PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiattan Paramı Aldım....

biancoangelo
29/05/2014, 21:55
:cool: Arkadaşlar Fiattan farklı tarihlerde 2 adet araç aldım. İkiside Fiat Finans Kredisi kullanarak alınan araçlardı.

Tabi kredi kullanırken her ikisinede dosya masrafı adı altında para yatırdım/kesinti yaptılar.

Bu yapılan kesintileri belgeleyen makbuzları Avukatım aracılığıyla öncelikle Tüketici hakem heyeti daha sonrada İcra Mahkemesi yoluyla aldım.

Bir dosyamda 600 diğerinde 500 Tl kesinti yapmışlardı. KKDF MSDF haricinde paramın tamamını aldım. Ayrıca Avukatımda bir lira talep etmedi. Avukatlık ücretini Fiat'a bağladı.

Kredi dosya masrafı ödediyseniz. Bunları Alabilirsiniz. :cool:

Pm atabilirsiniz. (Avukatım 3.5 ay uğraştı.... )

biancoangelo
29/05/2014, 22:03
Yakın tarihte evrakları sitede yayınlacaktır. Ancak Finallerim dolayısıyle 13.06,2014 den sonra.

cdogu
29/05/2014, 22:23
tüketici hakem heyetinin en çok kullanıldığı alan burası. 1- bu dosya evrak masrafı iadesi 2-telefon vs. özellikle sizin başvurduğunuz sebepten bankalar çok muzdarip. her dosya masrafı kart aidatı vs. iade ediliyor. tüketici hakem heyeti geç çalışıyor ama sonuç çoğunlukla iyi oluyor. haklarınızı bildiğiniz ve peşine düştüğünüz için sizi tebrik ederim.

Arrest
29/05/2014, 22:33
Denizbanktan 2 adet kredi cektjm biri 4 ay biri 2 ay oldu bende alabilirmiyim ki

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

CMasteR
29/05/2014, 22:38
Denizbanktan 2 adet kredi cektjm biri 4 ay biri 2 ay oldu bende alabilirmiyim ki

Alabilirsin. Bankadan aldığın belge ile kaymakamlığa git tüketici hakem heyetine itirazda bulun. Bende yarın gideceğim itirazda bulunmaya meblağ çok fazla değil ama bankaya neden kalsın ?

Arrest
29/05/2014, 22:57
Alabilirsin. Bankadan aldığın belge ile kaymakamlığa git tüketici hakem heyetine itirazda bulun. Bende yarın gideceğim itirazda bulunmaya meblağ çok fazla değil ama bankaya neden kalsın ?

Ben belgeleri hic saklamam direk cop :D bida isterim verirler

CMasteR
29/05/2014, 22:58
Ben belgeleri hic saklamam direk cop :D bida isterim verirler

Bidaha istemeye bildiğim kadarı ile para alıyorlar 70 ila 140 tl arası ama sen yinede bir sor ;) benim abla bankada çalıştığı için beleş hallediyoruz :D

Arrest
29/05/2014, 23:26
Bidaha istemeye bildiğim kadarı ile para alıyorlar 70 ila 140 tl arası ama sen yinede bir sor ;) benim abla bankada çalıştığı için beleş hallediyoruz :D

Hangi banka pampa

dexter
29/05/2014, 23:35
başlıkta imla hatası var "paramı aldım" olacak "mı" ayrı yazılırsa soru anlamı taşır.

CMasteR
30/05/2014, 00:03
Hangi banka pampa

Vakıfbank dayı

cdogu
30/05/2014, 01:00
başlıkta imla hatası var "paramı aldım" olacak "mı" ayrı yazılırsa soru anlamı taşır.

Belki inanamamıştır,"Para Mı Aldım Lan Yoksa?!" Gibisinden :)

LG-D802 cihazımdan gönderildi

henky
30/05/2014, 16:10
Arkadaşlar bu iş çok kolay nisan 14 de bende tüketici hakem heyetine başvurdum. Bence hiç durmayın sizde alın paranızı geri.işlem çok basit
Kısaca açıklamak gerekirse ;

1-İlk olarak banka veya fiat finastan yada hangi bankadan kredi kullandıysanız dosya masraf dekontu nu alıyorsunuz normalde ücretsiz veriliyor ama ücret talep de edebilirler ücret talep ederlerse istedikleri parayı verin ve onunda fişini istetin aynı zamanda o parayıda geri alıyorsunuz

2- Aldığınız dosya masraf dekontu ile bağlı bulunduğunuz kaymakamlığa gidip tüketici hakem heyetine başvuruda bulınuyorsunuz.hazırda olan bir dilekce var siz sadece kişisel bilgileriniz yazıyorsunuz çok basit birşey.

