PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alfa Romeo Giulietta

EMRE ALTINOK
10/05/2014, 19:37
Selam, alfa romeo nun bu modeli fiyatına göre baya iddialı duruyor. Binen kullanan var mı? Görüşlerimizi yazalım.

angarali
10/05/2014, 20:30
Tek kelimeyle Onnumara =) =)

byadrenalin
10/05/2014, 21:06
Alfa Romeo nun hangi arabası iddalı değil ki :) Ama gel gelelim piyasası fazla yok. Aldım mı uzun süre binmek lazım. Alıp satmaya kalktım mı büyük zararlar edilebilir. Gerçi şu son dönemde biraz pazarı yükseldi sanırım.

Honor COOPER
10/05/2014, 21:22
"Ruhumuz olmadan hepimiz birer makineyiz" ne güzel anlatıyor değilmi Giulietta'yı!!!
C segmentinde karakteri olan bir kaç araçtan biri (giu-delta-ds4) gerisi hep aynı birbirine benzeyen araçlar bana göre.

henky
10/05/2014, 21:58
Araç güzel ama ben almam o fiyata başka marka tercih ederim

Honor COOPER
10/05/2014, 22:20
Araç güzel ama ben almam o fiyata başka marka tercih ederim
Vw golf'mü?

tayfux
10/05/2014, 22:34
gayet güzel araç..tek handikapı 120 lik değil de 105 lik dizel kullanması..

henky
10/05/2014, 22:39
Vw golf'mü?

Saab 93

sezerism
10/05/2014, 23:03
Kardeşim hangi model ben göremedim..

Honor COOPER
10/05/2014, 23:12
Saab 93
Güzel tercih.
Bir an Golfle kıyaslayacağınızı düşündüm.

Honor COOPER
10/05/2014, 23:15
gayet güzel araç..tek handikapı 120 lik değil de 105 lik dizel kullanması..
320 tork var lakin.
Fakat ben Alfadan bu araca 1.6MJET 150hp lik bir motorda beklerdim sonuçta bunu yapacak birikim v alt yapı var.
Ama bu seferde 1.4 multiair 170 lik satmaları zorlaşır.

Punto38
10/05/2014, 23:36
Bari bravodaki 120hp dizel.motoru koysalardi

LG G2 cihazımdan gönderildi

tayfux
10/05/2014, 23:37
320 tork var lakin.
Fakat ben Alfadan bu araca 1.6MJET 150hp lik bir motorda beklerdim sonuçta bunu yapacak birikim v alt yapı var.
Ama bu seferde 1.4 multiair 170 lik satmaları zorlaşır.
bu günlerde şu motor da bir atılım yapması lazım beygiri 130 lara çekmesi lazım..multiair ile onu karşılaştırmamak lazım farklı isteklere cevap veren motorlar..

Honor COOPER
11/05/2014, 19:04
bu günlerde şu motor da bir atılım yapması lazım beygiri 130 lara çekmesi lazım..multiair ile onu karşılaştırmamak lazım farklı isteklere cevap veren motorlar..
Sizi anlıyorum fakat 150hp lik dizel bir ünite 350-380 torkla gelirki bence bu performans amaçlı benzinli düşünen müşterininde fikrini değiştirir.

