PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Linea hakkında bildikleriniz

SaLDo
25/05/2014, 22:47
Selam arkadaşlar. Abime Linea baktık 2010 1.3 model dizel emotion yarı otomatik 73 binde. 30 bin Tl ye bırakıyor. 400 tl hasar kaydı ve 2 parça lokal boyası var. düşüncelerinizi merak ediyorum arkadaşlar. Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

Eagle34
25/05/2014, 22:49
yarı otomatik değil uydurmatik vites onlar bence almayın pişman olursunuz

CMasteR
25/05/2014, 22:59
fiatın otomatikleri sıkıntı pek bulaşmamak lazım. Zaten bundan sonra kaldırdılar sanırım

Seronet
25/05/2014, 23:17
Ben kullaniyorum, cok istemiştim ama otomatikten vazgeçtim, malum sorunları hepimiz biliyoruz. Genel olarak memnunum, Emotion olan bi hayli keyifli.

cdogu
25/05/2014, 23:40
Punto'larda otomatikler kalktı. Sebebi ne bilmiyorum ama iki ihtimal veriyorum. Ya yeni şanzıman seçeneği gelecek otomatiğe dair, ya da Punto Türkiye'den kalkıyor.

Linea gerçekten güzel bir araç ben değerlendiriyorum aslında evin ikinci arabası olarak ya Punto ya da Linea düşünüyorum.

CMasteR
25/05/2014, 23:43
Punto'larda otomatikler kalktı. Sebebi ne bilmiyorum ama iki ihtimal veriyorum. Ya yeni şanzıman seçeneği gelecek otomatiğe dair, ya da Punto Türkiye'den kalkıyor.

Linea gerçekten güzel bir araç ben değerlendiriyorum aslında evin ikinci arabası olarak ya Punto ya da Linea düşünüyorum.

Linealarda kalkmadımı acaba ?

Arrest
25/05/2014, 23:43
Linea puntonun sedan versiyonu :) city yok ama.. Dizel otomatikler cift robotlu sanzuman. Dizel otomatiklerin sanzumani cok sorunlu degil.

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

SaLDo
25/05/2014, 23:50
Bu otomatik sorunu abime anlattım ama şu var. City özelliğini örnek verebilirim. Nasıl city arızası her arabada yoksa, otomatik şanzıman sorunuda her linea da yoktur sanırım. + Ben sadece Punto'da duydum bu sorunu. Bunun haricinde, yeni araçlardan dizel ve otomatik(yarı olsun farketmez) bu fiyata, bu donanıma sanırım bulmak zor.

CMasteR
25/05/2014, 23:53
Vallahi ilk defa linea ya Seronet Serhat abinin aracına bindim gayette güzel geniş araç ilk izlenim olarak kullanmadım bilmiyorum ama kesinlikle yabana atılacak bir araç değil. Puntodan inip Lineaya binince segment farkı bariz anlaşılıyor hemen :D

celenlee
26/05/2014, 09:44
Otomatiğin kalkma durumu tamamen fiyatların çok fazla artmasından kaynaklanıyor.

B sınıfı bir aracın da bir limiti var yani. O fiyatlara kolay kolay satamaz. Opel Corsa'da Dizel otomatiğin kalkması gibi.

Aynı şanzıman 500L'de Fiorino Panda ve Dablolarda devam ediyor sonuç olarak.

ermanadakale
26/05/2014, 11:08
bencede otomatik yerine manuel tercih edilmeli hem satarken kolay satarsınız hem arıza bakım sorunlarından kurtulmuş olursunuz ilk önce o yaşlarda ve km de otomatik bir linea yada puntoyo binerek test edin derm.
manuel linea ile geçen yaz 5 kişi kırklarelinden bodruma gittik 100 km altına hiç düşmedik maşallah bagaj değil kamyon kasası hepimizin 1 er bavulu vardı sıkıntısız aldı 1 depo ile bodruma ulaştık 800 küsür tam hatırlayamadım
putodan biraz daha fazla yol sesi alıyo gibi geldi bana belkide lastiktendir .

grandeizmit
26/05/2014, 12:21
yarı otomatik değil uydurmatik vites onlar bence almayın pişman olursunuz

Ben kullanıyorum, hiç bir sıkıntım yok sadece kullanımı otomatiklerden daha güzel olduğu için tam otomatik üretimi yapanların uydurması sizin söyledikleriniz. 1.4 corsa tam otomatikten daha kuvvetli daha seri sadece bunu söyleyebilirim.

