PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç içini önceden ısıtma

culudamar
09/12/2013, 10:29
Merhaba,

Bebeğimiz soğuk arabaya binmesin diye araç içini önceden ısıtan bir çözüm araştırıyorum. Böyle bir sistem kullanan var mı? Özellikle uzaktan kumandayla açılabilecek bir sistem çok işimize yarardı.

Nette şöyle bir şey buldum ama detay bulamadım: Yakıtla çalışan ısıtıcılar - Eberspächer (https://www.eberspaecher-turkey.com/yakitla-calisan-isiticilar.html)

fotobelit
09/12/2013, 11:11
10 dakika önce gidip ısıtmaktan başka bir şey oldugunu sanmıyorum..(Araç için)

halils2
09/12/2013, 11:30
harici olarak araca bağlayacağınız herhangi bir ısıtıcı aracın aküsünden enerji alacağı için aküyü zayıflatıp aracın çalışmasına engel olacaktır.Geçen sene oğlum yeni doğduğunda ben de üşümesin diye aşağı iner aracı çalıştırırdım. Araç iyice ısınınca kapının önüne çeker eşimin gelmesini beklerdim. Resmen paşa muamelesi gördü sıpa. 25 27 lt yakıtı 150 160 kmde bitirirdim ki aracın çalışma süresi 20 saatin üzerindeydi.

culudamar
09/12/2013, 16:41
Eberspacher distribütörünü aradım, kurulum 950 avroymuş.

Aracı durduğu yerde ısıtmanın da motora zararı var diye biliyorum, siz bir sorun yaşadınız mı?

hasanalisumer
09/12/2013, 18:15
Dusunce guzel.. cocuk icin degil sadece herkes soguk havada sicak araca binmek ister. Hele dizelse yurumeden arac isinmaz...:cool:

HTC One cihazımdan gönderildi

halils2
09/12/2013, 22:12
Eberspacher distribütörünü aradım, kurulum 950 avroymuş.

Aracı durduğu yerde ısıtmanın da motora zararı var diye biliyorum, siz bir sorun yaşadınız mı?

Yoo herhangi bir sorun yaşamadım. Ne olacak ki zaten araç durduğu yerde rölantide çalışıyor tabi mahallede 1 2 tur atınca daha çabuk ısınıyor. Ayrıca aracımın motoru çocuğumun canından hastalanmasından daha da önemli değil o yüzden çok da önemsemem böyle durumlarda. ben hala daha bu havalarda bir yere gideceksem aracı ısıtıp bindiriyorum çocuğu çok çok yakıt gider. Ayrıca şunu da düşünün istanbul trafiğinde yeri geliyor 5 10 km yol 2 3 saat sürüyor e bu arada araçlar yine çalışıyor bir sorun oluyor mu??? yok için rahat olsun.