PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kargom Kayboldu :(

Bolu_Beyi
21/01/2014, 15:01
Arkadaşlar Aras kargo Sultanbeyli şubesine 17ocakta bir cep telefonu kargoladım. Alıcı arkadaşım hala eline ulaşmadığını şubeye gidip sorduğunda ise kargonun şubeye geldiğini fakat bulamadıklarını söylemişler. 2gündür kargom kayıp ve 2 gün daha müsade istiyorlar. Elimde gönderi kodu var ama telefonun faturası vs. Hepsini kargolamıştım ve kayıp. Genel merkezliği aradım hala dönüş yapmadılar, şube ise cihazınızın imei nosunu yada faturası vs gönderin bize diyor, hepsi kutu içersindeydi dolayısıyla kayıp. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada cihazım LG G2 idi ortalama 1300-1400tl arasında fiyatları :(

tirit
21/01/2014, 15:04
Geçmiş olsun.

kristaldeniz
21/01/2014, 15:08
Arkadaşlar Aras kargo Sultanbeyli şubesine 17ocakta bir cep telefonu kargoladım. Alıcı arkadaşım hala eline ulaşmadığını şubeye gidip sorduğunda ise kargonun şubeye geldiğini fakat bulamadıklarını söylemişler. 2gündür kargom kayıp ve 2 gün daha müsade istiyorlar. Elimde gönderi kodu var ama telefonun faturası vs. Hepsini kargolamıştım ve kayıp. Genel merkezliği aradım hala dönüş yapmadılar, şube ise cihazınızın imei nosunu yada faturası vs gönderin bize diyor, hepsi kutu içersindeydi dolayısıyla kayıp. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada cihazım LG G2 idi ortalama 1300-1400tl arasında fiyatları :(

telefonu aldığınız yerden tekrar fatura dökümü çıkartabilirsiniz.
geçmiş olsun.

Ziyaretçi78
21/01/2014, 15:23
Siz eğer aldığınız yerden imei numarasını bulabilirseniz ve bir kaç gün içerisinde bulamazlarsa dava edeceğinizi ve hatta davanızı acın derim sıfır telefin vermek zorundalar size.Yanlış anlamayın ama ben olsam yaparım Sonuçta Aras kargodan zengin değilim;)

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

fotobelit
21/01/2014, 15:26
Siz eğer aldığınız yerden imei numarasını bulabilirseniz ve bir kaç gün içerisinde bulamazlarsa dava edeceğinizi ve hatta davanızı acın derim sıfır telefin vermek zorundalar size.Yanlış anlamayın ama ben olsam yaparım Sonuçta Aras kargodan zengin değilim;)

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla
+++katılıyorum..Gerçi davaya gerek kalmadan ürünün parasını verirler..(Ama ipsat olarak aldıgınız yerden tekrar fatura bilgilerini isteyin..Kredi kartı slipi falan(kredi kartı ile aldıysanız)Geçmiş olsun..

cdogu
21/01/2014, 15:44
Ben de LG G2 kullanıyorum... Güzel alet..

Hocam Aras kargo kargonun kaybolması durumunda zaten içindekini ya bulacak,ya da ödeyecek. başka çaresi yok. Ama siz siz olun,o faturanın dökümünü mutlaka çıkarın nereden aldıysanız. Ve gidip davanızı açın. Olur da kutu sağlam bir şekilde çıkarsa bir yerlerden,davanızı geri çekersiniz sorun değil.

Bolu_Beyi
21/01/2014, 16:24
işin kötü kısmı cihazı netten almıştım ve aldığım kişinin tel nosunu silmişim yani cihazın fatura ve imei nosuna ulaşamıyorum :(

serrko
21/01/2014, 16:57
Peki kargoya verirken tlf var dedinizmi ayrica sigortalimi gönderdiniz normalmi

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

cdogu
21/01/2014, 17:02
Hocam,kargonuz hiç bir şekilde kayıp olup ta gitmez. Kargo şirketi zararı ödemekle yükümlüdür. İşleri bu adamların. Panik yapmayın.

Kredi kartınız veya banka dökümünden şirketin ismini bulup irtibata geçebilirsiniz

milanbg
21/01/2014, 19:13
Bende Lg g2 kullanıyorum bu cuma günü aldım telefon gerçekten harika. üzücü bi durum olmuş umarım halolur en kısa zamanda :/

Bolu_Beyi
21/01/2014, 19:50
kargoya verirken telefon olduğunu söyledim ve bugün kamera kayıtlarından baktık. Burdaki şube hiç merak etmemem gerektiğini zararın istanbul şubesi tarafından karşılanacağını söyledi:/

cdogu
21/01/2014, 20:25
kargoya verirken telefon olduğunu söyledim ve bugün kamera kayıtlarından baktık. Burdaki şube hiç merak etmemem gerektiğini zararın istanbul şubesi tarafından karşılanacağını söyledi:/

olacak budur abi. panik olacak bir durum yok. Telefonun değeri neyse,aldığın parayı sana haşırt diye ödeyecek... Tabii eğer kayıp olan kutu bulunmazsa.

serrko
21/01/2014, 21:10
Valla kardes sigorta yapilmamissa telefonun değerini tamamini odemiyor diye biliyorum hatta teslim ederken sana kagit imzalatiyorlar

cdogu
21/01/2014, 21:15
Valla kardes sigorta yapilmamissa telefonun değerini tamamini odemiyor diye biliyorum hatta teslim ederken sana kagit imzalatiyorlar