tonymontana
11/05/2014, 19:30
Punto'dan sonra Giulietta aldım Aralık ayında 1.6 dizel.
Verilen parayı sonuna kadar hakeden bir araba. Yakıtım 5.7 ortalama (8000km)
110 sabit hızla şehirler arası 5.1 lt yakıyorum.
105 beygir yetersiz falan değil, tork yüksek olduğu için hele ki dynamic moda alırsanız tadından yenmiyor.
Yol tutuşu yazmıyorum bile... Daha iyisini ancak gerçek bir spor araba sağlayabilir. Almanyada aylarca golf ve a3ün türevlerini kullanmış biri olarak söylüyorum...
3000 devirden sonra bir dizel araçtan alınabilecek en tahrik edici egzos sesini duyuyorum daha da gaza basmam için yalvarıyor sanki.
Düzde 195i geçemiyor. Yapabildiğim max. hız 200+ oldu.
160a kadar çok istekli tırmanıyor ancak sonrası zayıf.
Yoldaki saygıyı ancak kullanan bilir selektör kullanmadım henüz desem yeridir :)
Roll yapmak istiyorsanız karşınızda 1.6 dizel duramaz(accent blue hariç :D, biraz tokatlandım da ama accent blue hafif bi araç), hatta tecrübeyle sabittir 122lik sciroccoyla kalkarsınız ama 3.vitese kadar :) fazlasında güzel fark yersiniz :)
Sadece yazılımla 130-135 hp alırsınız ben yaptırmadım ama yorumlarda baya övülüyor yazılımlı giuliettalar.
Ben piyasa yapcam derseniz de tam arabası :) İnsanlar istem dışı bakıyor "bu ne ki?" diye.
Ben 2.elinin kötü olduğunu bile bile gittim aldım 0 km ama hiç pişman olmadım. Alfa bu, virüs..
Daha bugün izmirden dönüyorum bursaya arkamdan bi i30 geldi selektör yapa yapa viraj öncesinde viraj çıkışında gözden kaybolmuştu daha viraja yavaşlayarak giremedim o kadar keyifli ve güven verici ki...
ister 70 ister 170 yapın kesinlikle hissedemezsiniz ne direksiyondan ne NVH açısından. İzolasyon iyi..
İç malzemeleri a180'den biraz kötü, a3 ile kafa kafaya. Bu sınıfın en iyisi bence BMW ve Mercedes plastik kalitesi konusunda.
Geçenlerde talihsiz bi şekilde lastik yardım, lastikçiye gittim. Lastikçinin sahibi yaşlı abimiz içeri çekti aracı, geldi dedi ki "çok özel arabalar ama Türkiye'de kıymeti bilinmiyor.. Kaç beygir bu 200 var mı? dedi. 105 dedim inanmadı. Dynamicte araba yerinden atlayınca :)
Kısaca alfa'nın hissiyatı bir başka.. 3ay önce istanbula giderken benimkinin aynı bi giulietta gördüm. Adamı hiç tanımam etmem, selamlaştık :) Alfisti ruhu herkese işliyor.

Özet geçeyim, ben kendimi özel hissetmek istiyorum arabadan keyif almak istiyorum evde camdan bakmadan yatamam diyorsanız C HB olarak başka araç alınmaz. Ama ben satınca zarar edemem diyorsanız gidin focus falan alın.

İşte benim kızım.

https://i61.tinypic.com/ac4tx0.jpg

tayfux
11/05/2014, 19:51
Sizi anlıyorum fakat 150hp lik dizel bir ünite 350-380 torkla gelirki bence bu performans amaçlı benzinli düşünen müşterininde fikrini değiştirir.
mutlaka dikkat çeker ama dizel denince ülkemizde olay değişiyor ki şahsen ben az km yapacak olsam ve performanslı araba baksam dizel almam benzinli başka. Genel olarak performans meraklı insanlar da dizele benzinli kadar cazip gözle bakmıyorlar..
gerçekten de benzinlinin yüksek devirde verdiği hazzı kesinlikle ve kesinlikle dizel veremez..

tonymontana
11/05/2014, 20:22
mutlaka dikkat çeker ama dizel denince ülkemizde olay değişiyor ki şahsen ben az km yapacak olsam ve performanslı araba baksam dizel almam benzinli başka. Genel olarak performans meraklı insanlar da dizele benzinli kadar cazip gözle bakmıyorlar..
gerçekten de benzinlinin yüksek devirde verdiği hazzı kesinlikle ve kesinlikle dizel veremez..

atmosferik motor mu kaldı ki benzinli araçlar yüksek devirde daha çok zevk versin? Turbo olan her araçta çevrilen yüksek devir boşa...

tayfux
11/05/2014, 20:34
atmosferik motor mu kaldı ki benzinli araçlar yüksek devirde daha çok zevk versin? Turbo olan her araçta çevrilen yüksek devir boşa...
:) hocam neden kalmasın. İlla turbolu benzinli araçlar mı var. Bu arada benim aracım da dizel yanlış anlaşılmasın dizel karşıtı falan değilim :) sadece yüksek performans istesem ve arabama sadece haftasonları falan binsem benzinli alırım diyorum :)

tonymontana
11/05/2014, 21:00
:) hocam neden kalmasın. İlla turbolu benzinli araçlar mı var. Bu arada benim aracım da dizel yanlış anlaşılmasın dizel karşıtı falan değilim :) sadece yüksek performans istesem ve arabama sadece haftasonları falan binsem benzinli alırım diyorum :)

yoo ben %100 hak veriyorum sana. malum, yakıt fiyatları böyle olmasa ben de gidip dizel almam... ancak ekonomik şartlar bizi buna zorluyor.

