PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul da Expertiz Tavsiyesi

byadrenalin
16/05/2014, 00:49
Merhaba grandepuntotr ailesi. Kısmetse yeni arabamı önümüzdeki hafta içi almayı planlıyorum. Banka dan kredi falan işleri halledilirken de arabayı bir expertiz ettirmek istiyorum. Kapı komşumun arabasını alacağım aslında temiz olduğunu biliyorum ama yine de yazılı detaylı bir rapor olsun istiyorum.

Alacağım arabanın markası Punto değil. Öncelikle onu belirteyim :) Size sormak istediğim arabayı nerede expertiz yaptırabilirim. Servis büyük ihtimal dünya para isteyecek ve rapor bile yazmayabilir. İstanbul Avrupa Yakası Gazi Osman Paşa da oturuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

cdogu
16/05/2014, 00:51
Expertiz bilmem,İstanbul'u hiç bilmem. Ama şunu söyleyebilirim senin için ;

Punto değilse hiç alma... (Fix Cenk tepkisi)

şaka bir yana,hayırlara vesile olur inşallah abi. Araba ney ona göre seni caydırayım? :spider:

byadrenalin
16/05/2014, 00:55
Expertiz bilmem,İstanbul'u hiç bilmem. Ama şunu söyleyebilirim senin için ;

Punto değilse hiç alma... (Fix Cenk tepkisi)

şaka bir yana,hayırlara vesile olur inşallah abi. Araba ney ona göre seni caydırayım? :spider:

Bu konuyu hiç tartışmayalım bence kardeşim :) Aylardır araştırıyorum. Yorumları okuyorum. Sıfır piyasaya, ikinci ele bakıyorum evet size katılıyorum B segmentinde olup Punto kadar donanımlı ve tipi yakışıklı başka araba yok ama gel gelelim Punto kadar kronik arızası olan başka bir araba da yok :) Almak nasip olursa arabayı kullandıkça izlenimlerimi burda ışık olması açısından paylaşacağım :)

halils2
16/05/2014, 01:10
Araba ne??

1923qw
16/05/2014, 01:10
Bu konuyu hiç tartışmayalım bence kardeşim :) Aylardır araştırıyorum. Yorumları okuyorum. Sıfır piyasaya, ikinci ele bakıyorum evet size katılıyorum B segmentinde olup Punto kadar donanımlı ve tipi yakışıklı başka araba yok ama gel gelelim Punto kadar kronik arızası olan başka bir araba da yok :) Almak nasip olursa arabayı kullandıkça izlenimlerimi burda ışık olması açısından paylaşacağım :)

yine yanlış yoldasın :) hayırlısı olsun :) bende merak ediyorum esasen alacağın arabayı, cam tavanı vardır inşallah :) :)

cdogu
16/05/2014, 01:12

Niye kızdın ki =/ Ben şakasına demiştim. O kadar konuşmamızın sonunda zaten seninle aynı fikirde olduğumu da belirtmiştim. Bak üzüldüm şimdi bu yazıya.. :uhm00000:

byadrenalin
16/05/2014, 01:22
Araba ne??

Arabanın önemi yok :) Punto dan daha iyi midir bilmem ama içime siniyor :)

yine yanlış yoldasın :) hayırlısı olsun :) bende merak ediyorum esasen alacağın arabayı, cam tavanı vardır inşallah :) :)

Cam tavanı bırak digital kliması dahi yok :) Sadece hız sabitleyici direksiyon radyo airbag falan var. Cam tavan zaten istemiyordum. Çok önemli bir şey değil :)

Niye kızdın ki =/ Ben şakasına demiştim. O kadar konuşmamızın sonunda zaten seninle aynı fikirde olduğumu da belirtmiştim. Bak üzüldüm şimdi bu yazıya.. :uhm00000:

