PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım niye çok yakıyor?

ozanoz93
12/06/2014, 20:54
arkadaşlar yillik bakimindan sonra buji ve yağ değişiminden sonra arabam çok yakmaya başladi shell ve opeten başka almiyorum benzin, arac 100 km de 8 veya 9 yakiyor hep bujiden olsa titreme yapar ama yapmiyor araba titreme, servisin kullandiği yağdan olabilirmi sizce

cemdogu
12/06/2014, 23:20
olabilir.serviste sizin göstergeleri de sıfırlamış olabilirler buna da dikkat etmek lazım.full depodan sonra trip a yı sıfırlayın, anlık tüketimi de sıfırlayın depo bitene kadar da ellemeyin.Doğru değeri bakımdan sonra göstermesi gerekir.

C2105 cihazımdan gönderildi

seralex
13/06/2014, 00:15
Benim aracımında 80 bin bakımından sonra yakıtı 6.5 lt den 7.5 8 lt lere çıkmıştı. Ben bakımını sanayide yaptırmıştım tekrar ustaya gittim yakıtı arttı diye usta herşeyi orjinal ürün kullandık falan dedi zamanla düşer dedi. 1 ay kullandım düşmedi bende baya araştırdım hatta izmire gittim bi puntocu arkadaşa gösterdim kullanılan malzemeleri onlarda da sorun yoktu geriye bi yağ kalmıştı. Yağ konusunda da baya bi araştırma yaptım hatta burada konu açtım sağolsun arkadaşlar yardımcı oldular bana castrol edge 5-40 yağı tavsiye ettiler. Ustaya gittim kullandığı yağı sordum oparın 10-40 yağını kullanmış gittim castrol edge 5-40 yağ aldım değiştirttim sonra yakıt tekrar 6.5 lt lere düştü. Bence yağın kesin etkisi var yakıta, bence sizde aracınıza hangi yağın konulduğunu öğrenin gerekirse değiştirtin.