PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farları kararttım

karaelmaz
12/05/2014, 11:28
29050

29051

29052

29053

29054

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

CMasteR
12/05/2014, 11:30
Görüntü gayet güzel şık durmuş :)

Arrest
12/05/2014, 11:58
29055

Bende yeni kararttm :)

Guzel oluyor hayirli olsun

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

CMasteR
12/05/2014, 11:59
Ora nere Tuvturk muayene istasyonları gibi :D

karaelmaz
12/05/2014, 12:01
29055

Bende yeni kararttm :)

Guzel oluyor hayirli olsun

Ben en cok isik dahitimini sevdim eskiden cok daginik yanip aydinlatmiyodu simdi toplu yaniyo

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

omerr
13/05/2014, 22:57
Abi nasıl yapıyorsunuz ne kullanıyorsunuz bana da söyleyin ya :D

cemdogu
13/05/2014, 23:05
Abi nasıl yapıyorsunuz ne kullanıyorsunuz bana da söyleyin ya :D

sıcak hava tabancasıyla köşesindeki silikonlar ısıtılıyor.Isındıktan sonra tornavidayla hafif hafif kanırtılarak çekiliyor.Cam ile taban ayrılıyor.Siyah sprey ile boyanıyor ve bi 3/4 saat boya kurumaya bırakılıyor.Sonra siyah silikonla cam tekrar düzgünce monte ediliyor bi 2/3 saat te silikon kurusun diye bekleniyor...

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

omerr
13/05/2014, 23:14
sıcak hava tabancasıyla köşesindeki silikonlar ısıtılıyor.Isındıktan sonra tornavidayla hafif hafif kanırtılarak çekiliyor.Cam ile taban ayrılıyor.Siyah sprey ile boyanıyor ve bi 3/4 saat boya kurumaya bırakılıyor.Sonra siyah silikonla cam tekrar düzgünce monte ediliyor bi 2/3 saat te silikon kurusun diye bekleniyor...

Tamponu sökmeyi gözüm kesmiyor dostum gerçi söktükten sonrası da cabası bu işi sağlam yapan bir yer bulup yaptırmak en iyisi.

cemdogu
13/05/2014, 23:17
Tamponu sökmeyi gözüm kesmiyor dostum gerçi söktükten sonrası da cabası bu işi sağlam yapan bir yer bulup yaptırmak en iyisi.

vallahi bizin ustalar işin suyunu çıkarıyor ama.Sağ çamurluğun ve sol çamurluğun ordaki tampon vidaları sökülse kâfidir.Azıcık esmeterek çıkarılabilir.Tampon öyle hemen kırılacak birşey değil sağdan soldan rahatlıkla esnetilebilir far çıkana kadar.2 kişi yeter bu iş için. .

farı fazla ısıtırsanız, üst yüzey erir.Buğulu olur.Az az ısıtıp elle esnettikten sonra tekrar tekrar ısıtmak, tornavidayla hafifçe kanırtmak gerek. .

epcel
16/05/2014, 17:03
Çok güzel olmuş. Siyah renk Punto'ya çok yakışıyor. Farlarda kararınca 10 numara 5 yıldız.
Alakasız olacak ama ön tamponun alt panjurunu nasıl kırmızı yaptınız?

Arrest
16/05/2014, 17:04
Hava tabancasiyla olmaz firin sart yeğen

karaelmaz
16/05/2014, 20:34
Hava tabancasiyla olmaz firin sart yeğen

Firinin acemi insana riski cok buyuk farlarin kalinligi her tarafin ayni degil sureti asarsaniz fariniz ihtiyar biri gibi yamulcaktir. İsi tabancasi bu is icin bicilmis kaptan buyuk ihtimal. Her evde bulunan fon makinasida orta seviye is gorur sadece 10 dk da acacaginiz fari fon le 30 dk kada acarsiniz

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

karaelmaz
16/05/2014, 20:37
Çok güzel olmuş. Siyah renk Punto'ya çok yakışıyor. Farlarda kararınca 10 numara 5 yıldız.
Alakasız olacak ama ön tamponun alt panjurunu nasıl kırmızı yaptınız?