Kızmadım kardeşim :) Niye kızayım. Ama dediğim gibi Punto ya sıfır dahi olsa binmeye cesaretim yok. Alternatif olarak başka araçlara baktım. Kutu gibi olan Polo ya yönelmiştim ki bu kadar donanımsız bir araca gidip o rakamları vermek saçmalık diye vazgeçtim :) Daha kesin bir şey yok ama yüksek ihtimal çocukluk arkadaşımın arabasını alacağım işte :) 1 senedir kullanıyor daha bir arızasını duymadım :)

1923qw
16/05/2014, 01:28
dürbün göğüs pololardan alsana bitane kardeşim benim hep içimde kalmıştır o araba şöyle temizinden mavi olacak parıl parıl parlayacak, şimdiden hayırlı olsun inşallah

byadrenalin
16/05/2014, 01:32
dürbün göğüs pololardan alsana bitane kardeşim benim hep içimde kalmıştır o araba şöyle temizinden mavi olacak parıl parıl parlayacak, şimdiden hayırlı olsun inşallah

Valla dediğini bilmiyorum ama bir abim geçen sene 12750 ye aldığı 98 model Poloyu bu sene motoru bitik halde galericiye 12.500 verdi. Arabanın piyasası hep var. Millet sırf bu yüzden tercih ediyor sanırım. Yoksa o kadar donanımsız bir araba ki. Comfortline demişler ama araba da sis farı bile yok :) Bir de boş model istesek herhalde direksiyonu falan vermeyecekler biz alıp taktıracağız sanayi de :) Yeni kasa Polo ların önü her ne kadar çok güzel olsa da arkadan görünümü çok kötü :) Ve gerçekten dar bir araba. Arkadaşım aldı 2 hafta önce de o yüzden net konuşuyorum. Ama gel gelelim Punto nun 1.4 fire motoruna göre çekişi çok çok daha iyi Polo 'nun. Araba kaçıyor yani.

halils2
16/05/2014, 01:37
hayırlısı olsun

1923qw
16/05/2014, 01:41
senin derdinin dermanı multiair aslında ama hayırlısı olsun bu arada ben aracımi istanbuldan almıştım expertiz falan bulamamıştık şansımız vardı ki tanıdık servisimiz vardı

1923qw
16/05/2014, 01:44
piyasa olayı farklı kardeşim ben geçen sene martta aldığım puntomu aldığım fiyatın 5 bin lira üstüne yazsam sabahı bulmadan satarım, ince eleyip sık dokumak acele etmemek lazım araba alımı için, piyasası olmayan araç yok yeter ki doğru adımlar atılsın

byadrenalin
16/05/2014, 01:44
hayırlısı olsun

Sağolasın abi :)

senin derdinin dermanı multiair aslında ama hayırlısı olsun bu arada ben aracımi istanbuldan almıştım expertiz falan bulamamıştık şansımız vardı ki tanıdık servisimiz vardı

Aslında lpg li tjet almayı çok düşündüm ama Punto dan o kadar soğmuşum ki sokakta görünce bile bir garip oluyorum. Hiç arabaya binesim gelmiyor :)

byadrenalin
16/05/2014, 01:47
piyasa olayı farklı kardeşim ben geçen sene martta aldığım puntomu aldığım fiyatın 5 bin lira üstüne yazsam sabahı bulmadan satarım, ince eleyip sık dokumak acele etmemek lazım araba alımı için, piyasası olmayan araç yok yeter ki doğru adımlar atılsın

Hiç sanmıyorum :) Punto kolay kolay kar ettirmez insana :)

1923qw
16/05/2014, 02:37
Hiç sanmıyorum :) Punto kolay kolay kar ettirmez insana :)

yine kocaman kocaman konuşuyosun insanım ben abicim emin ol :)

şekerlioğlu
16/05/2014, 02:49
1 senedir kullanıyor daha bir arızasını duymadım

Benim arabayı satayım size o zaman,:shifty:
Önümüzdeki ağustos ayında 8 senesi bitecek,geçtiğimiz aylarda,Mersin bosch car serviste,Z rotlar ve balatalar değişti sadece,bunun dışında 2 sene önce aküyü değiştirmişdim.
Bilmiyorum bunlar arızadan sayılırmı.:Ç

Not: Satış konusu şakadır,ciddiye almayın.