Benim demek istediğim dizel/benzinli kıyaslaması değil aslında. Sadece yüksek devir olayından bahsettim. Ayrıca atmosferik motor hakikaten kalmadı. Bak, BMW bile M araçlarına biturbo koydu. Atmosferik motor ölmüş ağlayanı yok :)

halils2
11/05/2014, 21:15
yoo ben %100 hak veriyorum sana. malum, yakıt fiyatları böyle olmasa ben de gidip dizel almam... ancak ekonomik şartlar bizi buna zorluyor.

Benim demek istediğim dizel/benzinli kıyaslaması değil aslında. Sadece yüksek devir olayından bahsettim. Ayrıca atmosferik motor hakikaten kalmadı. Bak, BMW bile M araçlarına biturbo koydu. Atmosferik motor ölmüş ağlayanı yok :)

Bu mesajdan sonra arabayla birlikte kendimi boğazın serin sularına bırakasım geldi vallaha

tayfux
11/05/2014, 21:22

yeni çıkanlar gerçekten beni performans açısından çok ilgilendirmiyor. Neden dersen ben turbo benzinlilerde performans diye öğünen firmalara performans kahpesi diyorum affedersiniz ama :) turbo çıktı mertlik bozuldu. Hazır performanslı araç almak uğraşmadan binmek pek bana göre değil. onun için bende 2000 yılında performanslı arabalar bitti :) atmosferiğin sesi yürüyüşü tadı başka.. nerde o vti crx saxo gti tatları.. :)

SteinGP
11/05/2014, 21:40
Alfa Romeo cidden güzel araba. Giulietta ona keza. Yalnız sadece 2 sınıf araçla temsil ediliyor Türkiye'de. Benzinli motorları çok yakıyor çok kaçıyor kullanan arkadaşların söyledikleri. Daha çok piyasada olması lazım bence. Gulia gelecek diyorlar bu yıl içinde, umarım gelir ve rekabetçi fiyatlarla piyasaya çıkar.

tonymontana
11/05/2014, 22:07
burda bi arkadaşın imzasıydı çok da hoşuma gitmişti :) "dünya kadar hacmin olacağına fındık kadar turbon olsun"

downsizing dünyanın bir gerçeği artık. turbonun çalışma prensibi sebebiyle turbo araçlardan atmosferik gibi ses alınamaz. -4C buna karşıt bir örnek gerçi, hususi olarak sesi üzerinde çalıştılar Marchionne'nin ısrarı üzerine.. - bundan 10-20 sene sonra egzos sesi de olmayacak ona bakarsanız :) yani güvenlik için olacak yayalar için ama o tat verir mi? :)

BMW-Mercedes bile E segmentine 1.6 aşırı beslemeyle giriyor artık. 2000lerin başında kaldı o 530i'ler 335i'ler CLK320'ler...

Adam koydu 2.0lt 360hp turbo motoru. CLA45 AMG diye satıyor. 5yıl önce böyle miydi...

atmosferik motoru gömdük arkadaşlar bu bir gerçek. atmosferikte ısrar eden tek firma kaldı o da lamborghini.. onlarda V10'dan aşağı makina yapmıyorlar :)

Can,
Giulia olur mu adı bilemem ama 2015-16'da D segmentinde Alfa gelecek muhtemelen RWD olacak :) Sanmıyorum ki kolayca erişebileceğimiz fiyatlarla gelsin... Tüm dünyada 2 araçla temsil ediliyor Alfa. 2018'e kadar 8 model çıkaracak. Kısacası ya batıcaz ya çıkacaz hesabındalar.

Giulietta'nın 170liği var arkadaşımda TCT 10litreden aşağı inemiyor. Ne anladım ben o işten. 50kuruş ya km'de.. 50 kuruş...