3- Sonra bu dilekçenin 3 adet fotokopisini çekiyorsunuz,biri sizde kalıyor,biri hakem heyetine veriliyor,diğeride iyadeli taahhütlü olarak kredi kullandığınız kuruma gönderiliyor

Hepsi bu kadar bundan sonra oturup bekliyorsunuz maksimum 3 ay içerisinde size cevap vermek zorundalar ve bu iş yüzde 98 olumlu yönde sonuçlanıyor

Hepinize kolay gelsin

biancoangelo
30/05/2014, 23:19

Kesinlikle alabilirsin. Ancak yaşadığın şehirde bu işle ilgilenen avukatlar illaki vardır.
Vekilsiz girme derim. Süreç uzun ve yorucu oluyo.

biancoangelo
30/05/2014, 23:21
Arkadaşlar bu iş çok kolay nisan 14 de bende tüketici hakem heyetine başvurdum. Bence hiç durmayın sizde alın paranızı geri.işlem çok basit
Kısaca açıklamak gerekirse ;

1-İlk olarak banka veya fiat finastan yada hangi bankadan kredi kullandıysanız dosya masraf dekontu nu alıyorsunuz normalde ücretsiz veriliyor ama ücret talep de edebilirler ücret talep ederlerse istedikleri parayı verin ve onunda fişini istetin aynı zamanda o parayıda geri alıyorsunuz

2- Aldığınız dosya masraf dekontu ile bağlı bulunduğunuz kaymakamlığa gidip tüketici hakem heyetine başvuruda bulınuyorsunuz.hazırda olan bir dilekce var siz sadece kişisel bilgileriniz yazıyorsunuz çok basit birşey.

3- Sonra bu dilekçenin 3 adet fotokopisini çekiyorsunuz,biri sizde kalıyor,biri hakem heyetine veriliyor,diğeride iyadeli taahhütlü olarak kredi kullandığınız kuruma gönderiliyor

Hepsi bu kadar bundan sonra oturup bekliyorsunuz maksimum 3 ay içerisinde size cevap vermek zorundalar ve bu iş yüzde 98 olumlu yönde sonuçlanıyor

Hepinize kolay gelsin

Her zaman olumlu olmuyor. Fiat parayı iade etmiyor. Avukat aracılığıyla uğraşmanızda fayda var.

biancoangelo
30/05/2014, 23:24

Senin nickinde de bi hata var. Özel isimler küçük harfle başlamaz. Dexter olmalıydı.

Birde Türkçede x,q,w gibi harfler kullanılmaz. Dexter yerine Dekster demeliydiniz...

:play_bal:

sinaga
11/01/2015, 18:18
bende konuya ek yapayım.
benda puntoyu aldığımda koç fiattan kredi kullandım. 550 tl dosya masrafı kestiler.
tüketici mahkemesine başvurudum. fiattan olumsuz yanıt geldi ama gelen yazıya binaen tüketici mahkemesi lehime karar verdi. 1 aydır yatırırlar mı diye bekliyorum ve hala dosya masrafını yatırmadılar. hafta içi ilçe tüketici mahkemesine gidip, benim lehime çıkan karrarın fiaata ulaşıp ulaşmadığını soracam eğer ulaştıysa dönem arasında icra yoluyla dosya masrafını alacam

teacherofenglish
11/01/2015, 18:34
bende konuya ek yapayım.
benda puntoyu aldığımda koç fiattan kredi kullandım. 550 tl dosya masrafı kestiler.
tüketici mahkemesine başvurudum. fiattan olumsuz yanıt geldi ama gelen yazıya binaen tüketici mahkemesi lehime karar verdi. 1 aydır yatırırlar mı diye bekliyorum ve hala dosya masrafını yatırmadılar. hafta içi ilçe tüketici mahkemesine gidip, benim lehime çıkan karrarın fiaata ulaşıp ulaşmadığını soracam eğer ulaştıysa dönem arasında icra yoluyla dosya masrafını alacam
Fiat paranızı yatırmaz.Ancak icra yoluyla 1 hafta içerisinde alabilirsiniz.Zaten 1 ay beklemişsiniz.İcraya başvuru yapın 20-25 lira masrafı var sonra paranız hesabınızda.(İcraya verirken kredi çektiğiniz tarihten bugüne aradaki faizi de bir avukata rica edip hesaplatıp alın paranızı fazlasıyla.)

sinaga
11/01/2015, 18:43
Fiat paranızı yatırmaz.Ancak icra yoluyla 1 hafta içerisinde alabilirsiniz.Zaten 1 ay beklemişsiniz.İcraya başvuru yapın 20-25 lira masrafı var sonra paranız hesabınızda.(İcraya verirken kredi çektiğiniz tarihten bugüne aradaki faizi de bir avukata rica edip hesaplatıp alın paranızı fazlasıyla.)
üst yazının tarihine baktım yarın 1 ay doluyor. am şimdi köydeyim anca dönem arasında bu işe uğraabilirim.bir de icra mahkemesi sürecini bi anlatabilir misin? avukat mı tutmak lazım yoksa kendi dilekçemiz iş görür mü

Honor COOPER
11/01/2015, 18:48
Bu forumu seviyorum ücretsiz Dil bilgisi dersi bile var.

