PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bügün 2014 puntolara baktım

ozanoz93
23/05/2014, 21:41
Arkadaşlar bugün arkadaşa doblo almaya gittik, ve ben hemen 2014 puntolara inceledim, 1. Araçlar 16 cant olmuş arkadaşlar iç dizayn tapenin us gözü kapakla yapmışlar çok şık olmuş, koltuklar süper ötesi spor olmuş, sanki bambaşka bir aracin içindeymiş gibi hissetim arkadaşlar, ve artik puntonun hiç bir modelinde otomatik vites yokmuş nedenini söylemediler bilen varmi, ve fiyati 55 binliraydi arkadaşlar yok indirim falan 52 bine bıraktılar ;)))

halils2
23/05/2014, 23:19
otomatikler sıkıntılı olduğu için artık getirmiyorlar

sfkbrtn
24/05/2014, 00:06

tecrübe etmediyseniz genelleme yapmamanızı rica ediyorum otomatik fiat fiorino muzu(yarı otomaik punto ile aynı robotlu sistem) 2009-2013 yılları arasında 100bin km kullanıp sorunsuz sattık yerine yine aynı vites sistemine sahip lancia delta aldık, ayrıca 2011 den beri yine dualogic punto evo mjet sahibiyiz takribi 40bin km dir sorun yok, ha bir dsg kadar konforlu olmayabilir ancak sorunlu olması genel bir durum da değil sadece bilgi verme amaçlı yazdım yanlış anlamayın size karşı olarak yazmıyorum, genel algı böyle sanırım...

halils2
24/05/2014, 00:49
tecrübe etmediyseniz genelleme yapmamanızı rica ediyorum otomatik fiat fiorino muzu(yarı otomaik punto ile aynı robotlu sistem) 2009-2013 yılları arasında 100bin km kullanıp sorunsuz sattık yerine yine aynı vites sistemine sahip lancia delta aldık, ayrıca 2011 den beri yine dualogic punto evo mjet sahibiyiz takribi 40bin km dir sorun yok, ha bir dsg kadar konforlu olmayabilir ancak sorunlu olması genel bir durum da değil sadece bilgi verme amaçlı yazdım yanlış anlamayın size karşı olarak yazmıyorum, genel algı böyle sanırım...

Ben de bilgi verme amacıyla yazmıştım zaten ama senin ki biraz tepkili oldu. Forumda aratırsan otomatikten yana ne kadar sıkıntı yaşandığını görürsün ;). Hatta bu yüzden aracını satan arkadaşlar bile var. Senin kullandığın araçlarda sıkıntı çıkmamış ama senin haricinde senin gibi memnun olanlar da var şikayetçi olanlarda. Dualogicte fiat tutturamadı, şanzuman genel olarak sıkıntı çıkartıyor ki bu resmiyette de böyle. Bu oranın %50 veya 60 olması gerekmez, %10 sorun çıkartsın müşterilerden gelen şikayetten dolayı Fiat Türkiye o ürünü getirmiyor ki sattıktan sonra uğraşmasın diye sanırım. Yoksa Fiat dünya genelinde yarı oto şanzuman üretimini durdurduğunu sanmıyorum. Çok çok yeni şanzıman üretilir ki o da Ülkemize gelir. Ayrıca güncel satılmata olan modellere bir bakın kaç tanesinde otomatik seçeneği var.

sfkbrtn
24/05/2014, 03:25
Ben de bilgi verme amacıyla yazmıştım zaten ama senin ki biraz tepkili oldu. Forumda aratırsan otomatikten yana ne kadar sıkıntı yaşandığını görürsün ;). Hatta bu yüzden aracını satan arkadaşlar bile var. Senin kullandığın araçlarda sıkıntı çıkmamış ama senin haricinde senin gibi memnun olanlar da var şikayetçi olanlarda. Dualogicte fiat tutturamadı, şanzuman genel olarak sıkıntı çıkartıyor ki bu resmiyette de böyle. Bu oranın %50 veya 60 olması gerekmez, %10 sorun çıkartsın müşterilerden gelen şikayetten dolayı Fiat Türkiye o ürünü getirmiyor ki sattıktan sonra uğraşmasın diye sanırım. Yoksa Fiat dünya genelinde yarı oto şanzuman üretimini durdurduğunu sanmıyorum. Çok çok yeni şanzıman üretilir ki o da Ülkemize gelir. Ayrıca güncel satılmata olan modellere bir bakın kaç tanesinde otomatik seçeneği var.
tepki göstermek niyetinde değildim kırdıysam özür dilerim sadece genelleme yapılmaması gerektiğini belirtmek istedim bana kalırsa yükselen satış rakamının da etkisi var puntoda otomatiği kaldırmalarında herneyse dediğim gibi size karşı bir tepki değildi bu, saygılarımla iyi forumlar:)

