PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dynamic mi Fun mı?

merzel
05/06/2014, 21:07
Arkadaşlar şu araçla anlaştım. Allah nasip ederse alacağım. Araçta kaza, boya, değişen yok. 1.4 62000de. Satacak arkadaş fun modeli olduğunu söyledi ama bugün sigortacı tanıdığıma aracı sorgulattım orada dynamic olarak gözüküyor. Bu araç dynamic mi fun mı?

adrentos
05/06/2014, 21:08
Fun model bu hocam

GT-I9192 cihazımdan gönderildi

merzel
05/06/2014, 21:15
Bu arada kendimi tanıtmayi unuttum. Adım Mehmet Merih. İzmirde yaşıyorum. Öğretmenim. Yeni çocugum oldu. Yaklaşık 3 aydır araç bakıyorum. Bu aracı eşimin memleketinde buldum.

Araç 2009 model orjinal 62000de kaza boya değişen yok. Sadece arkadaş on tarafta modifiye amaçlı tamponu boyatmış ve fiat amblemini sökmüş. Şu anki 2. el piyasası düşünüldüğünde araç ne kadar eder acaba?

Dynamic lie fun arasındaki fark nedir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

adrentos
05/06/2014, 21:35
22 ila 24 arasi duruma gore gideri vardir gercek dinamiclerde o model yilinda dijital klima farki var en cok dikkat cekeb

byadrenalin
05/06/2014, 21:45
23 falan eder. Arabanın dynamic olmadığı kesin. Ama active mi fun mı onu bilemiyorum.

evrenarisoy
05/06/2014, 21:49
araç FUN, Dinamic olsa dijital klima olurdu, Dynamicden artısı 16 inç jant, spor paket vs..

06MRT93
05/06/2014, 21:51
Bu arada kendimi tanıtmayi unuttum. Adım Mehmet Merih. İzmirde yaşıyorum. Öğretmenim. Yeni çocugum oldu. Yaklaşık 3 aydır araç bakıyorum. Bu aracı eşimin memleketinde buldum.

Araç 2009 model orjinal 62000de kaza boya değişen yok. Sadece arkadaş on tarafta modifiye amaçlı tamponu boyatmış ve fiat amblemini sökmüş. Şu anki 2. el piyasası düşünüldüğünde araç ne kadar eder acaba?

Dynamic lie fun arasındaki fark nedir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

merhabalar, fun pakette 16inç çok kollu fun jantlar vardır, koltukları gri/siyah spor gibidir, deri direksiyon ve vites topuzu vardır, ön göğüste fabrika çıkışlı karbon kaplama vardır, farbrika çıkışkı marşpiyel, spoiler vardır ayrıca ön farlar fabrika çıkışlı olarak karartılmıştır anlayacağınız özel bi seridir bu resmini gösterdiğiniz araç FUN gayet güzel ve gösterişlidir önce ki arabam 1.4 fire fun idi öneririm:thumbs_up2:

merzel
05/06/2014, 21:52
Satıcı arkadaşta fun dedi ancak sigortada dynamic olarak geçiyor. Noterdeki yanlışlıktan kaynaklanıyor galiba.

Öndeki fiat amblemi elindeymiş. Bunu aldıktan sonra önüne takabilir miyiz?

merzel
05/06/2014, 21:55
merhabalar, fun pakette 16inç çok kollu fun jantlar vardır, koltukları gri/siyah spor gibidir, deri direksiyon ve vites topuzu vardır, ön göğüste fabrika çıkışlı karbon kaplama vardır, farbrika çıkışkı marşpiyel, spoiler vardır ayrıca ön farlar fabrika çıkışlı olarak karartılmıştır anlayacağınız özel bi seridir bu resmini gösterdiğiniz araç FUN gayet güzel ve gösterişlidir önce ki arabam 1.4 fire fun idi öneririm:thumbs_up2:

Çok teşekkür ederim detaylı açıklama için. Bu benim ilk aracım olacak. Söylediklerine bakınca doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Yakıt tüketimi nasıldır acaba? Acemi olduğumuz için ilk başlarda tüp taktırmayı düşünmüyorum...