Saol hocam kendi cabamizla 170tl vermemmek icin kendimiz birseyler yapiyoruz. Buyuk ihtimal bu yaptigim farlari bir arkadasimla normal fariyla takas edecegim bu aksam :( ondan alacagim farlar isigi yine daginik yakarsa onlari ve sis leri karattcam bu gece
Alt panjuru cikarttim 1.5 cm lik folyo ile kapladim hocam yapimi cok kolay gorselligi guzel

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

karaelmaz
16/05/2014, 20:40
UYGULAMA ANLATIM

Farlari sokmek icin tamponda 8 vida sokulmesi gerekiyor. 4 tanesi kaputu actiginda gorunenler diyerleri 2 şer tane camurluk da ic kisimda bunlari sokmek icinde davlumbazin tampona tutturulan vidasini sokup davlumbazi geri itiyorsun mekan dar oldugundan ya lastigi sök yada kirkoyla araci kaldir el kol iceri rahat girsin. Hangi far sokulcekse baslangic olarak 6 vidayi sokun diyer far icin tampon sabit kalsin geciyoruz fari sokmeye yanlis hatirlamiyorsam 2 vida 1 conta tutuyo fari conta uste tamponun icinde ama tamponda sokmek icin yeri acilmis vidanin biri arkada ayakda biri ise altta camurlukda tamponun vidasin soktugumuz icin camurluk kismindaki vida kolay sokuluyo tampon camurluk vidasi sokulmeden girisirseniz zorlar. Bu arada vida samuna tutturulmus samunda camurluga kaynatiis sakin benim gibi samunu sokmeye kalklayin anahtar kirarsiniz :). Bundan geri fari isitip sokmek kaliyo sac kurutma makinasiyla sakin girismeyin bu ise yetersiz kaliyo isi tabancasi herkezde olmadigini dusurnursek yuksek voltajli buyuk fon makinasi is foruyor ben fon makinasiyla yaptim. Fon makinasini bir yere sabitleyin kendinize gore ayarlayin fari surekli cevirceniz icin fonu kontrol edemezsiniz sabitlemesseniz. Sakin isitip videolardaki gibi silikonun erimesi beklemeyin erimiyo cunku duz uclu bir torna vida ile siyah palastigi kastira kastira acin sihay plastigin uclari siz kastirdiginiz icin agzi geri yatacaktir sıkınti etmeyin fari actikdan sonra o bozuk agzi isitip eski haline getire bilirsiniz. Burda dikkat etmenis gereken sey fari cok isitmakdan korkmayin erimiyo isi tabancasi gibi anlik isi vermediginden erime yamulma olmuyo fari fon makinasina yakin tutun hatta deydirin. Burdan gerisi sizin boya becerinize kalmis. Boya yaparken sprey boyayi minimum 20cm uzakdan sıkın ve sakin biryere uzun sıkmayin surekli gezdirin spreyli boyayi yoksa boya akma yapar berbart olur. Boya kururken farlardaki eski silikon kalintilarini falcata yada tornavida ile temizleyin yikayin silin yeni silikonu sıkmak icin hazir hale geririn. Boya bittikden sonra yukarda yazdiklarimi tersini uygulayarak fari monte edin islem bu kadar

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

Arrest
16/05/2014, 21:18
Firinin acemi insana riski cok buyuk farlarin kalinligi her tarafin ayni degil sureti asarsaniz fariniz ihtiyar biri gibi yamulcaktir. İsi tabancasi bu is icin bicilmis kaptan buyuk ihtimal. Her evde bulunan fon makinasida orta seviye is gorur sadece 10 dk da acacaginiz fari fon le 30 dk kada acarsiniz

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

Defalarca yaptigim sey eyvallah:)

cdogu
16/05/2014, 21:27
Fırında dikat edilmesi gereken,az sıcaklık,uzun süre. Yoksa bizim Eray gibi Adana Usulü GrandePunto Mıhlama olur :)

LG-D802 cihazımdan gönderildi

epcel
17/05/2014, 16:06
Saol hocam kendi cabamizla 170tl vermemmek icin kendimiz birseyler yapiyoruz. Buyuk ihtimal bu yaptigim farlari bir arkadasimla normal fariyla takas edecegim bu aksam :( ondan alacagim farlar isigi yine daginik yakarsa onlari ve sis leri karattcam bu gece
Alt panjuru cikarttim 1.5 cm lik folyo ile kapladim hocam yapimi cok kolay gorselligi guzel

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

"1,5 cm lik folyo" yu açıklanabilir misin? Bursa 'da nerede bulabileceğimi ona göre arayayım!

Sent from my iPad using HD

karaelmaz
17/05/2014, 16:12
"1,5 cm lik folyo" yu açıklanabilir misin? Bursa 'da nerede bulabileceğimi ona göre arayayım!

Sent from my iPad using HD

Hocam genelde arac filmi takan ve baski yapan yada reklamci larda bula bilirsin. Alt panjurun oval kenine folyoyu yapistiriyorsun o kadar 1.5 santim lik genisligin de panjuru boydan boya kapliyorsun

Grande Punto
1.3 Turbo Multijet 16V
Siyah(Rock) 2008
75+ bilinmiyor bg
195,55R16
chip Tuning
egr iptali
K&N hava filtresi

karaelmaz
17/05/2014, 16:13
GECE SİSLERİMİ DE KARARTTİM
29121