PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonucu oluşan hasar :(

bycene
11/01/2014, 03:15
bugun fatih bolgesinde ufak bir kaza geçirdim resımlerde gorulduğu gibi arkadaşlar bu sıkıntıya ne gibi bir uygulama yapılır maliyeti ne olabılır yardımınız olursa sevinirim ...
https://i.hizliresim.com/K6l2BN.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

https://i.hizliresim.com/wLYaMJ.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

BaranSelo
11/01/2014, 03:24
Geçmiş olsun, çekiçle macunla düzeltirler. Masrafı da sanırım 300 civarı olur aşağı yukarı.

etikEtEvo
11/01/2014, 03:33
majun boya tamamdr 200 300 lira masrafi olr sanrm

Arrest
11/01/2014, 03:45
Ben bu camurlugun pek duzelebilecegini sanmiyorum

Discovery cihazımdan gönderildi

Arrest
11/01/2014, 03:46
majun boya tamamdr 200 300 lira masrafi olr sanrm

300 ??? Hocam biraz ciksaniz ii olacak bunun degismesi gerek tamir olsa cok saglikli olmaz...

SaLDo
11/01/2014, 04:17
Bu çamurluk değişecekse ohoo işimiz var :)

Kemik bölgelere gelmemiş çok şanlısınız. Boya kurtarırsınız. İyi bir usta bulun anlaşın yaptırın.

Geçmiş olsun.

tayfux
11/01/2014, 10:13
yırtılma yoksa düzeltilip, macunlanıp boyanabilir..

mgraf
11/01/2014, 10:28
epey macun olacak gibi.ama değiştirmek mantıklı değil

bycene
11/01/2014, 11:35
öncelikle ilginiz için tesekkur ederım arkadaslar.can sıkıcı durum olsada Allah korusun demekten baska bısey yok pekı önerebılecegınız ıyı bı usta mevcutmu?

byadrenalin
11/01/2014, 12:06
Görünene göre çamurluk değişecek bence. Macun vs. pek tavsiye etmem. Sonra zamanla boyada çatlamalar oluşabilir.

Çok geçmiş olsun. Boyacı olarak Küçükköy Sanko da Derya Otomotiv 'i önerebilirim. Yakup Usta. Benim aracı bir kaç sefer boyadı. Aracımın rengi az bulunan bej ve sedefli boya olmasına rağmen tam tamına renk tutturdu. Hiç göze batmıyor. Anca boya makinesi anlar :) Fırınlı boya yapıyor kendisi. İşinin ehli bir usta :)

etikEtEvo
11/01/2014, 12:09
300 ??? Hocam biraz ciksaniz ii olacak bunun degismesi gerek tamir olsa cok saglikli olmaz...

bu çamurlukta değişicekse biraksin ustalar işi bence duzeltebildiği kadar duzeltir usta arkadaş çeker macunu yapar boyasini aşa yukari buna benzer bi kaza yapmistim eski aracim ile 200 tl ye yaptirmiştim ama oluyor 2 seneye yakn

byadrenalin
11/01/2014, 12:34
bu çamurlukta değişicekse biraksin ustalar işi bence duzeltebildiği kadar duzeltir usta arkadaş çeker macunu yapar boyasini aşa yukari buna benzer bi kaza yapmistim eski aracim ile 200 tl ye yaptirmiştim ama oluyor 2 seneye yakn

Ya düzeltmek bir şey değil de macun çoğu zaman boya da çatlama yaptırıyor. O yüzden söyledim ben. Açıkcası düzeltmektense değiştirmekten yana olurum. Sonuçta bizim çamurluklarımız vidalı sistem. Kaynaklı vs. değil. Yerine oturt vidayı sık, orjinal gibi. Hiç bir sıkıntı yok. Eski arabalardaki gibi kaynak gerektiren bir malzeme olsa o zaman hizayı tutturmak daha da zorlaşıyor.