Seronet
16/05/2014, 08:21
Şimdiden hayırlı olsun :)
Yetkili servis ler iyidir ama rapor vermiyorlar sözlü bilgi veriyorlar.
Servis harici Otorapor'u tavsiye ederim, hem iyiler hemde her detayı raporlayıp veriyorlar. Temizlik yaptığımız Corolla yı burda baktırmıştık.

https://i.hizliresim.com/vzjjX4.jpg

tayfux
16/05/2014, 08:52
hayırlı olsun arabanın markasını bilseydik ona göre servis expertizi önerisi verebilirdik..

GPEMREE
16/05/2014, 11:15
Arabanın markası sır gibi saklanıyor :)

CMasteR
16/05/2014, 11:34
Araba araba işte Demir yığını :D

ermanadakale
16/05/2014, 12:23
Merhabalar ben aracımı bostancı oto rapora gösterdim oto raporda verilen rapor sigortalıdır
aracınıza boyasız denen yerde boya mekaniğinde yada motorunda sıkıntı yok deyipte sıkıntı çıktığını ispatlarsanız zararınızı karşılıyorlar oradaki mekaniker ve diğer ustalar hepsi gelip araba hakkında gerekli açıkalamayı yapıyorlar ve değişmesi gereken var ise hepsine bakıyorlar raporada işliyorlar ben çok memnun kaldım şiddetle tavsiye ederim ben 175 tl lik pakedi yaptırdım tramerin sen hgs kgs ispark trafik cezsı vergi borcu adan z ye aklınıza ne geliyorsa
her türlü detay inceleniyor şimdiden hayırlısı olsun ben ordan sonra küçükyalı birmota götürüp bakım yaptırnak istediğimi söyledim otoraporun söylediğinin haricinde bişey çıkmadı.

edit:15-20 bin tl veriyorsanız bir araca bence 100-200 tl expertiz için kaçınılmamalı.

byadrenalin
16/05/2014, 15:29
1 senedir kullanıyor daha bir arızasını duymadım Benim arabayı satayım size o zaman,:shifty:
Önümüzdeki ağustos ayında 8 senesi bitecek,geçtiğimiz aylarda,Mersin bosch car serviste,Z rotlar ve balatalar değişti sadece,bunun dışında 2 sene önce aküyü değiştirmişdim.
Bilmiyorum bunlar arızadan sayılırmı.:Ç

Not: Satış konusu şakadır,ciddiye almayın.

Ciddiye almadım zaten :)

Şimdiden hayırlı olsun :)
Yetkili servis ler iyidir ama rapor vermiyorlar sözlü bilgi veriyorlar.
Servis harici Otorapor'u tavsiye ederim, hem iyiler hemde her detayı raporlayıp veriyorlar. Temizlik yaptığımız Corolla yı burda baktırmıştık.

https://i.hizliresim.com/vzjjX4.jpg

Teşekkürler. Yeri nerde tam olarak peki ? :)

hayırlı olsun arabanın markasını bilseydik ona göre servis expertizi önerisi verebilirdik..

Arabanın markasını yazacaktım aslında ama şimdi gelip bir sürü arkadaş Puntoya bindiğinden Puntoyu övüp alcağım arabaya çamur atacak falan. Ondan aramızda gereksiz tartışma oluşsun istemedim :) Aldığımda fotoğraflarıyla yoruma açıcam. Zaten şu an için bile Puntoya göre eksilerini tespit etmiş durumdayım. Aynı zamanda artılarını da. Bakalım kısmet umarım bu sefer yüzümüz güler :)

