PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Yanlış Park Bilgi

brkzbkr
19/03/2014, 11:20
Arkadaşlar Ankarada Bahçelievler 1. Caddede artık yolun sol tarafına park yapılmıyormuş ben de bilmiyordum arkadaşa gitmiştim sol tarafa park ettim. Biraz arkadaşta oturduktan sonra çıktım aracın camında kağıt araç parka çekilecektir diyor. Ordan birine sordum o kağıt çekmek için at dedi aracı kurtardın dedi ama 77 tl park cezası yazmışlardır erken ödersin indirimli dedi ama ben nereye hangi belgeyle ödeyeceğim park cezasını eve tebliği mi beklemem lazım bilen var mı ?

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

2008 Grande Punto 1.3 Multijet Active 75hp Füme

byadrenalin
19/03/2014, 11:39
İnternetten vergi sorgulama sayfasından trafik cezalarına bakılabiliyor. Plaka ve ruhsattaki tarihle birlikte.

byadrenalin
19/03/2014, 11:43
Alttaki siteye girip gerekli yerleri doldurup ekrana ulaştıktan sonra üst sekmelerde trafik cezası sekmesi var. Ordan bakabilirsin ceza yiyip yemediğine. Yediysen internetten de ödeyebilirsin. Vergi dairesine gidip plaka vererekte ödeyebilirsin. Belge beklemene gerek yok. O tescil tarihi ruhsatta yazar :)

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MTV_SORGU

Arrest
19/03/2014, 12:10
tek yön olan bir caddede sola park etmek her zaman yasak olur zaten :D

brkzbkr
19/03/2014, 22:05
tek yön olan bir caddede sola park etmek her zaman yasak olur zaten :D

Yer olmayınca mecbur koyuyor herkes :S

brkzbkr
19/03/2014, 22:06
Alttaki siteye girip gerekli yerleri doldurup ekrana ulaştıktan sonra üst sekmelerde trafik cezası sekmesi var. Ordan bakabilirsin ceza yiyip yemediğine. Yediysen internetten de ödeyebilirsin. Vergi dairesine gidip plaka vererekte ödeyebilirsin. Belge beklemene gerek yok. O tescil tarihi ruhsatta yazar :)

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MTV_SORGU

Teşekkürler baktım burdan gözükmüyor tebliğden sonra mı giriliyor acaba buraya ?

Ziyaretçi78
19/03/2014, 22:32
Bazen aynı gün girilmiyor yani gòremiyorsunuz l.Hergün dene dostum yazıldıysa elbet çıkar.Ayrıca ceza yazıldığına dair makbuz varmı??? Normalde park halindeki araçlara makbuz bırakmaları gerekiyor.Eğer seyir halinde iseniz bu durum mecburi değildir.

Pro Üzerinden Note II ile Gönderildi.H.KURU Saygılarımla

Ersal
20/03/2014, 23:35
İnternetten ödersen indirim yok galiba.Bence tebliğ belgesini alınca git.Üzerindeki tebliğ tarihine bakarak %25 indirim yapıyorlar 15 günü geçirmediysen