PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pasta cila

ramazan oktay
24/05/2014, 14:11
arkadaşlar buğün autoglym paınt pro renovate stage 1 pasta ve autoglym superglym polısh aldım yarın uygulama yapcam kısmetse yapmadan önce ve sonra fotoları paylasırım. bir tavsiyesi olan varmı arkadaşlar

cemdogu
24/05/2014, 14:46
arkadaşlar buğün autoglym paınt pro renovate stage 1 pasta ve autoglym superglym polısh aldım yarın uygulama yapcam kısmetse yapmadan önce ve sonra fotoları paylasırım. bir tavsiyesi olan varmı arkadaşlar

arabanız ne renk bilmiyorum ama poorboys glaze tavsiye ederim.Hare de giderir, cila öncesi güzel bi alan yaratır.

Ayrıca kil uygulayın polisajdan önce.Noname killerle kaportadaki zift izlerini ve pütürlü yerleri alırsınız rahaatça.yani işlem sırası

Yıkama, kil ile kaporta temizliği,İpa ile temizlik, pasta, glaze ve cila...Bu arada yaptığınız korumayı ancak kendiniz yıkayarak koruyabilirsiniz.Çünkğ benzinliklerde prill vb temizleyiciler kullanılıyor.Sonax Ph nötr oto şampuanıyla düzenli yıkamayla arabaya yaptığınız koruma 6 ay en az dayanır.

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

ermanadakale
24/05/2014, 14:47
güzelce yıkadıktan sonra mutlaka kil boya yüzeyindeki böcek zift vb pisliklerden temizlenmeli.
daha verimli olur yaptığınız işlemm temiz yüzey elde etmiş olursunuz.

ramazan oktay
24/05/2014, 17:09
Kili nerden bulurum arakadaslar bursada oto boyaciya gittim o ne dedi bana

tayfux
24/05/2014, 20:06
benim de kesinlikle yapmam lazım ama boya koruma da istiyor..off of siyah araba dert bea..

ramazan oktay
24/05/2014, 20:25
Evet güzel görünüm oluyor ama bakımı dert

cdogu
24/05/2014, 20:35
kil icin perpada erdem boyaya gidebilirsiniz.

internette magazasi da var

LG-D802 cihazımdan gönderildi

ermanadakale
24/05/2014, 22:46
merhaba ben e bay dan almıştım geçen sene 3 dolardı bu sene beş olmuş

Magic Car Truck Auto Vehicle Bar Clean Clay 180g Cleaning Soap Detailing Cleaner | eBay (https://www.ebay.com/itm/Magic-Car-Truck-Auto-Vehicle-Bar-Clean-Clay-180g-Cleaning-Soap-Detailing-Cleaner-/321383051575?hash=item4ad3ec3137&item=321383051575&pt=Motors_Automotive_Tools&vxp=mtr)

ramazan oktay
24/05/2014, 23:18
Koctasda gordum bugun 100 gr 39 tl di almadım kilsiz yapcan artik bende

ermanadakale
24/05/2014, 23:31
sen bilirsin üstad kil ile çok daha iyi verim alırsın kolay gelsin

ramazan oktay
24/05/2014, 23:33
Sağolun ama bide one para vermeye cem artık cok masrafli oluo

cdogu
25/05/2014, 00:55
Koçtaştaki muhtemelen Sonax veya Turtle Wax'ın kilidir. 15 liraya bulabilirsiniz kili. no name ya da 3M olur genelde. Kil gerçekten iyi temizler. İnternetten alın bence. 100 gr'lık alıp yarısını kullanırsınız bir temizlikte.

ramazan oktay
26/05/2014, 11:29
arkadaşlar dün başladım pasta cilaya ama sadece sol tarafı ve kabutu yapabildim çok uğraştırıcı bir şeymiş. sol taraf çok güzel oldu ama kabutta tahmin ettiğimden çok çizik varmış birde bunlar pastala gider dediğim yerler bile gitmedi. çok güzel temizliyo parlaklık verio ama çizikler can sıkıcı....

cdogu
26/05/2014, 11:59
arkadaşlar dün başladım pasta cilaya ama sadece sol tarafı ve kabutu yapabildim çok uğraştırıcı bir şeymiş. sol taraf çok güzel oldu ama kabutta tahmin ettiğimden çok çizik varmış birde bunlar pastala gider dediğim yerler bile gitmedi. çok güzel temizliyo parlaklık verio ama çizikler can sıkıcı....

makina olmadan kusursuz sonuç almak imkansıza yakındır

LG-D802 cihazımdan gönderildi

celenlee
26/05/2014, 12:45
Makineyle yaptık, saatlerce uğraştık ama hala çiziklerim mevcut :)

M105
M205
P.Boys Glaze
Üstüne Colli 476s
Ama güneşte bir bak araca hala bi dünya hare var..

