PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto mu satılığa koydum bakalım ne olacak?

mesutkarael
09/03/2014, 22:43
Evet arkadaşlar yaklaşık 18 aydır rahatça kullandığım aracımı satılığa çıkardım. Artık büyük şehire geldik ve burada hergün arabaya bişey olacak,sağı solu çizilecek diye tiken üstünde durmaktansa satıp işimi görecek bir tenekecik alacağım gibi... artık hayırlısı bakalım...tabi bütün bu fantaziler tamamem aracın satılması senaryosu üzerine kurulu :) tabi satılmazsa yapılacak bişey yok puntoyla yola devam...

Eğer satılırsa eski ferrarim olan 94 model bir r9 almayı planlıyorum :)

byadrenalin
09/03/2014, 22:48
Punto teneke degil mi ? :) Hayirlisi bakalim. Kac model arac ? Fiyat ne yazdiniz ?

mesutkarael
09/03/2014, 22:56
vallaha en azından eski r9 um kadar teneke değildir diye düşünüyorum :) :) Araç 2012 Ekim ayı çıkışlı. dizel lounge. fiyat 38000 TL yazdım.

biancoangelo
10/03/2014, 08:05
vallaha en azından eski r9 um kadar teneke değildir diye düşünüyorum :) :) Araç 2012 Ekim ayı çıkışlı. dizel lounge. fiyat 38000 TL yazdım.

az yazmışısınız çok ciddiyim 40 dan aşağı satmayın aracı. Yazık.

byadrenalin
10/03/2014, 09:45
Bence de. Lounge bir de. 41 yazın en son 40 a verin gitsin. Arabanın sıfırı 53 bin oldu zaten.

fatihhhh
10/03/2014, 10:46
aracımı çok seviyorum ve kötülemek istemem ama,
punto üst segment yada pörümüyum bir araç değil,
bu kadar üzerinde titmemenizi yadırgadım.
gerçi bir malın değeri kişiden kişiye değişir.
tenekecikten kastınız ne? nasıl bişi alcaksınız?

1923qw
10/03/2014, 11:21
abi benim aracımda aynen senin aracın gibi keyfi satılık ve fiyatımı yüksek tutuyorum sende yüksek tutmalısın bu arabanın 2.el piyasasını belirleyen bizleriz, lütfen yüksek tutun fiyatları öldürmeyin araçlarımızı, keyfi sattığın için bu şekilde yaklaşıyorum olaya acil olsaydı iş farklıydı tabi

mesutkarael
10/03/2014, 19:45
yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. evet aracı ihtiyaçtan değil keyfi olarak satıyorum ama 38 üstü bir fiyata gideceğini düşünmüyorum. ortalama piyasası böyle. puntom 12.500 km de, granit gri ve lounge donanım. kaza veya boya,değişen parçası yok. piyasada bu özellikte olan araçlar ancak bu fiyata gidiyor.

fatih arkadaşım teneke bizim yöreye ait bir benzetme gibi bişey. renault 9 ve 12 modelleri için bizim oralarda teneke denir. sakın yanlış anlaşılmasın bunu o araçları küçümsemek için yazmadım puntodan önce benim arabamda 94 model bir r9 du ve inanın o yaştaki arabamda boya,kaza ve değişen parça yoktu. ara ara hala aklıma gelir keşke satmasaydım derim ama iş işten geçti. urfada sıcaklar malum r9 bahar ve yaz aylarında sıcaktan binilmiyor. bizde klimalı şöyle ucuz bişey aradık symbol baktık bayide kalmadı, clio-2 baktık oda 3 tane vardı koca ülkede o zaman urfaya göndermedi bayiler ve alamadık. o mu bu mu derken enson punto nasip oldu :) 23 milyar bütçe ile çıktık yola,o da olsun buda olsun derken punto oldu. düşünsenize bütçe nerelere çıktı :) :) :)

