PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tomtom Deneme YanılMAMA :) Çok Mutluyum.

biancoangelo
22/03/2014, 18:25
Arkadaşlar bundan 2-3 ay önce tomtom via 125 serisi navigasyon cihazını vites körüğü önüne çakmaklıktan güç almak kaydıyla montelemiştim. Çok ince olrak çift taraflı bantla yaptığım uygulayı bi süredir kullanıyorum. Toplam araç km 6650 ve bunun 3000 yada 3500 km sini ve bununda 1500 km sini şehirdışın da kullanmak suretiyle Tomtomu vites körüğü önünde aktif olarak kullanmaktayım.

Daha önce fikir amaçlı açtığım konuda vites körüğü önünde sıkıntı olabileceği konusunda yazan arkadaşlarıma hitaben; arkadaşlar inanın hiç bir sıkıntı problem olmuyor. Dikkat dağılması söz konusu değil. Zaten tomtomların ses destekleri mükemmel. Daha önce Goldmaster, Pirana falan kullandım tabi modele göre değişir bu olay ama Tomtom bi tık daha kaliteli ister ses isterse görüntü ve kullanıcı arayüzü olarak sizi yormuyor.

Velhasıl bugün eğreti duran bu cihazı çakmaklık soketine bağlamaktansa bu girişi gizlemeyi düşündüm. (masraf 10 TL)Tanıdık elektrikçim vites körüğünün altında (Vites körük çerçevesinde 4 tırnak var çok bait açıldı.) bağlantı soketinden kablo kesmeden ''T'' olacak şekilde bağlantıyı yaptı. Şuanda hem navigasyon cihazım aktif kontağı açtığımda. Hemde çamaklık soketim boş vaziyette ve ayrıca kötü kablo görüntü kirliliği yyokkk :clapping: ve ikiside aktif ve sağlıklı olarak çalışıyor. Navigasyon cihazı olupda evde boşu boşuna yatıran arkadaşlara duyurulur... Sağlıcakla kalınız.....

biancoangelo
22/03/2014, 18:36
Resimler....

biancoangelo
22/03/2014, 18:44
Resimdeki sokete lehim ile 10 cmlik kablo kullanıldı.

knidos111
22/03/2014, 19:00
bana 40 yılda bir lazım olur ( geçen yıl bodrum turgut reise kestirmeden gidim diye kaybolduğum gibi) iphone navigasyon işini dört dörtlük yapıyor, iphone sanırım tomtom kullanıyor emin değilim

biancoangelo
24/03/2014, 11:30
bana 40 yılda bir lazım olur ( geçen yıl bodrum turgut reise kestirmeden gidim diye kaybolduğum gibi) iphone navigasyon işini dört dörtlük yapıyor, iphone sanırım tomtom kullanıyor emin değilim

Bi İphonemiz olmadı ki :D

lithium_
24/03/2014, 11:47
Yandex navigasyon cok iyi

Sent my iPhone using

knidos111
24/03/2014, 13:21
Bi İphonemiz olmadı ki :D
ayda 100 lira taksitle alırsın yav, o kadarda ulaşılmaz bir telefon değil,smartphone'lardan ucuz olanı yokki hepsi pahalı

biancoangelo
24/03/2014, 23:51
ayda 100 lira taksitle alırsın yav, o kadarda ulaşılmaz bir telefon değil,smartphone'lardan ucuz olanı yokki hepsi pahalı

Verebilsem olurdu. :rip:

ertancingoz
25/03/2014, 00:03
Hocam çözümün güzel olmuş. Ellerine sağlık. Navigasyon lazım olduğunda bende Yandex Navigasyonu kullanıyorum gayette güzel işimi görüyor. Hiç üzmedi adres bulma konusunda önerebilrim akıllı telefon kullanan arkadaşlara

generalduncan
25/03/2014, 07:00
Navigasyonu araçta bırakmıyorsunuz umarım. Hırsızlar için yeni teyp bu artık.

biancoangelo
25/03/2014, 20:00
Navigasyonu araçta bırakmıyorsunuz umarım. Hırsızlar için yeni teyp bu artık.

Doğru diyosunuz ama bırakıyorum valla yalana gerek yok ama çıkarılabilir bu şekilde.

erenemre
25/03/2014, 21:14
navigasyon da igo 1 numaradır benim note 2 de igo yüklü bırakın yol tarifini attığım speed cam dosyaları ile nerelerde radar var onları bile sesli söylüyor.

biancoangelo
25/03/2014, 23:02
navigasyon da igo 1 numaradır benim note 2 de igo yüklü bırakın yol tarifini attığım speed cam dosyaları ile nerelerde radar var onları bile sesli söylüyor.

Amaç program yada cihaz değil proje nasıl ondan bahset hacı abim.

cdogu
26/03/2014, 01:14
Uygulama on numara. Orjinal durmuş. Konum olarak ilginç ama kullanışlılık göreceli bir kavram. İşin içinde el emeği olunca saygı duymamak elde değil. Ellerine sağlık :)

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

SaLDo
26/03/2014, 01:52
Sadece ses dayalı kullanılacaksa iyi yer. Ama ekrana bakarken sıkıntılı olabilir. Dikkat dağıtıcı bir yerde.

Elinize sağlık.

biancoangelo
26/03/2014, 11:22
Sadece ses dayalı kullanılacaksa iyi yer. Ama ekrana bakarken sıkıntılı olabilir. Dikkat dağıtıcı bir yerde.

Elinize sağlık.

Hiç ama hiç sıkıntı olmuyo. Allaha şükür genciz 2sn bakmamız yeterli kotuğu geri alınca istersen film izle.