PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Yaptım..

oxite
14/04/2014, 12:18
Ters şerite giren otobüs sol kapıdan girip evirip çevirdi aracı direğe patlattı..Sol arka çamurluktan başlayıp arka kapı ön kapı açma kolları sol ön cam ön ana cam çatlağı ayna kısmı ve ön kasadaki ezikler ön kaput ve ön takımın tamamı artı şasenin bildiğin V olmasına varıncaya kadar hertürlü hasar aldı..full kaskolu aracım.karşı tarafında sadece trafik sigortası var ergo dan..kusurluda bulundu polis tarafından..şimdi benim aracım pert mi..? bu arada şehiriçide olsa emniyet kemeri takmanın faydaları çok savruldum ama kemer tuttu hep..artı şase nerdeyse V olmuş lakin airbagler açılmadı..evlere şenlik..:)

https://i.hizliresim.com/VpAyLR.jpg

https://i.hizliresim.com/P3pE6b.jpg

https://i.hizliresim.com/p4jYBN.jpg

SteinGP
14/04/2014, 12:22
Geçmiş olsun. %99 pert olur diyorum ben..

erdiyilmaz
14/04/2014, 12:29
Mustafa hocam büyük geçmiş olsun, Allah beterini göstermesin

mesutt1905
14/04/2014, 12:30
Geçmiş olsun. Aracınız pert

Ziyaretçi78
14/04/2014, 12:31
Oy oy oy çok geçmiş olsun.Pert olması lazım bu videodaki eski aracımız ve biz bu haliyle pert aldık üzerinde durun bu durumun pert için uğraşîn bence.
https://www.iha.com.tr/kaza-sonrasi-tekmeler-konustu-asayis-270353

Pro Üzerinden Note II ile Gönderildi.H.KURU Saygılarımla

StrawBeeRy
14/04/2014, 12:39
büyük geçmiş olsun sizde birşey olmaması sevindirici

oxite
14/04/2014, 12:42
Henüz eksper görmemiş aracı..servis müdür ile konuştum bu sabah..motor zarar görmüş ne kliması kalmış ne vantilatörü hepsi parçalanmış alt kartel pert..yani zaten daha nasıl toplarlar bilmiyorum pert olmazsa..servis müdürü sadece işçilik 8.000 isterim diyor öyle bişi olsa.yani aşşa yukarı 17 18 bin maliyet çıkabilir dedi..neyse haber gelicek elbet bugün yarın..benden size tavsiyem 3 yıldır emniyet kemeri tokası kullanmadım hep faydasını gördüm..;)

oxite
14/04/2014, 12:43
hee bu arada..üzerindeki kış lastiklerini daha yeni aldım borcu duruyor..:) acaba nasıl söktürsek öle bişi imkan sunarlarmı ki..

exixiz
14/04/2014, 12:49
Geçmiş olsun, aracınız büyük bir ihtimal ile pert. Bazı şirketlere göre pert oranları değişebiliyor.
Aracın değerinin %50 si genelde pert durumunda olan araçlardır.
Örnek verecek olursak aracın değeri 20.000 TL olan bir aracın 12.000 TL hasarı var ise araç değerinin %50'sini aştığından dolayı araç pert olur.

Hava yastıklarının açılmama sebebi ise büyük bir ihtimal ile ilk darbeyi sol yan kısmından almasına bağlayabiliriz.
+ olarak darbeyi aldıktan sonra ilk başta orta refuja çıkmış araç alt mekanik hasarı olarak büyük bir hasar olduğu tahmin ediyorum.

Servis size 17.000 TL filan demiş ama o kadar az çıkacağını zannetmiyorum. Servisin sağlıklı olarak ekspertiz yaptığını düşünmüyorum.

Aracın lastiklerini servis ile görüşerek diğer lastikleri üzerine taktırabilir siniz.

Tekrar geçmiş olsun..

Saygılarımla.

PUNTO2008
14/04/2014, 12:53
Baba geçmiş olsun, ALLAH daha beterinden saklasın. Perte çıkmak ihtimalini %60 gibi gördüm ama tabi detaylı inceleyip karar vermek lazım, belki de tamiri kurtaracak. Neyse mühim olan cana gelmemesi, böyle terbiyesziler var her yerde. Kırklareli merkez mi bu arada?

altayKilic
14/04/2014, 13:36
Allah beterinden korusun. Benim arabayada geçen hafta park halinde vurdular üzüldüm baya ama beterin beteri varmış. Cana geleceğine mala gelsin iyiki sana bişey olmamış. Emniyet kemerinin canlı örneklerini görüyoruz.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Seronet
14/04/2014, 13:57
Geçmiş olsun, size birşey olmaması sevindirici.

