PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parklara led bağlama - yardım

ape
13/05/2014, 21:25
Selamün Aleyküm GP Ailesi

8mercekli 2adet led aldım ön üst ızgaranın sağ ve sol alt kısımlarına uzun uğraş sonucu vidayla sabitleyerek onlarıda parklara bağlayarak

hoş bi görüntü olacağını umarakkk ... fakat bir sorunum var.

Park ampülüne giden 2 kabloyu dıştan sıyırarak ledlerin kablolarıyla bağlantı kurdum fakat parklarım bağlantıyı kurduğumda yanmıyor söküyorum yanıyor.

Hafta sonu elektrikçiye gideceğim ama hafta içi işten dönüp elektrikçiye gidecek vakit bulamiyorum.

Bilgisi olan varsa yardımına ihtiyac duyuyorum akşam gözüyle el atmaya niyetliyim :whistlin:

Arrest
13/05/2014, 21:37
Yanlis baglanti yapmadiniz dimi arti ve eksiyi ? Kablolari tam bagladiginiza emin misiniz?

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

ape
13/05/2014, 21:48
ters bağlantı yapmadım ama bağladığım yönde çalışmayınca 2.denememde yerlerini değiştirdim ledler yanmış olabilir mi

Ozzy3327
13/05/2014, 21:52
Ön park lambasına led ampül takınca bile yanmıyor bazen,takılan ampülün çektiği gücü sürekli kontrol ediyo body computer,muhtemelen ondan kaynaklıdır problem.bi ara benim puntodada sol ön park ampülü yanmıyodu ampüle baktım sağlam sigortaya baktım sağlam.takılan ampül uyduruk bi markaymış onun yerine orjinal osram alıp takınca yandı.

ape
13/05/2014, 22:08
Ön park lambasına led ampül takınca bile yanmıyor bazen,takılan ampülün çektiği gücü sürekli kontrol ediyo body computer,muhtemelen ondan kaynaklıdır problem.bi ara benim puntodada sol ön park ampülü yanmıyodu ampüle baktım sağlam sigortaya baktım sağlam.takılan ampül uyduruk bi markaymış onun yerine orjinal osram alıp takınca yandı.

elektrikçiye yol gözüktü gibi :)

Arrest
13/05/2014, 22:11
elektrikçiye yol gözüktü gibi :)

Harici bi tesisat cektirip parkin tetikleyicisini paralel baglatman yeterli :) 20 lira falan iscilik verirsin hallolur. Foto atta bakalim

ape
13/05/2014, 22:42
Harici bi tesisat cektirip parkin tetikleyicisini paralel baglatman yeterli :) 20 lira falan iscilik verirsin hallolur. Foto atta bakalim

yaptırdıktan sonra kısmetse aticam ilgiye teşekkürler :)

cemdogu
13/05/2014, 23:19
parklardan parelel çekilmiyor malesef bize.Far ve sisler komple bodyden çıkıyormuş o yüzden fazla akım alamıyoruz.Sadece kontak alınıyor.Harici güç, yani aküden bağlantı, ama parklardan kontak alınıyor.Ben sizin yerinizde olsam parklar yerine, ayrı switchle bağlardım Böylece çok göz alacağı havalarda kullanmama şansım olurdu...

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

ape
14/05/2014, 00:04
parklardan parelel çekilmiyor malesef bize.Far ve sisler komple bodyden çıkıyormuş o yüzden fazla akım alamıyoruz.Sadece kontak alınıyor.Harici güç, yani aküden bağlantı, ama parklardan kontak alınıyor.Ben sizin yerinizde olsam parklar yerine, ayrı switchle bağlardım Böylece çok göz alacağı havalarda kullanmama şansım olurdu...

mantıklı bir fikir ben direk parklara bağladığımda düz mantık çalışır diye düşündüm ama puntolara özel bi durum heralde haftasonuna kaldı artık elektrikçi çözecek bi şekilde

aaaccc
14/05/2014, 01:22
Aldiginiz urunde surucu devresi varmidir? Benim yaptigim uygulama 1adet role ve 1 adet surucu devresi kullandim. Role gunduz fari mantigi icin yani mars acikken ledler yaniyor parka gecince sonuyor. Surucu devresi ise 700 mA lik degeri sag ve sol olarak ikiye boluyor. Ayrica devre uzerinde iki led cikisi icin 2 ayri cam sigorta var sag ve soldan herhangi birinin yanmamasi durumunda diger tarafi koruyor.

Galaxy S5 cihazımdan gönderildi.

cemdogu
14/05/2014, 01:25
mantıklı bir fikir ben direk parklara bağladığımda düz mantık çalışır diye düşündüm ama puntolara özel bi durum heralde haftasonuna kaldı artık elektrikçi çözecek bi şekilde

aslında yeni nesil ecu ile yönetilen çoğu araçta böyle.2007 model başka marka aracımda da böyle.Emin değilim ama 2001 bmwlerde de ışıklar ecuyla yönetiliyor.