Ersal
12/01/2015, 01:31
:cool: Arkadaşlar Fiattan farklı tarihlerde 2 adet araç aldım. İkiside Fiat Finans Kredisi kullanarak alınan araçlardı.

Tabi kredi kullanırken her ikisinede dosya masrafı adı altında para yatırdım/kesinti yaptılar.

Bu yapılan kesintileri belgeleyen makbuzları Avukatım aracılığıyla öncelikle Tüketici hakem heyeti daha sonrada İcra Mahkemesi yoluyla aldım.

Bir dosyamda 600 diğerinde 500 Tl kesinti yapmışlardı. KKDF MSDF haricinde paramın tamamını aldım. Ayrıca Avukatımda bir lira talep etmedi. Avukatlık ücretini Fiat'a bağladı.

Kredi dosya masrafı ödediyseniz. Bunları Alabilirsiniz. :cool:

Pm atabilirsiniz. (Avukatım 3.5 ay uğraştı.... )

Sizin adınıza çok sevindim güle güle harcayın hakkınız olan paranızı.Bunlardan ne koparsanız iyidir.Elinize emeğinize sağlık.

mrbleeeed
12/01/2015, 01:42
tüketici heyetine başvuruların cevaplanması en az 2 ay sürüyor. bilginize.

bir de fiat'a "parayı uzatmadan ver, avukatlık masrafıyla uğraşma sonra" dense ne cevap verirler acaba.

kabul etmezlerse 500 lira dosya masrafı için bir o kadar da (belki daha çok belki dha az bilmiyorum) avukata para vermeleri kendi saçmalıkları olur. emsal onlarca belki yüzlerce karar var sonuçta.

sinaga
12/01/2015, 20:49
tüketici heyetine başvuruların cevaplanması en az 2 ay sürüyor. bilginize.

bir de fiat'a "parayı uzatmadan ver, avukatlık masrafıyla uğraşma sonra" dense ne cevap verirler acaba.

kabul etmezlerse 500 lira dosya masrafı için bir o kadar da (belki daha çok belki dha az bilmiyorum) avukata para vermeleri kendi saçmalıkları olur. emsal onlarca belki yüzlerce karar var sonuçta.
bugün fiatı aradım mevzuyu anlattım. parayı verecek misiniz yoksa forumlarda icra yoluyla alınabilir yazmışlar, öyle mi yapayım dedim. telefondaki bayan biz ödeme yapmıyoruz dedi. tamam o zaman dedim icra yoluyla alırım dedim kapattım .

teacherofenglish
13/01/2015, 00:20
üst yazının tarihine baktım yarın 1 ay doluyor. am şimdi köydeyim anca dönem arasında bu işe uğraabilirim.bir de icra mahkemesi sürecini bi anlatabilir misin? avukat mı tutmak lazım yoksa kendi dilekçemiz iş görür mü
İcra müdürlüğünde memura gidip olayı anlatıyorsunuz.O da sizden pul,yarım pembe dosya ve 20 lira harç ve paranın yatması için banka hesap numarası alıyor.1 hafta sonra paranız hesapta.Yani avukat falan derdi mahkeme olayı yok.Avukata siz kendiniz önceden gidip faiz hesaplatabilirsiniz.Yıllık %9 faizi olmalı paranızın.Misal ben 2012'de 550tl dosya masrafını 2013'te 620tl olarak geri almıştım.Buradan da konu açmıştım zamanında.

Kadir00906
13/01/2015, 09:26
Bizde fiattan kredi kullanmıştık yapı kredi üzerinden, babam da başvurdu bizimkide onaylandı, sdece paranın hesaba geçmesini bekliyoruz.Tahmini ne kadar sürede geçiyor hesaba bilgis olan var mı?

Yoksul
13/01/2015, 13:32
Cagri merkezimize ilettiginiz evrak talebiniz isleme alinmistir. Talep ettiginiz duzenleme tarihi 1 yila kadar olan belgelerinizi ucretsiz, duzenleme tarihi 1 yildan eski belgelerinizi belge basina 5 tl ucret karsiliginda 7 gun sonra subenizden alabilirsiniz. 08502220900

Bu dosya masrafı derdine bende düştüm finansbank dan bu güne kadar ayri ayri 10 kredi cekmişimdir toplamda 50 bini bulmuştur dosra masrafları 1000tl olsa ugraşmaya deger. Dekontları bulamadım finans bankdan istedim onlarda üsteki mesajı göndermişler

CesSpOoL
13/01/2015, 23:42
Aslında bu tür işler hepimizin başında var, avukat arkadaşları olan varsa bir vekalet versinler, hem arkadaşınız hem siz kazanın. Genel olarak çözüme ulaşıyor bu dosya masrafı şikayetleri, kimi banka hakem heyeti kararına diretmiyor kimisi mahkeme kararını dahi temyiz edip yargıtaydan dönene kadar vermemekte ısrarcı oluyor.. umarım hepimize kolayı denk gelir :)