PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto park sensörü yeri

malt
21/04/2014, 10:55
benim araçta park sensörleri plakanın üst sınırına takıldı dördüde aynı seviyede.bazı puntolarda gördüm köşelerdeki sensörleri daha aşağıya takmışlar.hangisi daha sağlıklı olur?hepsi aynı seviyede dediğim yerdemi,yoksa köşelerdeki daha aşağıda oluncamı

Evren_c
21/04/2014, 12:05
Mantıken köşelerdekinin biraz daha aşağı bakması daha doğru sanki. Bendeki orijinal sensörlere bakayım, tekrar yazarım.

Geri geri paralel park yaparken kaldırım taşı, baba gibi objeleri daha rahat görür bu şekilde. Plakanın yanındakiler ise daha yüksekte durur, arabaları, insanları görür.

Gerçi sensörün yerinden ziyade sadece açısıyla da basitçe ayarlanabilir belki.

malt
21/04/2014, 13:02
Aşağıda olursa yola bile ötmez mi sürekli.Açısı nasıl değiştiriliyorki sensörlerin

usermm1
21/04/2014, 15:28
bende taktırıcağım zaman baya bir düşünmüştüm. tamponun ortası sensörsüz kalmasın diye ve yere çok yakın olmasın diye plakanın üstü hizasından yaptırdım. sonradan baktımki kitapdaki şekilde benimkine benziyor.

fotobelit
21/04/2014, 16:37
Plakayı ortalayarak başlayıp,sondakileri çok kenara alamamk lazım.Yoksa saçma sapan yerlere öter.Mantarlara takmak istemiyorsan yukarda tutma.

malt
21/04/2014, 18:31
takıldı zaten.yukarıdaki resimdeki gibi takıldı aynen.sizce başka yere mi takılmalıydı.ve neden?bu şekilde kaldırımlara ötmez sanırım

fotobelit
21/04/2014, 18:36
Takılmış artık..Hayırlı olsun..

malt
21/04/2014, 18:44
sağ ol.ama benim sormak istediğim kaldırımları görür mü görmez mi bu şekilde takılı olunca

fotobelit
21/04/2014, 18:55
sağ ol.ama benim sormak istediğim kaldırımları görür mü görmez mi bu şekilde takılı olunca
Kaldırım veya mantarları göreceğini sanmıyorum...

Luc
21/04/2014, 19:25
Kaldırımı görmez. Bu arada belirli bir yükseklikte takılıyor sensör. Araştırmak lazım.

Sent from my GT-I9300 using

malt
21/04/2014, 20:03
Kaldırımı görmez. Bu arada belirli bir yükseklikte takılıyor sensör. Araştırmak lazım.

anlamadım.belirli bir yüksekliğe mi takılması lazım demek istediniz.

ozkancavus5916
21/04/2014, 20:21
Benimki plakalagin orta hizasinda resimdeki gibi degil biraz daha asagida cok memnunum cok ta hassas yetkili serviste takmislardi

Luc
21/04/2014, 21:21
anlamadım.belirli bir yüksekliğe mi takılması lazım demek istediniz.

Aynen. Normalde ölçüsü var ama şu an hatırlamıyorum.

malt
21/04/2014, 21:22
evet belirli ölçü yazıyordur ama beklentiye göre değişir ölçü.kimisi kaldırımları görsün ister kimisi istemez mesela

Evren_c
22/04/2014, 02:16
Foto çeker atarım sabah, benim sensörlerden ortadakiler plakanın üst çizgisi hizasında. Yanlardakiler ise hem daha aşağıda hem de dışa doğru bakıyorlar. Fabrika çıkışı sensörler bu arada. Ben hassasiyetinden memnunum.

korguntuyenc
10/07/2014, 19:21
Konu 3 aylik ama yeni konu acmak istemedim gecen hafta aracima vumustu baska bir arac arkadan bende dun araci yaptirmak icin biraktim sanayiye arkada park sensoru yok aracin ama olmasini istiyordum bi kac yerdede arka tamponun icinde isaretlerinin oldugunu okumustum cunku simetri konusunda cok takintiliyim biri 1 cm asagida yukarida yada yanda olsa gozume batio arabada olmama ragmen her parkettigimde vs bakip bakip canimi sikarim biraz obsesiflik yani neyse tampon sukulmusken hemen gittim ustamin yanina dedim sunun icine bi bakalim veee bingoo tamponun icinde isaretleri vardi hemen incecik bir matkapla tam ortalarindan deldirip isaretlettim fakat soyle soyliyim cok farkli bir aciyla olusturmuslar yani ben onu normalde disardan olcerek deldirmeye calissam mumkun degil o acilari yakalayamam dumduz takip giderdim herneyse daha sonra park sensoru aramaya basladim. Ben kesinlikle ekranli olanlari sevmiyorum sonradan takildigi cok belli oluyor ve aracin icinde orjinal olmayan bisey gormek beni mutsuz ediyor o yuzden sadece ses cikaranlari arastirdim oyle ciddi paralar vermeyide dusunmedigim icin internetten mtec diye bir markaninkinden aldim umarim cok kotu cikmaz kullanan arkadaslar varsa yorumlarini okumak isterim
İyi forumlar