halils2
24/05/2014, 09:55
tepki göstermek niyetinde değildim kırdıysam özür dilerim sadece genelleme yapılmaması gerektiğini belirtmek istedim bana kalırsa yükselen satış rakamının da etkisi var puntoda otomatiği kaldırmalarında herneyse dediğim gibi size karşı bir tepki değildi bu, saygılarımla iyi forumlar:)

Yok o kadar çıt kırıldım değilim ama genellememi açılan konulardan rahalıkla yapabiliyorum. Çünkü çok fazla dualogic arızası var

biancoangelo
24/05/2014, 10:56

Abi hiç bi sıkıntısı yok otomatiklerin. Üretimi durdurulacak modelin çeşitlerini azaltarak piyasadan yavaş yavaş çekme politikası.

1 senedir kullanıyorum. Tık demedi. Ama efendi kullanıyorum. Nazik. Kibar

gaza asılıp patır patır dişli yedirirsen.

N konumunda gaza yüklenip vitese alırsan ve patiye kaldırırsan.

Araç durmadan vites koluyla oynarsan.

Kusura bakmada herkes şanzımanı kucaklar. Bu şanzımanın şucu değil. Sonuçta yarıotomatik.

halils2
24/05/2014, 11:22
Abi hiç bi sıkıntısı yok otomatiklerin. Üretimi durdurulacak modelin çeşitlerini azaltarak piyasadan yavaş yavaş çekme politikası.

1 senedir kullanıyorum. Tık demedi. Ama efendi kullanıyorum. Nazik. Kibar

gaza asılıp patır patır dişli yedirirsen.

N konumunda gaza yüklenip vitese alırsan ve patiye kaldırırsan.

Araç durmadan vites koluyla oynarsan.

Kusura bakmada herkes şanzımanı kucaklar. Bu şanzımanın şucu değil. Sonuçta yarıotomatik.
Dediklerinde haklısın manuel de olsa bu tip durumlar sıkıntı çıkartmaya neden olur ama nasıl araçlarımızın bazı kısımlarında sorun varsa mesela city, şanzımanda da buna benzer durumlar olabilir. Örnek outlife Ergin Bey in aracı, en sonunda satmak durumunda kaldı.

Honor COOPER
24/05/2014, 18:31
Arkadaş benim anlamadığım italyadaki araçlarda tct ve tam otomatik kullanılırken Türkiyeye yarı otomatiğin layık görülmesi.
Örneğin 500 ve 500L

sfkbrtn
24/05/2014, 19:00
Arkadaş benim anlamadığım italyadaki araçlarda tct ve tam otomatik kullanılırken Türkiyeye yarı otomatiğin layık görülmesi.
Örneğin 500 ve 500L

Buna kesinlikle katılıyorum artık tct ye geçmeleri veya yarı otomatiği güncellemeleri gerek, peugeot-citroen deki yarı otomatik mcp denilen sistem etg5-6 adlı yeni sistemlerle değişmiş, yarı otomatik olmasına rağmen yorumlar çok olumlu ilk 3 vitesteki kararsızlık ve yavaş geçişlerin ortadan kalktığı söyleniyor ve tam otomatik gibi araç vitesteyken harekete geçiyormuş, en azından buna benzer bir geliştirme yapmalı fiat

halils2
24/05/2014, 19:52
Örneğin 500 ve 500L

Tctden sonra bir otomatik çıkarsa tctyi bize getirirler abi. Bize 2. Sınıf muamelesi yapıyorlar. Teknoloji eskiyor sonra doğuya doğru geliyor.