PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park halindeki aracıma çarptılar

kristaldeniz
14/06/2014, 22:14
bugün akşama doğru evimin önünde park edilmiş halde duran aracımı nakliyat firmasına ait bir kamyon sürttü. arka çamurlukta büyük derin sürtme ön kapıda da lokal derin sürtme. ya arkadaş aracın ön tarafına telefon numaramı koymuşum neyine ısrar ediyorsun geçemeyeceğin yerden geçeceğim diye. tek yönlü genişçe ara bir sokak. önce soldaki aracın lastiğini patlatmış sürtünce. sonra geri geleyim derken benim araca sürtmüş. ulan ben o telefon numarasını kızlar dönsün diye mi bırakmışım ön cama. ara çekiver de çekeyim aracım. sürttükden sonra arıyorlar abi araca sürttüler diye. kamyoncu sürtüyor bir de aracı şuraya park edeyim yol kapandı deyip kaçıyor. neyse ki plaka ve firma bilgilerini aldık. firmayı aradık abi araçlarımızın kaskosu var. gel pazartesi hallederiz dedi. tamam falan dedik bakalım.umarım arıza çıkarmazlar. olur ki arıza çıkardılar ne tavsiye edersiniz.şahidim falan var diğer araç sahibi vs. ben olay çıkarsa orada trafiği arayıp şikayet etmeyi düşünüyorum.

resimler;
https://i.hizliresim.com/YP7Xzj.jpg
https://i.hizliresim.com/8n74pk.jpg

cdogu
14/06/2014, 22:26
Geçmiş olsun,bi problem yok ufak hasarlar. Değişime gerek kalmadan boya ile kurtarır.

henky
14/06/2014, 22:57
Geçmiş olsun her ne kadar can sıkıcı bir surum olsada karşı tarafın trafik sigortası ve kaskosu halleder.

kristaldeniz
14/06/2014, 23:09
pazartesi firma gelin görüşelim dedi. umarım arıza çıkarmazlar. cana geleceğine mala gelsin tabi ama hiç yoktan can sıkıntısı işte..
sağolun bu arada.

hoksi
14/06/2014, 23:20
Geçmiş olsun neyse ki çok büyük bir şey yok

kristaldeniz
15/06/2014, 00:01
tevafuk 2 ay önce boyattırmıştım aynı yeri. yine park halindeyken biri sürtüp kaçmıştı. kendim yaptırmıştım. vardır bir hayır bakalım. ikidir aynı yere sürtüyorlar.

byadrenalin
15/06/2014, 13:58
Tam 5 sefer arabama park haline aynen bu tarzda sürttüler. O yüzden hep derim kasko yapacağıma arabamı oto parka bırakırım diye.

Çok büyük hasar yok. Bana kalırsa adamın sigortasından kaskosundan halletirmek yerine. 100-150 lira nakit almaya çalışın. Kendiniz yaptırın. Sırf şu ufak şeyler için arabanıza en az 300-500 hasar kaydı geçirecektir kasko şirketi. Yazık günah.

kristaldeniz
15/06/2014, 17:53
kendi kasko ya da sigortan üzerinden değil de karşı tarafın kasko ya da sigortasından işlem yapıldığında tramerde hasar kaydı gözükmüyor diye biliyorum. kimin sigorta ya da kaskosu üzerinden işlem yapılıyorsa hasar kaydı onda gözüküyor.

cemdogu
15/06/2014, 20:45
kendi kasko ya da sigortan üzerinden değil de karşı tarafın kasko ya da sigortasından işlem yapıldığında tramerde hasar kaydı gözükmüyor diye biliyorum. kimin sigorta ya da kaskosu üzerinden işlem yapılıyorsa hasar kaydı onda gözüküyor.

malesef öyle değil.kusur sizde de olsa aracınıza hasar kaydı işleniyor.nice 100 liralık işler 3000 lira diye işleniyor piyasada biliyorsunuz.Eğer kendi kaskonuzun hasarsızlığı bunu kabul ederse ki sanmıyorum, öyle deneyin.Yoksa kasko aracınıza hasar kaydı işletecektir.

tayfux
15/06/2014, 20:57
Hocam maalesef İstanbul gerçeği. Benim de aracıma ufak da olsa olmuş ben yokken çok sinir olmuştum ama bir süre sonra gerçekten İstanbul gerçeği diyorum kendi kendime..