ozkancavus5916
14/04/2014, 14:01
Gecmis olsun fotografi gordum

orhanjr
14/04/2014, 14:03
çok geçmiş olsun.. araç bir şekilde halledilir.. cana birşey olmasın..

trakya_
14/04/2014, 14:13
Geçmiş olsun hemşerim

oxite
14/04/2014, 14:18
hepinize çok teşekkür ederim..evet cana gelmedi çok şükür verilmiş sadakamız varmış..ama işte beni en çok şu an düşündüren bu işlemler..ya ne olacak bir türlü dönüş olmadı ne servisten ne eksperden yani 1 bucuk aylık bi kızım var ve araç sık sık lazım oluyor yok doktor yok ihtiyac falan adı bi konulsa idi bende en azından yeni bişiler bakmaya başlardım şimdiden ama bekliyoruz..neyse:noexpression:

recepseven
14/04/2014, 14:19
geçmiş olsun Allah Korumuş.

pert ihtimali oldukça yüksek motoru yatırmış orta rüfüj...

SteinGP
14/04/2014, 14:22
Kasko şirketi bu aracı birine satar. O da 3 parça boyalı geçmişten tatlı bir hasarı vardır diyerekten bir başka zavallıya..

msi
14/04/2014, 15:10
geçmiş olsun Allah daha beterinden saklasın cana geleceğine mal gelsin.

ersobas
14/04/2014, 15:21
Kesin pert bn başımdan küçük çaplısı geçti, pert olsun olmasın tartışmalar doğdu, bu bnm aracıma göre kesin pert. çok geçmiş olsun, emniyet kemeri 5 kişi dahil herkes takmalı bncede.

ybabacan
14/04/2014, 15:30
Geçmiş olsun kardeş

MT11i cihazımdan gönderildi

Tunaboylu
14/04/2014, 15:31
Buyuk geçmiş olsun. Allah beterinden saklasin. Size bisey olmamasi sevindirici. Araba zaten pert gibi gorunuyor.

Arrest
14/04/2014, 15:33
Birader gecmis olsun , sen iyisin ya bosver.. İyiki punto ile yapmissin bu kazayi pejo 206 ile falan yaptigini hayal edemiyorum..

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

Oguz Yuksel
14/04/2014, 15:37
çok geçmiş olsun içim yandı fotoğrafları görünce ama sizde birşey olmaması sevindirdi refüje girdiğiniz kötü olmuş yoksa taş gibi çıkardı ordan

oxite
14/04/2014, 15:46
yani fikrimce puntonun çok sağlam kasası var..yani o direğe nasıl hızlı vurdum anlatamam lakin sadece bi yere kadar eğildi..bi yerden sonra taş gibi..4 ay önce traktör girdi arka bagaja sadece yamuldu..bu arada başımızada gelmeyen kalmadı bu araçla..üstüne ağaç dalı koptu tavanı bir takım yerleri kederledi,otoparkta geldiğimi görmeyen bir sürücü pat diye çıktı arka çamurluğa bindirdi,kapıyı park halinde iken çok açıp öküz gibi yamultanlar bi yandan motorbisiklet yolda kayıp gelip bize vurması,4 ay önce traktör bindirdi,sürttürenler çizenler 3 yılda başımıza gelmeyen kalmadı sanki haram para ile aldık..sinirim bozuldu..puntonun sevmediğim yönleride var tabi.boyası çok kaliteli değil,araç donanımları kalitesiz malzemeden yapılı,koltuklar çok kirleniyor,yazın kapılar ses yapıyor,rüzgar sesi çok 90 dan sonra,soğuk havalarda vibrasyon çok yüksek,bagaj yetersiz :noexpression:

Arrest
14/04/2014, 16:11
Aga sende ne talihsix adamsin. Bi kan akit yeni alacagin aracina kucuk bi kurban fqlqn kes

outlife
14/04/2014, 16:28
hocam çok geçmiş olsun. sana ve ailenden birine bişey olmaması sevindirici. bence de sato gibi bi kan akıt bişey yap. batıl inançtır ama rahatlatır.

tekrar çok geçmiş olsun. bi an benim başıma geldiğini dşündüm de zor bir durum hakikaten. zaten çocuk olduğundan beri de bu korku var içimde hep. allah kazalardan belalardan korusun. hepimizi.

karaelmaz
14/04/2014, 16:30
Buyuk gecmis olsun hocam allah kimseye gostermesin bu manzarayi

