PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç tavsiyesi

tahiro
03/02/2014, 12:02
Merhaba,

Puton Evo 1.3 multijet almayı düşünüyorum fakat 90 hp mi yoksa 75 hp olan mı alınmalı karar veremedim. Daha çok şehir içi kullanım olacak (istanbul trafiği), Aynı kullanım tipinde yakıt tüketimi hangisinde daha az olur, 90 hp kasayı daha rahat taşıyacağı için daha mı az tüketir yoksa şehir içi kullanım olacağı için 90 hp aksine fazla mı yakar? Tecrübeleriniz doğrultusunda yardımcı olabilir misiniz? Bu arada max. 31.000 tl bütçe var, bildiğiniz araçlar varsa tavsiyelerinizi değerlendirebilirim.

Teşekkürler.

Gezgin8793
03/02/2014, 12:26
75 bg tercih edebilirsin hem evolarda 90 bg olanlar otomatik yani dualogic vites yakıt olarakta 75 daha makul geliyor bana sagılarımla

Gorky
03/02/2014, 18:22
90 hp

cengizhan
11/02/2014, 15:13
Merhaba,

Puton Evo 1.3 multijet almayı düşünüyorum fakat 90 hp mi yoksa 75 hp olan mı alınmalı karar veremedim. Daha çok şehir içi kullanım olacak (istanbul trafiği), Aynı kullanım tipinde yakıt tüketimi hangisinde daha az olur, 90 hp kasayı daha rahat taşıyacağı için daha mı az tüketir yoksa şehir içi kullanım olacağı için 90 hp aksine fazla mı yakar? Tecrübeleriniz doğrultusunda yardımcı olabilir misiniz? Bu arada max. 31.000 tl bütçe var, bildiğiniz araçlar varsa tavsiyelerinizi değerlendirebilirim.

Teşekkürler.

90 veya 95 HP , bende 75 HP var gayet memnunum ama 90 HP hep içimde ukde kaldı.
90 HP 6 vites ; 95 HP start stoplu olduğu için yakıt tüketimi çok az daha düşüktür. üzerine bir powerbox veya yazılım atarsan süper olur. Şehir içi için dualogic ideal ama problem yaşatabilir. Dualogic konuda tecrübesi olan arkadaşlara danışmalısın. Şu anda 2nci el araba almanın doğru vakti gibi gözüküyor. sahibimden comda 1300 g.punto ilanı var. seçme ve pazarlık etme şansınız yüksek.