kristaldeniz
15/06/2014, 21:33
malesef öyle değil.kusur sizde de olsa aracınıza hasar kaydı işleniyor.nice 100 liralık işler 3000 lira diye işleniyor piyasada biliyorsunuz.Eğer kendi kaskonuzun hasarsızlığı bunu kabul ederse ki sanmıyorum, öyle deneyin.Yoksa kasko aracınıza hasar kaydı işletecektir.

hocam yanlışınız olmasın?
tüm kusur karşı tarafta olup, onun sigortası aracılığı ile aracınıza işlem yapılırsa hasar tutarınız tramerde hasarı karşılayan aracın sorgulamasında çıkıyor. yani siz kendi plakanızı sorguladığınızda çıkmıyor. çünkü siz kendi sigortanız ile herhangi bir işlem yaptırmamış oluyorsunuz ve çıkacak bir sonuç olmuyor.

SaLDo
15/06/2014, 21:48
Tam 5 sefer arabama park haline aynen bu tarzda sürttüler. O yüzden hep derim kasko yapacağıma arabamı oto parka bırakırım diye.

Çok büyük hasar yok. Bana kalırsa adamın sigortasından kaskosundan halletirmek yerine. 100-150 lira nakit almaya çalışın. Kendiniz yaptırın. Sırf şu ufak şeyler için arabanıza en az 300-500 hasar kaydı geçirecektir kasko şirketi. Yazık günah.

Kimse nakit para vermez. Şahsen ben vermem :) Sigorta bu zamanlar için var.

Eagle34
15/06/2014, 22:42
geçmiş olsun,ben experim hata sizde değilde hasar kaydı sizde görünmez

byadrenalin
15/06/2014, 23:12
Kimse nakit para vermez. Şahsen ben vermem :) Sigorta bu zamanlar için var.

Valla ben aldım. E-5 te arka tamponuma bindirdi biri. Dedim bunla uğraşamam ben kardeş kusura bakma. Yok fotoğraf çek yok ara sor et bilmem ne. Ki zaten hiç bir kaportacı da uğraşmaz bu küçük işlem için. Sen bana ver bir 150 ben boyatırım dedim. Aldım 150 liraya boyattım arka tamponu komple :)

halils2
16/06/2014, 00:49
Sağlık olsun oluyor böyle şeyler dün akşam da ben vurdum aganın birine, geri giderken :) indim baktın onun tampunda avuç içi kadar boya gitmiş benim tampon 5 cm falan çizik boyatayım istersen dedim gerek yok, yok onda bişey dedi ben de ısrar etmedim iyi akşamlar dedim bastım gittim :D.

Problem
16/06/2014, 03:15
Öncelikle geçmiş olsun, aynı olay neredeyse tam anlattığınız gibi eski arabamda başıma gelmişti, firma aracın yanındaki dükkana kartvizit bırakmış sorunsuz halledildi. Benim belirtmek istediğim konu şu ki aracıma hasar verildikten sonra kendi başıma bir kaportacıya gittim hasarın tahminen 300-350 lira arası hallolacağını söyledi, ekspertiz vs. işlemleri yapıldıktan sonra verdiğim banka hesabına yatan para 680 liraydı yanı bana 350 civarı masraf çıkaran kaportacı sigortaya 680 lira hesap çıkarmıştı, bu nedenle ikinci el arabalarda basit tamirat ve düzeltmelerde bile çok absürt rakamlar çıkmakta, yani bir aracın sadece bir çamurluğu boyanmış fakat tramerde yansıması 2000 civarı, bu bana garip geliyor, arada birileri yolunu buluyor sanırım.

grandeizmit
16/06/2014, 12:01
geçmiş olsun,ben experim hata sizde değilde hasar kaydı sizde görünmez

Kesin olarak gözükecektir. Hasar kaydının görünmeme durumu söz konusu değil. Sadece park halinde çarpma yazıyor bazı şirketler. Ama kesin olarak sorgulamada gözükür.