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Rock) 2008 75+ bilinmiyor bg///195,55R16///chip Tuning///egr iptali///K&N hava filtresi

erenemre
14/04/2014, 17:16
büyük geçmiş olsun önemli olan size birşey olmaması umarım en kısa sürede durum netleşir yeni aracınıza kavuşursunuz bebek olunca araç gerçekten lazım oluyor hele küçük il ve ilçelerde

GPEMREE
14/04/2014, 17:16
Cok buyuk gecmis olsun. Verilmis sadakaniz varmis…

biancoangelo
14/04/2014, 17:22
Geçmiş olsun. Aracınız pert durumda..... Ancak üzülerek söylüyorum. Örn: Aracınızı 35 bine satmayı düşünüyorsanız kazadan önce şuanki kasko fiyatı size 27-31 bin arasında fiyat teklif edecekler. Tabi aracınız 0 yaşını geçmediyse. 0 yaşındaysa direk bedelini yada yeni araç tahsisi söz konusu. Neyseki canınızda bişey yok. Büyük geçmiş olsun.

Sonsuzluga
14/04/2014, 17:25
Gecmis olsun size birşey olmamis araba halledilir

fencolic
14/04/2014, 18:08
Gecmis olsun..Mal tekrar yerine geliyor cana bisey olmasin. Hava yastiklari acilmamasi normal. Tam ortadan girmis direge. On yanlardan darbe aldiginda acilir hava yastigi yani yaklasik olarak plakanin uc kisimlarina denk gelen yerleri kastediyorum.

》81AP975《

ThePhenoM
14/04/2014, 18:11
Geçmiş olsun dostum

sakinkaradas
14/04/2014, 18:32
Arac yuksek ihtimal ile pert olur.ancak airbaglar acmadigi icin onarim verebilir eksper.onarimin illa serviste yapilmasi soz konusu olmayabilir.sigorta sirketi anlasmali servislerine(ozel) onarim yaptirabilir.araci ihaleye acar onarim icin ..verilen teklif kasko bedelinin %30-40 arasi olarak gelirse onarima gider.bunun ornegi coktur.ozel servisi anahtar teslimi olarak yapar.bu tamamen eksper ve sigorta sirketinin insiyatifine bagli.umarim perte gider ama kucukte olsa bu ihtimal var.birde araci satma icin ihale acar sayet hasarli halde gelen teklif ve onarimi topladiginda hangisinden kar ederse o yolu tercih edecektir.ornegin 30 bin tl lik araca hasarli halde 20 bin verirler ve onarimina 13 bin isterseler pert eder.hasar oraninin %50 nin altinda olmasina bakmaz.anliycan hangi yol sirket icin karli ise onu tercih ederler.

Discovery cihazımdan gönderildi

SaLDo
14/04/2014, 20:04
Çok geçmiş olsun. Gitmiş güzelim araç. Üzmeyin canınızı, size bir şey olmamış Allah'a şükür. Araç inşallah,%100 karşı taraf suçlu şekilde perte çıkar.

henky
14/04/2014, 20:05
Çok çok geçmiş olsun başınıza böyle bi kaza gelmesi kötü ancak emniyet kemeri takmanız gerçekten çok buyuk bır artı.

ykaya1983
14/04/2014, 20:19
Geçmiş olsun.Zaten birçok yeri daha önce de kazalıymış.İnşaallah pert olur da yeni bir araç alırsınız.

sarmutlu
14/04/2014, 22:03
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

siyah rüzgar
14/04/2014, 22:30
çok geçmiş olsun sana bişey olmaması sevindirici allah seni ailene ve minik bebişinize bağışlamış...

byadrenalin
14/04/2014, 22:31
yani fikrimce puntonun çok sağlam kasası var..yani o direğe nasıl hızlı vurdum anlatamam lakin sadece bi yere kadar eğildi..bi yerden sonra taş gibi..4 ay önce traktör girdi arka bagaja sadece yamuldu..bu arada başımızada gelmeyen kalmadı bu araçla..üstüne ağaç dalı koptu tavanı bir takım yerleri kederledi,otoparkta geldiğimi görmeyen bir sürücü pat diye çıktı arka çamurluğa bindirdi,kapıyı park halinde iken çok açıp öküz gibi yamultanlar bi yandan motorbisiklet yolda kayıp gelip bize vurması,4 ay önce traktör bindirdi,sürttürenler çizenler 3 yılda başımıza gelmeyen kalmadı sanki haram para ile aldık..sinirim bozuldu..puntonun sevmediğim yönleride var tabi.boyası çok kaliteli değil,araç donanımları kalitesiz malzemeden yapılı,koltuklar çok kirleniyor,yazın kapılar ses yapıyor,rüzgar sesi çok 90 dan sonra,soğuk havalarda vibrasyon çok yüksek,bagaj yetersiz :noexpression:

