PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Objektif Olarak 1.4 Titanium Fiesta & 1.3 Multijet Evo

Arrest
20/12/2013, 00:51
Arkadaşlar kuzenime araba alacağız fakat puntoya pek sıcak bakmıyor.

Çıkacağı rakam 30.000 TL

1.4 Titanium X paket fiesta almayı düşünüyor

Ben ise ısrarla

1.3 multijet evo almasını öneriyorum tabi evonunda en fulü eder bu fiyata

Sizce fiestanın punto evoya göre artı ve eksileri ne olabilir?

Lütfen puntoya bindiğiniz için duygusal davranmayın objektif olun.

YAKIT OLARAK
SÜSPANSİYON YOL TUTUŞU OLARAK
İÇ DİZAYN FERAHLIK OLARAK
DIŞ DİZAYN OLARAK
SÜRÜŞ KEYFİ OLARAK
SERVİS&YEDEK PARÇA FİYATLARI OLARAK
MALZEME KALİTESİ OLARAK

ELEŞTİRİLERİNİZİ BEKLİYORUZ LÜTFEN OBJEKTİF..

CMasteR
20/12/2013, 01:09
Puntoya sıcak bakmıyorsa tek seçenek fiesta kaldı üstad :)

Fiesta aslında güzel hoşta lastikler çok ufak görünüyor benim gözümde aynı kia bango lar gibi mini mini tekerler :)

Arrest
20/12/2013, 01:13
puntoya sıcak bakmıyorsa tek seçenek fiesta kaldı üstad :)

fiesta aslında güzel hoşta lastikler çok ufak görünüyor benim gözümde aynı kia bango lar gibi mini mini tekerler :)

yakıt olarak
süspansiyon yol tutuşu olarak
iç dizayn ferahlık olarak
dış dizayn olarak
sürüş keyfi olarak
servis&yedek parça fiyatları olarak
malzeme kalitesi olarak

Le10ur
20/12/2013, 01:20
sato baskan bgn dukkana ugradım 11 gıbı acmamıstım bu arada:) konuya gelecek olursak ıkı araca da sahıptım 2010 tıtanıum fıesta 1.4 96bg arac guzel donanımlı evo kadar degıl tabı kı ancak aracın ıcınde sag on harıc ust taraf kapı tutamacı yok onu bıle koymamıslar yol sesı felaket sekılde ıcerı alıyor frenlemesı ıyı degıl malzeme kalıtesı guzel ses sıstemı berbat yedek parca uygun servısınde bakımları uygundu surusu ıse onlarda da servo dıreksıyon var rahat ama dıreksıyoun demırını pedalların ordan goruyosun :)) o sacma bıraz yakıt olarak fazla yakmıyor ort. 7.5 lt suspansıyon berbat lastıgın yanagı cok az oldugu ıcın tas dusurursun daha da sormak ıstedıgın olursa sor ama tabıkı evo daha ıyı hem yaakıt yonuınden hem vergı yonunden

Arrest
20/12/2013, 01:21
sato baskan bgn dukkana ugradım 11 gıbı acmamıstım bu arada:) konuya gelecek olursak ıkı araca da sahıptım 2010 tıtanıum fıesta 1.4 96bg arac guzel donanımlı evo kadar degıl tabı kı ancak aracın ıcınde sag on harıc ust taraf kapı tutamacı yok onu bıle koymamıslar yol sesı felaket sekılde ıcerı alıyor frenlemesı ıyı degıl malzeme kalıtesı guzel ses sıstemı berbat yedek parca uygun servısınde bakımları uygundu surusu ıse onlarda da servo dıreksıyon var rahat ama dıreksıyoun demırını pedalların ordan goruyosun :)) o sacma bıraz yakıt olarak fazla yakmıyor ort. 7.5 lt suspansıyon berbat lastıgın yanagı cok az oldugu ıcın tas dusurursun daha da sormak ıstedıgın olursa sor ama tabıkı evo daha ıyı hem yaakıt yonuınden hem vergı yonunden

dostum kuzenim assubay pazara kadarda burda yarın bi ugrada bunları ona söyle :D

Le10ur
20/12/2013, 01:25
dostum kuzenim assubay pazara kadarda burda yarın bi ugrada bunları ona söyle :D

meslektasız kuzenınle gelsın benım arabayı satayım ona cıdden benım aklımdan da satmak gecıyor :) saat kacta acacaksın yarın evo candır