cdogu
05/06/2014, 21:55
Valla herhalde takılabilir. En kötü yan sanayi bir ızgara alınır ön logo yeri olan. Araba temiz görünüyor KM de gayet iyi ama iyice kontrol ettirmek lazım. Dynamic en dolu modeldir şahsi düşüncem Dynamic veya yıla göre Emotion donanım bakmanız olur. Fun Dynamic (dolu) ile Active(boş) paketin ortasındaki bir donanım pakedi. Dijital klima yok,ama jant var,karartılmış far vs. Yani donanımlı diyebileceğimiz bir model. Ama Emotion keyfi başka,4 cam otomatik,dijital klima,sensörler vs. derken baya dolu oluyor.

cdogu
05/06/2014, 21:56
Çok teşekkür ederim detaylı açıklama için. Bu benim ilk aracım olacak. Söylediklerine bakınca doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Yakıt tüketimi nasıldır acaba? Acemi olduğumuz için ilk başlarda tüp taktırmayı düşünmüyorum...

Yakıttan ziyade performans beklentinize göre değişir. Kimi vardır yokuşta bayılır der. Fire motor ekonomik bir motor ama kuvveti çok iyi değil. Bu yüzden imkan var ise dizel de bakabilirsiniz. Daha performanslı olur yakıtta da çok üzmeyecektir.

merzel
05/06/2014, 21:57
Valla herhalde takılabilir. En kötü yan sanayi bir ızgara alınır ön logo yeri olan. Araba temiz görünüyor KM de gayet iyi ama iyice kontrol ettirmek lazım. Dynamic en dolu modeldir şahsi düşüncem Dynamic veya yıla göre Emotion donanım bakmanız olur. Fun Dynamic (dolu) ile Active(boş) paketin ortasındaki bir donanım pakedi. Dijital klima yok,ama jant var,karartılmış far vs. Yani donanımlı diyebileceğimiz bir model. Ama Emotion keyfi başka,4 cam otomatik,dijital klima,sensörler vs. derken baya dolu oluyor.

Desiğim gibi 3 aydır araç arıyorum. Emotion modeli yok denecek kadar az olsada çok pahalı. Eşimin memleketinde buldum bir tanıdıktan aracı. Araç tertemiz. Hasar kaydı yok. Boya yok. 60.000de. Daha ne olsun. Bulunca kaçırmak istemedim.

cdogu
05/06/2014, 22:01
Sesiğim gibi 3 aydır araç arıyorum. Emotion modeli yok denecek kadar az olsada çok pahalı. Eşimin memleketinde buldum bir tanıdıktan aracı. Araç tertemiz. Hasar kaydı yok. Boya yok. 60.000de. Daha ne olsun. Bulunca kaçırmak istemedim.

Hayırlara vesile olsun,Fun da gayet iyi bir donanım pakedi. Fire konusunda LPG düşünebilirsiniz. Pek çok arkadaş oldukça makul seviyede ortalama yakalıyorlar tüple. Gidişi hakkında yorum yapmıyorum görecelidir,benim işimi gayet güzel görüyordu. Ama bazı arkadaşlar konu açıp sollamaya çıkamadıklarını vs. söylüyorlardı mesela. Beklentiye göre değişir.Sonuçta 1.4 litre hacminde 77 beygir gücünde ekonomik bir motor.

merzel
05/06/2014, 22:02
Performans çok önemli değil benim için. İkimiz de acemiyiz. Araç çok nadir 100 km'nin üstüne çıkacaktır.

adrentos
05/06/2014, 22:05
Cekis olarak zayif olsada sonucta ralli yapmayacaksiniz yakit olarakta ileride lpg dusunurseniz 100 kmde 25 lira civari lpg harcamaniZ olur ilk arac icin guzel bir tercih

merzel
05/06/2014, 22:07
Cekis olarak zayif olsada sonucta ralli yapmayacaksiniz yakit olarakta ileride lpg dusunurseniz 100 kmde 25 lira civari lpg harcamaniZ olur ilk arac icin guzel bir tercih

Benzinde aşağı yukarı şehir içinde ne kadar yakar?

adrentos
05/06/2014, 22:09
Bir arkadasimda vardi 8.5- 9 litre benzin yaktigini soyluyordu sehir ici