SaLDo
26/05/2014, 19:40
Manuel elbet daha iyi olurdu ama maalesef kullanamıyor. Yılda 30-40 bin km yapıldığı için de dizel olması şart. Bu şartlarda 30 bin e başka model bulunmaz zaten. Yorum atan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonrası kadir kısmet artık. :)

celenlee
26/05/2014, 21:34
Manuel elbet daha iyi olurdu ama maalesef kullanamıyor. Yılda 30-40 bin km yapıldığı için de dizel olması şart. Bu şartlarda 30 bin e başka model bulunmaz zaten. Yorum atan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonrası kadir kısmet artık. :)

Sunu da hesap edin, dualogic var 40-50binde debriyaji bitmis, dualogic var 130binde baski balata degismis.ikinci elde bu risk var. Mjet dualogicin baskibalata ve hidrolik rulman oldugu icin parcalari pahali, heleki volanti da isin icine girerse masraf artiyor.

75likle 90lik arasindaki en buyuk masraf farki baski balata takiminda ;)

SaLDo
26/05/2014, 21:55
Sunu da hesap edin, dualogic var 40-50binde debriyaji bitmis, dualogic var 130binde baski balata degismis.ikinci elde bu risk var. Mjet dualogicin baskibalata ve hidrolik rulman oldugu icin parcalari pahali, heleki volanti da isin icine girerse masraf artiyor.

75likle 90lik arasindaki en buyuk masraf farki baski balata takiminda ;)

Hayırlısı artık. Aracı kontrol ettireceğiz tabii. Bu gibi durumda fiyat indirimine gidebilirz.

Aslında benim genel sormak istediğim bu fiyat iyi mi

Eagle34
26/05/2014, 23:14
Ben kullanıyorum, hiç bir sıkıntım yok sadece kullanımı otomatiklerden daha güzel olduğu için tam otomatik üretimi yapanların uydurması sizin söyledikleriniz. 1.4 corsa tam otomatikten daha kuvvetli daha seri sadece bunu söyleyebilirim.

işin içinde olduğum için söylüyorum,birmotta çalışıyorum kafamdan sallamadım

Seronet
27/05/2014, 08:56
Fiyat makul seviyede, ne çok yüksek ne çok ucuz.
Benim vazgeçmemin asıl sebebi masraflarının ağır olmasıydı.
Balata, volan, robot, sensör vs.. beni biraz korkuttu açıkçası.

grandeizmit
27/05/2014, 09:32
işin içinde olduğum için söylüyorum,birmotta çalışıyorum kafamdan sallamadım

Neye göre uyduruk onuda açarsanız bari tam olur hangi tür vitesle kıyasladınız. Merak ettim

SaLDo
30/05/2014, 00:57
Selam arkadaşlar. Bugün aracın satışını aldım. Dediğim gibi araç emotion yani full + full dediklerinden :)

Gün yüzüne duyarlı otomatik açılıp kapanan farlar
Şişme koltuk ( bel desteği)
4 cam otomatik
16'' çelik orjinal jantları
Esp,asr
digital klima
cruise control
Kapı altı aydınlatma
ağır açılan torpido
orjinal usb girişi
kadife bej koltuklar.
arka koltu arası bardaklık vs. kısa masa
yarı otomatik şansıman
Deneme şansım olmadı ama sanırım aynalarda ısıtmalı.
Vites değişikliklerini hissetmiyorsunuz bile.
Ve çok çok rahat bir araba.
vs. vs

beni benden alan donanımları oldu :)

Sürüş keyfi de hayli güzel. Düz yolda zorlanmadan 180-200 km yi rahat gördüm. Yüksek hızlarda gayet savrulmadan gemi gibi gidiyor.

Aracımız 73 bin km ve dizel otomatik. Sadece sağ ön çamurlukta boya var, 2010 model olan aracımızda zerre çizik boya yok. Sonuç olarak memnun kaldım. Uzun vaade de umarım bizi üzmez.

Allah herkese nasip eyler inşallah.

