PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tansiyon Ölçüm

burhankutlu
21/06/2014, 22:15
Alakasız ama dijital tansiyon aleti almayı düşünüyorum hangi marka önerirsiniz kullanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum bir de bu bilek ve üst kol ölçüm cihazları hangisini tercih etmeliyiz bilgi verenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

OzzY
21/06/2014, 22:49
https://www.sislimedikal.com/UserFiles/UrunResim/BuyukResim/252201218183146omron_m6.jpg

not: model özel değil, marka ve tip olarak örnek.

byadrenalin
22/06/2014, 09:54
Digital yerine manuel olanlar her zaman daha dogru sonuç verir. Tabi tek basina olcemezsiniz. Sahsi fikrim digital alacaksaniz koldan olan daha mantikli. Cunku kol icindeki arter yuzeye daha yakin. Bilekteki daha derin. Daha dogru ve iyi bir olcum yapilabilir koldan. Marka model pek bilgim yok.

bora.sen
22/06/2014, 11:06
öncelikle manuel tercih edin,yok ben illa dijital istiyorum derseniz,en az yanılma payi Braun markalı ürünlerdir;ucuz ürünleri tercih etmeyin.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

OzzY
22/06/2014, 11:22
Digital yerine manuel olanlar her zaman daha dogru sonuç verir. Tabi tek basina olcemezsiniz. Sahsi fikrim digital alacaksaniz koldan olan daha mantikli. Cunku kol icindeki arter yuzeye daha yakin. Bilekteki daha derin. Daha dogru ve iyi bir olcum yapilabilir koldan. Marka model pek bilgim yok.

neden daha doğru sonuç verir? manuel ölçümde yapılanı cihazın yapması gayet kolay aslında.

tek başına neden ölçülmüyor? ben ölçüyorum.

geçen dün diş doktorum dijital aletle ölçtü yüksek geldi, kalibrasyonumu bozuldu acaba bunun diyip manuel aletle kendisi ölçtü, tamam aynı diyip bıraktı.

byadrenalin
22/06/2014, 11:43
neden daha doğru sonuç verir? manuel ölçümde yapılanı cihazın yapması gayet kolay aslında.

tek başına neden ölçülmüyor? ben ölçüyorum.

geçen dün diş doktorum dijital aletle ölçtü yüksek geldi, kalibrasyonumu bozuldu acaba bunun diyip manuel aletle kendisi ölçtü, tamam aynı diyip bıraktı.

Dediğim gibi digitaller her zaman doğru sonuç vermez. Manuel için kendiniz ölçemezsiniz dedim :)

burhankutlu
24/06/2014, 19:30
manuel var zaten de ben ölçemiyorum anlamadım gitti onu bir türlü. koldan ölçüm braun marka galiba tercih edilebilir anladığım kadarıyla

GPEMREE
24/06/2014, 19:44
Omron marka iyidir. Ozan arkadasimizin verdigi resimdeki ornek guzel. Tavsiye ederim.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

khanunl
24/06/2014, 20:05
[QUOTE=burhankutlu;919052]Alakasız ama dijital tansiyon aleti almayı düşünüyorum hangi marka önerirsiniz kullanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum bir de bu bilek ve üst kol ölçüm cihazları hangisini tercih etmeliyiz bilgi verenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

En doğru ölçümü koldan ölçüm yapan cihazlar yapar.Braun markanın herhangi bir modelini tercih edebilirsiniz !

OzzY
24/06/2014, 23:24
Omronda ısrar ediyorum, dayım doktor anneanneme omron aldı. Babamda araştırıp omron almış. Diş doktorumda da omron var.

Manuel için kendiniz ölçemezsiniz dedim :)

Anlamadım hala :) yani manuel alet ile ben kendi tansiyonumu mu ölçemem? Eğer öyleyse neden? Ben ölçüyorum, diş doktorumda ölçtü :)

Evren_c
25/06/2014, 01:02
Omron, Omron, Omron. Başka marka almayın. Omron profesyonel bir markadir. Koldan ölçenden alın. Bizde Ozan'in fotografını koyduğu modelden var. Manuellerle aynı ölçüyor. Doktorlar da bu markayı kullanıyor, hastanelerde de daha profesyonel modelleri var.

Teorik olarak dijital olan aletler daha hassastir aslında ama arıza olasılığı var sonuçta. Aynı sey mekanik olanlarda da gecerli, kalibrasyonu bozulabilir ama daha dusuk bir ihtimal tabii.

murat17
25/06/2014, 01:10
dijital olanlar pıllerı zayıfladıgı zaman degerler degısebılıyor mekanık olanlar daha garantilıdır manuel alırsanız alman malı alın ama alman malı pek pıyasada yok olanlar cin malı

hoksi
25/06/2014, 16:44
Koldan ölçüm yapan cihazlardan şaşmayınız.

Omron
Braun ikiside doğru sonuçlar veriyor