06MRT93
05/06/2014, 22:09

yakıt tüketimi çok düşüktür şehir içi 6.8 in üstünü hiç görmedim sakin kullanımda ama biraz sert kullanırsanız 8.5 lt filan görür, önce ki aracımda BRC marka tüp vardı çok uyumluydu şaka gibi rakamlar ortaya çıkıyodu 50 tl ye 290-300 km yol gidiyodum uzun yolda ama çok km yapmıyosanız lpg önermem

cdogu
05/06/2014, 22:16
+1 eğer çok yol yapmayacaksanız hiç LPG'ye gerek yok. LPG'nin kendini amorti etmesi için çok km yapması gerekir.

merzel
05/06/2014, 22:16
yakıt tüketimi çok düşüktür şehir içi 6.8 in üstünü hiç görmedim sakin kullanımda ama biraz sert kullanırsanız 8.5 lt filan görür, önce ki aracımda BRC marka tüp vardı çok uyumluydu şaka gibi rakamlar ortaya çıkıyodu 50 tl ye 290-300 km yol gidiyodum uzun yolda ama çok km yapmıyosanız lpg önermem

Senede en fazla 8.000 ila 10.000 yaparım herhalde. Eğer çok fazla yakacak olursa lpg düşünebilirim ama ilk planda amacım orjinalliğini bozmamak. Eğer taktıracak olursam aklımda bulunsan BRC.

adrentos
05/06/2014, 22:24
Dusuk kmler icin lpg gerek kalmayabilir ama 1 kez lpgli arac kiraladik sehir ici sehir disi klima acik 200 kmde 38 lira lpg yakinca arkadasim geldigi gibi aracina lpg taktirdi suan keske daha once taktirtsaydim diyor

halils2
05/06/2014, 22:32
Arkadaşlar araç için yorum yapmışlar ben farklı yerden yaklaşmak istiyorum :) eğer yeni çocuk sahibiyseniz bagaj olarak yetersiz gelecek bir kaç zaman sonra. Benim bagajda fix bebek arabası var arqçta benle gezer hep geriye pek bi yer kalmıyor hani hem bebek arabası hem mangal veya ne bileyim valiz falan koyulmuyor twtle falan giderken ya arka koltuğa koyacan eşyaları ya da bebek arabasını almıycan. Kısacası ilerüye dönük uzun vadede kullanacaksanız ilerde bagaj lazım olur diye düşünüyorsanız bence sedan bir araç bakın.

merzel
05/06/2014, 22:46
Arkadaşlar araç için yorum yapmışlar ben farklı yerden yaklaşmak istiyorum :) eğer yeni çocuk sahibiyseniz bagaj olarak yetersiz gelecek bir kaç zaman sonra. Benim bagajda fix bebek arabası var arqçta benle gezer hep geriye pek bi yer kalmıyor hani hem bebek arabası hem mangal veya ne bileyim valiz falan koyulmuyor twtle falan giderken ya arka koltuğa koyacan eşyaları ya da bebek arabasını almıycan. Kısacası ilerüye dönük uzun vadede kullanacaksanız ilerde bagaj lazım olur diye düşünüyorsanız bence sedan bir araç bakın.

Evet bagaj konusunda çekincelerim vardı ancak bebek arabası o kadar illet birşey ki hangi bagaja koyarsan koy a bagajı bitiriyor.

cdogu
05/06/2014, 23:48
Ya benim anladığım siz yeni araç kullanmaya başlayan bir çift olarak hem şehir içi uygun yakıtlı,hem bakımı vs. ucuz hem de güzel bir araba arıyorsunuz. Benim tavsiyem bunlar için Punto olurdu. Ama Halil emmi her zamanki gibi doğru konuşuyor. Bebek koltuğu büyük yer kaplayacaktır. Eve götür getir yapma gibi bir şansınız yok. Benim aracımı sattığım ailenin de var bebek koltuğu. Koltukta sürekli bağlı tutuyorlar. Bir sorun yok şimdilik.

halils2
05/06/2014, 23:52
Evet bagaj konusunda çekincelerim vardı ancak bebek arabası o kadar illet birşey ki hangi bagaja koyarsan koy a bagajı bitiriyor.

O konuda yanılıyorsunuz :) 2014 linea nın bagajına 1 bebek arabası 1 isofix çocuk koltuğu 2 orta boy valiz sağına soluna da bir kaç bir şeyler koydular ve daha da yer vardı ;). Tercih sizin tabiki

merzel
09/06/2014, 00:21
Arkadaşlar Allah nasip ederse yarın aracı alıyorum.

