PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ufak bir kaza bir sorum var

alivepro
06/02/2014, 21:31
Merhaba arkadaşlar
bugün park halindeki aracıma başka bir araç geri geri manevra yaparken vurdu, ön kaput yamuldu ve sol far kırıldı aracımın. tutanak tuttuk ancak foto çekmeyi unuttum sigortada bir sıkıntı yaşarmıyım?

Gezgin8793
06/02/2014, 21:44
fotoğraf yoksa sorun çıkartabilirler ancak aracın plaka vs ve irtibat numarası aldıysanız araç sahibide yakınlarınızdaysa yen aynı pozisyonda fotoğraf çekersiniz yoksa sigorta şirketinin insafına kalmışsınız demektir

alivepro
06/02/2014, 21:48
fotoğraf yoksa sorun çıkartabilirler ancak aracın plaka vs ve irtibat numarası aldıysanız araç sahibide yakınlarınızdaysa yen aynı pozisyonda fotoğraf çekersiniz yoksa sigorta şirketinin insafına kalmışsınız demektir
İyide aracıma vuran kişi tutanağa zaten yazdı "geri manevra yaparken arkadaki aracı fark etmeyip çarptım" diye. bende " aracım park halindeyken plakalı araç geri geri gelirken aracıma çarptı diye. gerçi adamın iletişim bilgilerini almıştım ama gelir foto çektirirmi bilemem. gelemen derse ne yapacam :(

usermm1
06/02/2014, 22:17
benimde park halindeyken aynama çarpmışlardı. tutanak tuttuk fotoğraf çekmedik. eksper aracı görmek istedi götürdüm gördü aynayı. sonra karşı tarafın trafik sigortası hasarı karşıladı.

omerr
06/02/2014, 22:50
Fotoğrafları sormuyorlar bile içiniz rahat olsun sıkıntı çıkartacaklarını sanmıyorum karşı tarafın sigortası,kaskosu olayı çözer

Evren_c
06/02/2014, 23:59
Karşı taraf zaten suçu üzerine almış. Dolayısıyla sorun çıkacağını hiç sanmıyorum. Geçmiş olsun.

fencolic
07/02/2014, 00:13
Rahat olun onemli olan tutanakta yazanlar. Eger tutanaktaki ifadeler birbirine aykiri olsaydi fotograflar hakliyi belirlemede etkili olurdu. Ama karsi taraf zaten suclu oldugunu kabul etmis. Ancak boyle durumlarda olay yerinde iki aracida plakalarini alacak sekilde foto cekmek lazim. Ne insanlar var, adam olayi farkli yazar sucu kabullenmez v.s. isi garantiye almak lazim.

toprakozz
07/02/2014, 01:39
Arkadasım için rahat olsun onemlı olan tutanaktır.Adam sucu ustlenmıs altına ımza atmıs gerlsı onemlı degıl...

cemdogu
07/02/2014, 02:26
aynen öyle..fotoğraf iki tarafın da hatayı aynı şekilde tespit etmesi durumunda problem teşkil etmez.tutanaklarınız farklı olsaydı fotoğraflardan ve varsa civardaki kameralardan destek alırlardı ama öyle bir duruma gerek yok.

Castell
07/02/2014, 09:14
Foto sorun olmaz tabi mantıklı şekilde kazayı izah etmeniz lazım.......

hakan26
07/02/2014, 16:45
foto sorun olmaz sigorta şirketinin eksperi aracı görüp dosyayı kapatıyor...

EMRE ALTINOK
07/02/2014, 18:42
Geçmiş olsun. Artık her cep telefonunda iyi yada kötü kamera var diye tahmin ediyorum.arabamızın torpidosunda sürekli fotoğraf makinesi bulunduramayacağımıza göre bu durumda bu yönteme başvurmak gerekebilir. Daha sonra lazım olduğunda bluetooh ile ilgili kişilerle paylaşılır.

Ersal
08/02/2014, 12:19
Geçmiş olsun

cengizhan
10/02/2014, 14:17
Merhaba arkadaşlar
bugün park halindeki aracıma başka bir araç geri geri manevra yaparken vurdu, ön kaput yamuldu ve sol far kırıldı aracımın. tutanak tuttuk ancak foto çekmeyi unuttum sigortada bir sıkıntı yaşarmıyım?

Öncelikle geçmiş olsun. sorun çıkarmıyorlar. Benimde başıma sizinkine benzer bir durum geldi. tutanak daha önemlidir. Zaten karşı taraf kabul etmiş.