SteinGP
11/05/2014, 23:00
Abi ben leon alınca bi kac arkadas dediydi neden guli almadin diye. Bak bu ortalamayi sabuncu belindeki opetten yakit alip hataya eve gelirken tutturdum. Izmiri biliyorsun diye soyluyorum. Yolun yarisi sehirici ve hatay trafigi. Hem alirken 15 bin tl fazla verecegiz hemde cok yakiyor diye korkarak binecegiz.

Dedigim gibi guzel araba ama bu mevzularda beni uzerdi kesinlikle :) Ha bu arada araba benzinli dizel değil :)
29049

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Honor COOPER
11/05/2014, 23:37
Yoldaki saygıyı ancak kullanan bilir selektör kullanmadım henüz desem yeridir :)
Kısaca alfa'nın hissiyatı bir başka.. 3ay önce istanbula giderken benimkinin aynı bi giulietta gördüm. Adamı hiç tanımam etmem, selamlaştık :) Alfisti ruhu herkese işliyor.

Özet geçeyim, ben kendimi özel hissetmek istiyorum arabadan keyif almak istiyorum evde camdan bakmadan yatamam diyorsanız C HB olarak başka araç alınmaz. Ama ben satınca zarar edemem diyorsanız gidin focus falan alın.

https://i61.tinypic.com/ac4tx0.jpg
Altı çizili düşüncelerinizin hepsine katılıyorum sebebi yaşadıklarınızın hepsini bende aracımla yaşıyorum.
Bugün benzincide çalışan eleman "abi bu araba yenimi çıktı dedi" yok dedim baya var ama Silifkede tek bende "abi süper yaa dedi!" Golften ucuza aldım dedim "abi dalga geçme yaa dedii." Dedim ülkemin önyargılı insanları sağolsun onların sayesinde böyle araçlara binebiliyoruz.
Işıklarda altında BMW yeni kasa 320D olan vatandaşın şaşkın ve beğeni dolu bakışları bonus bizim araçlarla.
***Bu arada Alfa'cılar bana da selektör çakıyor karşılaştıkmı.

CMasteR
11/05/2014, 23:45
Hondalar atmosferik değil mi :)

tayfux
11/05/2014, 23:50
Hondalar atmosferik değil mi :)
Kesinlikle :) adamlar yıllar önce vti sistemini bulmuşlar turboya ne gerek :)

CMasteR
11/05/2014, 23:54
Altı çizili düşüncelerinizin hepsine katılıyorum sebebi yaşadıklarınızın hepsini bende aracımla yaşıyorum.
Bugün benzincide çalışan eleman "abi bu araba yenimi çıktı dedi" yok dedim baya var ama Silifkede tek bende "abi süper yaa dedi!" Golften ucuza aldım dedim "abi dalga geçme yaa dedii." Dedim ülkemin önyargılı insanları sağolsun onların sayesinde böyle araçlara binebiliyoruz.
Işıklarda altında BMW yeni kasa 320D olan vatandaşın şaşkın ve beğeni dolu bakışları bonus bizim araçlarla.
***Bu arada Alfa'cılar bana da selektör çakıyor karşılaştıkmı.

+1 Şu yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum. Hep bir ön yargı. Bende yeni bir Tjet sahibiyim insanlardaki şu fiat yargısı beni öldürüyor deli oluyorum ya o kadar para verilmezde şöylede böylede. Bu aracı aldım içine oturan kullanan yeminle parasını sonuna kadar hakettiğini söyledi.

Herşeyi geçtim bu zihniyetler Araç sahibi olmayan dahi bırakın araç hakkında bilgisi olmayan bile kulaktan dolma şeyler ie fiat alınırmı diyor.hemen konuyu değiştiriyorum. Cahil adam ile ne kadar konuşursan konuş nasıl olsa sen haksızsın.

Ayrıca sizin aracınız Delta.. Kullanıcılarından 1 tane şikayet duymadım henüz. Bu araç C+ Mı D segment miydi ?

Honor COOPER
12/05/2014, 00:05
+1 Şu yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum. Hep bir ön yargı. Bende yeni bir Tjet sahibiyim insanlardaki şu fiat yargısı beni öldürüyor deli oluyorum ya o kadar para verilmezde şöylede böylede. Bu aracı aldım içine oturan kullanan yeminle parasını sonuna kadar hakettiğini söyledi.