Yaptıracağım birkaç birşey var. Bunları size danışmak istedim.

1. Araç önden çekişli olduğu için ön lastikler biraz yıpranmış. Ön 2 lastiği değiştireceğim. Boyut olarak bu modellerde 195 mi 205 mi? Ve hangi markayı önerirsiniz. İzmirde yaşıyorum.

2. Aracın 60bin bakımına servis 600tl dedi. Özelde yaptırmak istiyorum. Fiyat olarak aşağı yukarı ne kadardır?

3. Servis park sensörüne 175tl fiyat istedi. Sadece sesli olana. Dışarıda fiyatları nasıldır?

06MRT93
09/06/2014, 00:35
Arkadaşlar Allah nasip ederse yarın aracı alıyorum.

Yaptıracağım birkaç birşey var. Bunları size danışmak istedim.

1. Araç önden çekişli olduğu için ön lastikler biraz yıpranmış. Ön 2 lastiği değiştireceğim. Boyut olarak bu modellerde 195 mi 205 mi? Ve hangi markayı önerirsiniz. İzmirde yaşıyorum.

2. Aracın 60bin bakımına servis 600tl dedi. Özelde yaptırmak istiyorum. Fiyat olarak aşağı yukarı ne kadardır?

3. Servis park sensörüne 175tl fiyat istedi. Sadece sesli olana. Dışarıda fiyatları nasıldır?

öncelikle hayırlı olur inşallah kazasız belasız binersiniz :)
1-Ben 205 55 16 takmıştım çünkü 205 piyasada daha fazla bulunan ve fiyatı daha uygun olan bi ebattır. 195 biraz pahalıdır. Ayrıca 205 ile yere daha sağlam basarsınız fiyat aralığı söylemediğiniz için marka öneremiyorum
2-Nelerin değişeceğine göre değişir detaylı inceleyin derim.
3-Fun paketlerde park sensörü fabrika çıkışlı diye biliyorum.. fakat servisten daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz diye düşünüyorum

merzel
09/06/2014, 00:38
öncelikle hayırlı olur inşallah kazasız belasız binersiniz :)
1-Ben 205 55 16 takmıştım çünkü 205 piyasada daha fazla bulunan ve fiyatı daha uygun olan bi ebattır. 195 biraz pahalıdır. Ayrıca 205 ile yere daha sağlam basarsınız fiyat aralığı söylemediğiniz için marka öneremiyorum
2-Nelerin değişeceğine göre değişir detaylı inceleyin derim.
3-Fun paketlerde park sensörü fabrika çıkışlı diye biliyorum.. fakat servisten daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz diye düşünüyorum

1. Fiyat aralığım yok. Aklımda bulunsun 205 taktırayım. Marka olarak hangisi? Lassa, Pirelli, Yokohoma, Continental, Michelin ... ???

2. 60.000 bakımından neler değişekse onları değiştirmeyi düşünüyorum. Alternatör kayışından filtrelere kadar.

3. Serviste takılan park sesnörü ggde 50tl civarı. Neden bu kadar çok istiyorlar anlamıyorum.

06MRT93
09/06/2014, 01:41
1. Fiyat aralığım yok. Aklımda bulunsun 205 taktırayım. Marka olarak hangisi? Lassa, Pirelli, Yokohoma, Continental, Michelin ... ???

2. 60.000 bakımından neler değişekse onları değiştirmeyi düşünüyorum. Alternatör kayışından filtrelere kadar.

3. Serviste takılan park sesnörü ggde 50tl civarı. Neden bu kadar çok istiyorlar anlamıyorum.

bana kalırsa conti derim gayet kaliteli bi lastiktir ama daha uygun bi lastik alayım derseniz kesinlikle Sava derim çok kaliteli bi lastik kullandım ve bi daha kesinlikle sava tercih edicem. Kayışlar filan çok yüksek tutmaz özel serviste yaptırırsanız 400 tl'yi geçeceğini zannetmiyorum.

merzel
12/06/2014, 03:46
Bugun dort lastigi de degistirdim. Pirelli p1 takrirdim. 750tl tuttu.

Sent from my Nexus 5 using