Çook fazla çiziğim vardı benim de. Çiziklerin yarısı gitti, harlere yarıya indi remsen ama hala var.

Muhtemel sebepleri:
1- Amotorluk:
--Az baskı uygulama, ya da uygulama problemleri
2- Tozumayı çok sık temizlememek
--Araç çok çizik olunca bolca vernik atıyor,çok tozuma yapıyor, onları çok sık temizlemeden yaptım belki aracı yeniden yeniden çizdik. Pedi ve uygulama alanını sık sık silerek yapmak daha iyi olabilir.

cdogu
26/05/2014, 12:52
Kullandığın pedlerle alakalı olabilir. Cutting pedle 105 finishing pedle 205 kullan.

P.boys glaze üzerine collinin ömrü çok uzun olmaz. Glaze'in maksadı koruma değil daha çok parlaklık çünkü. Eğer sade colli kullanırsan daha uzun olur. Ama elinde ürün var madem,P.boys ile derim bi parlaklık elde edip 3 ayda bir colli ile doldurursun sürekli. Bi nebze korumayı artırır

edit : tozutma kısmını yeni okudum. Aracı tozsuz ortamda yapmalısın. onun dışında m105 ile işini bitirdikten sonra ipa denen kimyasal ile temizlemen gerek ki pasta kalıntılarını temizleyebilesin. Ayrıca,tozutuyor dediğin şey muhtemelen makina üzerinde kuruyan pastanın yaptığı tozdur. Hızlı çalışmak dışında çözümü yok onun. M105 205 iyi bir ikilidir. kötü sonuç alana rastlamadım

ramazan oktay
26/05/2014, 13:10
polisaj makinası var zaten onunla yapıyorum ama yinede sonuç çok da iyi değil

celenlee
26/05/2014, 14:22
Kullandığın pedlerle alakalı olabilir. Cutting pedle 105 finishing pedle 205 kullan.

P.boys glaze üzerine collinin ömrü çok uzun olmaz. Glaze'in maksadı koruma değil daha çok parlaklık çünkü. Eğer sade colli kullanırsan daha uzun olur. Ama elinde ürün var madem,P.boys ile derim bi parlaklık elde edip 3 ayda bir colli ile doldurursun sürekli. Bi nebze korumayı artırır

edit : tozutma kısmını yeni okudum. Aracı tozsuz ortamda yapmalısın. onun dışında m105 ile işini bitirdikten sonra ipa denen kimyasal ile temizlemen gerek ki pasta kalıntılarını temizleyebilesin. Ayrıca,tozutuyor dediğin şey muhtemelen makina üzerinde kuruyan pastanın yaptığı tozdur. Hızlı çalışmak dışında çözümü yok onun. M105 205 iyi bir ikilidir. kötü sonuç alana rastlamadım

ipa ile temizlemedim ve sonuçlarını çok fena görüyorum her gün.
Pasta kalıntıları bazı çiziklerde duruyor hala ve üstüne cila yaptığım için altta kalmış durumda :)

Tozuma dediğim ise:

Mesla tavanın 1/4 ünü yaparken hiç temizlemiyorum altını, ve acayip tozuma yapıyor, bu sadece pastadan değil, kazınan verniğin de tozu. Muhtemelen pedin altında kalan bu fazlaca toz yeni çiziklere sebep oldu.

Cila biraz gitsin sonraki denememde daha küçük bölgelerde çalışacağım ve pedi daha sık temizleyeceğim.

Bir de tüm iş bittikten, cila atıldıktan sonra, farlara da M205 ve cila attım.
Hafif karanlıktı farkedemedim ama farları yaparken pasta sıçramış benek benek kaputa ve oylece yerleşmiş kaputta. Cilanın içinde tırnağa gelmiyor gömülmüş resmen :) Onlara bakıp bakıp kızıyorum kendime.

Bir sonrakine kesinlikle çok daha temiz çalışcam..

Öncesi:
https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=29210&stc=1&d=1401103281
Sonrası:
https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=29211&stc=1&d=1401103295

celenlee
26/05/2014, 14:23
Buna daha ne yapmak lazım bilmiyorum....
2. fotoda araç biraz pis, sadece cizikleri görmek için çektim.