Araba da göz varmış demek ki arkadaş. Benimde eski arabama sadece park halinde 5 kez toplam da 9 kez vurdular. Cana gelceğine mala gelsin. Büyük geçmiş olsun. Kanımca araba bana da pert gibi göründü. Punto nun kaportası kendi sektöründeki bir çok arabadan sağlam. Clio olsun 206-307 olsun. Citroen olsun. Hyundai olsun. Sanırım en iyi yönü bu. Airbag açılmaması ilginç olmuş. Şase gerekli darbeyi almadığı için olabilir tabi. Airbag sensöre bağlı çalışıyor hep.

evren iskent
14/04/2014, 22:35
Geçmiş olsun. Yüce Allah daha beterinden korusun. Uc asagi bes yukari odenir maddi degeri. Bundan sonrasinda cana gelmedikten sonra onemi yok.

Saygılarımla.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

oxite
14/04/2014, 23:18
çok teşekkürler forum ailesi..yarın belli olucak işte..exper ekibi toplanıp bi karar vericekler..bugün eksik evrakları tamamladım fotokopiler falan..bu arada camların film oluşu darbe anında yüzüm gözüm cam olmadı ise bunu filme borçluyum heralde zira filme yapıştı bütün parçalar kalıp halinde yere dültü fotodada var zaten görüntüsü..en açık ta olsa film olmalı bence..neyse yarın ola hayrola..:ermm:

fawori
15/04/2014, 01:10
Çok geçmiş olsun araba dediğin bir eşya sonuçta ayakabı gibi yani boşverin sizin sağlınıza birşey gelmemesi en sevindirici tarafı.İnsanın bir yerleri hasar alınca parasal ruhsal bedensel olarak çok çok daha acı verecekti. Bu araç pert olur gibi geliyor.

halils2
15/04/2014, 01:26
Büyük geçmiş olsun

Scottie
15/04/2014, 06:57
Gecmis olsun...

redgp
15/04/2014, 11:08
çok geçmiş olsun

Evren_c
15/04/2014, 11:50
Çok geçmiş olsun. Bence de pert. Travers, direkler falan hep eğilmiş sanki.

faster
15/04/2014, 11:58
Geçmiş olsun.Cana gelmemesi sevindirici.

vek66
15/04/2014, 15:36
Çok geçmiş olsun

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

hesx
15/04/2014, 16:31
çok geçmiş olsun

oxite
16/04/2014, 22:24
geçen perşembe kaza oldu 1 haftadır eksperler karar veremedi hala..hey allam..

halils2
16/04/2014, 22:32
Aracını gördüm bu gün :( gerçekten çok kötü olmuş exper ne der bilemem ama yastıklar açılsaydı kesin pert derdim. Geçmiş olsun tekrar.

oxite
17/04/2014, 23:48
Aracını gördüm bu gün :( gerçekten çok kötü olmuş exper ne der bilemem ama yastıklar açılsaydı kesin pert derdim. Geçmiş olsun tekrar.

yastıklar araç trafikte iken açılabilir lakin ben kalkış yaptıktan sonra ipini koparmış otobüs kör noktadan çıkıp ters şeride girip ortadan patlattı ve fırlattı yolun ortasına..yani açılmaması normal..motorun çarkları dağılmış..pert yapmazsa motor yenilenecek yatak yamulmuş yeni yatak kaporta ön takım alt takım egzoztan klimaya klimadan vantilatore tamponlar farlar camlar yan kapılar yan kaporta göçük ve kesikleri boya ve ben daha işçilik saymadım..2 sene sonra gelirmi acep araç artı 15 bin yetermi bilmem motoru 12 bin en son..çıkmasın perte mahkemeye veririm..benim suçummu hayatımı riske atıp aracımı riske atim takla atıoduk direge vurmasak..ağır hasarlı aracı naparım kime satarım artı onarıma güvenebilirmiyim rektefe görücek..5 kuruş kadar küçük makro parçalar..biçoğu eksik montaj yapılacak belki..daha önce araca vurdulardı 2 kez gittim servise kaporta boyası attığı için kabuk gibi..güvenilmezki artık..neyse allah sonumuzu hayr etsin..ne diyim..:wallbash:

emreaktan
18/04/2014, 00:19
bunu belirrleyen ille bi hava yastığimi allah aşkına o araba toparlansa bile balans tutmaz ben binmem bindirmemde sıfır araçta bile onca arıza çıkarken bunda ne olmaz bence kesinlikle perte çıkar