eğer satabilirsem muhakkak 94-95 model bir r9 alacağım. bu arada arabanın linkini ekliyorum. bir bakın arkadaşlar arabaya ve satış konusunda yorumlarınızı eksik etmeyin :) :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ogretmenden-sifir-ayarinda-fiat-punto-lounge-1.3-multijet-156774692/detay

byadrenalin
10/03/2014, 20:02
Araban çok temiz görünüyor :) Gözünü seveyim verme o fiyata :) Bırak değerini bilen alsın 39-40 'a. Sen 38 yazmışsın çakalın biri gelcek onun üstünden bile pazarlık isteyecek. Parıl parıl parlıyor araba. Çok diri :)

mesutkarael
10/03/2014, 20:18
byadrenalin (https://forum.grandepuntotr.com/members/byadrenalin.html) arkadaşım iyi düşüncelerin ve verdiğin moral için teşekkür ederim. ama keşke bütün alıcılar senin gibi ve bu forumdaki arkadaşlar gibi kıymet bilse. ama ne yazıkki dediğin gibi birçok arayan oldu ve hala en son ne olur diye soranlar var.( ilanda pazarlık yok dememe rağmen) bayi fiyatı 2013 lounge için 50 milyar civarı. 2014 de değişen donanım isimleri ile 50 ninde üstünde ama ...işte lafın bittiği yer burası oluyor galiba :) inanmazsınız o 94 model r9 bile 8 milyara satmıştım. :)

muti9
10/03/2014, 20:28
insan nasıl kıyar bunu satmaya :)

byadrenalin
10/03/2014, 20:37
Valla bence yaz 41. Alan alsın. Almazlarsa da bin gitsin. Otopark a bırak tabi. Kapı önünde durmasın. Araban gıcır gıcır. Şu gün sıfır araba alacak olsam sıfıra para vermem seninkini alırım. Koltuklara poşet geçir sıfır diye satarsın galerinin önünde vallahi :) Hayırlısı olsun :)

tayfux
10/03/2014, 21:13
fiyat uygun..hayırlısı olsun hocam..

biancoangelo
11/03/2014, 08:16
fiyat uygun..hayırlısı olsun hocam..

tayfun bey opel 'e geçtiniz habire fiyat uygun diyosunuz. Bu araç sizin olsaydı 40dan aşağı asla yazmazdınız. Liste fiyatı 53 bin olan araca 38 bin yazmak hangi akla hizmet. Arada 15 bin TL fark var. 15 milyarrr yaaa.

5 yok 7 yok 10 bile yok 15 bin fark varrr... Yazık yazık.... Bari siz desteklemeyin. Farklı markaya geçmeniz. Fiyat baltalaması yapmanızı gerektirmez. Bana piyasa demeyin. Siz uzun zamandır bu forumdasınız. Dışarıya bakarsak bizim araçlar beş para etmez ama gerçek değeri bu değildir.

biancoangelo
11/03/2014, 08:19
Mesut bey 38 bine bedava veriyosunuz... Bedava Dizel arkadaşım aracın.

(Allahtan dizel almışsınız benzinli alasanız 15-16 bin yazardınız heralde)

biancoangelo
11/03/2014, 08:23
Elinize bi balta alın arabayı kırın dökün yada bi bidon benzin alın yakın. Bu paraya bu araç satılmaz.... ( BU ARADA ARAÇLARIMIZI YÜCELTELİM KONUSUNA DESTEK VERENLER BU KONUYA YAZIN ARKADAŞLAR)))

***BİRİMİZİN ZARARI HEPİMİZİN ZARARI YAPMAYIN YAWWW***

%%%PİYASAYI ÖLDÜRMEYİN%%%%%%PİYASAYI ÖLDÜRMEYİN%%%%%%PİYASAYI ÖLDÜRMEYİN%%%%%%PİYASAYI ÖLDÜRMEYİN%%%

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-en-ufak-kusur-yok-ecoboost-turbo-fiesta-sadece-3910de-156487754/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2013-model-orjinal-sifir-ayarinda-ford-fiesta-titanium-155692152/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-bayan-ogretmenden-temiz-az-kullanilmis-10000-km-de-ford-fiesta-156847814/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-orjinal-yeni-fiesta-dizel-sahibinden-156795295/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-boyasiz-ciziksiz-garantili-fiesta-x-paket-156714344/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ozturklerde-2013-model-0-km-ibiza-sportourer-1-6-tdi-90-ps-156019747/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-0-ayarinda-fr-148370683/detay

Araban bu arabalardan kötüyse eksikse. 38'e değil daha aşağı sat. (Lütfen kızmayın zoruma gidiyor öldüm fiyatına satılması)

**Milletin parası parada bizim ki pul mu arkadaş çoooook üzülüyorum bu konuda** Para kolay kazanılmıyo en azından ben hiççç kolay kazanmıyorum.

tayfux
11/03/2014, 08:55
tayfun bey opel 'e geçtiniz habire fiyat uygun diyosunuz. Bu araç sizin olsaydı 40dan aşağı asla yazmazdınız. Liste fiyatı 53 bin olan araca 38 bin yazmak hangi akla hizmet. Arada 15 bin TL fark var. 15 milyarrr yaaa.

5 yok 7 yok 10 bile yok 15 bin fark varrr... Yazık yazık.... Bari siz desteklemeyin. Farklı markaya geçmeniz. Fiyat baltalaması yapmanızı gerektirmez. Bana piyasa demeyin. Siz uzun zamandır bu forumdasınız. Dışarıya bakarsak bizim araçlar beş para etmez ama gerçek değeri bu değildir.
Kubilay bey benim yorumlarımın nasıl olduğunu buradaki cümle alem bilir. Opel e geçmem bir şey ifade etmez. Her zaman olaylara objektif bakmaya çalışıyorum. Nedense başka marka aracı olan insanlar forumda objektif bir şey yazınca rahatsız olmalar oluyor. Burada anlaşalım. Ayrıca uygun derken evet fiyat biraz düşük kalmış demek istedim. Bu tepkileri vermeden önce ne demek istediğimi daha iyi anlarsanız düzgün iletişim kurabiliriz.. şu da var ki bu günlerde aşırı zamlar olmuştur. sıfır piyasası alt üst oldu. kimse sıfır araç almak istemiyor. Yeni astranın dizeli 57 milyardan başlıyor ama 2. elde 45 milyara alırsınız aynı aracı. Maalesef 2. el ile sıfır arasında ki miktar çok açıldı. ben burada kesinlikle sizin söylediğiniz ithamları yerine getirmiyorum. hayatımda hiçbir zaman Fiat baltalaması yapmadım. bu zamana kadar Fiat ne yaptıysa ya eleştirdik yada beğendik bunu da en açık yüreklilikle her konuda dile getirdim. özellikle sizden bunları duymak beni çok üzdü. Çünkü siz bu forumda uzun süredir paylaşım yapan bir arkadaşımızsınız. beni de aşağı yukarı tanımış olduğunuzu düşünüyordum..

knidos111
11/03/2014, 08:56
arkadaşlar maalesef malın fiyatını piyasa belirliyor, benim 2011 puntoma 22 veren oldu, 22.5 veren oldu 23 veren oldu, 23,5 veren oldu,,,, triger dahil bakımları tam,6 aylık michelinelastik, hız sabitleyici ve eibach spor yay var,, 700 lira hasar kaydı, 1 parça değişen 4 parça çizik boyası var,,,, o arabanın değeri 30 un altı değil ama ben 5bin lira zararı göze alıp 25 e satacaktım, bu fiyata pertten toplama 7-8 kazası olan arabalar satılıyor ona rağmen satamadım, yani malın değeri bizim gözümüzde ne olursa olsun malın değerini piyasa belirliyor

rafetkurt
11/03/2014, 10:12
marka prestiji olarak fiat .. gözdeki rakamı 20-25 gibi görüyor insanlar.

ben 33 liraya sattım arabamı millet o paraya iyi vermişini diyorlardı :) şimdi jeeep aldım 50 liraya millet 70*80 'e aldım sanıyor tuhaf :) marka psikolojisi insanlarda..