Arrest
20/12/2013, 01:28
meslektasız kuzenınle gelsın benım arabayı satayım ona cıdden benım aklımdan da satmak gecıyor :) saat kacta acacaksın yarın evo candır

kanki yarın bi arkadasımın arbaasını falan muayneye götürüces aksam mesai bitimi ugrarmısın ?

knidos111
20/12/2013, 01:42
düşünüyorum düşünüyorum fiestanın puntodan üstün bir yanı varmı diye,yok benim aklıma gelmiyor,,, sırf multijet motor,city mod direksiyon ve sınıfının en geniş iç hacmi bile punto almak için yeter...

Le10ur
20/12/2013, 02:05
kanki yarın bi arkadasımın arbaasını falan muayneye götürüces aksam mesai bitimi ugrarmısın ?

yarın aksam ben mesaıdeyım malesef:) baska zaman goruselım cumartesı mesela

SaLDo
20/12/2013, 02:15
Kuzenın iki araca da sadece otursun diyorum başka bir şey demiyorum:) Genişlik acısından bunu hemen fark edecek. Süspansiyon hakkında bilgim yok ama diğer saydıklarına göre punto her daim önde.

Arrest
20/12/2013, 02:26
yarın aksam ben mesaıdeyım malesef:) baska zaman goruselım cumartesı mesela

Cumartesi olur kardesim

Discovery cihazımdan gönderildi

biancoangelo
20/12/2013, 08:56
Fordcular arabalarından sıkılmış anlaşılan. Habire Fiesta Punto karşılaştırması. Komiksiniz vallahi....

ecosi26
20/12/2013, 10:15
Sıfır araç alınacak olsaydı söylenecek çok şey vardı ikinci elde inşallah iyisine denk gelirsiniz...
evomu alırken ikisinede bakmıştım.
donanım olarak evo daha iyi
iç ferahlık evo daha iyi
müzik sistemi evo daha iyi
yol tutuş evo daha iyi
iç dizayn görsel anlamda fiesta daha hoşdu.
dış dizayn olarak fiesta daha iyi
yakıt olarak ford her zaman çok yakar
yedek parça olarak fiesta daha pahalı
servise aracımı hiç götürmem
Bende zaten evo tercih ettim...:)

Le10ur
20/12/2013, 11:33
Cumartesi olur kardesim

Discovery cihazımdan gönderildi

tamam olur c.tesı ugrarım benım arabayı satalım ona:)

Arrest
20/12/2013, 19:31
tamam olur c.tesı ugrarım benım arabayı satalım ona:)

gel bi konusun :))

OzzY
20/12/2013, 19:43
Süspansiyon yol tutuşu olarak - fıesta
iç dizayn ferahlık olarak - punto
dış dizayn olarak - fıesta
sürüş keyfi olarak - fıesta
servis&yedek parça fiyatları olarak - punto
malzeme kalitesi olarak - fıesta

ligdevi
20/12/2013, 20:13
Yol tutuş = evo, fiesta
Süspansiyon + konfor + iç dizayn + mal. kalitesi + ses sistemi + sürüş keyfi = evo
Yedek parça servis + genişlik ve ferahlık + görüş açısı + frenler + motor + tork = evo
Dış dizayn + ikinci el piyasası = fiesta
Yakıt hemen hemen aynı sayılır ama fiesta burun farkıyla önde :D

Arrest
20/12/2013, 20:35
Süspansiyon yol tutuşu olarak - fıesta
iç dizayn ferahlık olarak - punto
dış dizayn olarak - fıesta
sürüş keyfi olarak - fıesta
servis&yedek parça fiyatları olarak - punto
malzeme kalitesi olarak - fıesta

Valla bi ton yorum okudum en yanılgılı yorum sende bence.

