PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya sorunu yardım lütfen

SRCNTRKR
25/03/2014, 08:51
Mrhb. Arkadaslar arabamda boya war siyah bazı yerlerinde catlama ve pulpul dokulme war on kaputta ozellıkle bu sıralar uzun yolda yaptım ıyıce cogaldı can sıkmaya basladı ne yapmamı onerırsınız malıyeti ne olur

tayfux
25/03/2014, 09:14
Mrhb. Arkadaslar arabamda boya war siyah bazı yerlerinde catlama ve pulpul dokulme war on kaputta ozellıkle bu sıralar uzun yolda yaptım ıyıce cogaldı can sıkmaya basladı ne yapmamı onerırsınız malıyeti ne olur
Hocam kazınıp tekrar boyanacak başka çaresi yok..

serkandikici
25/03/2014, 09:39
Bildiğim kadarıyla yeni baştan boya yapılmasından başka kalıcı çözümü yok hocam geçmiş olsun çok..

Seronet
25/03/2014, 10:25
Geçmiş olsun, kurtarırsa rötuş yapıp şeffaf yada aynı renk folyo ile kaplanır. Kaput boyanmamış olur.

tayfux
25/03/2014, 11:25
Geçmiş olsun, kurtarırsa rötuş yapıp şeffaf yada aynı renk folyo ile kaplanır. Kaput boyanmamış olur.
Hocam kaputta zaten boya varmış hatta macun fazla atılmış ki çatlama yapmış..komple macun falan kazınması ve düzgünce macunlanıp boya atılması gerekir..

SRCNTRKR
25/03/2014, 13:54
Saolun arkadaslar. Arabada komple boya var iyi boyanmamıs galiba tavanda bı sıkıntı yok ama arka bagaj kapagında elim kadar bır catlak var ve on kaputun bıttıgı cızgıde boya dokulmus ve su gordugunden bır çürüme goruntusu war . Bunları rütuşlayamazmıyız malıyetı ne olur sımdılık boya dusunmuorum

cdogu
25/03/2014, 14:09
Saolun arkadaslar. Arabada komple boya var iyi boyanmamıs galiba tavanda bı sıkıntı yok ama arka bagaj kapagında elim kadar bır catlak var ve on kaputun bıttıgı cızgıde boya dokulmus ve su gordugunden bır çürüme goruntusu war . Bunları rütuşlayamazmıyız malıyetı ne olur sımdılık boya dusunmuorum

Catlak yerler kazinip zimparalanip boyanabilir tabii. Ama ne kadar saglam olur bilinmez. Cunku komple atilan boya iyi atilmamis ve iyi korunmamis. Maliyet olarak bahsettiginiz iki bolgenin sadece catlaklari ve curugu boyanirsa maliyeti cok olmaz diye dusunuyorum. Ince konu bunlar dikkat etmek gerek

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

cemdogu
25/03/2014, 14:53
Şimdi rütuş boyasına para harcayacaksınız, daha sonrasında tekrar yapacak.İyi yapılmamış boya, tabanına su ve nem kaçırır çürümeye başlar.Bu yüzden boya kabarır.En temizi, bi süre dayanıp sonradan komple boyatmak.Zaten aracınız komple boyalıymış.Satarken zaten bunu göze almış olmalısınız.En azından temiz dursun.Şimdi yapacağınız rütuş boyası renk uyumsuzluğu yaratabilir.Bunları da düşğnmek gerek.

Sony Xperia L cihazımdan ile gönderildi.Olası Yazım Hatalarım İçin Özür Dilerim.

Seronet
25/03/2014, 16:35
Komple boyalı ise, düzgün macun çekip boayayacak yer bulmak gerekir. Eski aracımdan biliyorum bu sorunu bende çok yaşadım yapan yer çok önemli.