PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemi bayan sürücü +Otomatik vites=

EMRE ALTINOK
22/02/2014, 22:52
Selam arkadaşlar, şimdi size iş arkadaşımın yakınının başından geçen bir olayı anlatayım..

Bu vatandaşlar karı koca 2005 yılında sıfır km. Toyota corolla almışlar otomatik Fites.. bi gün biryere gideceklermiş adam karısına kontak anahtarını verip demişkine; "apartmanın arkasından arabayı çıkar öne getir.bende şu kalanları asansörle indireyim gidek.."

Yeni ehliyet almış otomatik vitesi daha yeni öğrenmeye başlamış kadına kontağı teslim edip yukarı çıkıyor.. :(

Kadın kontağı takıyor.yarım çevirip el firenini indiriyor.ve marşa basıp gaz veriyor.. bununla beraber araç olanca hızıyla geri geri gidiyor.. elbette biryere çarpıp duracak denni? hayır. duruyor emme birazcık farklı..

binanın arka tarafında yani diğer apartmanın araç otoparkı 4-5 metre AŞAĞIDA.

yarım metrelik demir korumalığı aşıp diğer apartmanın otoparkına yumuşak bir iniş yapıyor.. Tanrı korumuş ki o sırada ne başka araç nede oynayan çocuklar var.

Sonuç: kadın hala hayatta.. iyiki KASKO varmış araçta.. acaba kocası ona kızmışmıdır?? ;)

bilanço: ön ve arka tampon mafiş,4 amortisör mafiş,karter mafiş,egzoz mafiş
,2 lastik ön jantlar mafiş,ön takımdan bikaç parça mafiş..

Peki bu olay nassı oldu kele?

Şöyle oldu. kadın arabayı boşta yada 1. viteste zannetmiş. bi gece önce parkeden kocası da geri viteste bırakmış..

Cümleten geçmiş olsun.

Ziyaretçi78
22/02/2014, 23:19
İste ben her zaman diyorum bayanlara araç kullanamasınız diye ama dinlemiorlar.Tutturmuşlar bir eşitlik davası öyle gidiyor.Şimdi eşitizya erkek aklı olsa o el freni inmez haaa indimi o zaman vites kontrol edilir ona göre gaz verilir verilecekse tabi.Neyse geçmiş olsun ne diyek.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

SaLDo
23/02/2014, 00:12
İste ben her zaman diyorum bayanlara araç kullanamasınız diye ama dinlemiorlar.Tutturmuşlar bir eşitlik davası öyle gidiyor.Şimdi eşitizya erkek aklı olsa o el freni inmez haaa indimi o zaman vites kontrol edilir ona göre gaz verilir verilecekse tabi.Neyse geçmiş olsun ne diyek.

Ya eyvallah ama bu şekil bir olayı kadın - erkek ayıramazsınız. Acemi diyor yani hiç bilmiyor aracı. Erkekte olsa bu tür hatayı yapabilir. O anki panik durumunu kolay kolay kimse atlatamaz. Siz sanki ilk deneyiminizde, yanınızdan fırla geçen, kamyon kornası vs. veya makas attıklarında heyecana kapılmadınız mı? Eminim hiç bunları yaşamadınız :) Burada aracı geri viteste bırakan erkekte de suç vardır. En azından uyar kadını.

Otelin önünde misafirin aracı vardı. Geri vitesi üstten bastırıp, 1 e atar gibiydi ama nerdee ben normal 1 e attım geri atar gibi :D Hoop dubaya girdik anasını satayım :D

Geçenlerde arkadaşla beraberiz evine uğradı aracı durdurdu ve boşa bıraktı. Ben araçtayım ve aracı geri vitese takıp öyle bıraktım. Geldi, bindi araca hiç vitese bakmadan çalıştırdı hooop stop etti. Madem ustasın her daim bakacaksın vitesine, el firenine, aynana vs.

Sözlerimi üstüne alınma, hazır lafı açılmışken bu kadınlara olan ön yargıyı yıkın demek için yazdım. Aceminin bayanı-erkeği olmaz.

Kazaya karışan bayana geçmiş olsun. Ucuz atlatmış.

Ziyaretçi78
23/02/2014, 00:30
Ya eyvallah ama bu şekil bir olayı kadın - erkek ayıramazsınız. Acemi diyor yani hiç bilmiyor aracı. Erkekte olsa bu tür hatayı yapabilir. O anki panik durumunu kolay kolay kimse atlatamaz. Siz sanki ilk deneyiminizde, yanınızdan fırla geçen, kamyon kornası vs. veya makas attıklarında heyecana kapılmadınız mı? Eminim hiç bunları yaşamadınız :) Burada aracı geri viteste bırakan erkekte de suç vardır. En azından uyar kadını.

Otelin önünde misafirin aracı vardı. Geri vitesi üstten bastırıp, 1 e atar gibiydi ama nerdee ben normal 1 e attım geri atar gibi :D Hoop dubaya girdik anasını satayım :D

Geçenlerde arkadaşla beraberiz evine uğradı aracı durdurdu ve boşa bıraktı. Ben araçtayım ve aracı geri vitese takıp öyle bıraktım. Geldi, bindi araca hiç vitese bakmadan çalıştırdı hooop stop etti. Madem ustasın her daim bakacaksın vitesine, el firenine, aynana vs.

Sözlerimi üstüne alınma, hazır lafı açılmışken bu kadınlara olan ön yargıyı yıkın demek için yazdım. Aceminin bayanı-erkeği olmaz.

