PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorunlar için servisteyiz...

yusufagcatr
14/05/2014, 08:47
Garantinin bitmesine birkaç ay kalması sebebiyle aracımı ,kafama takılan soru işaretlerini gidermek için bu sabah servise bıraktırdım;

* Uzun yol sonrası motor çubuğundan buhar geliyor,

* Yine uzun yolda yüksek hızlarda uzun süre beyaz duman atıyor,

* Özellikle ilk çalıştırma ve yol yaptıktan sonraki beklemelerde rahatsız edici mazot kokusu geliyor,

* Arka kapıları dışarıdan açmak için özel eğitim gerekiyor sanırım.Çelik kasa açar gibi elimizle yoklaya yoklaya kapı açıyoruz.( aynen böyle yazdım :-) )

* Sol arka stop lambası sabahları buğu yapıyor,

*Ön ve arka FIAT logoları durduk yere deforme oldu.

Servisteki arkadaş ilk madde de yazdığım buhar sorunu için " servis ve galerideki tüm araçlarımızı size gösterebiliriz,tümünde aynı şey var.Dizel araçlarda bu normal birşey" dendi.Diğerleri için işlem yapılacak,benzer sorunları olan arkadaşlarında faydalanabilmesi için gelişmelerden haberdar ederim.

Arrest
14/05/2014, 09:48
Yag olayi normaldir. Buhar gelebilir. Beyaz dumanda cok kisa sure atabilir normaldir. Mazot kokusu anormal bi durum ama.. Kapilar zatrn kronik kanser gibi bisey :D ben tek kapi aldim kurtuldum bu dertten hahaha :))

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

yusufagcatr
14/05/2014, 11:20
Garanti bozulmasın diye iyi sövüşlendik, bi kere işe yarasınlar dimi :)

korguntuyenc
14/05/2014, 13:28
stop lambasının bugu yapması bendede var cıkarıp baktım hemen her yerıne hanı su gıren vs bı yer yok gıbı geldı ama servıs ne cevap verdı sıze?

crauser34
14/05/2014, 13:35
arka kapilar benimde cok canimi skiyordu ona oyle elimde kalicak diye korkuyordum :) stop yapmanin bugu yapmasi zaten tofas serisinin hastaligi genetik yani :D bide nedense su isitma bujisi hemen hemen baktigim cogu puntoda vardi

yusufagcatr
14/05/2014, 15:04
Servisten gelen bilgileri sizinle paylaşmak istedim;

*Beyaz duman ve mazot kokusu sorunu DPF'in dolu olmasıymış,temizlemişler.Neden uzun süre oluyor dedim,aldığım cevap; DPF devreye girdiğinde işlem tamamlanmadan,kontağı kapatırsanız bir sonraki yolculuğunuzda fazlasıyla koku ve beyaz duman şeklinde tekrar aynı işlemi yapmasına neden olacaktır.Ve sonrasında düşündüm adam haklı olabilir.İkamet ettiğim yerle otoban arası 500 metre, bu yüzden otobanda basıyorum,eve varınca da yarım kalıyor hopp sonra bir daha :)

* Kapı kolları değişmemiş ayar yapmışlar,şimdi sorun yok dediler,bakmadım görücez.
* Arka stop daha önce sökülüp yerine takılırken araya kablo sıkıştığından tam oturmamış düzelttik dediler.
*Ayrıca rolantide beklerken hafif titreme var demiştim,sol motor kulağında gevşeklik var,parça siparişi verilmiş gelince takacağız dendi.
* logolar içinde aynı şey söylendi sipariş ettik gelince onları a takarız dendi.

Bu arada tüm bu işlemler garanti kapsamındaymış,bilginize.

yusufagcatr
14/05/2014, 15:10
stop lambasının bugu yapması bendede var cıkarıp baktım hemen her yerıne hanı su gıren vs bı yer yok gıbı geldı ama servıs ne cevap verdı sıze?

Genellikle sorun zaten stop lambasında olmuyor,stop lambasının kaporta ile öpüştüğü yer yani kabloların stop lambasına girdiği yerde süngerimsi bir conta var.Zamanla bu süngerimsi parça deforme oluyor ve tavandan akan su bu contaya geliyor,eğer en ufak bir gevşeme varsa önceleri buğu sonrası havuz şekline dönüşüyor :)

iskmehmet1975
14/05/2014, 16:32
- arka kapılarımız asla düzelmeyecek arkadaşlar çünkü açılmayı sağlayan teller kolun ucunda takılı,sonuna takılmadığı için zor açılmaya devam edecek.bunu bana söyleyen servis elemanı :((
-buğu sorununuz asla düzelmez,3 defa değişim yaptırdım olmadı çünkü stoplarımızda hava tahliyesi yok.ısınan hava buğu yapıyor,mesele su girmesi değil yani ama sonunda fiattan ayrılan elektrikçi arkadaşım matkapla havalandırma deliği açtı ikisinede.çok şükür bu derdimizde bitti.inanın süper bir yöntem :))