PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektro şok cihazı Tavsiye, öneri, hukuki cevap

must82
23/01/2014, 18:46
Merhaba arkadaşlar;

İnanın bu konuyu hiç açmak istemezdim ama bazen insanlar bu dereceye getiriyorlar. bu akşam yani daha yarım saat önce evime doğru gelirken bir belediye otobüsü tarafından sıkıştırıldım ve frene basmasam otobüsün arka kısmı eşimin oturduğu bölümden içeriye girecekti. daha sonra otobüsü kullanan şahsı uyarmak adına ışıklarda tekrar yan yana geldik. yaptığının yanlış bir şey olduğunu sol tarafında benim bulunduğumu söylemek adına yanaştım araçtan inmeden. ama fırsat bulup göz göze gelemedik, ışık yeşil olduktan sonra ayrı yönlere giderken ise sellektör yaparak ve korna çalarak taciz etti. böyle bir durum karşısında kendimi korumak adına elektro şok cihazını arabamda bulundurmak istiyorum. biber gazı ateşli silahlar kapsamına alındı diye hatırlıyorum 2013 yılında. elektro şok cihazında böyle bir durum mevcut mudur? bilen ve hukuki olarak ilgilenen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Not: buradaki amacım şiddeti desteklemek değil sakın yanlış anlaşılmasın.

etikEtEvo
23/01/2014, 18:56
valla benim aracımda guzel bi beyzbol sopasi var tam kafalık tavsiye ederim sizede

Ziyaretçi78
23/01/2014, 18:57
Yasal değil. Bu tür aletlerin yasal sınırı karşıdakine kalıcı hasar vermeyecek şeylerden oluşur. Ama elektroşokla örneğin kalbinde pil olan birini öldürebilirsiniz. Yada çok sağlıklı 20 yaşındaki bir gencin kör olmasına yada kalbinin durmasına neden olabilirsiniz.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

muratx41
23/01/2014, 18:57
geçmiş olsun arkadasım elektro sok cihazı çözüm değil bence bence hiç dalasmayın derim bu tür insanlarla trafikde oluyor böyle seyler sen sok cihazı çıkarırsın adama adam anlamaz silah cıkarır al başına bela veya adam hasta bir adamdır bir kere şoklarınsın ölür gider kalbinde sorun vs vardır

must82
23/01/2014, 19:22
Mizacım gereği tartışmaları kavgaları seven biri değilimdir. bulaşmayalım diyoruz tamam ama adamlar insanın canına kast edecek kadar yüzsüzleşebiliyor. bir taraftan da kişi işinden olmasın istiyorum diğer taraftan uyarılsın istiyorum. yani ben bile adamın işini düşünürken o niye düşünmez o niye bu kadar vurdum duymaz olabilir.? canına kast ettiği şey bir hayvan değil ki insan sonuçta.. elektro şok yasal değilse uzak durmak gerekecek, kanunlar bizi koruyacak o da korursa...

knidos111
23/01/2014, 19:51
tabanca daha caydırıcı olur :D

SaLDo
23/01/2014, 20:02
Neden elektro şok ? Bileğinin gücü yoksa sataşmican kimseye

twinslion
23/01/2014, 20:19
Mizacım gereği tartışmaları kavgaları seven biri değilimdir. bulaşmayalım diyoruz tamam ama adamlar insanın canına kast edecek kadar yüzsüzleşebiliyor. bir taraftan da kişi işinden olmasın istiyorum diğer taraftan uyarılsın istiyorum. yani ben bile adamın işini düşünürken o niye düşünmez o niye bu kadar vurdum duymaz olabilir.? canına kast ettiği şey bir hayvan değil ki insan sonuçta.. elektro şok yasal değilse uzak durmak gerekecek, kanunlar bizi koruyacak o da korursa...

İnsan bazen cidden çileden çıkabiliyor. Geçmiş olsun diyeyim. İşin kötü tarafı bu tür varlıklar. Hem suçlu hem güçlü oluyor. Hatasının farkında olsa neyse... düzensizlik, kuralsızlık kural olmuş durumda maalesef. Kazasız belasız sürüşler.

alperalperler
23/01/2014, 21:50

Sorunuza Cevap : Cehalet. Geri Kalmışlık. Şiddetten başka birşey bilememe.

