PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri vites sıkıntım

emreaktan
20/04/2014, 00:03
arkadaşlar aracım 2012 ağustos trafiğe çıkışlı punto 1.4 multiair benzinli sorun şuki geri vitese takmak istediğimde bi türlü geçmiyor ve devriyaj tazelemem gerekiyon bazen iki kez istiyor 11.000km de daha 5. vitese atarkende ara sıra geçmiyor direk 6 sonra 5 yapıyorum sıkıntıyı anlayamadım size danişma gereği duydum tahmininizce ne olabilir

serkandikici
20/04/2014, 00:23
Geri vites konusu baya sık görülebilen bir sıkıntı.. Geri vitese takmadan önce, aracınız dururken 1.vitese takıp 1-2snlik debriyajı kavrattırın araç azıcık hareketlensin öne doğru (eğer hareket edecek yer yoksa el freni çekikken kavrattırın) sonra geri vitese kolaylıkla geçecektir. Hem gp hem de evoda aynı durumla karşılaştım.. Ama 5. vites ile ilgili bir bilgim yok..

Arrest
20/04/2014, 00:52
bende bi ara 4le ilgili sıkıntı yaşıyordum sonradan anladımki sağa fazla çekiyormuşum tak diye geriye çekince geçiveriyor. Kullandıgım şirket aracından olsa gerek elim ona alışmış o öyle geçiyordu.

Bence kavisini iyi veremiyorsunuz o yüzden olabilir. geri vitesiniz mandallı diye tahmin ediyorum multiair'i pek bilmem ama.. o yüzden vites mesafeleri kısa ve tam dişliyi oturtamıyor ortada bırakıyor olabilir misiniz?