PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 1.4 T-jet hakkında genç kardeşinize yardımcı olun lütfen :)

TolgaYilmaz
11/05/2014, 21:44
Selamun Aleyküm abilerim, kardeşlerim.
Uzunca bir müddet araştırdıktan, öğrendikten sonra GP 1.4 T-jet almaya karar verdim. Aklıma takılan ufak detaylar var onları gidermek için işin ehillerine başvurmak istedim :D
Daha önce 106 gti, 1.6 ies, vti derken type-r hayalime ara verip orta miktarda ama donanımlı araç arayışına girdim. Donanım ve güvenliğe olan önemim giderek artmaya başladı sanırım büyüyorum :) Tam da böyle bir araç ararken Punto çıktı karşıma. NCAP'ten 5 yıldız alması, ESP vs. donanım içeriği, 6 havayastığı, ve Turbo benzinli olması ilgimi çekti ve karar kıldım. Allah nasip ederse aldığımda fazla bi şey yapmak istemiyorum düzboru, filtre, warex, yazılım vs. ufak şeyler bana yetecektir.
Asıl sorum ise şu bildiğim kadarıyla dinamik 4 kapı ve sport 2 kapılı var. Satarken iki kapılının daha zor olacağını biliyorum ama 2 3 sene kullanacağım için bu dert değil benim için eğer iki kapılı alırsam tabi. Bu iki model seçeneği arasında donanım olarak ne farklar var. Okuduğum yorumlarda sportun daha donanımsal olduğunu gördüm sanki yanlışım varsa lütfen düzeltin ki bilgi almak için zamanınızı alıyorum. Dinamik versiyon da dijital klima esp vs donanımlar 6 hava yastığı ve aklıma gelmeyen donanımlar yok mu bunu öğrenmek istiyorum.

Uzun oldu biraz ama zamanınızı çalıyorum hakkınızı helal edin, yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim, Allah'a emanet olun :)

Arrest
11/05/2014, 22:00
Kardeş 5k tjet sacma olur , spor araba 3kapi olur. Tjet sport en dogru tercih olacaktir.

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

TolgaYilmaz
11/05/2014, 22:16
Kardeş 5k tjet sacma olur , spor araba 3kapi olur. Tjet sport en dogru tercih olacaktir.

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim abi. Haklısın bende aynı fikirdeyim fakat babamla beraber kullanma durumumuz olabilir bir müddet o yüzden 5k kasıl olur diye düşünmekteyim. Asıl sorum donanım durumu bu konuda bilginiz varsa daha iyi olur benim için.

Arrest
11/05/2014, 22:24
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim abi. Haklısın bende aynı fikirdeyim fakat babamla beraber kullanma durumumuz olabilir bir müddet o yüzden 5k kasıl olur diye düşünmekteyim. Asıl sorum donanım durumu bu konuda bilginiz varsa daha iyi olur benim için.

Ben var diye biliyorum kardesim. Asr esp hill holder vs. Var bel destegi yok diye biliyorum birtek. Net bilgi degil ama kullanan arkadaşim var. Sordum sana net bilgi vericem. 3 kapi sknti olmuyorsa kesinlikle 3 kapi tercih et.. Bende ne yaptim ne ettim 3 kapi aldim. Babam bazen mirin kirin ediyo ama alistilar :)

TolgaYilmaz
11/05/2014, 22:31
Ben var diye biliyorum kardesim. Asr esp hill holder vs. Var bel destegi yok diye biliyorum birtek. Net bilgi degil ama kullanan arkadaşim var. Sordum sana net bilgi vericem. 3 kapi sknti olmuyorsa kesinlikle 3 kapi tercih et.. Bende ne yaptim ne ettim 3 kapi aldim. Babam bazen mirin kirin ediyo ama alistilar :)

Anladım abi teşekkür ederim. Sahibindende bakıyorum da dinamik versiyonda o donanımların hepsi mevcut diyo adam aklım karıştı demekki var bu işte bi iş bilen abilerimiz yardımcı olacaktır inşallah :) Benim babam kafa adamdır abi sorun etmez 3k falan ama egzoz işine ayar oluyo onu da warexle çözerim artık :D

Arrest
11/05/2014, 22:37
Kumandali taktir o zaman kardes :) bende hafta ici ilana koyucam aracimi dilersen bakarsin :)

okan atak
11/05/2014, 22:40
Aralarinda fazla fark yok sportda orjinal alcaltilmis sase bel destegi orjinal marspiyaller sport koltuklar spor jantlar exra mevcut

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Arrest
11/05/2014, 22:46
Aralarinda fazla fark yok sportda orjinal alcaltilmis sase bel destegi orjinal marspiyaller sport koltuklar spor jantlar exra mevcut

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Kankam gerekeni yazdi. Bu extralar bile +5000 TL eder :)

ermanadakale
11/05/2014, 22:50
alışırlar 3 kapıya. benim babam daha çok beğendi 3 kapıyı gp ler yakışıklı araçlar inşallah istediğin t-jeti alırsın.

CMasteR
11/05/2014, 23:41
Vallahi bende yeni bir t jet kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim :) Buda aracımın bir resimi.

https://i.hizliresim.com/1Pd14b.jpg

Arrest
11/05/2014, 23:44
Resim cizilir

Fotograf cekilir

Resim degil fotograf :)

Ayrica resimi denmez resmi denir unlu dusmesi var

Pis cahil muhahaha

CMasteR
11/05/2014, 23:46
Sato hangi üniversite mezunusun ? gazino Renk mi ? :D :D

Arrest
11/05/2014, 23:51
Sato hangi üniversite mezunusun ? gazino Renk mi ? :D :D

Yok lan daha acik ogretimden ilkokul okuyom ben yaa :D

TolgaYilmaz
12/05/2014, 00:25
Resim cizilir

Fotograf cekilir

Resim degil fotograf :)

Ayrica resimi denmez resmi denir unlu dusmesi var

Pis cahil muhahaha

Sözcüklere bu kadar dikkat ettiğinizi görünce dilci falan mısınız diye sorucaktım ki alttaki mesajı görünce :D Anlaşıldı kafamdaki şüpheler gitti nasipse alıcaz artık bir 3k t-jet :) Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, aracınızın da maşallahı var, kazasız, belasız, cezasız sürüşler :)

Romeo_er2
12/05/2014, 00:35
Aracim satiliktir dusunurseniz :)

https://forum.grandepuntotr.com/satilik-araba/52823-gtr-52-t-jet-satilik-trde-en-fullu.html

Arrest
12/05/2014, 00:37
Sözcüklere bu kadar dikkat ettiğinizi görünce dilci falan mısınız diye sorucaktım ki alttaki mesajı görünce :D Anlaşıldı kafamdaki şüpheler gitti nasipse alıcaz artık bir 3k t-jet :) Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, aracınızın da maşallahı var, kazasız, belasız, cezasız sürüşler :)

Muhaha yok gardaş angaraliyiz la biz ne dil mezunu :D

Ziyaretçi78
12/05/2014, 06:49

Dilini çok güzel kullanır o ama pavyondaki bayanlara sadece.puhahahah

H.KURU Saygılarımla