PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto direksiyon tuşları hakkında

Ekinlik34
25/12/2013, 20:19
2011 model grande puntomun direksiyon üzerindeki tuşların ışıkları yanmıyor ne yapabiliriz yardımcı olurmusunuz

leomar32
25/12/2013, 20:56
Parçaları yerinden çıkartınız kapaklarını açınız led boşlukları var zaten 3 adet led lehimleniyor. Forumu biraz kurcalarsannız aradıgınız bilgiye kavuşabilirsiniz. Çünkü daha önceden bunu yapan arkadaşlarımız var.

Ziyaretçi78
25/12/2013, 21:13
İlk önce direksiyonda kornaya bastığınız parçayı sökeceksiniz dikkatli sökün çünki tırnaklari var düz tornavida ile sökmeniz yeterli.
2.ardından zaten kenarlarda boşa çıkacaktır tuşlar ve çıkartıp sağ ve solda 3 tane yani toplamda 6 adet led lehimleyeceksiniz.
Tekrar parçaları yerine oturtup güle güle kullanın.
Bende de turuncuydu beyaz'a çevirdim.;)

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

Ekinlik34
27/12/2013, 07:56
teşekkür ederim arkadaşkar

omergrg
27/12/2013, 15:19
bende yapayım öğrendiğim iyi oldu..bagajdada lamba yok benim 2012 model arabada bagaj lambası yok..birde uygun lamba alıp takmak lazım sanırım.

alixxx
27/12/2013, 19:55
Ee ledler tamam da dirençleri nasıl halledeceksiniz dirençler daha büyük dert yani bence ışıklı bi tuş takımı bulup onun üzerindekilere bakarak ne eksik ise lehimleyin.

cemdogu
27/12/2013, 21:44
Dirençler devredee mevcut diye biliyorum, bi devreye bağlantı yapılıyor çünkü

C2105 cihazımdan gönderildi

emsalsiz2000
04/03/2014, 18:44
arkdaşalar merhaba;
benim direksiyon seti(korna,kontrol mekanizması filan) komple çalışmıyor bu konu hakkında nasıl birşey tavsiye edersiniz?

alixxx
04/03/2014, 18:58
Forumda konu mevcut. Sinyal kolu değişecek.

MrFatih
04/03/2014, 18:59
arkdaşalar merhaba;
benim direksiyon seti(korna,kontrol mekanizması filan) komple çalışmıyor bu konu hakkında nasıl birşey tavsiye edersiniz?

Merhabalar, Forumumuza hoş geldiniz öncelikle..

Öncelikle aracınızı bir tamirciye götürüp Airbag Makarasını ve direksiyon bağlantı soketleri kontrol etmesini isteyin. Bu kontrol sonrası ne olduğu ortaya çıkacaktır. Soketlerde bir oynama, çıkma söz konusu ise düzelicektir.

Şayet kontrol esnasında Airbag makarasınını sorunlu olduğunu farkedildiği zaman makaranın komple değişimi söz konusu olacaktır. Bunun içinde sıfır almaya yönelmeyin. Forumda Cruse Kontrol taktıran arkadaşların araçlarındaki çıkma makaraya talip olabilirsiniz..

emsalsiz2000
05/03/2014, 11:58
Merhabalar, Forumumuza hoş geldiniz öncelikle..

Öncelikle aracınızı bir tamirciye götürüp Airbag Makarasını ve direksiyon bağlantı soketleri kontrol etmesini isteyin. Bu kontrol sonrası ne olduğu ortaya çıkacaktır. Soketlerde bir oynama, çıkma söz konusu ise düzelicektir.

Şayet kontrol esnasında Airbag makarasınını sorunlu olduğunu farkedildiği zaman makaranın komple değişimi söz konusu olacaktır. Bunun içinde sıfır almaya yönelmeyin. Forumda Cruse Kontrol taktıran arkadaşların araçlarındaki çıkma makaraya talip olabilirsiniz..
hoşbulduk.
fatih bey servise ve dışardan bir ustaya'da gösterdim.verdikleri bilgi aynen sizin dediğiniz gibi airbağ makarasının çalışmadıgı ve hatta koplesinin deişmesi gerektiği yönenünde bilgi!fiyat olarakta yüksek bir fiyat çıkardılar.