Jan1690
18/04/2014, 00:24
Geçmiş olsun.

halils2
18/04/2014, 01:30
yastıklar araç trafikte iken açılabilir lakin ben kalkış yaptıktan sonra ipini koparmış otobüs kör noktadan çıkıp ters şeride girip ortadan patlattı ve fırlattı yolun ortasına..yani açılmaması normal..motorun çarkları dağılmış..pert yapmazsa motor yenilenecek yatak yamulmuş yeni yatak kaporta ön takım alt takım egzoztan klimaya klimadan vantilatore tamponlar farlar camlar yan kapılar yan kaporta göçük ve kesikleri boya ve ben daha işçilik saymadım..2 sene sonra gelirmi acep araç artı 15 bin yetermi bilmem motoru 12 bin en son..çıkmasın perte mahkemeye veririm..benim suçummu hayatımı riske atıp aracımı riske atim takla atıoduk direge vurmasak..ağır hasarlı aracı naparım kime satarım artı onarıma güvenebilirmiyim rektefe görücek..5 kuruş kadar küçük makro parçalar..biçoğu eksik montaj yapılacak belki..daha önce araca vurdulardı 2 kez gittim servise kaporta boyası attığı için kabuk gibi..güvenilmezki artık..neyse allah sonumuzu hayr etsin..ne diyim..:wallbash:

yatak yamulduysa zaten düzeltemezler, blok istenmesi gerek bu yüzden de sandık motor getirtirler bu da başlı başına 8 10 bin liraya mal olur muhtemelen perte çıkartırlar aracınızı.

Arrest
18/04/2014, 08:10
Yatak yamuldu ne ya yatak yamulmaz

Evren_c
18/04/2014, 09:26
Yatak dediğiniz motoru taşıyan travers mi? O yamulduysa %99,9 pert. Havayastığı ile alakası yok. Arabanın arkası kopar, hava yastığı açılmaz.

GP51
18/04/2014, 16:15
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

oxite
19/04/2014, 10:52
Arkadaşlar araç pert olmuştur..20bin lira civarı masraf çıkmıştır..aracın alt bölmesi,şase ve motor ağır hasarlıdır..hakkımızda hayırlısı..:happydan:

Arrest
19/04/2014, 11:24
Hayirlisi olsun iyi olmus perte cikardiklari. İyiki onarim karari vermemisler

sakinkaradas
19/04/2014, 20:36
Gecmis olsun kardes

Discovery cihazımdan gönderildi

F500
19/04/2014, 20:56
Geçmiş olsun..

NaCTReM
19/04/2014, 21:20
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden esirgesin

serkandikici
19/04/2014, 21:35
Büyük geçmiş olsun.. Bence de pert kararı hayırlısı olmuş..

SaLDo
19/04/2014, 22:43
Pert olması isabet olmuş. Umarım aracın kasko bedelini fazla dalavere olmadan alabilirsiniz. Kusur kimde çıktı peki ?

stonebridge
19/05/2014, 17:02
Takip...

biancoangelo
19/05/2014, 22:21
Geçmiş olsun

turboferhat
20/05/2014, 03:30
Geçmiş olsun... Aracın airbag açmasının herhangi bir nedenle alakası yok.. ilk olarak yandan darbe alması falan tamamiyle önemsiz.. Motor şasi bağlantıları açılmış bi araçta airbag açmaması tamamiyle üretici hatasıdır ve bedeli ağır olabilir.. Kesinlikle tutanak tuutturup şikayette bulunun!!!! Yeni araç bile alabilrsiniz!

Misafir047
20/05/2014, 06:24
Geçmiş olsun... Aracın airbag açmasının herhangi bir nedenle alakası yok.. ilk olarak yandan darbe alması falan tamamiyle önemsiz.. Motor şasi bağlantıları açılmış bi araçta airbag açmaması tamamiyle üretici hatasıdır ve bedeli ağır olabilir.. Kesinlikle tutanak tuutturup şikayette bulunun!!!! Yeni araç bile alabilrsiniz!

bencede kesinlikle zaten puntolarda airbaglerin sorunlu olduğunu düşünüyorum bir halta yaramıyor

atacetin1714
20/05/2014, 10:47
Geçmiş olsun kardeşim.
Allah beterinden saklasın. Araç büyük ihtimalle Perd'e ayrılır diyorum.
Yine de araç için ekspertiz yapacak kişi ile görüşmeni tavsiye ederim.