Evren_c
11/03/2014, 10:44
Bence de bu aracın ederi (şu anki liste fiyatı göz önüne alınınca) 41bin TL civarıdır.

mesutkarael
11/03/2014, 11:52
kubilay bey tekrardan verdiğiniz fikirler ve iyi niyetiniz için teşekkür ederim. Gerçekten belirttiğiniz fiyata bende satmak isterdim ama piyasa malum...çok araştırma yaptım, araç satış sitelerinin çoğunda emsal araçlara ve fiyatlara baktım...yazabileceğim en uygun piyasa fiyatı bu...

bu arada 2. elde 38 bin az da bir rakam değil...bu parayı nakit olarak verecek müşteride pek yok bireysel olarak. ama gerçekten aracımı kendi aracınız gibi sahiplenmeniz, değer ve kıymet vermeniz beni çok mutlu etti...çıkarsız yardımlaşma ve dayanışma bu olsa gerek..

biancoangelo
11/03/2014, 16:48
Kubilay bey benim yorumlarımın nasıl olduğunu buradaki cümle alem bilir. Opel e geçmem bir şey ifade etmez. Her zaman olaylara objektif bakmaya çalışıyorum. Nedense başka marka aracı olan insanlar forumda objektif bir şey yazınca rahatsız olmalar oluyor. Burada anlaşalım. Ayrıca uygun derken evet fiyat biraz düşük kalmış demek istedim. Bu tepkileri vermeden önce ne demek istediğimi daha iyi anlarsanız düzgün iletişim kurabiliriz.. şu da var ki bu günlerde aşırı zamlar olmuştur. sıfır piyasası alt üst oldu. kimse sıfır araç almak istemiyor. Yeni astranın dizeli 57 milyardan başlıyor ama 2. elde 45 milyara alırsınız aynı aracı. Maalesef 2. el ile sıfır arasında ki miktar çok açıldı. ben burada kesinlikle sizin söylediğiniz ithamları yerine getirmiyorum. hayatımda hiçbir zaman Fiat baltalaması yapmadım. bu zamana kadar Fiat ne yaptıysa ya eleştirdik yada beğendik bunu da en açık yüreklilikle her konuda dile getirdim. özellikle sizden bunları duymak beni çok üzdü. Çünkü siz bu forumda uzun süredir paylaşım yapan bir arkadaşımızsınız. beni de aşağı yukarı tanımış olduğunuzu düşünüyordum..

Tayfun bey sözlerimde art niyet yok bunu sizde biliyosunuz. Lütfen üzülmeyin. Fiyat uygun cümlesi beni mahvediyo abi. Bu arabanın sıfırı 50 binin üzerinde. Fiyatlar zamanla oturur buna lafım yok ama FİAT markasının ederi gerçekten 38in üzerinde özellikle bunu belirtmek istedim. Hani araçlarımızı yüceltecektik abii. Sizi çok severim yorumlarınızıda takip ederim ve uzun zamandır yazıştığım insanlardansınız beni yanlış anlamayınn... :sevgi:

biancoangelo
11/03/2014, 16:50
kubilay bey tekrardan verdiğiniz fikirler ve iyi niyetiniz için teşekkür ederim. Gerçekten belirttiğiniz fiyata bende satmak isterdim ama piyasa malum...çok araştırma yaptım, araç satış sitelerinin çoğunda emsal araçlara ve fiyatlara baktım...yazabileceğim en uygun piyasa fiyatı bu...

bu arada 2. elde 38 bin az da bir rakam değil...bu parayı nakit olarak verecek müşteride pek yok bireysel olarak. ama gerçekten aracımı kendi aracınız gibi sahiplenmeniz, değer ve kıymet vermeniz beni çok mutlu etti...çıkarsız yardımlaşma ve dayanışma bu olsa gerek..

