PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır arabam boyalıymış. Şok geçirdim

ktpunto
29/03/2014, 01:59
Arkadaşlar merhaba,
Bugun punto evo aracımı satmaya çalışıyordum. elinde boya makinası bir arkadaş geldi ve aracın sol kapı ve tavanında boya var dedi. hiç bir yere sürttürmemiş bir şöför olan ben. hasarlı bir araç almışım meğerse, Bolu Kasapoğlu fiat yetkili bayisinden. onlar da batmışlar gitmiş zaten. emin olmak için 4 farklı yerde ekspertiz yaptırdım. en sonunda (isim vermeyeyim) bir yetkili fiat servisine götürdüm. ve araçta boya çıktı. öylece kalakaldım. 3 sene olmuş bu aracı alalı. kime neyi ispat edeyim. kan beynime sıçradı. insanlar haramzade. amacım sadece sitem serzeniş. biz var gücümüzle çalışıyoruz bu paraları kazanabilmek için sağlığımızı vaktimizi herşeyimizi harcıyoruz. ama malesef bizim güç bela kazandığımız üç beş kuruşa böyle çöküyorlar.. yazık..

tayfux
29/03/2014, 02:06
Hocam evoların çoğunun boya mikronları kalın zaten. Üzmeyin kendinizi çoğu evo da bu durum mevcut..

ktpunto
29/03/2014, 02:54
hocam aracın genelinde 90 - 120 arası çıkarken. sol kapımda 250 300 arası. tavanda ise 300 400 arası çıktı.

kovboy
29/03/2014, 03:35
aracın üretim aşamasında düzeltme yapılmışta olabilir.beğenen öyle alsın.canınızı sıkmayın.

henky
29/03/2014, 05:55
aracın üretim aşamasında düzeltme yapılmışta olabilir.beğenen öyle alsın.canınızı sıkmayın.

Aynen öyle yapılıyor boyadan hatalı çıkan araçlar el ile zımparalanıp rutuş boya işlemi görüyor buna tofaş içerisinde çok kereler şahit oldum oradan çalışan arkadaşlar varsa onlarda doğrular.

EMRE ALTINOK
29/03/2014, 07:37
Sende haklısın arkadaşım.Herşey dış görünüm oldu ya. Araçta en önemli şey motordur ama insanlar önce boyasına bakıyor. İlk sordukları soru "boya var mı?" ne yürüyen askam ne alt takımlar ne pas sorunu nede başka bişe önce boya illaki boya..

hanbjk
29/03/2014, 09:11
Geçmiş olsun. Sıkma canını her şeyin hayırlısı olsun. Allah sağlık sıhhat versin gerisi bi şekilde olur.

tayfux
29/03/2014, 09:48
hocam aracın genelinde 90 - 120 arası çıkarken. sol kapımda 250 300 arası. tavanda ise 300 400 arası çıktı.
Daha önce forumda bazı arkadaşlarımızın başına geldi istersen forumda arattır bolca karşılaşırsın evolarda..

Honor COOPER
29/03/2014, 10:22
o rakamlar fabrikasyon üretimde olması çok zor olan rakamlar muhtemelen nakil esnasında oluşan bir sıkıntıyı satmadan önce kendilerince düzelttiler.
geçmiş olsun işte dediğiniz gibi batarak ödemişler insanlara yaptıklarının cezasını.

biancoangelo
29/03/2014, 11:33
Olan hep bize oluyo. Geçmiş olsun arkadaş. Bu durumu customercarefiat mail at bakalım ne dicekler.

d0guscan
29/03/2014, 13:08
çok can sıkıcı bir durum.Onur abininde dedigi gibi batarak odemişlerde olan yine bize oluyor.Allah başka dert vermesin canınız sagolsun

1923qw
29/03/2014, 13:15
hocam önemli olan parça içinde kalınlığın değişmemesi parçanın heryeri 280-300 çıkıyorsa soru n teşkil etmez

ermanadakale
29/03/2014, 13:20
çok geçmiş olsun intenette araştırdığınızda aynı sorunu tüm markalarda yaşandığını göreceksiniz bunların sebebi işgüzar bayiler malesef

ykaya1983
29/03/2014, 13:39
Bu fabrikadan çıkan bir araçta olabilecek bir sorun değil.Ayrıca puntoların genelinde de böyle bir sorun yok.Eğer dediğiniz gibi aracın geneli 90-120 arası olup boyalı denen yerler 300-400 çıkıyorsa kesin nakil sırasında ya da serviste sizden habersiz bir şekilde boyanmıştır.

ktpunto
29/03/2014, 17:23
arkadaşlar çok teşekkür ederim iyi düşünceleriniz için. ama malesef insanlık ölmüş :)

harmoniezx
14/04/2014, 10:16
ism vermek istemiyorum ama otomotiv firmasında çalışan arkadaş gemide çizilen aracın aynı renginde showroomdaki başka aracın kapısı ile değiştirdiğini söylemişdi servisde

orhanjr
14/04/2014, 14:07
https://forum.grandepuntotr.com/genel/46987-aracim-komple-boyali-gozukuyor-yardim.html
abi aynı şey benim başıma geldi..
yetkili fiat bayiinden sıfır aldığım araç komple boyalı çıktı..
gelde güven..

hakangim
15/04/2014, 20:00
:)) çok takılıyoruz boyaya.. sıfır arabam boyalı çıktı ne demek? Araçta gözle görülecek şekilde yama yada portakal kabuğu gibi bir görünüm mü var? Yoksa sadece ucube aletlerin verdiği değer mi?

