PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan temizliği hakkında önerileriniz

galatasaray
20/04/2014, 20:28
Tavani silmek istiyorum ama korkuyorum sarkma yaparmi 2009 model aracim GP bulabileceğim bir temizlik ürünü onerirmisiniz ve uygulamasini:)

cdogu
20/04/2014, 21:26
Tavani silmek istiyorum ama korkuyorum sarkma yaparmi 2009 model aracim GP bulabileceğim bir temizlik ürünü onerirmisiniz ve uygulamasini:)

Çok ıslatmadan korasprin gibi temizlik malzemesi olabilir. Buhar makinası da işe yarar.

Atas Vinet tavsiye ederim.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

cemdogu
21/04/2014, 00:24
aslında tavanda vakum olmadan bi işe yaramaz.Bi elde koraspirin diğer elde bez ile çitileyin.Sonra vakumla çekin.Bunu 1 kere daha yapın.Öbür türlü kusuyor kirini tekrar.

Xperia L cihazımdan ile gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim.

serkan86
21/04/2014, 16:45
Kosla veya aspirin ile havlu yardımı ile dairesel hareketlerle silerseniz herhangi bir problem olmaz.Bizim araçların tavanında sarkma olasılığı olmaz.

galatasaray
21/04/2014, 23:27
Saolun uyguladim aspirin kar gibi oldu valla:))

SRCNTRKR
23/04/2014, 17:01
bende aspirinle uyguladım fakat etkili olmadı bendekı lekeler gri renkte noktasal olarak yayılmış sekılde sıldım ama daha derinde gıbı lekeler ne yapabılırım

cdogu
23/04/2014, 17:15
bende aspirinle uyguladım fakat etkili olmadı bendekı lekeler gri renkte noktasal olarak yayılmış sekılde sıldım ama daha derinde gıbı lekeler ne yapabılırım

fazla ıslatmadan başka bir şeyle,mesela kosla oxi gibi halı deterjanlarıyla deneyebilirsiniz. Asprinin mutlaka çıkarması lazımdı aslında.

EMRE ALTINOK
24/04/2014, 14:21
Sigara kullananların tavanı genelde gri yerine kahverengi olur. Sizde böyle dğilse yani sigara içilmemiş bir araçsa sabun tozuyla hafifçe ıslatılmış mikrofiber bezle FAZLA BASTIRMADAN vede bezi çok ISLATMADAN silmekte fayda var. çok sıkta yapmayın bu işlemi..

brkzbkr
24/04/2014, 22:07

En iyisi pril ufak bi kovaya biraz prille mikrofiber bezle bastırmadan silin aracı aldığımda çok pisti şuan gayet temiz

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

2008 Grande Punto 1.3 Multijet Active 75hp Füme

twinss
30/05/2014, 15:11
Ben sıcak bir yaz günü Muğla Datça'da yaptım. Kosla oxi kullandım onu bolca temiz bir kapta köpürttüm. Sadece köpüğü yumuşak bir beze aldım. Hafifçe tavana sürdüm ama bezi fazla ıslatmamaya dikkat ederek. Hava sıcak ve bunu güneşin altında yaptığım için döşemenin içine işlemedi hemen kurudu. Aracım ilk alındığı günkü kadar temiz oldu.

fct1071
14/08/2014, 00:45
arkadaşlar tavsiye üzerine ben de aspirinle tavanı sildim. bu aspirinin bir sürü çeşidi varmış (markette öğrendim) ben kullandığımın resmini çektim. Ürünü sıcak suya iki üç kapak olacak şekilde iyice köpürtüp sadece köpüğüyle tavanı sildim sonuç resimlerde görüdğünüz gibi süper oldu. sigara isi, çocukların el izleri hepsini götürdü. yepyeni oldu. fazla bastırmadan bir de sıcak güneşin altında yaparsanız tavan suyu emmeden hemen kuruyor ve sarkma riski de kalmıyor. Hatta ben biraz fazla hazırlamışım karışımı hazır köpük varken koltukları da sildim. onlar da pırıl pırıl oldular :Ç

fct1071
14/08/2014, 00:46
ürünü resimdeki gibi sadece köpüğünü uyguluyorsunuz, uygulama deterjanı da Lox nitro aspirin diye bişey. büyük kutusu 7 lira gibi bişeydi

cdogu
14/08/2014, 00:49
Uygulamanızı yaptıktan sonra kapıları açarak mutlaka içeriyi havalandırın.Tavan sarkması sıkıntılı bir iş.

Kosla,Asprin tabii ki iyi çözümlerdir. Ama ben Crystal Concepts firmasının isimli ürününü kullanıyorum. Üstüne de tanımam. Beze fıslatıp iyice siliyorum. Ardından nemli bir bezle üstünden geçiyorum. Konsantre bir ürün. Deride,kumaşta,plastikte her yerde kullanılabilen bir ürün. Bir detailing dükkanı sahibi olan arkadaşım da ağır kirlerde şampuanına ek olarak kullanıyor. Çeşitli sulandırma oranlarıyla çok fazla yerde kullanılabiliyor.

emrek8899
14/08/2014, 01:02
hangi markette bulabilirim bunu acaba

fct1071
14/08/2014, 01:09
bim, a101 :D aklınıza gelecek herhangi bir markette olabileceğini düşünüyorum ben şanmar diye yerel bi market var ordan aldım. bimde de gördüm

emrek8899
14/08/2014, 01:19
A101 de normal aspirin gordumde bu sanki farkli gibi uzerinde nitro fln yaziyo ya :)

fotobelit
14/08/2014, 10:37
ERSAĞ diye bir ürün çıkmış,oto için olanları var..iç Dış temizlik için kullanılıyor..Aracı benzincide bir kere yıkadım sildim..Daha sonra bu ürünle sadece silip kuruladım..Cilalı gibi oldu..Koltuklarıda gayet iyi temizledi..Tavana denemedim ama eminim oda iyi temizlenir.. Evdekiler Avon satışı yapan yerden almışlar sanırım..

fct1071
15/08/2014, 00:55
aspirinin birsürü çeşiti var. bundan önce başka bi aspirinle koltuk silmeyi denemiştim sonuç kötü değildi iyi de değildi. herhangi normal bir deterjandan farkı olmadı. bu yüzden aynısından almanızı öneririm