Süspansiyon nasıl fiesta olur anlayamadım araba sek sek sekerekten bade düzerekten gidiyor :)

ligdevi
20/12/2013, 20:48
Yol tutuş = evo, fiesta
Süspansiyon + konfor + iç dizayn + mal. kalitesi + ses sistemi + sürüş keyfi = evo
Yedek parça servis + genişlik ve ferahlık + görüş açısı + frenler + motor + tork = evo
Dış dizayn + ikinci el piyasası = fiesta
Yakıt hemen hemen aynı sayılır ama fiesta burun farkıyla önde :D
Artı ilave olarak ;
Ses yalıtımı + yüksek hızlarda daha stabil gitme = evo

cdogu
20/12/2013, 21:19
Sato abi,ozan abi suspansiyon yol tutusu olarak demis. Konforsuz ama yolu cok iyi tutuyor demek istemis yani. Ben boyle anladim.

Yol tutus bakiminda. Fiesta cogu kasasinda basari yakaladi ama 1.4 motorlari cok gurultulu calisiyor.benim en cok bu dikkatimi cekti. Puntonun ici ferah ayrica 30bin liraya en dolusunu skydome vs. Bulursunuz. Ama fordda temizi ve dolusu zor olabilir. Benim tercihim punto olurdu..

LG-D802 cihazımdan gönderildi

erenemre
20/12/2013, 21:20
ben olsam punto evo alırdım duygusal davranmıyorum tamamen objektif düşünerek söylüyorum ...

yeniuye
20/12/2013, 22:01
Bu kadar punto severin arasında sorulurmu tabiki punto

emreaktan
21/12/2013, 00:19
fiesta çok dar ve kütük gibide direksyonu var arkadaşım ben bunaldım içinde puntoya kıyasla ama zevk meselesi tabi

06MRT93
21/12/2013, 00:41
hocam farklı bi öneri olcak ama aklınızda bulunsun diye söylemek istiyorum bende seat ibiza vardı 2011 1.4 reference 0 fiyatı şu an 28.500 olması lazım bi düşünün çok kaliteli bi araç

OzzY
21/12/2013, 14:47
Valla bi ton yorum okudum en yanılgılı yorum sende bence.

Süspansiyon nasıl fiesta olur anlayamadım araba sek sek sekerekten bade düzerekten gidiyor :)

Sato abi,ozan abi suspansiyon yol tutusu olarak demis. Konforsuz ama yolu cok iyi tutuyor demek istemis yani. Ben boyle anladim.

Yol tutus bakiminda. Fiesta cogu kasasinda basari yakaladi ama 1.4 motorlari cok gurultulu calisiyor.benim en cok bu dikkatimi cekti. Puntonun ici ferah ayrica 30bin liraya en dolusunu skydome vs. Bulursunuz. Ama fordda temizi ve dolusu zor olabilir. Benim tercihim punto olurdu..

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Aynen öyle :)

knidos111
21/12/2013, 21:24
herkes yol tutuş falan demişte ben başka bir forumda normal virajda spin atan birkaç fiesta kullanıcısının yorumunu okumuştum,, bu arada fiesta yol tutuş olarak spor yay takılmış puntonun yanından bile geçemez,yaysız olarakda puntonun artısı vardır eksisi yoktur,,,, şekil şemal olarak fiesta daha güzel diyenlere bende punto daha güzel diyorum, güzellik objektif değil subjektif bir değerlendirme yöntemidir,sana göre güzel olan başkasına göre güzel olmayabilir, ayrıca fiesta bana tip olarak bayan arabası gibi geliyor,feminen bir tipi var ,,, yanlış anlaşılmasın ben fiestaya kötü araba demiyorum,sadece punto daha iyi diyorum...