öyle şey olur mu hocam yahu. Ben eminim. Kargo karşılar ücretini.

yeniuye
21/01/2014, 21:18
Elinizde gönderi belgesi varsa sıkıntı olmaz ücret talebinde bulunabilirsiniz

Honor COOPER
21/01/2014, 21:25

1 poşetti taşımaya 10TL istiyorlar ise kusura bakmasınlar bunu da ödesinler. Yok ödemiyorlar ise iyi iş gir bir kargo şirketine ayda 3-4 böyle telefonu iç et sonrada bir şey olmasın.

yusuff06
22/01/2014, 00:36
Kardes gecen sene suratkargo benim paketi kaybetti.ilgilenen yok.gunde en az 10 kere aradim.20 gun sonra bulundu...allah kolaylik versin.

GT-I9190 üzerinde ile gönderildi now ('https://.com/m?id=10')

yusuff06
22/01/2014, 00:37
Kardes gecen sene suratkargo benim paketi kaybetti.ilgilenen yok.gunde en az
10 kere aradim.20 gun sonra bulundu...allah kolaylik versin.

cagali
22/01/2014, 10:42
Toprağım;

Yurtiçi kargoda benim pasaportum kayboldu. Bulamadılar... 1 hafta içinde bana ücretini ödediler...

femoli
22/01/2014, 12:32
cihanım faturasını bulabiliyorsan mutlaka bulmaya çalış yoksa ödemede değer düşerler biraz zararın olur bu işten ödemeyide 3 aydan önce yapmazlar . arasmı bir kere daha düşünün :)

Bolu_Beyi
22/01/2014, 14:46
Memet abi problemde orda doğuyor işte ben cihazın faturasını vs. herşeyiyle kargoladım. Aldığım adama ulaşamıyorum en nihayetinde cihazın adı belli en düşük değerden bile karşılasalar razı kalıcam :(

Bolu_Beyi
31/01/2014, 20:48
Arkadaşlar bugün güzel haber geldi. Kaybolan daha doğrusu çalınan kargom bulunmuş. Çalanlar yakalanmış ve cihaz imei nosundan takibe alınıp bulundu. Yalnız cihazın kutusu aparatları ve faturalarına ulaşamamışlar yalnızca telefon bulunmuş. Şimdi ben nasıl bir yol izlemeliyim bu durumda? Tamam büyük sorun halloldu ama geriye kalan bütün aksamlar eksik benim suçum ne? Cihazın orjinal aparatlarını toplamaya kalksam 100 150tl tutar. Bana bir akıl verin sizce nasıl bir tutum sergilemeliyim?

sundown
01/02/2014, 10:16
Bir kargo firmasında pazarlama müdürüyüm. Bu durumda genelde bireysel kargo gönderimi yaparak kargosu kaybolan kişiler mağdur olmaktadır. Sebebi ticari emtia olmadığı için sigorta şirketinin experlerinin onay vermekte ketum davranması çoğunlukla kargo firmasına ödeme yapmaması ve bu durumda da kargo firmasının tazmin etmekten kaçınmasıdır. Sizin yapacağınız şey telefonu almamak ve ücretini talep etmek, eğer teslim alıyorsanız da mutlaka içindeki aparatların eksik olduğuna ve telefonun kullanıldığına dair aras kargo birimine tutanak tutturmak. Tutulan tutanak sonrasında mağduriyetiniz giderilmemiş ve aras kargo müşteri hizmetlerine yapacağınız şikayetten sonuç alamamış iseniz tüketici mahkemeleri veya kaymakamlıklarda bulunan tüketici haklarına elinizdeki tutanak ve faturanız ile birlikte şikayet etmeniz ve hakkınızı yasal yollardan aramanız gerekmektedir. Eğer tutanak tutmakta zorluk çıkarıyorlarsa(genelde çıkarırlar) telefonu hiç bir şekilde teslim almayıp yine tüketici haklarına başvurmanız gerekmektedir.

Bolu_Beyi
01/02/2014, 10:34
Umut Bey teşekkürler ilginiz için. Fakat çalan kişiler cihazı ne şekilde sattılar bunuda bilmiyoruz muhtemelen faturayı ve kutuyu yok etmişlerdir diye tahmin ediyorum. Bu yüzden elimde hiçbir resmi belge olmuyor ben kargo firmasına kargomu size nasıl teslim ettiysem o şekilde geri istiyorum aksi taktirdi kabul etmeyeceğimi söyledim. Bir orta yol bulabilirmiyiz onuda bilmiyorum. Dediğiniz gibi tam mağduriyet olucağıma iyi veya kötü telefonu kabul etsemmiki diyede düşünmüyor değilim :(

sundown
01/02/2014, 10:36
Peki şuan aras kargo'nun tavrı nedir?

Bolu_Beyi
01/02/2014, 15:35
Şuan istanbul şubesi cihazı gerede şubesine kargolamış beni aradılar. Bende cihazı bu şekilde kabul etmeyeceğimi söyledir. Şube müdürü cihazı kargodan almamı alırkende eksik parçalar için tutanak tutturmamı söyledi. Sigorta şirketine bu zararı karşılattıracakmış, hatta en olmadı ben cebimden karşılarım sen yeterki cihazını al dedi.