Kaza yapmamış bir aracınız var bence dert etmeyin. Arabanızı o aletsiz birine satarsınız..

Benim de aracımda yolcu airbag kısmında güneşten yırtık var. Satarken muhtemelen bir sürü soru ile uğraşacağım. Ama benim içim rahat.

Sorununuz fiatın genel kalite problemlerinin yanında bir hiç aslında ..

SaLDo
15/04/2014, 20:18
:)) çok takılıyoruz boyaya.. sıfır arabam boyalı çıktı ne demek? Araçta gözle görülecek şekilde yama yada portakal kabuğu gibi bir görünüm mü var? Yoksa sadece ucube aletlerin verdiği değer mi?

Kaza yapmamış bir aracınız var bence dert etmeyin. Arabanızı o aletsiz birine satarsınız..

Benim de aracımda yolcu airbag kısmında güneşten yırtık var. Satarken muhtemelen bir sürü soru ile uğraşacağım. Ama benim içim rahat.

Sorununuz fiatın genel kalite problemlerinin yanında bir hiç aslında ..

Sıfır araç neden boyalı çıksın arkadaş. Nasıl dert etmesin ? 2. el mi bu ? Anasının gözü kadar para almasını biliyorlar. Tabii ki kusursuz olacak!

hakangim
15/04/2014, 23:25
Sıfır araç neden boyalı çıksın arkadaş. Nasıl dert etmesin ? 2. el mi bu ? Anasının gözü kadar para almasını biliyorlar. Tabii ki kusursuz olacak!

Yaw araç boyalı değil ki.. boyanırken bazı bölgelere daha kalın boya atılmış. Yama yok hasar yok.. boyalı ne demek? Arabayı fabrikadan boyayıp çıkarmışlar işte.. :)

Ha diyorsan ki elinde kalınlık ölçer aletlerle bilmiş bilmiş takılan galericilere satmaya çalışırken arabasını siniri bozulacak.. haklısın. Siniri bozulacak. Ama demek istediğim onca kalite hatası varken arabalarımızda oraya buraya fazla boya atmışlar, dert edilecek birşey değil.

Misafir047
16/04/2014, 08:28
artık nerdeyse sıfır araba alırken bile ekspertiz yaptırmak gerek o hale geldik

grandeizmit
16/04/2014, 13:45
Yaşadığım yer itibari ile bir çok otomotiv fabrikaları var ve bu fabrikalarda çalışan arkadaşlarımız. Başınıza gelen olay bant sisteminde boyada oluşan hatalardan dolayı son rütuş dedikleri yerde gerçekleşiyor. Orada çalışan personel bazen vicdansızca boyayı kalın atıyor. Bazı büyük otomobil firmalarından gelen şikayetler ;

Opel Sıfır Aldığım Araç Boyalı Çıktı! Başlıklı Şikayet (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1868091/opel-sifir-aldigim-arac-boyali-cikti)
Toyota Sıfır aracım Boyalı Çıktı! Başlıklı Şikayet (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1913127/toyota-sifir-aracim-boyali-cikti)
Volkswagen'den Sıfır Aldığım Aracım Boyalı Çıktı! Başlıklı Şikayet (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2248880/volkswagenden-sifir-aldigim-aracim-boyali-cikti)

Sırf bu yüzden kampanyada sıfır fiyatları düşürülmüş arabalardan nefret ediyor ve güvenemiyorum.

SaLDo
16/04/2014, 15:53
Yaw araç boyalı değil ki.. boyanırken bazı bölgelere daha kalın boya atılmış. Yama yok hasar yok.. boyalı ne demek? Arabayı fabrikadan boyayıp çıkarmışlar işte.. :)

Ha diyorsan ki elinde kalınlık ölçer aletlerle bilmiş bilmiş takılan galericilere satmaya çalışırken arabasını siniri bozulacak.. haklısın. Siniri bozulacak. Ama demek istediğim onca kalite hatası varken arabalarımızda oraya buraya fazla boya atmışlar, dert edilecek birşey değil.

