PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredili araç alımı hakkında

Sauron
03/04/2014, 13:21
Merhaba , bir araç alacağım da araçta kredi var 20bin lira civarında aracın fiyatı da 40 bin lira , ilk önce krediyi ödeyip rehini kaldırmamız lazım diyorlar . Burada riskli bir durum olur mu ? böyle bir işlemi yapan oldu mu hiç ..

grandeizmit
03/04/2014, 13:24
çevremde yapan çok var ama bence çok sakat bi durum . siz kredidiyi ödeyeceksiniz sonra o ruhsatı değiştirecek yani sizin 20.000 ortalama 2 gün adamın cebine girmiş olacak. Senet filan alırsanız veya ticari değeri olan bişi sağlıklı olacaktır.

adrentos
03/04/2014, 13:25
Tanidigim birisi bu sekilde arac satti tamamen karsilikli guven meselesi siz parayi ilk bas satici arkadasa vereceksiniz sonrasinda aracin rehini kalkip siz noterden satis yapacaksiniz karsi tarafa guvenmiyorsaniz aranizda bir senet imzalayin

GT-I9192 cihazımdan gönderildi

Sauron
03/04/2014, 13:28
Tanidigim birisi bu sekilde arac satti tamamen karsilikli guven meselesi siz parayi ilk bas satici arkadasa vereceksiniz sonrasinda aracin rehini kalkip siz noterden satis yapacaksiniz karsi tarafa guvenmiyorsaniz aranizda bir senet imzalayin

GT-I9192 cihazımdan gönderildi

Karşı tarafı hiç tanımadığım için şimdi bilemiyorum tip olarak güvenilir gibi ama 20 binlira para . Bilemedim

BaranSelo
03/04/2014, 13:44
Hem de bu devirde... Bence boşverin. Başka araba elbet bulunur ama ters bi durum olursa çok üzücü olur. Veya isterseniz hukukçu birine danışın, size bir yol gösterip aranızda protokol yapmanızı sağlayabilir.
Atıyorum ilk 20bini verirken;

XX ruhsat numaralı aracın rehininin kaldırılarak XY isimli şahsa devrinin yapılması üzere, YY isimli şahsa ödenen paradır. Rehin kaldırıldıktan sonra şu miktar karşılığı, en geç şu tarihte, satışın yapılması gerekmektedir.

Bu şekilde bir protokolle büyük oranda kendinizi güvene alırsınız. Zaten karşı tarafın art niyeti varsa, protokolü duyunca "Vazgeçtim satmıyorum" der.

Sauron
03/04/2014, 13:52
Hem de bu devirde... Bence boşverin. Başka araba elbet bulunur ama ters bi durum olursa çok üzücü olur. Veya isterseniz hukukçu birine danışın, size bir yol gösterip aranızda protokol yapmanızı sağlayabilir.
Atıyorum ilk 20bini verirken;

Bu şekilde bir protokolle büyük oranda kendinizi güvene alırsınız. Zaten karşı tarafın art niyeti varsa, protokolü duyunca "Vazgeçtim satmıyorum" der.

Zaten adam kendi teklif etti sözleşme gibi bir şey imzalayabiliriz diyor . Ama ben yine de temkinli yaklaşıyorum .

mesutt1905
03/04/2014, 14:12
Sözleşme, senet ne kadar da kendinizi garantiye almak için önlem alın en iyi şekilde başınız mahkemede ağrır karşı taraf zorluk çıkarırsa eğer. Bulaşmamak en mantıklısı haftalık krediler oluyor 1 hafta içinde ödenirse geri sadece dosya masrafı oluyor. satıcı bu şekilde kredi kullanıp araçtaki krediyi kapatsın satışı yaptıkdan sonra sizde parasını verirsiniz o krediyi kapatırsınız.

serkandikici
03/04/2014, 15:03
Merhaba , bir araç alacağım da araçta kredi var 20bin lira civarında aracın fiyatı da 40 bin lira , ilk önce krediyi ödeyip rehini kaldırmamız lazım diyorlar . Burada riskli bir durum olur mu ? böyle bir işlemi yapan oldu mu hiç ..

Ben şu an ki aracımı bu şekilde aldım tamamen karşılıklı güven meselesi.. Aracın rehni üzerinden 3 haftada kalktı ve aracı resmi olarak üzerime 1ay sonra aldım neredeyse.. Yani satıcıya tam olarak güvenmiyorsanız riskli bir işlem..

Sauron
03/04/2014, 15:08
Ben şu an ki aracımı bu şekilde aldım tamamen karşılıklı güven meselesi.. Aracın rehni üzerinden 3 haftada kalktı ve aracı resmi olarak üzerime 1ay sonra aldım neredeyse.. Yani satıcıya tam olarak güvenmiyorsanız riskli bir işlem..

Benim araç fiat finans tı 2 gün içinde rehin yazısı geldi . Normal bankanın rehini ne kadar zamanda kalkıyor acaba ?

Ya da krediyi benim devralma durumum olur mu ? o benim için daha güzel olur .

tayfux
03/04/2014, 15:13
Çok riskli bir durum hocam..bizde yaptık babama araç alırken ama tırsa tırsa..adamın yanından 5 dk ayrılmadık taa ki satışı alana kadar..

gdurak
03/04/2014, 15:14
Bence hiç bulaşmayın hocam bendede aynı durum olmuştu, kabul etmedim. Satıcı buldu buluşturdu ödedi rehin kalktı satışı o şekilde yaptık. Ne olursa olsun büyük risk bence.

Sauron
03/04/2014, 15:20
Çok riskli bir durum hocam..bizde yaptık babama araç alırken ama tırsa tırsa..adamın yanından 5 dk ayrılmadık taa ki satışı alana kadar..

Peki banka borcu öder ödemez hemen veriyor mu rehinin kaldırıldığını gösteren yazıyı..

tayfux
03/04/2014, 15:26
Peki banka borcu öder ödemez hemen veriyor mu rehinin kaldırıldığını gösteren yazıyı..
bizim satın aldığımız kişi yapı krediden koç finans kredisi çekmişti. Gittik yapı krediye ödedik parayı hemen kalktı rehin. Hemen dediysem yine 1-2 saati buldu...ama başka bankalar kaç günde kaldırır nasıp yapar bilmiyorum..bence arabayı satan arkadaş krediyi kapatacağı banka ile görüşsün eğer hemen veririz temiz belgesini derse sorun yok..ama 1-2 gün beklersin derse hiç yanaşma..

Sauron
03/04/2014, 15:39
Evet en mantıklısı bu sanırım ..