PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hesabımdan yapılan ticari viral reklam

puntoaz
20/04/2014, 20:17
Arkadaşlar Merhaba;
Bugün Hotmail hesabıma baktığımda Grandepuntotr den gelen uyarı mesajı aldım.
Uyarı puntoaz isimli hesabımdan ticari reklamlar verildiğine dair uyarı mesajıydı.
Bu mesajlar hesabıma başkası tarafından girilerek yazılmıştır. Benimle hiç bir alakası yoktur.
Atılan mesajlar GT-I9300(Samsung Galaxy S3) telefondan atılmış ve ben bu telefona sahip değilim.
Ben puntomu mart 2012 de satmış bulunmaktayım.
Atılan mesajlarda puntoma yapılan uygulamalar (örneğin zavoli lpg takılmış gibi mesajlar atılmış arabamda landi renzo marka tüp vardı) yalan ve yanlış bilgilerdir.
BİLGİLERİNİZE...

SteinGP
20/04/2014, 20:50
Bu durumda şifrenizi değiştirmeniz yararınıza olur.

erdiyilmaz
20/04/2014, 22:10
Merhaba Cem Bey, şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz. Başka firma ya da kişiler şifrenizi almış sizin yerinize mesaj atıyor olabilirler. İyi forumlar dilerim.

puntoaz
20/04/2014, 22:28
Şifre değişikliğimi yaptım...Bende teşekkür ederim beni böyle bir konuda bilgilendirdiğiniz için...

Arrest
21/04/2014, 15:13
Vay çakal vayy

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

femoli
21/04/2014, 15:14
nasıl ya kim girmiş belli değilmi kimin reklamını yapmış fiatınmı? terbiyesizliğe bak hele

SteinGP
22/04/2014, 10:20
Yaptığımız inceleme ve IP adresi takibi neticesinde, ilgili kişi / kişiler tespit edilmiş olup, gerekli tedbirler alınmıştır. Hesabınızın güvenliği açısından şifrenizi kimseyle paylaşmamanızı öneririz. Keyifli forumlar dileriz.

Arrest
22/04/2014, 11:13
Yaptığımız inceleme ve IP adresi takibi neticesinde, ilgili kişi / kişiler tespit edilmiş olup, gerekli tedbirler alınmıştır. Hesabınızın güvenliği açısından şifrenizi kimseyle paylaşmamanızı öneririz. Keyifli forumlar dileriz.

Çok cahiller keşke olseler :)

mucar
22/04/2014, 12:05
Daha önce benim adıma da yazıldı. Site yöneticisine mesaj gönderdiğimde cevap alamamıştım. İşin içine reklam girince ciddiye alındı sanırım :) Şahsen şifrelerimizin çalınmadığını, sistemde açık olabileceğini düşünüyorum. Kullandığım şifreleri ele geçirebilen birinin yapacağı tek şey bu foruma yazmak olmaz herhalde, Facebook hesabımda daha fazla eğlenebilirdi.

Arrest
22/04/2014, 14:41
Daha önce benim adıma da yazıldı. Site yöneticisine mesaj gönderdiğimde cevap alamamıştım. İşin içine reklam girince ciddiye alındı sanırım :) Şahsen şifrelerimizin çalınmadığını, sistemde açık olabileceğini düşünüyorum. Kullandığım şifreleri ele geçirebilen birinin yapacağı tek şey bu foruma yazmak olmaz herhalde, Facebook hesabımda daha fazla eğlenebilirdi.

Hesabiniza baska pc den girmisseniz iyi düşünün

mucar
22/04/2014, 15:52
Hesabiniza baska pc den girmisseniz iyi düşünün

Girmedim. Girmiş olsaydım bile "bizim tarafımızda sorun yok" cevabı iyi olurdu :)

Bu kadar aktif üyenin olduğu bir forumda bu işin çok ciddiye alınması gerektiğini düşünüyorum. Eğer böyle bir açık varsa birileri satış başlıklarında fiyat soran üyelerle satıcıymış gibi iletişime geçip dolandırıcılık yapabilir örneğin. "Ben polisim, operasyonun ortasında kontörümüz bitti, hemen bize kontör gönder" diyerek dolandırıcılık yapabilen insanların olduğu bir ülkedeyiz, olmayacak bir şey değil.

Site yöneticlerinin bu konuda yaptıkları bir çalışma varsa, ya da başlığı açan üyenin ve benim hesabımızdan başkalarının mesaj atması bizim hatamızdan kaynaklanıyorsa kusura bakmasınlar. Web işinin biraz içinde biri olarak uyarmak istedim.

SteinGP
22/04/2014, 16:24
Mustafa Bey yazdığınız tüm mesajları kontrol ettim, sizin hesabınızdan dönmüş bir viral reklama rastlayamadım. Sitenin şifreleme konusunda bir açığı yok, ancak atıyorum şifre olarak aracınızın plakasını yazarsanız, tahmin edilmesi pekte zor olmuyor.

cemdogu
22/04/2014, 16:28
Vbulletin forum sistemi, güvenlik açığı açısından iyi bir sistemdir.Kullandığınız programlar, girdiğiniz siteler bilgisayarınızdan verilerinizi alabilir ve bu durumlara yol açabilir.Herşeyi devletten beklemek yerinde denetim masası/ program ekle kaldır kısmımdan tanımadığınız programları silin.İnternet tarayacı eklentilerinizi kontrol edin, tanımadığınız her eklenti risktir.Ayrıca Avast Antivirüs ile bilgisayarınıza giren trojan dosyaları (genelde şifreleri kopyalayan bu tür) silinebilir. .

Xperia L cihazımdan ile gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim.