PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beni buluyorlar arkadaş!! Araç Kamerası!

celenlee
27/02/2014, 09:54
Araç kamerası - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Vch_H98JIoQ)

faster
27/02/2014, 10:08
Biraz sizdede hata var..Araya girmeye çalışıyor,sizde zorluyorsunuz..Hızınız yavaş gibi geldi..Eğer hızınız yüksekse,anca kaçmak için girilir araya..Bende o yüzden özür dileyebilirim.Ama yavaş gibisiniz..

Ozzy3327
27/02/2014, 10:15
sol şeritte giderken takip mesafesini bu kadar uzun tutarsanız,diğer sürücünün yaptığı gayet normal geldi bana:)

hyzanki
27/02/2014, 10:29
sol şeritte giderken tabi ki takip mesefesi uzun tutulacak. bu türkiyedeki araçların dip dibe gitme merakı nedir anlamıyorum. sonra ani bir firende zincirleme kaza oluyor. sağdan dalıp önünüze geçmeye kalkan araç suçlu.

celenlee
27/02/2014, 11:17
Kameranın wide olması mesafeyi fazla gösteriyor, aldanmayın.
Önümdeki mercedesle 3 şerit çizgisi boşluk var (iki beyaz bir boş).

Ayrıca temde 110 ile giderken arada 3 araç kadar boşluk bırakmak nasıl bir mantıksızlık?

Kusra bakmayın. Yolda böyle Şerefsizce araç kullananlara prim veriyor duruma düşüyorsunuz.

sol şeritte giderken tabi ki takip mesefesi uzun tutulacak. bu türkiyedeki araçların dip dibe gitme merakı nedir anlamıyorum. sonra ani bir firende zincirleme kaza oluyor. sağdan dalıp önünüze geçmeye kalkan araç suçlu.

Ki bunu yaparken şerit aksa ve uzayıp gitse sorun yok,zararı olmaz akar gider.

Ama öndeki araçlar da yavaşlıyor ve bunu göre göre fren yaparak, önümde 2-3metre mesafe varken, sinyalsizce, önüme dalıyor.

sol şeritte giderken takip mesafesini bu kadar uzun tutarsanız,diğer sürücünün yaptığı gayet normal geldi bana:)

Keşke kameram belirli bir mesafeden ötesini de kaydedebiliyor olsaydı da adamın ilerde "gayet normal" yaptıklarını da koyabilseydim :)

khanunl
27/02/2014, 11:52
Keşke kameram belirli bir mesafeden ötesini de kaydedebiliyor olsaydı da adamın ilerde "gayet normal" yaptıklarını da koyabilseydim :)

Böyle sürücülerden bol miktarda var.Sabırsızca davranarak sizin güvenli takip mesafenizi tehlikeye sokuyorlar.Tavsiyem böyle kuralsız sürücülerden rahatsız olsakta sinirlerimize hakim olmalıyız.Aracınıza kamera koymanız her açıdan iyi olmuş.

celenlee
27/02/2014, 11:58
Kamera kayıtlarını göderebileceğimiz bir mercii olsa daha da iyi olacak.

*Zaten öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, üstüme de bir kamera takacam :p kendi kendimi kaydetcem en güvenli yaşam şekli bu olacak ülkemizde.

Luc
27/02/2014, 12:26
Ülkemizde sol şerit sürekli gitme şeridi değil sollama şerididir arkadaşlar. Öncelikle bunu öğrenmemiz lazım. Araç takibini diğer şeritlerde yapınız lütfen.

Geçmiş olsun bu arada. Çok saçma bir hareket yapmış eleman.

Evren_c
27/02/2014, 12:26
Ben olsaydım azıcık gazı keser yol verirdim. Ama yanlış anlaşılmasın, adamı haklı gördüğümden değil. Uğraşmamak için...

Sinyalsiz girmiş araya, ha çok tehlikeli bir pozisyon gibi durmuyor ama yine de hatalı bence. Çok abartılacak bir durum göremedim.

cemdogu
27/02/2014, 13:07
Sinyal vermemesi tek hatası bence..Gayet normal adamın yaptığı.Siz arkasındasınız ve geldiğini net görüyorsunuz, önce yavaşça gelmiş ki frene basın diye.Sizse yol vermeyi tercih etmeyip kendinizi riske sokmuşsunuz.Tamam doğru değil belki yaptığı ama, frene basıp devam etmesini bekleyebilirsiniz...

Memleketimiz sabırsız biliyorum ama keşke canınızı malınızı şöyle değersiz sürücülerle tehlikeye atmasanız...

C2105 cihazımdan gönderildi

halils2
27/02/2014, 13:15
Geçmiş olsun. Adamın yaptığını savunmuyorum ama sizde araya girmesin diye takip mesafenizi 3 şerit çizgisinden 1 e düşürüp yanına gelip bariyerlere yanaşmışsınız. Allah korusun o esnada biriniz direksiyon hakimiyetini kaybetse lastik patlasa kaza olsa en kötüsü Allah korusun biriniz ölse kimin haklı olduğunun ne önemi kalır? Boş verin böyle şeyleri kim gitmek istiyorsa bırakın gitsin. Yanlış olduğunu biliyorum ama bazen ben de böyle sağlama sollama yapıyorum. Ha baktım adam yol vermiyor bırakıyorum gitsin ben de arkasından devam ediyorum.

celenlee
27/02/2014, 13:52
Özür dilerim ya ben orda hemen frene asılmalıydım.
Çünkü ağam paşam gelecek
Ve bekliyor benim iyice yanaşmamı, frene basıyor bekliyor,bekliyor, ondan sonra şeridime giriyor.
Evet evet çok doğru ben müneccimim ve kendi şeridinde fren yapan bir adamın benim şeridime kararlı bir şekilde gireceğini görmeliyim ve hemen frene basarak adama yol vermeliyim.

Geyik bir yana:
Şöyle bir kafanızı dağıtıp YENİDEN BAKIN VİDEOYA.
BEN ARADAKİ MESAFEYİ AZALTMIYORUM, HIZIMI ARTTIRMIYORUM!!!

Trafik yavaşlıyor!!

celenlee
27/02/2014, 13:56
Ben olsaydım azıcık gazı keser yol verirdim. Ama yanlış anlaşılmasın, adamı haklı gördüğümden değil. Uğraşmamak için...

Sinyalsiz girmiş araya, ha çok tehlikeli bir pozisyon gibi durmuyor ama yine de hatalı bence. Çok abartılacak bir durum göremedim.

Sadece paylaşmak istedim, dediğiniz gibi çok tehlikeli bir hareket değil.

Amma ben arada teybime bakıyorum, soldan kafamı çeviriyorum 1-2 saniyelikkısa bakışlar kim yapmıyor? Allah korusun. Bunların varlığını aklımızdan çıkartmamamız lazım!

khanunl
27/02/2014, 14:45
Sinyal vermesi sağdaki araca geçiş hakkı tanımaz. Soldaki aracın her zaman geçiş üstünlüğü vardır.Sağdaki aracın zorlayarak sola geçmeye çalışması büyük hatadır.Sol şeride geçiş yapılacağı zaman soldan gelen araç varmı öncelikle kontrol edilir.Gelen araç uzak mesafedeyse geçişi tehlikeye düşürmeyecekse sinyal verilip sola çıkıp araç geçildikten sonra tekrar arkadan gelen aracın hızına göre yol verilir yada devam edilir.Kurallardan bahsediyorsak herhalde yapılması gereken budur.Sağdan gelip solda giden aracın önüne makas atar gibi zorlamak her iki sürücü tarafından büyük risktir.Bu saatten sonra kimsenin kimseye trafik kurallarını öğretmesine gerek yok ama bazı arkadaşlar anlamamakta ısrar ediyorlar.Buradaki hata Furkan kardeşimizin sağdan gelen aracın sola önüne kırmaya çalışarak soldan devam etmek isteyebileceğini öngörmesi gerekirdi.Buna bağlı olarak öndeki araçla arasını risk derecesini düşürmek için açarak frene bile basmadan sıkıntının savuşmasını sağlayabilirdi.Sebeb olarak diğer illeri bilmiyorum ama İstanbulda sağdan gelip soldaki aracın önüne mesafe az olmasına rağmen makas atan sürücü bol miktarda var.Kuralları boşvermeyelim bir gün hepimize lazım olur.