Yok başkan niye alınayım sende kendince haklısın.Ha bir yerde hak veriyorum en son kullanan kişi niye geri viteste bıraktı onunda hatası var tabi ama birde onu kullanacak kişidede vitese bakmadığı için hata var.İlk ehliyeti aldığimda dedemin bir lafı var ve gerçekten doğru bir laf.
Arabaya binince her daim azrail ile karşı karşıyasın onun için her bindiğinde kontrollerini yap ve inerkende kontrollerini yap dedi.

SaLDo
23/02/2014, 00:36
Arabaya binince her daim azrail ile karşı karşıyasın onun için her bindiğinde kontrollerini yap ve inerkende kontrollerini yap dedi.

Aynen öyle güzel söylemiş

Arrest
23/02/2014, 01:15
Arac sadece "P" park modunda calisir nasil oluyo bu is anlamadim??? BENİM otomatik tecrubemmi az ?

Discovery cihazımdan gönderildi

Ziyaretçi78
23/02/2014, 01:27
Arac sadece "P" park modunda calisir nasil oluyo bu is anlamadim??? BENİM otomatik tecrubemmi az ?

Discovery cihazımdan gönderildi

Şimdiki otomatik viteslerde veya şöyle söyleyeyim genelde triptonik olanlarda istediğin viteste çalışıyor yani ford fiesta da öyleydi bende şaşırmıştım.

OzzY
23/02/2014, 01:39
P yada N dışında ki bir viteste çalışan otomatik vites araç görmedim ancak Harun abi dediğine varmış ilginç.

Ziyaretçi78
23/02/2014, 02:18
P yada N dışında ki bir viteste çalışan otomatik vites araç görmedim ancak Harun abi dediğine varmış ilginç.

Ozanım okul müdürünün fiesta sında inan bende şok oldum triptonik vites ve her viteste çalışıyor nasıl anlamadım ama.

OzzY
23/02/2014, 03:32
Ozanım okul müdürünün fiesta sında inan bende şok oldum triptonik vites ve her viteste çalışıyor nasıl anlamadım ama.

Forddan herşey beklenir abi :D

Ziyaretçi78
23/02/2014, 03:50
Forddan herşey beklenir abi :D

Vallaha bilmiyorum ki kardeşim.

karaelmaz
23/02/2014, 10:08

Ee hocam madem acemi nadem dedigin gibi bilmiyor e kullanmaya calişmasın ozaman şimdi sana vidanjör verseler kullan deseler kullanırmisin iahsen ben kullanmam. kocada suc gerci kadında degil kadınlar zaten meraklıdır yapacagı şeyede yapamayacagı şeyede dalar ee koca ne akla hizmet veriyo demek ki para var huzur var neyse gecmiş olsun iyi atlatmiş

hturna7
23/02/2014, 11:23
Valla iyi atlatmış gerçekten.Geçmiş olsun.

cemdogu
23/02/2014, 14:49
yeni araçlarda frene basmak kafi aracı çalıştırmak için. çok iyi araba kullanan kadın sürücüler de var.ama kadınların genelinin dikkatsiz olduğu gerçek.ben de karşıyım kadınlar araba kullanamaz diyenlere ama kadınların da işi zor yahu...

sonuçta karşında 3 tane ayna var.ne yapacaksın :p

SaLDo
23/02/2014, 19:26
Ee hocam madem acemi nadem dedigin gibi bilmiyor e kullanmaya calişmasın ozaman şimdi sana vidanjör verseler kullan deseler kullanırmisin iahsen ben kullanmam. kocada suc gerci kadında degil kadınlar zaten meraklıdır yapacagı şeyede yapamayacagı şeyede dalar ee koca ne akla hizmet veriyo demek ki para var huzur var neyse gecmiş olsun iyi atlatmiş

Vidanjorle ne alakası var ? Acemi diye araç kullanmayacak mı ? Bir yerden başlamak gerekiyor değil mi ? . Ben aracı 2 sene önce satın aldığımda, sınav ve otelde 3-5 araba park etme dışında şoförlüğüm yoktu. Aracı satın aldım ulan dedim nasıl gideceğim eve? Ama gittik. Ben de bu tür sıkıntılar yaşayabilirdim ama yaşamadım.

Bayram3434
24/02/2014, 16:19
Punto Dualogic viteste bırakırız (park sırasında hangi vitesteyse)
Marşa basmadan veya marş yaptınktan hemn sonra vitesi boş konuma almazsam araç uyarı veriyor yani vitesteki aracı önce boşa sonra tekrar vitese geçiş sağlıyorum

outlife
24/02/2014, 17:15
valla yengem yaklaşık 3 yıldır araba kullanıyor. uzun yol dahi yaptı. ama hala araba kulanırken ne cam ne teyp açıp kapatabiliyor. direksiyon tutarken başka hiçbirşeye odaklanamıyor. valla korkuyorum bi gün çok feci kaza yapacak diye.

bayanların araba kullanması genelde problemli. 2-3 kişi hariç (ki arabaya pati çektiren spin attıran yolda taciz eden erkek şoförün üstüne araba süren kadında gördüm) ne kadar bayan tanıdık şoför varsa alayı sıkıntı.

genelleme yapılmaması lazım elbette ama maalesef kadın sürücüler kendi bakımları özel yaşamları ile ilgili aynı anda bi milyon şeye odaklanıp başarıyla götürürken şoförlükte bunu yapamıyorlar. bu bariz bir gerçek.

hatta antalyada bir avm kadınlar için park yeri genişliği çok fazla olan özel bir otopark bile yaptırmıştı. diğer araçlara sürtmesinler vs diye...