum.

Hyundai i30 1.6 CVVT Mode Plus 2009 Model 31.500 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 169005109 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-nazcar...dan-i30-oto-orjinal-masrafsiz-koc-finan-ve-vade-169005109/detay)

teacherofenglish
25/06/2014, 16:11
Arkadaşımda dizel manueli vardı.O memnun bu araçtan ancak bence kasası değişmiş bir aracın bir alt kasasını almak bana mantıklı gelmiyor.Herkesin kesesine göre ama bu kasa da diğerinden iyi değil(görünüm olarak)
Birde geçenlerde bir haber okudum Hyundai Porsche,Lexus ve Jaguarın ardından en sorunsuz model seçilmiş sıfır km. alınanlardan bahsediyorum.

katip onur
25/06/2014, 16:25
Hyundai İ30'ların yakıtı düşük, parça sıkıntısı yok, servis ücretleri uygun diye biliyorum ama piyasasının hızlı olmadığını düşünüyorum, çok fazla tercih edilen bir model değil sanki. Uzun ömürlü biniciyseniz bence piyasası yavaş hızlı önemli değil, yeterki arabanız temiz olsun. Yalnız araba alırken siz de benim gibi ilanlara araba pazarlarına galerilere bakarak kendinizi kaybedenlerdensiniz sanırım :) Galericilerin araçlarına daha özenli ve detaylı baktırın derim sonra pişman olmayın. Galericilere karşı sahtekarlar diye bir önyargım var da :D

cemdogu
25/06/2014, 16:36
abi güzel araba.içi dışı temiz olanını bulmak zor iyi bulmuşsun.ama bu fiyata piyasası daha iyi olan arabalardan bulmanı önericem ben.tahminen işlerin hallolunca elden çıkarmayı planlayacaksın o zaman pişman olursun.

Bence ya yine punto, ya da pejo grubuna bakmaya çalış abi.İdarelikse tabii pejo.Yoksa yanından geçme.

outlife
25/06/2014, 16:41
hayır önümüzdeki 2 ay içinde en az 15 bin km yapacam. ödünç vs alabileceğim biri de yok eylül ekimi bekleyeyim.

temiz arabalar biz götümüzü yerden kaldırana kadr satılıyor. en az 3 araç ilanın aynı günü satıldı.

i30 lar ile ilgili de genelde iyi yorumlar okuyorum. yedek parça yakıt şanzıman vs. ile ilgili. subaru gibi değil yani :D

fotobelit
25/06/2014, 17:12
Bu paraya corsa veya fiesta alırdım...(Punto haricinde tabiki)

cemdogu
25/06/2014, 17:29
abi piyasa.corsayı boşver ama fiestanın yeni kasaları hoş görünüyor...

gececiyiz35
25/06/2014, 17:54
Allah aşkına italyan bravo dururken güney kore hyundaisi mi alınır. Tokyo diriftte bile kötülendikten sonra bu araç iyice iyice sogudum.

cdogu
25/06/2014, 18:06
Aynen abi yaw buna verecek paran var ise bravo alsan ya

LG-D802 cihazımdan gönderildi

byadrenalin
25/06/2014, 22:10
Hyundai servisinde çalışan bir usta tanıdığım bu kasaların en çok arıza çıkaran araba olduğunu söylemişti. Yeniler için sıkıntı yok diyordu ama servisteyken en çok bu kasa geliyormuş servise.

cemdogu
26/06/2014, 03:05
yeni kasaları cavlıyor ama, hakkaten güzeller :D

outlife
26/06/2014, 12:54
gençlik fiat dualogic şanzımandan vazgeçtiği gün fiattayım yine... ama benim canımın ne kadar yandığını siz daha iyi biliyosunuz... bravoya puntoya defalarca kere bakıp ula bi şans vereyim puntoya ve kendime belki bu sefer sıkıntısız denk gelir dedim ama o riski alamadım.

ondan sebep temiz her arabaya atlayışım... aha bugünde bi honda hrv buldum.

2009 i30 mu 2006 honda hrv mi?

cemdogu
26/06/2014, 13:25
gençlik fiat dualogic şanzımandan vazgeçtiği gün fiattayım yine... ama benim canımın ne kadar yandığını siz daha iyi biliyosunuz... bravoya puntoya defalarca kere bakıp ula bi şans vereyim puntoya ve kendime belki bu sefer sıkıntısız denk gelir dedim ama o riski alamadım.

ondan sebep temiz her arabaya atlayışım... aha bugünde bi honda hrv buldum.

2009 i30 mu 2006 honda hrv mi?
İşte bu, honda hrv!! Piyasada daha kolay çıkar elden, üzmez.Honda sever çok.Temizse bidr Lpgliyse tadından yenmez abi.

outlife
26/06/2014, 15:05
2006, 120 binde, lpg li, hasar kaydı 1 tane var tutar yok, 2 parça boya var honda bayisinden. aynı özelliklerde daha ucuz ve az km izmirde var bi tane arkadaşa baktırıyorum bugün. temizse izmire gideceğim alacağım. değilse ve burdaki satılmazsa burdakini alacağım kısmetse. ha ikisi de kaçarsa i30 a devam :)

cemdogu
26/06/2014, 17:03
2006, 120 binde, lpg li, hasar kaydı 1 tane var tutar yok, 2 parça boya var honda bayisinden. aynı özelliklerde daha ucuz ve az km izmirde var bi tane arkadaşa baktırıyorum bugün. temizse izmire gideceğim alacağım. değilse ve burdaki satılmazsa burdakini alacağım kısmetse. ha ikisi de kaçarsa i30 a devam :)

hayırlı olsun abi, az da yakıyor diye biliyorum onlar.tüpte en azından.

outlife
26/06/2014, 17:08
teşekkür ederim cem. hayırlısı neyse o olsun. olursa ilk iş ön tampon koruma yan basamak taktırmak olacak.

cemdogu
26/06/2014, 17:29
siyah arabaysa, cam fitillerinin olduğu alt kısma krom bar da çok yakışıyor abi.bir de bu araçlar için bikaç elektronik parça devresi var ufak tefek işte amerikan park o bu gibi bende yardımcı olurum sana onlardan da istersen

KEMAL OTO
26/06/2014, 19:06
Biraz daha çıkabilirse bravo otomatik tercih edebilirsin aslında şanzuman punto gibi değil daha kaliteli ve sorunsuz ama vites geçişleri için aynı şeyi söyleyemiyorum bir dsg kullanıcısı olarak :)

i30 lar lpg ye uyumlu ve gayet te sağlam fakat yeni kasasını görünce nedense hiç içim ısınmadı.