OzzY
27/02/2014, 14:49
nasıl bir trafik bilincimiz oluştuysa, adamın takip mesafesine girmesini normal karşılıyoruz.

Evren_c
27/02/2014, 14:50
Sadece paylaşmak istedim, dediğiniz gibi çok tehlikeli bir hareket değil.

Amma ben arada teybime bakıyorum, soldan kafamı çeviriyorum 1-2 saniyelikkısa bakışlar kim yapmıyor? Allah korusun. Bunların varlığını aklımızdan çıkartmamamız lazım!

Evet insanlık hali, tüm sürüş esnasında sürekli yola bak(a)mıyoruz. O yüzden Opel'in hatalı olduğunu düşünüyorum ben de. Ciddi bir sıkıntı doğurabilirdi.

Ama yine de ben olsaydım hiç araya girmeye çalışmazdım :) Geçiş üstünlüğü bende olsa, diğer taraf haksız olsa dahi gereksiz bulurdum. Söylemesi kolay tabii ama trafikte sakin olmak lazım (kendime de söylüyorum bunu).

biancoangelo
27/02/2014, 15:45
biraz sizdede hata var..araya girmeye çalışıyor,sizde zorluyorsunuz..hızınız yavaş gibi geldi..eğer hızınız yüksekse,anca kaçmak için girilir araya..bende o yüzden özür dileyebilirim.ama yavaş gibisiniz..

+1000

cagataygumus86
27/02/2014, 17:00
Onun aklını alırdım sağa atardım önden tamponuna surterek bir makas atar aklını alırdım :)

TMRT
27/02/2014, 17:01
Yalnız kimse fark etmemiş ama Astra'nın önündeki Merso frene basıyor... :)

GPEMREE
27/02/2014, 17:11
Hemen önüne girse tamam da sen iyice yaklaştıktan sonra girmeye kalkıyor arkadaş. Yaptığı adilik...

GPEMREE
27/02/2014, 17:13
Yalnız kimse fark etmemiş ama Astra'nın önündeki Merso frene basıyor...

E merso frene basıyor diye önüne atlamasa bence o da frene bassa dimi :D

mezkur
27/02/2014, 17:26
tabiki siz haklısınız sinyal bile vermiyor ayrıca öyle bir atlama yok yani ahhh ahh bana gelmiyo böyle şeyler şans yok :D

generalduncan
27/02/2014, 17:29
Öndeki frene de basar, isterse durur da. Arkadaki dikkatli olacak. Güvenli sürüş bunu gerektirir. Öndekine çatrmamak için elimizden geleni yapmalıyız. Çarptıktan sonra yol benim hakkımdı senin hakkındı hiç anlamı yok. Önümüzdeki mesafe bir sebeple azalırsa biz yavaşlayıp açmamız gerek. Takip mesafesi durmak için en önemli şey. Sol şeridi sürekli işgal etmemek çok önemli. Kitapta yazan kuralların her birinin bir sebebi var. Uyanıklık yapan biz olmayalım. Araya manyaklar girse bile biz kendimize sorumluluk düştüğünün farkında olmalı, ona göre kendimize düşeni yapmalıyız. Kendimiz bu araya girmeleri yapmamalıyız ki herkes güvende olsun. Yapan kişiler için güzel bir uyarı olmuş.

stonebridge
27/02/2014, 18:53
Sayın dostum bulunduğun ilde görüntüyü dilekçe ile trafik denetleme şb. md. ye ver şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamaktan 56/1-a dan gereğini trafik polisi yapmak zorunda... Ben 6 aydır yol kamerası kullanıyorum haftada 2 yada 3 tane kesin dilekçe veriyorum. cart diyede yazıyorlar ayrıca mail adresinide ver sonucunu mail olarak sana gönderiyorlar. Geçmiş olsun böyle dangalaklara yol vermediğin içinde seni tebrik ediyorum.
Saygılarımla.

celenlee
27/02/2014, 20:15
Sayın dostum bulunduğun ilde görüntüyü dilekçe ile trafik denetleme şb. md. ye ver şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamaktan 56/1-a dan gereğini trafik polisi yapmak zorunda... Ben 6 aydır yol kamerası kullanıyorum haftada 2 yada 3 tane kesin dilekçe veriyorum. cart diyede yazıyorlar ayrıca mail adresinide ver sonucunu mail olarak sana gönderiyorlar. Geçmiş olsun böyle dangalaklara yol vermediğin içinde seni tebrik ediyorum.
Saygılarımla.

Teşekkürler böyle birşeyin işlediğini bilmiyordum. Mutlaka raporlayacağım yeterki gerekeni yapsınlar.

usermm1
27/02/2014, 20:28
en sol şerit sadece sollama içindir devamlı kullanılmaz (kural ihlali) belki de ondan dolayı astra sizi sağlamış(sağlamak kural ihlali) sonra önünüze geçmek istemiş(sinyal yok kural ihlali) tam o anda atak yapmışsınız(geçilen aracın hızını arttırması kural ihlali) sonrasında iki taraflı takip mesafesi ihlal olmuş (kural ihlali)

kardeşim kendimce bir analiz yaptım amacım seni kırmak değil trafikte herşey kuralına göre işlemiyor biliyorum ama iş ciddiye binince kurallar konuşur.

celenlee
27/02/2014, 21:06
en sol şerit sadece sollama içindir devamlı kullanılmaz (kural ihlali) belki de ondan dolayı astra sizi sağlamış(sağlamak kural ihlali) sonra önünüze geçmek istemiş(sinyal yok kural ihlali) tam o anda atak yapmışsınız(geçilen aracın hızını arttırması kural ihlali) sonrasında iki taraflı takip mesafesi ihlal olmuş (kural ihlali)

kardeşim kendimce bir analiz yaptım amacım seni kırmak değil trafikte herşey kuralına göre işlemiyor biliyorum ama iş ciddiye binince kurallar konuşur.

ÖNCELİKLE HIZIMI ARTTIRMADIM, AYRICA ARTTIRIRIM ARTTIRMAM, sağımdaki aracı takip etmek zorunda değilim. Ki aradaki mesafeye bak. Ki önde trafik yoğunlaştığı için mersedes ve önündeki yavaşlıyor, onların yavaşlaması sizi aldatmasın.

Ayrıca:

Sizce ben sağımdaki araçlardan hızlı, 20-30km hızlı giderken sağımdaki araçları sollamıyor muyum?

Peki, Otobanda neden en sol şeritten 100-110la gideyim, manyak mıyım? İstanbuldan gebzeye geliyorum neden 130la gitmiyorum o an? acaba trafik yüzünden olabilir mi?

Önümdeki araçlar ip gibi dizilmiş belli bir takip mesafesinde bu hızda gidiyorsa aralara girip makas mı atmalıyım?

2. şeritteki araçlar aynı şekilde 80-90km ile giderken ben de yaa sürekli 110 la gidip sol şeridi tıkamayım da onlara takılayım mı demeliyim?
(Önüm açıksa basarım, arkamdan gelen varsa sağım boşsa yol veririm, boş değilse boşluk bulana kadar biraz daha basarım arkamdakinin hakkına girmem)

Astra ondan sonra ne mi yaptı:

En sağ şeride geçti, önündeki kamyonu emniyet şeridinden sağladı, sonra en sağ şeritten en sol şeritte mercedesin önüne aynı benim önüme girer gibi girdi, sonra yeniden en sağ şeride emniyet şeridine kadar gitti sonra da görmedim.

Hata gör(e)meyen arkadaşlara:
Doğru diyosunuz, aynen onun gibi yapmalıyız, sol şeridi ihlal etmeden, aradan tereden, emniyet şeridinden, tampon teması 2metreden milletin önüne girip çıkıp yolumuza bakalım. Herkesler de öyle yapsın iyi seyirler.

stonebridge
27/02/2014, 21:17
Dostum sen haklısın ayrıca zaten sağa geçebilme imkanın olsaydı geçerdin ben buna inanıyorum plakasıda net zaten sen örnek veriyorum
İstanbul il emniyet müdürlüğü
trafik denetleme şb. müdürlüğüne diye yaz maruzatını arz et dilekçende ek olarak cdye kes ve yazdır. sonra sonucu bekle bak keyfine şahısa cezayı giydirince polis ben görürüm onu ;) geçir gitsin cezayı ne acıyorsun. valla beni bir kişi bile sinyal vermeden solladığında ben direk ek tutuyorum. Sonuçta anayasal hakkım dilekçe. Ben hata yaparsam millette beni ihbar etsin böylece trafikte otokontrol oluşur.

celenlee
27/02/2014, 21:23
Haklılık haksızlıktan ziyade.
Biraz daha bilinçlenmem/memiz, bilinçlendirilmemiz gerekiyor anladığım kadarıyla forumcak.
Normal görülen şeye bak:
Sadece sinyal vermemiş :)

milanbg
27/02/2014, 21:42
Sizce ben sağımdaki araçlardan hızlı, 20-30km hızlı giderken sağımdaki araçları sollamıyor muyum?

Böyle bir mantık yok ya.

celenlee
27/02/2014, 21:53
Böyle bir mantık yok ya.

Arkadaşım önümdeki araçlar 100-110 gidiyor, o an bir şekilde son şerit yavaşlamış sağımdakiler daha yavaş gidiyor. Çünkü ilerde tırlar kamyonlar 2 şeridi yavaşlatmış.

Ne şimdi mantıksız olan?
Ne yapmalıyız, makas ata ata mı gitcez?
Öneriniz nedir?

Ayrıca Konunun hepsini okudunuz mu?
Videoyu seyrettiniz mi, sol şeridi tıkamışım gibi mi gözüküyor?

1-2 araç takip mesafesi görüp, gözü kapalı, dalan bir beyinsizi ortaya koymaya çalışıyorum sadece!

milanbg
27/02/2014, 22:00
Sollama şeridi için yaptığın savunmaya bak. diğer araçlardan 20-30 km hızlı gittiğim zaman sollamış olmuyormuyum diyor bunu savunuyor bide söylediğinin mantıksız olmadını düşünerek benden öneri bekliosun öneriye falan gerek yok arkadaşım En sol şeritt sollama şerididir. Sürekli orayı meşgul etme hakkın yoktur. burada her iki araçtada hatalar var ama siz ısrarla kendinizin haklı oldunu duymaya çalışıyorsunuz bunu istiyorsunuz.

Konunun hepsini okudum tabiki kim sizin istediğiniz dışında duymak istediğiniz dışında birşey yazmışsa sürekli haklı çıkarmaya çalışmışsınız kendinizi mantıksız cevaplarla. tamam siz haklısınız astranın allah blasını versin böylelerini sallandırcaksın taksimde arabalarını yakcaksın vatandaşlıkdan atcaksın. ama sen sonuna kadar haklısın iyi yapmışsın oh kır üsütne at adamı en sağa arabaların üstüne bravo iyiki yapmışsın valla senin gibiler oldukça trafik problemi çözülür böyle kazalar engellenir helal olsun sana yürü kim tutar be. hayvan astraa.

sol şeridi tıkayıp tıkamadınız mesajlardan belli oluyor ayrıca önüm açıksa en soldan basar giderim arkamdan gelen araç olursa sağım boşsa yol veririm diyen sizsiniz ben değilim.

celenlee
27/02/2014, 22:02
Olaya bak, sağımdaki şerit 80le gidiyor, bir sol şeridinden o an mümkün olan maksimum hızla, makul bir takip mesafesi ile, ilerliyorum? Derdiniz ne anlayamıyorum??

Ayrıca ben kendimi haklı gösterin derdinde de değilim, naptığım ortada. O anki sinirime yenik düştüm.

*Soldan dümdüz daldım, adamın yanına gelene kadar gaza dahi basmadım zaten yavaşlıyor trafik, yanına geldiğimde gaz verdim, adamı da sıkıştırmadım, adam sağda yavaşladı, önüne geçtiğimde de şeridime geri girdim.

Amma bu o aracı nasıl haklı çıkartıyor onu anlayamıyorum. Hele ki tek hatası sinyal vermemek miş :)

milanbg
27/02/2014, 22:12
Derdim gayet açık. Sizin söylediğiniz lafa bak.

Böyle bir mantık varmı yani ? bırak allah aşkına böyle bir mantık varsa herkes kuralları kendine göre yontucaksa astranın yaptığınada helal olsun ozaman oda kendine göre haklı. ben bu tür konularda kim haklı kim haksız tartışmalarını sevmiyorum ama bu şekildede kurallarda dalga geçilerek kendine göre çevrilerek yazılması savunulması hoş bir şey değil. herkes size kendinizi tehlikeye atmayın canınızı böyle astranın içindeki hayvan kadar basitçe ortaya koymayın boşverin geçsin gitsin diye iyi niyetleriyle sizi önemseyip cevap veriyor ve altına nacizane yorumlarını yazıolar ama siz o iyi niyetleri elinizle itip görmezden gelip şükretmek yerine olayla ilgili yapılan yorumlara takılıp kimse olaydan anlamıomuş gibi kendinizi savunuosunuz büyük bi hırsla.

celenlee
27/02/2014, 22:19
Derdim gayet açık. Sizin söylediğiniz lafa bak.

Böyle bir mantık varmı yani ? bırak allah aşkına böyle bir mantık varsa herkes kuralları kendine göre yontucaksa astranın yaptığınada helal olsun ozaman oda kendine göre haklı.

YENİDEN ÖRNEKLYELİM TEMDE GİDİYORSUN. SEN GİDİYORSUN YANİ.

En sol şerit dolu bir şekikde 100-110 gidiyor,
orta şerit 80le gidiyor, en sağ şerit 60-70 gidiyor. Her birinde 2-3 araçlık takip mesafesi mevcut.

Siz nerden ne şekilde gidiyorsunuz bu durumda?

En sol şeritte 110 la ip gibi giden araçlar yolu işgal mi ediyor? Buna samimi bir şekilde evet diyebiliyorsanız bir daha yorum yazmıcam konuya.
(Belki küçük bir teşekkür dışında.)

Ziyaretçi78
27/02/2014, 22:23
Bence hata her iki taratada mevcut.Furkan bey siz en sol şeritte gidiyorsunuz ama ikinci şeritte mercedes vito var sanırım eğer siz o aracın arkasından seyrediyor olsanız (Yani ikinci şeritte gitmiş olsanız) Opel astra sizin solunuzdan geçip düzgünce gidecektir.Ama siz en sol şeriti kapatıp bir sağ şerit boş olmasına rağmen solu bırakıp sağa geçmemişsiniz.
Ayrıca astranın önünüze girmesi biraz hatalı biraz ise değil.şimdi şunu şöyle söyleyeyim.
Siz aracın sağınızdan geldiğini görüyorsunuz ve süratli tamam yaptığı tabiki hata. Ama şuda bir gerçek araçlar birden yavaşlıyor ve astranın kaçacağı kaçınılmaz.Oda en makul yere yani sol şerite kaçıyor ama sizde bu durumu göz önünde bulundurmanız lazım ve sizinde yavaşlamanız lazım.Belki biraz hırs yaptınız giremez önüme diye ama o vitoya çarpmamak için kaçmış anlaşılan.Yani demek istediğim belli ediyor sol şerite gideceğini zaten.
Yani bu durumda iki tarafta haklı değil hata var.
üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

milanbg
27/02/2014, 22:26
hala onca yazılanlar içinde neleri seçip önemsediğin benim yazdığımdan sonra şunu sormanla bir kez daha anladık.

cevabım açık ve net

En sol şerit kaçla giderse gitsin sollamak dışında asla orayı o şekilde işgal etmem ben. Sürekli olarak seyir halinde bulunmam. en sol şerit sollama şerididir. araçların gittiği hıza göre duruma göre bu değişmez. kural kuraldır.

celenlee
27/02/2014, 22:40
hala onca yazılanlar içinde neleri seçip önemsediğin benim yazdığımdan sonra şunu sormanla bir kez daha anladık.

cevabım açık ve net

En sol şerit kaçla giderse gitsin sollamak dışında asla orayı o şekilde işgal etmem ben. Sürekli olarak seyir halinde bulunmam. en sol şerit sollama şerididir. araçların gittiği hıza göre duruma göre bu değişmez. kural kuraldır.
teşekkürler.

milanbg
27/02/2014, 22:43
teşekkürler.

Rica Ederim.

celenlee
27/02/2014, 22:47
pardon yanlış oldu.... Mesaj yok :) ÖM atıyorum derken buraya yazdık..

halils2
27/02/2014, 22:49
Edit: ben mesaj yazana kadar konu tatlıya bağlanmış sanırım gereksiz yere kimseyi oyalamayalım :) Hayırlı geceler Hayırlı Cumalar

tirit
28/02/2014, 00:19
Sizin tek kusurunuzun böyle dandik araç kullananlarla inatlaşıp kendinizi tehlikeye atmak. İnanın videoyu seyrederken gerildim. Kusura bakmayın ama çok cahil cesareti göstermişsiniz. O anda en ufak bir hatada canınız yanabilirdi.
Kaldı ki diğer araç asli kusurlu olan. Kısaca manyak diyebiliriz. Araç sağlanmaz, sinyal verildiğinde araç önüne dalınmaz, sıra beklenir. Yine de sağlık açısından kendinizi emniyete almanız gerekli. Siz siz olun hele bir de temde dikkatli olup bu tür inatlaşmalardan uzak durun.

fawori
28/02/2014, 00:25
Bizim memlekette dikiz aynasına bakmadan sanki bütün şeritler yolar kendine tahsis edilmiş gibi araba kulanan beyinsiz çok sığır görmüyormu sizi dikiz aynasından niye sinyal verimiyo? Özellikle İstanbul bu tür ucubelerin aşırı olduğu bir şehir. Bende taksilere ayar oluyorum ne sinyal veririler ne şeritlerinde giderler selektör korna uyarırsın dönüp dikiz aynasına bile bakmıyorlar. Zırhlı bir çıkma askeri cip alacan vuracan dağıtacan onu istiyolar.

SaLDo
28/02/2014, 01:46
Hey gidi ey. İstanbul trafiğinde bunlardan en az günde 3-4 tane dallama ile karılaşmak mümkün. Böyle aptallara bulaşmamak lazım. Adamın şeride girdiği apaçık ortada, siz de hızlı değilsiniz frene dokunsanız bir şey kaybetmezdiniz..

Sol şerit sollama şerididir. Her yolun belli bir hız sınırı vardır. Örneğin; 120 km olan bir hız sınırında, siz 140 ile falan gidemezsiniz, suçtur. Ceza sebebidir. Ama baktın orta şerit adam 90 la gidiyor, geçersin sola, yaparsın sollamanı sonra inersin 120 km ye ya da 100 e artık neyse , ortadan devam edersin.

Sürekli soldan gidip 20-30 km hızla farkla gidip hepsini solluyorum demek yanlış. Tamam solluyorsun ama bu seferde hız kuralını ihlal ediyorsun. Ha dersen ben 180 falan kaptırır giderim cezayıda yerim. Buyur sol senin :)

generalduncan
28/02/2014, 07:03
Sonuçta anayasal hakkım dilekçe. Ben hata yaparsam millette beni ihbar etsin böylece trafikte otokontrol oluşur.

Keşke halkın onda biri sizin gibi davransa. İşte o zaman bak bakalım kimse bu kadar kolay kural ihlali yapabiliyor mu.

sundown
28/02/2014, 08:25
Bu memlekette kaza yapmaktan çekinmeyen, kendini ve karşı tarafın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaya meğilli şöförleri hergün görüyorum başıma geliyor. Sol sinyalini vermeyip şerit değiştirmeye kalkan şöförde hata olduğu gibi, hızını arttırıp şeridine girilmesine müsaade vermeyen arkadaşta kusurlu malesef. Bu video bence bir faciadan nasıl dönülmüşün görüntüsüdür.

Güvenli birşekilde sollama yapmak herkesin hakkı iken, sırf şeridine girilmesini hazmedemeyip hızını arttıran ve kazaya sebebiyet veren şöförler var.

outlife
28/02/2014, 08:32
furkan kardeşim geçmiş olsun. yazdıklarında sonuna kadar haklısın. maalesef sırf bu tip adamlar yüzünden bende aracıma kamera taktıracağım.