Ne yazıkki nüfusumuzun 100 de 50'sinden fazlasını bu şekilde geri kalan ve eğitimsiz cahil bireyler oluşturmakta. Bu oranın düşmesi Türkiye için eğitimle
paralel fakat çok uzun sürelere mal olacak bizde bu süreçte bu tarz durumlarla karşılaşacağız. Elden ne gelir bu topraktan çıkan mahsül bu inşallah var olan
hükümetler ve gelecek senelerde ki hükümetler vatandaşlarını yani bizi ve allah
kısmet ederse gelecekteki evlatlarımızı birer birey olarak yetişmesini ve bize düşen kısımlarıyla yetiştirmemizi sağlar.

must82
23/01/2014, 22:26
Neden elektro şok ? Bileğinin gücü yoksa sataşmican kimseye

sataşma için değil zaten, korunmak için. yanlış anladınız sanırım. asla şiddet taraftarı değilimdir.

culudamar
26/01/2014, 12:10
Katılıyorum, kendinizi korumak için yasalar çerçevesinde önleminizi alın bence de. Ben de biber gazı bulunduruyorum araçta. Neyse ki şimdiye kadar kullanmam gerekmedi. Bir de araç kamerası aldım, bu gibi olayları görüntüsüyle şikayet etmek için.

milanbg
26/01/2014, 14:50
Şiddete Tam destek ! Her zaman severim şiddeti trafikte ve inanın hiç acımam bu tür insanlar karşıma çıkınca haddini bildirmekden hiç çekinmem içimde kalıp düşüneceğime böyle giderim şiddetin kralını uygularım o düşünsün evinde uyumadan ! Elektro şok sakıncalı olabilir kalp hastaları için ama bence Havalı tabancalara bakın. kurusıkı olanlar değil. Havalı tabancalar saçma atar bende var sabıka kaydı bile istemiolar kurusıkı gibi değil. kimliğinle gidip alıosun hava tüpleri var içindede. bikere başıma geldi öyle bi magandayla karşılaştım kemerburgaz tarafında Araçta ailem varken kamyoncu önümü kesip hıncını alamadı indi sopayla tabi ben hemen sarıldım silaha bacak kısımlarına Allah ne verdiyse boşalttım yere düşünce gittim ağzına burnuna neresine denk gelirse tekmeledim zor aldılar elimden. Bende istemem şiddeti olsun istemem amaa hakedene asla sessiz kalmam ne gerekiosa yaparım. sonunda dayak yemekde olsa üstüne üstüne gider hakkımı ararım ! o tabancalar zarar vermio bu arada çok yakın değilse ve elbise üstünden. attığı saçmalar plastik saçma ama şiddetli atıo. tavsiye ederim kendini korumak savunmak amaçlı.

Arrest
26/01/2014, 15:48
Merhaba arkadaşlar;

İnanın bu konuyu hiç açmak istemezdim ama bazen insanlar bu dereceye getiriyorlar. bu akşam yani daha yarım saat önce evime doğru gelirken bir belediye otobüsü tarafından sıkıştırıldım ve frene basmasam otobüsün arka kısmı eşimin oturduğu bölümden içeriye girecekti. daha sonra otobüsü kullanan şahsı uyarmak adına ışıklarda tekrar yan yana geldik. yaptığının yanlış bir şey olduğunu sol tarafında benim bulunduğumu söylemek adına yanaştım araçtan inmeden. ama fırsat bulup göz göze gelemedik, ışık yeşil olduktan sonra ayrı yönlere giderken ise sellektör yaparak ve korna çalarak taciz etti. böyle bir durum karşısında kendimi korumak adına elektro şok cihazını arabamda bulundurmak istiyorum. biber gazı ateşli silahlar kapsamına alındı diye hatırlıyorum 2013 yılında. elektro şok cihazında böyle bir durum mevcut mudur? bilen ve hukuki olarak ilgilenen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Not: buradaki amacım şiddeti desteklemek değil sakın yanlış anlaşılmasın.

Alla alla devlet şiddetle halkına mermi sıkıyor biber gazı tayzikli su sıkıyor elektroşok yasayı bırak ananızın ak sütü gibi helal bir uygulama olur :) Böyle dengesiz çok hele ankarada... Ben aracımda 2 sopa ve biber gazı taşıyorum siz düşünün :D

mezkur
27/01/2014, 00:51
Öyle bir sistem var ki kafamda.. "Hidrolik tokat" tampontan tek tuşla çıkıp uzayacak dahili savunma sistemi ama konfor paketinde sunulmalı :D

Şaka bir yana must hocam hangi birinle uğraşıcan Allah kötülerden uzak etsin.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

milanbg
27/01/2014, 00:59
Öyle bir sistem var ki kafamda.. "Hidrolik tokat" tampontan tek tuşla çıkıp uzayacak dahili savunma sistemi ama konfor paketinde sunulmalı :D

Şaka bir yana must hocam hangi birinle uğraşıcan Allah kötülerden uzak etsin.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Cüneyt arkının deli yusuf diye bi filmi vardı manyak bi araba yapıodu orda adam düğmeye basınca yukardan çekiçmi ne çıkıodu adamın kafaya koyuodu bitane yerine geri giriodu :D :D :D onun gibi seninkide

https://www.youtube.com/watch?v=6nfXbPNrjSc

https://www.youtube.com/watch?v=72y87z2A95A

:D :D :D