Arrest
11/01/2014, 12:41

bencede bıraksınlar ? gordonlarda birşey görünmüyor düzelebilir ama bunu düzeltirken yırtarlar arkadan çekici vurdukca yırtılabilir o kadar kalifiye kaliteli kaporta ustası olduguna inanabiliyorsun hala buda güzel. oraya en az 2 mikron macun basacaklar emin ol boyada çatlamalar oluşma ihtimali yüksek

etikEtEvo
11/01/2014, 12:46
Ya düzeltmek bir şey değil de macun çoğu zaman boya da çatlama yaptırıyor. O yüzden söyledim ben. Açıkcası düzeltmektense değiştirmekten yana olurum. Sonuçta bizim çamurluklarımız vidalı sistem. Kaynaklı vs. değil. Yerine oturt vidayı sık, orjinal gibi. Hiç bir sıkıntı yok. Eski arabalardaki gibi kaynak gerektiren bir malzeme olsa o zaman hizayı tutturmak daha da zorlaşıyor.

seninde dediğin doğru ama ben değiştirmek taraftari değilim aracın değeri bile düşebiliyor sıf aracında değişen parça olduğu için ben olsam değiştirmeyi düşünmezdim tabiki herkezin grşu farkldr

byadrenalin
11/01/2014, 13:31
seninde dediğin doğru ama ben değiştirmek taraftari değilim aracın değeri bile düşebiliyor sıf aracında değişen parça olduğu için ben olsam değiştirmeyi düşünmezdim tabiki herkezin grşu farkldr

Ya bizim milletimiz cins :) Evet değişen de değer düşüyor, boyada da düşüyor sonuç olarak. Burası İstanbul boyasız araba parmakla gösterilcek kadar azdır. Arabanı kapıya koysan geldiğinde çizik buluyorsun, vuruk buluyorsun. Benim için önemli olan aracın ağır bir kazası olmaması. Çamurluk değişmiş pek problem değil. Yeter ki arabanın şasesi ve çizgileri kaymasın :)

etikEtEvo
11/01/2014, 13:53
Ya bizim milletimiz cins :) Evet değişen de değer düşüyor, boyada da düşüyor sonuç olarak. Burası İstanbul boyasız araba parmakla gösterilcek kadar azdır. Arabanı kapıya koysan geldiğinde çizik buluyorsun, vuruk buluyorsun. Benim için önemli olan aracın ağır bir kazası olmaması. Çamurluk değişmiş pek problem değil. Yeter ki arabanın şasesi ve çizgileri kaymasın :)
orasi öyle tabiki ama dediğin gibi bzm milletimiz cins :)

Evren_c
11/01/2014, 16:56
Çok geçmiş olsun. Konuyla çok alakalı değil ama, o parça değişebilen bir parça mı? Bana öyle gelmedi de, emin olamadığım için sormak istedim.

Battal
11/01/2014, 17:08
O parça, arka tamponlardan başlayıp aracın a sütunun ön çamurluklarla birleştiği yere kadar yekpare galiba..

celenlee
11/01/2014, 18:55
Arka çamurluk bu, tabiki öncelik tamirinin denenmesi olur.
İyi bir usta güzelce düzeltecektir, inşallah tamirle hallolur.
-----------------

Bence MTC'ye danışmadan elletme. Git bir fikir al en azından.
Çekiçsiz büyük oranda düzeltirler bile :) Sadece sivri kırıkları düzeltemiyorlar, ama yine de doğru bir yönlendirme yapacaklardır. Adamların tek çalıştığı konu bu.

CoachK
11/01/2014, 20:44
Orası arka çamurluk değil, öne kadar uzanan tek parça bence ve ustalar onu güzelce çkip macunla düzeltirler parça değiştirmekle uğraşmaya değmez...geçmiş olsun bu arada..

savagi
11/01/2014, 20:53
Parcanın değiştirilmeden kaporta ve boya ile düzeltilmesinden yanayım.Yarın birgün satarken boya varsa ufak sürtme tabir ediliyor, parça değiştiyse ağır kaza malesef...
Ayrıca iyi bir usta mükemmele yakın yapar bence yeter ki ustasını bul.
Tekrar geçmiş olsun kardeşim.