Herşeyi geçtim bu zihniyetler Araç sahibi olmayan dahi bırakın araç hakkında bilgisi olmayan bile kulaktan dolma şeyler ie fiat alınırmı diyor.hemen konuyu değiştiriyorum. Cahil adam ile ne kadar konuşursan konuş nasıl olsa sen haksızsın.

Ayrıca sizin aracınız Delta.. Kullanıcılarından 1 tane şikayet duymadım henüz. Bu araç C+ Mı D segment miydi ?
Hocam Lancia bu aracı C segmente konumlandırmıştı ama araç ölçüleriyle D segment boyutlarında misal Citroen DS5 ten daha uzun. 2700mm dingil mesafesi Alfa 159 ile aynı 2710mm olan Passattan 1 cm küçük enteresan değilmi veriler.

CMasteR
12/05/2014, 00:07
Evet biz buna D diyelim :)

tonymontana
12/05/2014, 07:42
Can, bugün araba alacam olsam seninkinin 1e1 aynısını alırım :)

Delta D segmenti arkadaşlar.

mesutt1905
12/05/2014, 09:53
Bende mesela üst modele geçmeyi düşünüyorum hergün malüm siteden araç bakıyorum.
Aklımdaki modeller neredeyse aynı fiyatlar aralarında tavan 10 bin TL farkı olur. Bunlar Opel Astra Cosmo modeli, golf 140 hp lik model ve guiletta. Görünüş olarak guiletta hepsinden önde benim için ama çok yaktığı gerçeği kara kara düşündürüyor Golf de ise yıllardır aynı şeyler ufak dokunuşlarla yeni model diye piyasaya sürüldüğü için şikayetçisi çok ama benim ibrem en çok ona yakın Cuma günü kuzenime Astra Cosmo full aldık skydome değil sunroof var 68,300 TL ye biraz düşününce paranın kıymetini bil cebinde kalsın diyorsun.Türkiye'de sıfır almak mantıksız gibi otomotivde açlık sınırının altındaki memleketlerdeki gibi araç fiyatları

Honor COOPER
12/05/2014, 11:37
Bende mesela üst modele geçmeyi düşünüyorum hergün malüm siteden araç bakıyorum.
Aklımdaki modeller neredeyse aynı fiyatlar aralarında tavan 10 bin TL farkı olur. Bunlar Opel Astra Cosmo modeli, golf 140 hp lik model ve guiletta. Görünüş olarak guiletta hepsinden önde benim için ama çok yaktığı gerçeği kara kara düşündürüyor Golf de ise yıllardır aynı şeyler ufak dokunuşlarla yeni model diye piyasaya sürüldüğü için şikayetçisi çok ama benim ibrem en çok ona yakın Cuma günü kuzenime Astra Cosmo full aldık skydome değil sunroof var 68,300 TL ye biraz düşününce paranın kıymetini bil cebinde kalsın diyorsun.Türkiye'de sıfır almak mantıksız gibi otomotivde açlık sınırının altındaki memleketlerdeki gibi araç fiyatları
Giulietta, golftende astradanda fazla yakmıyor emin olabilirsiniz.
Aracımla tüketimim normal kullanımda 1.4 fire puntomla aynı.

mesutt1905
12/05/2014, 12:15
Sanırım sizin araçla guiletta motoru aynı.
Bi forumda okumuştum golfün yalıtımı ve plastik kalitesi guilettadan iyi diye ama guilettanında tork üretimi golden fazla sanırım.

Honor COOPER
12/05/2014, 17:37
Sanırım sizin araçla guiletta motoru aynı.
Bi forumda okumuştum golfün yalıtımı ve plastik kalitesi guilettadan iyi diye ama guilettanında tork üretimi golden fazla sanırım.
Aynı motorlar yazılımsal farkla 30hp daha yüksek Giu daki motor.
Giulietta nın VW gruptaki emsali Audi A3 tür Golf değil.

henky
12/05/2014, 18:21
Cebinde 50-60 bin tl si olan saab 93 baksın benzinli 2.0 210 hp fabrika çıkış motor veya 1.9 dizel çift turbo 180 hp golfe astraya vermeyin o paraları yazık günah

SteinGP
12/05/2014, 18:33
Yok olmuş bir markaya ben şahsen 60 bin tl vermem..

edit: bu arada Saab sanırım yaza doğru tekrar üretime başlayacakmış. Çin'li Nevs diye bir firma satın almış Saab'ı. Umarım doğrudur.