PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sislerdeki xenon rahatsız edici mi?

BaranSelo
03/03/2014, 22:42
Merhaba. Yakın zamanda sis farı taktıracağım. Sormak istediğim şey, sis farlarına takılan 6-8K xenonlar trafikte insanları çok rahatsız ediyor mu? Kullanan arkadaşların veya xenonlu Puntoyla karşılaşanların yorumlarını merak ediyorum. Eski aracımda sislerde xenon vardı ama hiç diğer sürücüleri rahatsız edeceğim konusu aklıma gelmemişti taktırırken. O yüzden yorumlarınıza göre bir karar vermek istiyorum.
Bir de, sisler zaten aşağı bakıyor ama daha da aşağı baktırma gibi bir şansımız var mı? Karşıya hiç ışık girmese sadece yere vursa sanırım sorun olmaz ama o şekilde bir ayar çekiliyor mu bilemedim...

byadrenalin
03/03/2014, 22:44
Sislere siyah film çektirerek karşıyı rahatsız edici görüntüden biraz olsun kurtarabilirsin :)

benkimya
03/03/2014, 23:10
Hocam allah aşkına
zenon falan takıp dolaşmayın... Yani anlayamıyorum beyaz renk istiyorsam beyaz ampüller falan var. Merceği yada gerekli ekipmanı olmayan CAKMA Zenonlar zaten yolu daha az gösteriyor biliyorsundur ki ışık mercek vs olmadığı için dağılıyor.

Ben yolda sisleri bile gereksiz açanlara yaklaştığı zaman uzunları çakıyorum çünkü bıktırdılar artık hele şu apaçi denen zibidiler yokmu trafikten soğutuyor insanı.

Lütfen burda bilinçli insanlar var bu konu üzerine duralım Çakma zenon işine girmesin kimse

knidos111
03/03/2014, 23:10
xenon zaten siste yağmurda iyi değil, benim önceki aracım fabrikadan orijinal xenon paketli alındıydı,sisler sarı idi,,ayrıca orijinal fabrikadan xenon sisli araç hiç görmedim,, karşıdan gelenin gözlerini merceksiz xenonla iğfal ettiğimiz yetmiyormuş gibi birde farlara sis takmak ne kadar etik tartışılır,çünkü ahirette iğfal edilen o gözler hesap sorucak

yirmiyedi
03/03/2014, 23:20
sis farı görmek için değil görülmek içindir..görüntü istiyorsanız beyaz ampuller var onları tercih edin lütfen..ayrıca farlarda da merceksiz xenona karşıyız...

F500
03/03/2014, 23:59
aynen arkadaslar sisler gorunmek icindir ve özellikle sarı renktedir,xenon sadece mercekli farlara takilir cunki isigi odaklar,fakat diger normal farlarda arka çanak xenon isigini resmen her yone dagitir ve beyaz renginden dolayi daha cok aydinlattigini sanariz ama tam tersidir diger araclar icinde goz aldigi icin tehlikelidir anlicaniz suren icinde yaya icinde baska otolar icinde aracin ariza yapmamasi icinde takmak mantikli degil,kardesimin aracini aldigimda farlarin mercekli olmasina ragmen sislerde dahil hepsini söktüm