Kadir00906
16/06/2014, 13:03
Büyük geçmiş olsun.Allah beterinden korusun

Eagle34
16/06/2014, 19:03
Kesin olarak gözükecektir. Hasar kaydının görünmeme durumu söz konusu değil. Sadece park halinde çarpma yazıyor bazı şirketler. Ama kesin olarak sorgulamada gözükür.

görünmez kardeşim experim diyorum akşama kadar milyon tane arabayla uğraşıyorum yalanmı söylicem:=))

EMRE ALTINOK
16/06/2014, 19:29
yalaan sööylüüyorrsuunn..yalaann.. (KADİR İNANIR)

;)

kristaldeniz
16/06/2014, 20:07

hasar kaydı tamamen kusurlu aracın plaka sorgulamasında gözükür. ben diğer aracın sigortası üzerinden işlem yaptıracağımdan bende gözükmeyecek. diğer araçta hem kendi hem de benim aracın hasarları gözükecek.

grandeizmit
17/06/2014, 10:21
Arkadaşlar net olarak söylüyorum kesinlikle gözükür Araç plakam 41 AS 630 ve eski aracım 41 KA 343 sorgulama yaparsanız ikisinde de çıkıyor. Birinde park halinde çarptılar diğerinde ışıklarda minibüs geldi çarptı. İkisinde de kuruş para vermedim karşı tarafın sigortasına yaptırdım . Hatta bu hafta sonu yine park halindeki araca çarpmışlar bu sefer kaskomu bozdurup yaptıracam mecbur.

kristaldeniz
17/06/2014, 21:21
Arkadaşlar net olarak söylüyorum kesinlikle gözükür Araç plakam 41 AS 630 ve eski aracım 41 KA 343 sorgulama yaparsanız ikisinde de çıkıyor. Birinde park halinde çarptılar diğerinde ışıklarda minibüs geldi çarptı. İkisinde de kuruş para vermedim karşı tarafın sigortasına yaptırdım . Hatta bu hafta sonu yine park halindeki araca çarpmışlar bu sefer kaskomu bozdurup yaptıracam mecbur.

öncelikle geçmiş olsun.
çarpmalarda tamamen kusursuz muydunuz?
tüm kusur karşı tarafta mıydı?
şuan benim bildiğimin tam tersini söylüyorsunuz. ayrıca bir exper arkadaş da gözükmediğini söyledi. şaşırdım ve kafam karıştı açıkçası.

kristaldeniz
18/06/2014, 19:13
arkadaşlar var bi uğursuzluk sanırım. bugün de iş yerinin oraya park ettim. akşam çıkışta bir de baktım arka tampona sürtmüş gitmiş sığırın biri. ya hu ne iştir anlamadım. sadaka mı vereyim kurban mı kestireyim anlamadım.

ceb_58
18/06/2014, 19:32
hasar kaydı tamamen kusurlu aracın plaka sorgulamasında gözükür. ben diğer aracın sigortası üzerinden işlem yaptıracağımdan bende gözükmeyecek. diğer araçta hem kendi hem de benim aracın hasarları gözükecek.

Tramer den sadece kimlik numaranız ile sorgulatırsanız çıkıyor, benim araçta da karşı taraf kusurluydu o yaptırdı sigortadan, sadece kendi kimlik numaram ile sorgulatınca çıkıyor. Haricinde plaka, şaşi no veya motor no sorgulamalarında hasar kaydı bulunamadı diyor.

zoomes
19/06/2014, 16:45
Geçmiş olsun, tam aynı noktadan bundan 2.5 yıl önce sizinkinden çok daha sağlam bir darbe almıştık, arka çamurluğun yarısı, arka sol dış kapı sacı, jant tekerlek, arka aks komple değişti o zaman, beterin beteri var yani yaklaşık 6000 TL hasar kaydı çıkmıştı, ki araç daha 4 aylık ve 3000 km deydi kırmızıda beklerken olmuştu.Zaten durdurmadım 6 ay sonra elden çıkarmıştım aracı.

grandeizmit
20/06/2014, 14:47
öncelikle geçmiş olsun.
çarpmalarda tamamen kusursuz muydunuz?
tüm kusur karşı tarafta mıydı?
şuan benim bildiğimin tam tersini söylüyorsunuz. ayrıca bir exper arkadaş da gözükmediğini söyledi. şaşırdım ve kafam karıştı açıkçası.

tamamen kusursuzdum .
Piyasada aracında ağır kazaları olan bir kaç satıcı bu tarz hurafeler ortaya atıyor. Sonrada inanılıyor. Zaten kaza sorgulamalarda bile bir kaç çeşit var; mesela park halinde çarpma, ağır kaza, hafif kaza vs. Kesinlikle şu net plaka numarası üzerine yapılan tüm işlemler sorgulamada çıkar. İsterseniz havadan uçak düşsün aracın üstüne. Sorgulamada aracın plakasında çıkar.

fredsav
22/06/2014, 11:45
çok geçmiş olsun