PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çek tabancanı kovboy

EMRE ALTINOK
17/03/2014, 10:55
İyi günler arkadaşlar, diyelim ki yabancı bir araca bindiniz.Yola çıkıldı yakıt alınıcı. İstasyona girdin.Aracın sahibi yanında ise soran denni? " depo hangi tarafta?" diye. Ona göre yanaşın pompaya.Ya araçta tek isen? Kime sorucun? Yapılması gereken tek şey göstergeye bakmaktır. Pompa simgesinde tabanca hangi tarafta ise depo kapağı o taraftadır. soldaysa solda mesela.

Çoğu usta şöför bile bilmez bunu.Bilenler bilmeyenlere anlatsın. Esen kalınız.

Ziyaretçi78
17/03/2014, 11:09
İyi bir mantık ben bile bilmiyordum usta şoför olmama rağmen.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

mesutt1905
17/03/2014, 11:12
İyi günler arkadaşlar, diyelim ki yabancı bir araca bindiniz.Yola çıkıldı yakıt alınıcı. İstasyona girdin.Aracın sahibi yanında ise soran denni? " depo hangi tarafta?" diye. Ona göre yanaşın pompaya.Ya araçta tek isen? Kime sorucun? Yapılması gereken tek şey göstergeye bakmaktır. Pompa simgesinde tabanca hangi tarafta ise depo kapağı o taraftadır. soldaysa solda mesela.

Yararlı bilgi yayalım :)

Ziyaretçi78
17/03/2014, 11:24
Başlık acayıp Emre yapmış yapacağını gene:))

gececiyiz35
17/03/2014, 12:02

Bilgi yalnış arkadaşlar böyle bir durum yok. Doğru olanı ya devir saatine bakacaksınız yada hararet göstergesine ozman bu durum geçerli. Aracınızın devir saati sağdaysa depoda sağda ;) Bunu yazarken kendı aracınızada mı bakmadınız ? :toot0000: grande punto, linea, doblo, bmc megastar, mercedes c180, volvo s60 t2, ford transit, wv golf, mitsubishi prenses otobüs bu araçlar hemen bahçedeydi bizim tek tek baktım ;)

Seronet
17/03/2014, 12:06
Linea da durum farklı :)

gececiyiz35
17/03/2014, 12:09
Linea da durum farklı :)

Benim dediğim şekilde !

Ziyaretçi78
17/03/2014, 12:13
O zaman gene Emrenin geyiklerinden birisi bu.

tayfux
17/03/2014, 15:20
Emre hocam burada önemli olan bilgi değil de konuşma Türkçen süper :D

celenlee
17/03/2014, 15:34
Baktığım tüm araçlarda göstergede tabanca sağ tarafta yani standart, ama depo kapakları kiminin sağda kiminin solda.

Örnek:
Corolla (Tabanca yukardaki gibi), ancak depo kapağı solda.
Civic (Tabanca bizdeki ile aynı yönde) ancak depo kapağı solda.
Getz de aynı şekilde

SaLDo
18/03/2014, 04:57
Bilgi yalnış arkadaşlar böyle bir durum yok. Doğru olanı ya devir saatine bakacaksınız yada hararet göstergesine ozman bu durum geçerli. Aracınızın devir saati sağdaysa depoda sağda ;) Bunu yazarken kendı aracınızada mı bakmadınız ? :toot0000: grande punto, linea, doblo, bmc megastar, mercedes c180, volvo s60 t2, ford transit, wv golf, mitsubishi prenses otobüs bu araçlar hemen bahçedeydi bizim tek tek baktım ;)

iyide bazı araçlarda hararet ortada :D

Evren_c
18/03/2014, 12:04
Konu hakkında bilgim yok, fikrim de bunun bir standardı olmadığı yönünde ama yanılıyor olabilir.

Fakat bunu geçersek, başlık-mesaj uyumuna hayran oldum! Ayrıca mesajı anlayabilmem için 2-3 kez okumam gerekti :D

gececiyiz35
18/03/2014, 12:22
iyide bazı araçlarda hararet ortada :D

O zaman devir saatine bakın. devir saatide aracınızda yoksa ve hararet ortadaysa inip bakmaktan baska bir çaremiz yok :D

Ziyaretçi78
18/03/2014, 13:34
O zaman devir saatine bakın. devir saatide aracınızda yoksa ve hararet ortadaysa inip bakmaktan baska bir çaremiz yok :D

Son çare katılıyorum.Hatta ve hatta hiç devir saatine bakmadan aracı ilk aldığîmızda direk bakalım yaw.:))

erenemre
18/03/2014, 15:24

iyide devir saati yoksa ne yapacak :)? devir saatsiz araç olurmu deme sakın palio 1.2 S mk1 kasaların hiçbirinde devir saati olmuyor bu sadece örnek daha çok var olmayan

Ziyaretçi78
18/03/2014, 19:05
Benim anlamadığım arkadaş konuyu açıyor sonrada cevap bile yazmıyor.Bu ne pehriz bu ne lahana.

Pro Üzerinden Note II ile Gönderildi.H.KURU Saygılarımla

milanbg
18/03/2014, 20:53
Şakacı seni :)

byadrenalin
18/03/2014, 20:59
En güzeli camdan kafanı çıkartıp sol taraf arkaya doğru bakmak. Eğer orda yoksa sağdadır. Varsa da görürsün zaten :D

biancoangelo
19/03/2014, 18:01
Emre hocam burada önemli olan bilgi değil de konuşma Türkçen süper :D

Göya Adanalıya hava atıcı...

biancoangelo
19/03/2014, 18:02
En güzeli camdan kafanı çıkartıp sol taraf arkaya doğru bakmak. Eğer orda yoksa sağdadır. Varsa da görürsün zaten :D

bencede bu mantıklı olanı

biancoangelo
19/03/2014, 18:03
iyide devir saati yoksa ne yapacak :)? devir saatsiz araç olurmu deme sakın palio 1.2 S mk1 kasaların hiçbirinde devir saati olmuyor bu sadece örnek daha çok var olmayan

benzini az yakıyo yaa fabrika bi kere benzin koymuş başka gerekmez anlamı mı çıkıyo. :D Benzinliğede su içmeye girmek lazım o zaman

brcan157
19/03/2014, 19:54
tüplüyse nereye bakıcaz emre reis

Ziyaretçi78
19/03/2014, 22:00
tüplüyse nereye bakıcaz emre reis

Kapıyı açıp aşağı doğru sarkıp eksozun taaaa arka çıkış yerinin oralara görebilirsek tabi.ahahaha
Veya ruhsata bakacaz lpg varmı yokmu:)):))
Pro Üzerinden Note II ile Gönderildi.H.KURU Saygılarımla