Puntoo kardeşliği en azından araç zevklerimiz bir.... Lütfen 38 yazmayın araca...Son sözüm dahada karışmamda yazmamda...

tayfux
11/03/2014, 17:19
Tayfun bey sözlerimde art niyet yok bunu sizde biliyosunuz. Lütfen üzülmeyin. Fiyat uygun cümlesi beni mahvediyo abi. Bu arabanın sıfırı 50 binin üzerinde. Fiyatlar zamanla oturur buna lafım yok ama FİAT markasının ederi gerçekten 38in üzerinde özellikle bunu belirtmek istedim. Hani araçlarımızı yüceltecektik abii. Sizi çok severim yorumlarınızıda takip ederim ve uzun zamandır yazıştığım insanlardansınız beni yanlış anlamayınn... :sevgi:
Vallahi Kubilay o yüceltme başlığı altında hiç yazı yazmadım çünkü yüceltme yada alaçtma gerçekten Türkiye de bizim elimizde değil..eğer fiyatlarda hak etmediği değeri görmediğini düşünüyorsak bunda firmanın ve ülke insanının alışkanlıklarını da göz önüne almamız gerekir. Dediğim gibi şu anda piyasada inanılmaz rakamlar dolaşıyor sıfır araçlar ile ilgili. Benim gözümde çorsa punto polo gibi araçların kesinlikle sıfırının 35 lirayı geçmemesi gerekir..Astra bravo gibi araçların en dolusunun 50 yi geçmemesi gerekir. Geçenlerde arkadaşım 2013 bluemotion polo aldı boya değişen yok sıfır gibi 14 binde araba..40 milyar para verdi ben çok çok şaşırdım o paraya polo mu alınır diye ama maalesef bu hale geldik. Bence sıfır arabalar ile 2. eli uyumlu olmalı ama şu anda öyle bir karışık ki ortalık maalesef o oran yok..birde araç satışları neredeyse durma noktasına geldi ve paraya ihtiyacı olan insanlar uyguna vermeye başladı. Sende bana yanlış anlama Kubilay ama baltalama gibi ithamlarla konuşman beni çok üzdü çünkü benim FİAT a olmasa da gp olsun evo olsun bravo olsun ne kadar sevdiğimi bilirsin.. örnek olarak benden araç tavsiyesi isteyenlere evo segmentinde tek tavsiye ettiğim araç evodur..

anzar07
11/03/2014, 19:03
bencede 41 falan ama arkadaşlar ben arkadaşıma destek veriyorum burası urfa...burda yanlışsa mesut arkadaşım düzeltsin burda ww opel Renault...mesala 94 model r9 un 14 milyara gittiği bir yer...düşünün..arkadaş urfaya göre yazmış

ucozer
11/03/2014, 21:24
Gerçekten de arabalarımız güzel ancak şu an piyasada acayip bir durgunluk var 2-3 ay öncesine göre. Ben severek aldığım ve bindiğim aracımı nakit ihtiyacından ilan sitesine koydum ve 20 günde sadece 1 kişi aradı. Üstelik fiyatıda gayet normal hiç mi hiç yüksek değil ancak araç satışları sanırım ağırlaştı.

Bolu_Beyi
11/03/2014, 21:46
Hayırlı satışlar.

ahmet4646
13/03/2014, 17:11
hocam aciliyeti yoksa bencede fiyatınız düşük yükseltmeniz mantıklı siz aracı ne kadara almıştınız ?

Honor COOPER
14/03/2014, 00:09
Olay tamamen marka algısı bende kendi adıma 3 ay önce sıfır 2013 modeli üzerindeki donanımlarla 70000TL olan aracımı 25000TL ucuza aldım. Sadece 12000km de ve 13 aylık araçtı. Aynı kriterlerdeki Golfü alacak olsaydım(km-yaş ve sıfır fiyatı) en az 65000 vermem gerekirdi.