byadrenalin
16/05/2014, 15:37
Merhabalar ben aracımı bostancı oto rapora gösterdim oto raporda verilen rapor sigortalıdır
aracınıza boyasız denen yerde boya mekaniğinde yada motorunda sıkıntı yok deyipte sıkıntı çıktığını ispatlarsanız zararınızı karşılıyorlar oradaki mekaniker ve diğer ustalar hepsi gelip araba hakkında gerekli açıkalamayı yapıyorlar ve değişmesi gereken var ise hepsine bakıyorlar raporada işliyorlar ben çok memnun kaldım şiddetle tavsiye ederim ben 175 tl lik pakedi yaptırdım tramerin sen hgs kgs ispark trafik cezsı vergi borcu adan z ye aklınıza ne geliyorsa
her türlü detay inceleniyor şimdiden hayırlısı olsun ben ordan sonra küçükyalı birmota götürüp bakım yaptırnak istediğimi söyledim otoraporun söylediğinin haricinde bişey çıkmadı.

edit:15-20 bin tl veriyorsanız bir araca bence 100-200 tl expertiz için kaçınılmamalı.

Aynen bende öyle yapmak istiyorum. 20-30 bin tl bir arabaya veriyoruz. 100-200 tl den kaçacak değilim ama işini iyi yapan bir yere gitmek istiyorum. Servisler bu konu da çok kötü kanımca. Çünkü adamların işi gücü bakım yapıp para kazanmak olmuş sadece. Ama Bostancı bana çok uzak kalıyor. Oraya gidip gelmem çok zor. Ve zamanım yok. Haftaiçi çalışıyorum. Cumartesi 3 'e kadar çalışıyorum. O yüzden bana yakın bir yer olmalı ki işten 2-3 saatlik izin alayım.

ermanadakale
16/05/2014, 17:26
valla oto rapor sitesinden bakarsanız başka şubeleride var hangi semttesiniz bilmiyorum bişey diyemiycem onun için.
şimdiden hayırlısı olsun.

byadrenalin
16/05/2014, 21:27
Araba alış işi iptal oldu. Anlaşamadık fiyatta. Bende vazgeçtim :) Yine de önerilere açığım nasılsa bir araba alacağız :)

cdogu
16/05/2014, 21:31
Araba alış işi iptal oldu. Anlaşamadık fiyatta. Bende vazgeçtim :) Yine de önerilere açığım nasılsa bir araba alacağız :)

punto hehehehe :) kızma ha..

Bir şans verilmeli..

LG-D802 cihazımdan gönderildi

CMasteR
16/05/2014, 21:35
Tjet..

byadrenalin
16/05/2014, 21:52
Cenk inan Punto dan öyle soğmuşum ki. Geçen arkadaşınkine bindim. Kesinlikle binesim gelmiyor. Beni stres sahibi yapmıştı eski arabam. Korkudan kontak yapıp gezemiyordum. O yüzden Punto ben de ister istemez fobi olmuş. Alsam da keyfine vararak binemem. Gidip bomboş Poloya bile keyifle binebilirim ama Puntoya binemem. Mecbur alternatifleri kovalıyorum :)

cdogu
16/05/2014, 22:46
Cenk inan Punto dan öyle soğmuşum ki. Geçen arkadaşınkine bindim. Kesinlikle binesim gelmiyor. Beni stres sahibi yapmıştı eski arabam. Korkudan kontak yapıp gezemiyordum. O yüzden Punto ben de ister istemez fobi olmuş. Alsam da keyfine vararak binemem. Gidip bomboş Poloya bile keyifle binebilirim ama Puntoya binemem. Mecbur alternatifleri kovalıyorum :)

Sen burada olsan keşke. Buradaki Puntolarda bir tur gezsen hiç binmemiş gibi olurdun... :)

byadrenalin
16/05/2014, 23:02
Sen burada olsan keşke. Buradaki Puntolarda bir tur gezsen hiç binmemiş gibi olurdun... :)

Sen davet et. Temiz araç bul bir haftasonu atlar gelirim. 6 saatlik yol alt tarafı :)