PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo'mdan ayrılmak çok zor geliyor.

hzrakts
18/01/2014, 15:01
Benzinli olmasından dolayı bütçe olarak beni aştığını düşündüğüm aracımı satmaya karar verdim. Ama o kadar alışmıştım ki satmak çok zor geliyo şuan :( Şeytan diyo git dizelini al aynı ekstraları ekle aracı şuankine benzet güzel güzel bin :)

rohan4421
18/01/2014, 15:05
Benzinli olmasından dolayı bütçe olarak beni aştığını düşündüğüm aracımı satmaya karar verdim. Ama o kadar alışmıştım ki satmak çok zor geliyo şuan :( Şeytan diyo git dizelini al aynı ekstraları ekle aracı şuankine benzet güzel güzel bin :)

hayırlısı dostum , ancak dizelini alıp aradaki farkı ödediğinde , o parayı cıkarana kadar benzinli aracına binmeye dewam et paranda cebinde dursun derim

byadrenalin
18/01/2014, 15:11
Satıp Diesel alcağına tak bir tane tüp kısa süre de kendini amorti eder. Aynı ekstraları diğer araca yapma zahmetinde kurtul arabanda altında kalsın temiz temiz bin :)

hzrakts
18/01/2014, 15:13
Ah ahh gel bir de bunu babama anlat işte :( Tüp taktırıp binmeme sıcak bakmıyor onun yerine sat üzerine ben para vereyim git dizel araç al diyor.

byadrenalin
18/01/2014, 15:38
Ah ahh gel bir de bunu babama anlat işte :( Tüp taktırıp binmeme sıcak bakmıyor onun yerine sat üzerine ben para vereyim git dizel araç al diyor.

Neden sıcak bakmıyor ki ? :) Ses yok, fazla bakım masrafı yok, eski çekişi ile arasında herhangi bir fark yok. Az yakıt, temiz hava :) Tüp ün tek dezavantajı stepne taşımamak ya da bagaj da kalabalık yaratması :) Birde kapalı otopark sıkıntısı tabi :)

hzrakts
18/01/2014, 15:50
Benim için onlar da sıkıntı değil. Aracı açık otoparka bırakırım zaten tek kişiyim bagaj problemim de yok. Ama tüp aracın değerini düşürür diye inat etti zarar ederiz arabadan dedi vs.vs. Bir inattır gidiyo sonunda astra alcaz gibi bakalım :)

erenemre
18/01/2014, 16:04
Neden sıcak bakmıyor ki ? :) Ses yok, fazla bakım masrafı yok, eski çekişi ile arasında herhangi bir fark yok. Az yakıt, temiz hava :) Tüp ün tek dezavantajı stepne taşımamak ya da bagaj da kalabalık yaratması :) Birde kapalı otopark sıkıntısı tabi :)

tüpün eskisi kadar esprisi kalmadı bu devirde tüplü araca binilmez hem motora zarar veriyor her ne kadar kabul etmesede bazı kesimler hemde litresi olmuş 3,10 dahada zamlanacak o yüzden tüp takmak akıl karı değil bence

byadrenalin
18/01/2014, 16:09
tüpün eskisi kadar esprisi kalmadı bu devirde tüplü araca binilmez hem motora zarar veriyor her ne kadar kabul etmesede bazı kesimler hemde litresi olmuş 3,10 dahada zamlanacak o yüzden tüp takmak akıl karı değil bence

Fiyat konusunda haklısın. 3,10 oldu hatta bir ara 3,30 ları gördü. Eskisi kadar bir esprisi kalmadı ama benzinle 45 krş yakan punto gazla 28 krş geçmiyor. Motora zarar verme olayına gelince. Eski sistemlerde bu çok daha fazlaydı buna katılıyorum ama yeni teknoloji de bu oldukça minimum 'a indirildi. Taktırdığın marka da önemli tabi. Benim arabam şu an da 175.000 de. Bir sürü sorun yaşadım araba da ama daha tüpe bağlı motorumda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Tek eksisi motor benzinde belirli km 1 yağ eksiltiyorsa lpg yüzünden 1,5 eksiltiyor. Hepsi bu. Bu da zaten tam yağ değişim km sine denk düşüyor hep :)

byadrenalin
18/01/2014, 16:11
Benim için onlar da sıkıntı değil. Aracı açık otoparka bırakırım zaten tek kişiyim bagaj problemim de yok. Ama tüp aracın değerini düşürür diye inat etti zarar ederiz arabadan dedi vs.vs. Bir inattır gidiyo sonunda astra alcaz gibi bakalım :)