teacherofenglish
10/07/2014, 22:30
Konu 3 aylik ama yeni konu acmak istemedim gecen hafta aracima vumustu baska bir arac arkadan bende dun araci yaptirmak icin biraktim sanayiye arkada park sensoru yok aracin ama olmasini istiyordum bi kac yerdede arka tamponun icinde isaretlerinin oldugunu okumustum cunku simetri konusunda cok takintiliyim biri 1 cm asagida yukarida yada yanda olsa gozume batio arabada olmama ragmen her parkettigimde vs bakip bakip canimi sikarim biraz obsesiflik yani neyse tampon sukulmusken hemen gittim ustamin yanina dedim sunun icine bi bakalim veee bingoo tamponun icinde isaretleri vardi hemen incecik bir matkapla tam ortalarindan deldirip isaretlettim fakat soyle soyliyim cok farkli bir aciyla olusturmuslar yani ben onu normalde disardan olcerek deldirmeye calissam mumkun degil o acilari yakalayamam dumduz takip giderdim herneyse daha sonra park sensoru aramaya basladim. Ben kesinlikle ekranli olanlari sevmiyorum sonradan takildigi cok belli oluyor ve aracin icinde orjinal olmayan bisey gormek beni mutsuz ediyor o yuzden sadece ses cikaranlari arastirdim oyle ciddi paralar vermeyide dusunmedigim icin internetten mtec diye bir markaninkinden aldim umarim cok kotu cikmaz kullanan arkadaslar varsa yorumlarini okumak isterim
İyi forumlar

Valla benimde bu aralar aklımda olan bişey park sensörü.2012 0km araç aldık boşluğumuza geldi pazarlığı yaptık ama yanında sensör hediye isteyenler olmuş biz alamadık.Neyse şimdi takmak için tampon aşağı inecek kesin öylemi.Birde içerde aynanın üstüne monte ediyorlar herhalde göstergeli olanları(metre,santimetre bildiriyor)Servislerde tuzlu herhalde ama internette 40-50 liralıklar iş görür mü acaba?

arenas
11/07/2014, 02:21
ben serviste yaptırdım,indirmişler tamponu.sensörleri de tampon rengi boyattım 150 lira.biraz fazla ama serviste olsun dedim,çalışmadı mı çökerim üstlerine,faturası garantisi var

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

korguntuyenc
11/07/2014, 09:00
hocam eger tamponu sokersenız orda kendı yuvaları var dırek mılımetrık takarsınız yerı orjınal olur benım arac sıyah oldugu ıcın sensorlerde sıyah zaten hıc boyatmadım toplam 100 tl ye mal ediyosunuz mis gibi

celenlee
11/07/2014, 09:18
Sennsörlerde genelde 35-70 cm aralığında takılabilir yazıyor kitapçıklarında.
Ben gözümün en mantıklı gördüğü yere kendim taktım.
Plakalığın üstündeki düzlüğe taktığınızda düz bir şekilde ve yüksekte oluyor, kaldırım görme ihtimali yok.

Ben plakanın tam orta hizasına gelecek şekilde (yerden 45-50cm'di sanırım) monte ettim, hem o noktalar hafif aşağı eğik olduğu için daha mantıklı geldi.
Sağ sol gözleri de tamponun tam yuvarlanmaya başladığı yerler taktırdım ki sağ ve soldaki duvar çiçeklik gibi şeyleri vaktinde görsün.

ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTA: SENSÖR ALGILAMA MESAFESİ!!!!

Piyasada çoğu sensör 0.4m-1.7m ölçüyor? Ne anladım ben bu işten?? 40cm istanbul şartları için çooook geniş bir mesafe :)

**Ben rotacar diye bir markadan aldım 0.3m-1.7m harbi 30cm'de ötüyor. Çok memnun oldum :) 30TL'ye almıştım 1.5-2 sene önce.

İyi markalarınkiler 20cm'e kadar ölçüyor ama onların da fiyatı ona göre yüksek.

Ben 30cm'den sonra bir göz karari 15-20cm daha gidebilyorum, alıştıktan sonra kolay iş ;)

korguntuyenc
11/07/2014, 20:35
Bende mtec diye bi marka aldim 30 cm de basliyomus yarin taktirinca test edicem umarim iyi olucak

celenlee
12/07/2014, 11:14
Sennsörlerde genelde 35-70 cm aralığında takılabilir yazıyor kitapçıklarında.
Ben gözümün en mantıklı gördüğü yere kendim taktım.
Plakalığın üstündeki düzlüğe taktığınızda düz bir şekilde ve yüksekte oluyor, kaldırım görme ihtimali yok.

Ben plakanın tam orta hizasına gelecek şekilde (yerden 45-50cm'di sanırım) monte ettim, hem o noktalar hafif aşağı eğik olduğu için daha mantıklı geldi.
Sağ sol gözleri de tamponun tam yuvarlanmaya başladığı yerler taktırdım ki sağ ve soldaki duvar çiçeklik gibi şeyleri vaktinde görsün.

ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTA: SENSÖR ALGILAMA MESAFESİ!!!!

Piyasada çoğu sensör 0.4m-1.7m ölçüyor? Ne anladım ben bu işten?? 40cm istanbul şartları için çooook geniş bir mesafe :)

**Ben rotacar diye bir markadan aldım 0.3m-1.7m harbi 30cm'de ötüyor. Çok memnun oldum :) 30TL'ye almıştım 1.5-2 sene önce.

İyi markalarınkiler 20cm'e kadar ölçüyor ama onların da fiyatı ona göre yüksek.

Ben 30cm'den sonra bir göz karari 15-20cm daha gidebilyorum, alıştıktan sonra kolay iş ;)
Bu da fotosu..
https://forum.grandepuntotr.com/attachments/teknik-yardim/21304d1340383797-park-sensoru-takildi-polen-filtresi-degisimi-aynadaki-sensor-degistirildi-20120622_150906.jpg

Bu da konusu ;)
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/38278-park-sensoru-takildi-polen-filtresi-degisimi-aynadaki-sensor-degistirildi.html