PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsiye

SiyanInci
17/05/2014, 12:57
Arkadaşlar Merhaba ,

Bayadır araştırdığım bir konu hakkında sizlerinde bilgilerinizi almak isterim ..

Aracım Dizel , Ayda 400-500 tl lik bi mazot tüketimim var ...

Her 10 kişiden 5 i Katkı kullan diyor , 5 i de kullanma diyor ..
Öyle ki FİAT BİRMOT Servis uzmanı arkadaşım kesinlikle kullanma daha çok mahvediyor aracı dedi ..

Sizce Katkı ( Enjektör Temizleyicisi ) kullanayım mı ? Kullanacak isem hangi marka tavsiye edersiniz ?

Golbasi
17/05/2014, 14:16
Arkadaşlar Merhaba ,

Bayadır araştırdığım bir konu hakkında sizlerinde bilgilerinizi almak isterim ..

Aracım Dizel , Ayda 400-500 tl lik bi mazot tüketimim var ...

Her 10 kişiden 5 i Katkı kullan diyor , 5 i de kullanma diyor ..
Öyle ki FİAT BİRMOT Servis uzmanı arkadaşım kesinlikle kullanma daha çok mahvediyor aracı dedi ..

Sizce Katkı ( Enjektör Temizleyicisi ) kullanayım mı ? Kullanacak isem hangi marka tavsiye edersiniz ?

aynı şartlarda kullanıyoruz aracı aracım su an 42.000 de banada servis carbon clean dedi ama ben yaptırmadım. doğuş oto,opel dizel araçlara bu uygulamayı 100.000 de yapıyormuş. (kaldı ki mazotu guvendıgınız yerden alırsanız pekte sorun olcagını sanmıyorum,cunku mazotlar depoya gırmeden once bır cok ıslemden gecıyor.)

Arrest
17/05/2014, 14:19
Mazot katkisi kullanin 150 tl 10 atimlik. Yakiti dusurur sesi azaltir

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

tab
18/05/2014, 14:30
2011 yılında 2004 model aracımda enjektörleri temizlesin diye würth yakıt katkısı atmıştım 185.000 km de basınç sensörünü tıkadı ve enjektörler elimde kalmıştı. Her ikisini de 1400+100 işçilikle değiştirdim. Km sayaç düşük ise yetkili serviste karbon temizleme yaptırırsınız. Kesinlikle opetten uzak dur derim çok yakıt artığı bırakıyor. Shell, BP veya total yakıt al derim. Hepsi yakıttan doğan problemleri karşılıyorlar sadece fişini sakla en az 10 depo fişini.

blackhawk
19/05/2014, 17:01
Mazot aldığın yere güveniyorsan kullanma derim.

SiyanInci
20/05/2014, 15:12
İlgi ve bilgi için ayrı ayrı teşekkür ederim ..
Bir kişinin yorumuna bende ufak bir yorum katmak isterim.Dikkat Amacım eleştirme değil !!!
Bilgi mi paylaşıyorum ..

2010 Sonrası Grande ve Evo larda Enjektör Klasmanları ve mercek ( pompa ) ayrıştırıcıları ayrı üretim oldu ..
Ve Türkiye Benzin Dispratörleri onay ve tescil veren firmalar !

Sadece oPET ! Evo 1.3 1.6 Dynamic , Evo Abart ..
Grande 1.4 , Grande Series Dynamic , Grande Özel Ekipman !

Yani demem o ki Eğe aracınız 2010 sonra punto sınıfında ise OPET den korkmayınız .