Tüp neden zarar ettirsinki. Satışını bile kolaylaştırıyor bu devir de :) İnsanlar tüplü araba arıyor alırken :)

etikEtEvo
18/01/2014, 16:12
iyi güzelde bende benzinli kullaniyorum 1.4 fire dynamic modelini baya uygun yakıtı dizelle pek bi farki yok emin ol

erenemre
18/01/2014, 16:19
Fiyat konusunda haklısın. 3,10 oldu hatta bir ara 3,30 ları gördü. Eskisi kadar bir esprisi kalmadı ama benzinle 45 krş yakan punto gazla 28 krş geçmiyor. Motora zarar verme olayına gelince. Eski sistemlerde bu çok daha fazlaydı buna katılıyorum ama yeni teknoloji de bu oldukça minimum 'a indirildi. Taktırdığın marka da önemli tabi. Benim arabam şu an da 175.000 de. Bir sürü sorun yaşadım araba da ama daha tüpe bağlı motorumda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Tek eksisi motor benzinde belirli km 1 yağ eksiltiyorsa lpg yüzünden 1,5 eksiltiyor. Hepsi bu. Bu da zaten tam yağ değişim km sine denk düşüyor hep :)

haklısın kardeşim benimde punto dan önceki aracım palio idi lpg liydi ve çok memnundum ben kullanırken lpg 1,89 lara gerilemişti sene 2011 yaz ayları gerçekten dizelleri kıskandırıacak şekilde yakıyordum uzun yolda 17 kuruşları görmüştüm hemde bendeki palio en çok yakıyor denilen tek nokta 1.4 lerdendi.

byadrenalin
18/01/2014, 16:26
haklısın kardeşim benimde punto dan önceki aracım palio idi lpg liydi ve çok memnundum ben kullanırken lpg 1,89 lara gerilemişti sene 2011 yaz ayları gerçekten dizelleri kıskandırıacak şekilde yakıyordum uzun yolda 17 kuruşları görmüştüm hemde bendeki palio en çok yakıyor denilen tek nokta 1.4 lerdendi.

Geçen yaz başı bende Puntom ile uzun yolda 16-17 leri gördüm. 80 tl lik gaz ile 495 km gitmiştim. Ki gittiğimde gaz daha tam bitmemişti ama sağolsun devlet gaza öyle bir zam dayadı ki benzine yaklaştı. Zaten gazın tek esprisi ucuz olmasıydı. Yoksa litreye vurduğumuz zaman 100 km de benzin 7 yakıyorsa lpg 8-9 yakıyor zaten. Ama buna rağmen yine gaz benzine göre avantajlı tabi fiyatı 4 tl yi bulmaz ise.

hzrakts
18/01/2014, 16:36
Araç geniş taban olduğundan biraz fazla yakıyor ama tüpte düşeceğinin farkındayım. Hedefim tüp taktırmak ama babam yanaşmazsa ya dizel puntoya geçiş yapacağız ya da astra h kasa...

byadrenalin
18/01/2014, 16:44
Araç geniş taban olduğundan biraz fazla yakıyor ama tüpte düşeceğinin farkındayım. Hedefim tüp taktırmak ama babam yanaşmazsa ya dizel puntoya geçiş yapacağız ya da astra h kasa...

Astranın benzinlisi Punto dan daha beter yakıyor :) Arkadaşım da var çocuk binmiyor arabaya artık :) Diesel 'i de pek güçlü değil diye duydum ama bilmiyorum tam :)

hzrakts
18/01/2014, 16:55
Bende vardı 1.3 cdti olan modeli 3 yıl önce. Kalkışta gerçekten adamı çileden çıkartıyordu ama 2. vitesten sonrası gayet tatmin edici bir performanstı :)

erenemre
18/01/2014, 17:07
astra yı boşverin j kasası güzel ama h kasalar çok eskidi ve bence iyi bir araç değil herkes çok övüyor alman kalitesi falan ama ne iç mekandaki plastik kalitesi nede trimler çok ahım şahım değil astra h alacağınıza eğer ikinci el kaygınız yoksa fiat bravo multijet 1,6 astra ya 5 çeker hem astra h gibi tipsiz değil daha şık ve modlamaya yatkındır.Astra ya ne yaparsan yap süslenmiş teneke eşşek gibi duruyor.

hzrakts
18/01/2014, 17:16
Bu bravoların 2.el piyasası nasıl peki?

byadrenalin
18/01/2014, 17:23
Bravoların yakıtları nasıl acaba ?

hzrakts
18/01/2014, 17:30
İç dizayn punto evolar kadar hoş değil ama

erenemre
18/01/2014, 17:39
İç dizayn punto evolar kadar hoş değil ama

bence gayet hoş ;)

https://i.hizliresim.com/x94DL9.jpg

hzrakts
18/01/2014, 17:48
Bravoların 2. el piyasası hızlımı peki?

erenemre
18/01/2014, 18:08
söylediğim gibi ikinci eli zayıftır yani zayıf derken ha dedin mi istediğin fiyata alıcı bulamassın punto veya astra kadar hızlı satılmaz ama elinde de kalmaz tabi eğer aldıktan sonra hemen satmayı düşünmüyor en az 2,5-3 sene binerim diyorsan lav kırmızı yada beyaz renk temiz bravo multijet 1,6 tavsiye ederim hele birde sky doom lu bir model bulursan inanılmaz yakışıklı bir araca sahip olmuş olursun evo'n aklına bile gelmez.

https://i.hizliresim.com/xJYO1q.jpg

hzrakts
18/01/2014, 18:13
O zaman seçenekler arasına bunu da ekleyelim bakalım :)

ertanangi
18/01/2014, 19:48
Hayırlısı olsun bende 2011 evo 1.3 multijet var.Yakıt konusunda mükemmel bi araç.Evo olması zaten tartışılmaz :D

hzrakts
19/01/2014, 15:57
Fiyat olarak aşmazsa şöyle cam tavanlı 1.3 evo ilk hedefim şuan :)