kamil48
21/12/2013, 22:46
Slm benim bundan önceki aracım 1.4 tdci fiesta idi. Şuan punto kullanıyorum. Fiestanın yol tutuşu puntodan iyiydi.Fiestanın suspansiyonları sert olduğu için yol tutuşu daha iyi bu yüzden punto daha rahat geliyor.Punto ya bindikten sonra fiestanın iyi olan tek yönü yol tutuşu gibi geldi bana. Puntoya binince fiestanın ne kadar gürültülü çalıştığını ve içeri yol sesini çok aldığını fark ettim.Gerçi punto benzinli ama yine de fiesta kadar içeri ses almaz sanırım.Dış görünüm olarak fiesta biraz daha şık duruyor. İç hacim puntonun daha geniş.

Arrest
21/12/2013, 23:26
Kuzenimi ne yaptıysam ikna edemedim o ufacık arabayı almakta karar kıldı.. Martta alacak ne yazıkki onu puntocu yapamadık :)

knidos111
21/12/2013, 23:37
Kuzenimi ne yaptıysam ikna edemedim o ufacık arabayı almakta karar kıldı.. Martta alacak ne yazıkki onu puntocu yapamadık :)

işte fiat bundan kaybediyor,marka algısı kötü, adam bakıyor aynı paraya fiat mı ford mu diyor sonuç belli,, o yüzden bravo satılmıyor, D segmentte arabası yok

Arrest
21/12/2013, 23:48
işte fiat bundan kaybediyor,marka algısı kötü, adam bakıyor aynı paraya fiat mı ford mu diyor sonuç belli,, o yüzden bravo satılmıyor, D segmentte arabası yok

Aynen hocam bu önyargıları yıkmak sanırım imkansız...

halils2
21/12/2013, 23:59
Senin stratejin yanlış Satoo nabıcak puntoyu yaramaz ben memnun değilim diycektin sen fiesta al süper araba diyecektin gidip punto alacaktı. Nedense hep terse gider insanlar.

Arrest
22/12/2013, 00:31
Senin stratejin yanlış Satoo nabıcak puntoyu yaramaz ben memnun değilim diycektin sen fiesta al süper araba diyecektin gidip punto alacaktı. Nedense hep terse gider insanlar.

Yapacak birşey yok artık yol sesi alıyorum isterse kamyon gibi alsın diyo adam :) Lan dar diyorum ben tek kişiyim zaten diyo :) Ne diyim bu adama anlamadım gitti dışı güzel titanium jantlar var diyip duruyor. Eşşeklil puntoda jantları hakkaten güzel değil :) take off jantı gösterdm arabaya para verecem bide bunamı verecem diyor haklı...

halils2
22/12/2013, 03:31
Hayırlı olsun boşver o zaman herkesin zevki

BaranSelo
22/12/2013, 04:49
Fiestanın dış görünümü daha modern, keskin hatları var. Puntonun farlar yumurta gibi. :D

arenas
22/12/2013, 11:14
Bence fiesta.param yetseydi kesinlikle alırdım.kronik arızalarla uğraşmazdım en aZından(city,göğüs çatlaması,amortisör takozu,ikinci elde değer kaybı))

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

ABNEW
22/12/2013, 18:05
Objektif bir yorumda bulunmak gerekirse: Subjektif olarak Punto, objektif olarak Fiesta derim :D

Benim kararım Punto olurdu, hayırlısı olsun diyelim...

knidos111
22/12/2013, 19:01
fiestaların fiyatları ike punto arasında dağlar yok,erişilmez üst segment bir araç değil,, ben 2011 dizel punto evoyu 29 a aldım,piyasada 2011 titanyum donanım dizel fiestayı 27 ye rahatlıkla alırsınız

Ford Fiesta 1.4 TDCi Titanium 2011 Model 27.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 147713552 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ihtiyactan-acil-satilik-ev-almam-nedeniyle-147713552/detay)

bu fiesta diye ayılıp bayılan arkadaşların yerinde olsam puntomu hemen satar bu muhteşem yaratığı alırdım,en azından punto forumun mesaj kirliliği azalır