PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lg 47la660s 3D led tv 3D ekranı birleştirme

femoli
22/01/2014, 18:41
Arkadaşlar özellikle başlığı bu şekilde yazdımki benim gibi arayanlar bulabilsin diye gerçi ben henüz bulamadım ama sizlerin yardımını bekliyorum :)

Usb den 3D film izlemek istiyorum usb yi takyorum filmi açıyorum ekran ikiye bölünmüş solda ve sağda olmak üzere iki yayın bana diyorlarki kumandadan bunları birleştir. ben bir türlü birleştiremedim :) normal tv izlerken 2D. kumandanın 3D tuşuna bastığımda altta 5 kutucuk çıkıyor ust uste birleştir sağdan sola birleştir çapraz vs ama usb den 3D film açtığımda aynı tuşa bastığımda bunların hiç biri çıkmıyor yani bu iki ekranı birleştiremiyorum tv bana bakıyor ben tv ye lütfen bu işi çözen insaiyet namına bilgi versin yaşlandımmı ne kendimi kötü hissediyorum :)

tirit
22/01/2014, 19:45
İki tarafına ayrılmış olanı seçeceksiniz tabi. Sağa ve sola olanı. O zaman 3d görünümüne ulaşırsınız.

erdiyilmaz
22/01/2014, 19:57
Led TV'de flash'dan oynatınca menüde 3D menüsü de-aktif konuma geçiyorsa demekki Tv usb'den 3D oynatmayı desteklemiyordur.

Yapılabileceklerden biri 3D film izlememek normal filmleri izlemeye çalışmak, ikinci bir çözüm Hdmi'den bağlanan media player almak (ben böyle yapıyorum ürün bu -https://www.ezcool.com.tr/urun.asp?id=26) ya da Format Factory tarzı programlarla 3D görüntüyü tek görüntüde birleştirip yeni bir mkv, avi vb. dosyası yaratmak. O şekilde televizyonun birleştirme menüsüne gerek kalmadan görüntü birleşmiş şekilde ekrana getirilebilir.

femoli
23/01/2014, 09:32
İki tarafına ayrılmış olanı seçeceksiniz tabi. Sağa ve sola olanı. O zaman 3d görünümüne ulaşırsınız.
sorunda orda zaten o birleştirme simgeleri usb de çıkmıyor :)

Led TV'de flash'dan oynatınca menüde 3D menüsü de-aktif konuma geçiyorsa demekki Tv usb'den 3D oynatmayı desteklemiyordur.

Yapılabileceklerden biri 3D film izlememek normal filmleri izlemeye çalışmak, ikinci bir çözüm Hdmi'den bağlanan media player almak (ben böyle yapıyorum ürün bu -https://www.ezcool.com.tr/urun.asp?id=26) ya da Format Factory tarzı programlarla 3D görüntüyü tek görüntüde birleştirip yeni bir mkv, avi vb. dosyası yaratmak. O şekilde televizyonun birleştirme menüsüne gerek kalmadan görüntü birleşmiş şekilde ekrana getirilebilir.
nasıl yani usb den 3d izleyemeyecekmiyiz? çok saçma internette indirip usbden izleyenler var eğer öyle bişi varsa sahibinden satılık lg led tv :)

erdiyilmaz
23/01/2014, 10:26
Saçma bir durum ama benim gördüğüm aşağı yukarı bütün led tv'ler usb'den film oynatımı konusunda çok seçiciler, ha oynatacağın film normal VCD formatında filmdir sorunsuz oynatır ama 3D ya da 1080p mkv konusunda özellikle çok sıkıntı çıkartıyorlar. Bi şekilde oynattın diyelim Dts ses ya da altyazı konusunda başka sıkıntılar çıkıyor. Mkv filmlerdeki özellikle Header Compression başlık sıkıştırmasından dolayı bazen hiç açmıyorlar bile, aynı filmi bilgisayar oynatırken tv oynatamayabiliyor.

Televizyonunun firmware yazılım güncellemesini yapmayı da bir dene istersen

femoli
23/01/2014, 10:34
Ben internetten 3D diye yan yana koyulmuş mp4 kalitesinde filmleri indirdim acaba tv onu düz bir ekran olarak görüp seçenekleri çıkarmıyormuki şimdi bu aklıma geldi avatar buldum 19 gblık mkv akşam onu deneyeceğim.

alee367
23/01/2014, 10:36
indirdiğiniz film uzantısını söyleyebilir misiniz?

alee367
23/01/2014, 10:37
hah abi o mkv işini görür:D ama alt yazı işini çözmen zor olacak 2d altyazı atsan gözlerin felaket yorulacak alt yazıyı 3dye çevirsen bu seferde lg tv onu gösterir mi emin değilm

femoli
23/01/2014, 11:36
indirdiğiniz film uzantısını söyleyebilir misiniz?
mp4 :D

hah abi o mkv işini görür:D ama alt yazı işini çözmen zor olacak 2d altyazı atsan gözlerin felaket yorulacak alt yazıyı 3dye çevirsen bu seferde lg tv onu gösterir mi emin değilm
mkv uzantılı şu andaki avatar akşam deneyeceğim umarım bu sefer olur :)

bora.sen
23/01/2014, 11:45
Lg 3D led tv alinir :))

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

femoli
23/01/2014, 11:53
Lg 3D led tv alinir :))

satarız 2499 aldım 3000 veririm :D

bora.sen
23/01/2014, 11:56
iki bine almayani dovuyolar :D

femoli
23/01/2014, 12:49
bir tane 2000 tl li lg türkiye garantili göstersene :)

alee367
23/01/2014, 14:09
tvnin genel ayarlarında 3d görünüyü otomatik algıla diye bir seçenek vardır bide onu aktif hale getirmeyi deneyin...ama dediğim gibi 3d filmde altyazı işi baya yorar bilginiz olsun saygılarımla

bora.sen
23/01/2014, 14:13
beni deneme mehmet isim bu benim :)