CMasteR
30/05/2014, 00:59
hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. Güvenli sürüşler :)

gecegezen39
30/05/2014, 01:03
Selam arkadaşlar. Bugün aracın satışını aldım. Dediğim gibi araç emotion yani full + full dediklerinden :)

Gün yüzüne duyarlı otomatik açılıp kapanan farlar
Şişme koltuk ( bel desteği)
4 cam otomatik
16'' çelik orjinal jantları
Esp,asr
digital klima
cruise control
Kapı altı aydınlatma
ağır açılan torpido
orjinal usb girişi
kadife bej koltuklar.
arka koltu arası bardaklık vs. kısa masa
yarı otomatik şansıman
Deneme şansım olmadı ama sanırım aynalarda ısıtmalı.
Vites değişikliklerini hissetmiyorsunuz bile.
Ve çok çok rahat bir araba.
vs. vs

beni benden alan donanımları oldu :)

Sürüş keyfi de hayli güzel. Düz yolda zorlanmadan 180-200 km yi rahat gördüm. Yüksek hızlarda gayet savrulmadan gemi gibi gidiyor.

Aracımız 73 bin km ve dizel otomatik. Sadece sağ ön çamurlukta boya var, 2010 model olan aracımızda zerre çizik boya yok. Sonuç olarak memnun kaldım. Uzun vaade de umarım bizi üzmez.

Allah herkese nasip eyler inşallah.hayırlısı olsun güle güle kullanın linea sayfamızada bekleriz..

cdogu
30/05/2014, 01:43
hayırlısı olsun güle güle kullanın linea sayfamızada bekleriz..

1 mesajınız tanışmaktan ziyade Linea sayfanızın reklamını yapmak için. Üzücü..

Saldıray abi hayırlı olsun,ben de beğeniyorum Linea'ları. :)

LG-D802 cihazımdan gönderildi

SaLDo
30/05/2014, 02:16
Teşekkürler canlar :)

erhan4785
30/05/2014, 09:07
Hayırlı olsun güle güle kullanın..

Seronet
30/05/2014, 09:29
Hayırlı olsun, güle güle binin.
Senin gözünden bir inceleme bekliyoruz.

atacetin1714
30/05/2014, 11:20
Punto ve Linea modellerinin üretimi devam ediyor. Yeni Linea 'nın dışında Classic Linea üretimi de devam etmektedir.
Yeni araç olarak 500L ve 500L Living modellerini de incelemenizi öneririm.
Şahsen tavsiye edebileceğim araçlar arasında. Bu araçlarda Dualogıc (Otomatik) vites seçenekleri 1.3 M jet 85Hp 'lik modellerde sunuluyor. Türkiye şartlarına uygun, yerden yüksek ve yol tutuşu gayet başarılı araçlar.

atacetin1714
30/05/2014, 11:34
Linealarda kalkmadımı acaba ?

Punto modellerinin üretime devam ediyor.
Linea modelleri de Yeni Linea ve Calssic Linea olarak iki kasada da üretilmeye devam ediyor.

emreilgin
30/05/2014, 12:04
kazasız belasız kullanırsınız inşallah :)

frthyt
30/05/2014, 12:15
Selamlar.
2010 activeplus linea 1.3multijet sahibi olarak size ilk tavsiyem kesinlikle 1.6 olanını alın.. 1.3 gitmiyor mu tabiki gidiyor ama bir sene sonra kafanıza dank ediyor 1.6 olaydı iyiydi be diye söyleniyorsunuz tecrübeyle sabittir:)

Ya da euro5 motor 95bg lik olandan alın ciddi manada performans farkı gördüm ben euro4 90bg lik ile arasında..Kaza yaptığımda 95 lik vermişlerdi bir hafta çok atik bir araba gibi geldi bana.

SaLDo
31/05/2014, 01:43
Selamlar.
2010 activeplus linea 1.3multijet sahibi olarak size ilk tavsiyem kesinlikle 1.6 olanını alın.. 1.3 gitmiyor mu tabiki gidiyor ama bir sene sonra kafanıza dank ediyor 1.6 olaydı iyiydi be diye söyleniyorsunuz tecrübeyle sabittir:)

Ya da euro5 motor 95bg lik olandan alın ciddi manada performans farkı gördüm ben euro4 90bg lik ile arasında..Kaza yaptığımda 95 lik vermişlerdi bir hafta çok atik bir araba gibi geldi bana.

Valla aldık artık. 1.3 :) Umarım dank etmez:D

gecegezen39
31/05/2014, 01:59
1.6 multide şehir içi 7-8 den aşşağı düşmüyor onu ne yapacağız?