stonebridge
11/01/2014, 20:59
Geçmiş Olsun dostum kaza nasıl oldu?

görkem koçsan
11/01/2014, 22:07
vidalı değil o çamurluk öne kadar gidiyo kesilerek değişiliyo ayrıca. düzeltmede ilk günkü gibi olur macunda asla çatlama bişey yapmaz. o dediğiniz genelde tamponda olur iş ustalığa bakar tamponda bile olmaz doğrusu.

reddragon
11/01/2014, 22:51
Değişme sakın. Tampon filan olsa değişsen de olur da o parça kesilip kaynak yapılır. Düzelttirin bişeycik olmaz...Lakin ucuz olmaz işçilik en az 300-400 alır iyi bi usta

görkem koçsan
11/01/2014, 23:34
Değişme sakın. Tampon filan olsa değişsen de olur da o parça kesilip kaynak yapılır. Düzelttirin bişeycik olmaz...Lakin ucuz olmaz işçilik en az 300-400 alır iyi bi usta
bencede değişmesin satarken sıkıntı olur :) onunla geçmiş olsun

bycene
12/01/2014, 01:39
Parcanın değiştirilmeden kaporta ve boya ile düzeltilmesinden yanayım.Yarın birgün satarken boya varsa ufak sürtme tabir ediliyor, parça değiştiyse ağır kaza malesef...
Ayrıca iyi bir usta mükemmele yakın yapar bence yeter ki ustasını bul.
Tekrar geçmiş olsun kardeşim.

abi teşekkür ederim umarım bir hal olucak bvir uyayla görüştüm biri 250 tl biri 350 diyor ikiside aynı işlemi yapıyor fakat biri fırın boyaya alırım diyor 350 tl mantııklı ve daha inandırıcı geliyor ..

bycene
12/01/2014, 01:40

kesinlikle fiyat tahmini dorğu bugun gorustum ve sonuc dediğiniz miktar :)

bycene
12/01/2014, 01:41
bencede değişmesin satarken sıkıntı olur :) onunla geçmiş olsun

paşam teşekkür ederim değiştirme taraftarı bende değilim elbette :)

bycene
12/01/2014, 01:42
Geçmiş Olsun dostum kaza nasıl oldu?

geri geri gelirken kamyon dorsesine vurdum baba çok karanlık bir mekandaydım ve nasıl olduysa ne olduysa sensör otmedi yada ben farkedemedım aracta hastam vardı :(

bycene
12/01/2014, 01:43
Geçmiş olsun, çekiçle macunla düzeltirler. Masrafı da sanırım 300 civarı olur aşağı yukarı.

teşekkür ederım arkadaşım fiyat tahmini doğrudur ;) :)

bycene
12/01/2014, 01:44
Bu çamurluk değişecekse ohoo işimiz var :)

Kemik bölgelere gelmemiş çok şanlısınız. Boya kurtarırsınız. İyi bir usta bulun anlaşın yaptırın.

Geçmiş olsun.

çok saol paşaa kurtarmaya çalışıcaz inşallah suan tek sıkıntım boya renginin uyup uymaması konusu baska bişiy dusunmuyorum :)

Arrest
12/01/2014, 12:38
çok saol paşaa kurtarmaya çalışıcaz inşallah suan tek sıkıntım boya renginin uyup uymaması konusu baska bişiy dusunmuyorum :)

aracınız yeni daha cok fazla güneşten dolayı aracınızın boyasının yıprandıgını sanmıyorum o yüzden boya pek belli olmayacaktır dert etmeyin.

bycene
12/01/2014, 12:46
aracınız yeni daha cok fazla güneşten dolayı aracınızın boyasının yıprandıgını sanmıyorum o yüzden boya pek belli olmayacaktır dert etmeyin.

umarım durum boyle olur gerçekten bu kaza canımı cok sıktı sıkan konu ıse aracın tamamen orjinalinin bozulması gram boya yokken tek parca boya olması oldu ve 3.cü arabam ilk kazam olması sağlık olsun diyelim diyecek pek bişey yok sanırım :))