İyi de hatalı boyama olduğunu nerden biliyorsun ? Diyelim ki taşınırken kaza oldu, olamaz mı ? Boyanmış işte. Ülkemizde olmayan şey mi. Neyse sende haklısın. Sıfır araç alırken hiç bir şüphe ile bakmayalım, boya olsun nolmuş sıfır sonuçta.

hakangim
16/04/2014, 22:01
İyi de hatalı boyama olduğunu nerden biliyorsun ? Diyelim ki taşınırken kaza oldu, olamaz mı ? Boyanmış işte. Ülkemizde olmayan şey mi. Neyse sende haklısın. Sıfır araç alırken hiç bir şüphe ile bakmayalım, boya olsun nolmuş sıfır sonuçta.

Darbe almış aracı satamazlar.. buna cesaret edemezler. Sırf ülkemizdeki bu boya takıntısı yüzünden kaput üzerindeki taş izlerini boyatmıyorum. Tavanda kuş n izi var o da duruyor. Bizim halkımız kötü perti çıkmış araçları süsleyip hasarsız olarak satıp kazıkladıkları için insanlar boyadan korkuyor. Halbuki 7-8 senelik aracını insan boyatsa özgürce.. arabalar çok daha temiz görünecek..neyse..

SaLDo
16/04/2014, 22:40
Darbe almış aracı satamazlar.. buna cesaret edemezler. Sırf ülkemizdeki bu boya takıntısı yüzünden kaput üzerindeki taş izlerini boyatmıyorum. Tavanda kuş n izi var o da duruyor. Bizim halkımız kötü perti çıkmış araçları süsleyip hasarsız olarak satıp kazıkladıkları için insanlar boyadan korkuyor. Halbuki 7-8 senelik aracını insan boyatsa özgürce.. arabalar çok daha temiz görünecek..neyse..

Cesaret mi edemezler ?

Sıfır Araç Aldım, Tramer Kazalı Dedi | Otohaber Online (https://www.otohaber.com.tr/OkurMektuplari/ismet_karaman/2012/07/16/sifir-arac-aldim-tramer-kazali-dedi)

Kazalı aracı '0 km' diye satmışlar - 3.SAYFA Haberleri (https://www.haber7.com/3sayfa/haber/558045-kazali-araci-0-km-diye-satmislar)

1-2 örnek sadece.

ancester
17/04/2014, 09:54
Galeriler bu işi bu hale getirdi. Araçta 2 parça boyadan ne olur. geçmiş olsun...

samweb
17/04/2014, 10:25
Hocam tavanda boya varsa Araç taşıyan o büyük tırlardan yere indirirken genelde ufak tefek kaza olabiliyor büyük ihtimalle derin çizik sonucu aracı tamirleyip aynı rengine boyamışlardır. Siz buna şükredin benim başıma gelen tam bir felaket tramera sorgulatarak temiz diye aldığım puntom daha sonraları pert olduğu ortaya çıktı. Alırken 3 ustaya gösterdim aracın yüzeysel boyaları var derin hasarı kazası yok diye raporladılar verdiler bana. Boya takıntım yoktur Plaka temiz araç temiz bizde aldık. Sigorta firmaları çok üç kağıtçı olabiliyor bazen. Aracın pert dosyası kapanmadığı için ben onu sorgulatmalarda göremiyormuşum meğer. Ben aldıktan 3 ay sonra pert dosyası kapanmış araç pert kayıtlı geçmiş. Ya pertlik kazası olsa zaten alırken usta görürdü nasıl iş bende anlamadım. Aracı aldığım kişiyle görüştüm yok ben pert satmadım araç çok temizdi şöyleydi böyleydi felan diye. Sonra itiraf etti sigortacıdan ihale ile aldığını. Araç filo aracıymış. Filodaki bir araç ağır hasarlı kaza yapsa gurup gurup kaskolu diğer araçlar bundan faydalanabiliyormuş. O gün bugündür pert kayıtlı araca biniyorum. Araçta hiçbir sıkıntı yok ama geçenlerde satmaya kalktım 26bin tl değerindeki aracıma 18 bin tl fiyat verdiler. Satmadım satmamda.. tabi insan sinir oluyor alnında kara leke varken aracı gerçek değerinde satamıyorsun..

enderfikret
20/04/2014, 15:24
İkinci el otolarda en önemli olan arabanın kaportasıdır.

CMasteR
20/04/2014, 16:15
İkinci el otolarda en önemli olan arabanın kaportasıdır.

Tamamen katılıyorum.

F500
20/04/2014, 18:32
Öyle şey mi olur ya..sıfır araba alıyorsun boyalı çıkıyor,boya takıntısı olsada olmasada kabul edilemez bir durum,sıfır araç alırken boya ölçme makinesiyle bakacaz mecbur,fabrikada ya da taşıma esnasında olabilir ve resimleri çekilerek kaydedilip alıcıya gösterilmesi ve uygun indirimle satış yapılabilir,adam aracını satacak şehir dışından gelene ilk sahibiyim hatasız boyasız diyecek alıcı bi gelecek şokta gelde anlat..bence bu durumu fiat müşteri hizmetlerine hemen bildirin..