PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezası

marineros
04/12/2013, 11:53
Herkese merhabalar. Benim trafik cezası ile ilgili ufak bir sorum olacaktı. Şimdi şöyle, ben 26 kasımda aracı aldım.fakat noterden cezası olduğuna dair bir ibare görülmedi ve aracın sahibide ceza konusunda birşey söylemedi.ben az evvel çalışmış olduğum bankanın internet şubesinden sorgulama yapayım dedim ve plakayı yazdığımda iki adet cezası olduğunu gördüm.aşağı yukarı 500 tl lik bir ceza.gecikmesi falan...fakat internet vergi dairesinden aracı tekrar sorgulattığımda araca ait hiçbir ceza görünmemekte.banka üzerindegörünen ise başka birine ait ve tc numarası falan başka.yani bana yazılmamış ama işte merak ettiğim plakaya mı şahsa mı yazılmış bu ceza? Daha önce başına bu tarz bir olay gelmiş kimse var mı acaba? Yardımlarınızı bekliyorum...sizce borcu yok mudur? Yoksa soğuk su içip borcu banka üzerinden ödemeli miyim? Teşekkür ederim.

outlife
04/12/2013, 12:27
bildiğim kadarı ile aracı almadan önce kesilen cezalardan muafsınız.

malebow
04/12/2013, 12:34
Arabaya muayene almaya çalışın, eğer geçerli ceza varsa orda belirtip muayene için randevu vermiyor. Bu şekilde anlayabilirsiniz. Eğer ceza varsa da araç satış sözleşmenizle trafik şube ye başvurup halledebilirsiniz.

marineros
04/12/2013, 12:39
Teşekkür ederim yardımlarınız için.formülleri deneyeyim :)

hasanalisumer
04/12/2013, 12:43
Bence bankadan odeme yapma.. verdi dairesi ne diyorsa odur. Bankada sonucunda bu bilgileri vergi dairesinden aliyor. Adam saticam diye odemistir bankadan dusmemistir.. zaten ceza olsa satis olmaz.. bence arabanin plaksinda borc yok..

HTC One cihazımdan gönderildi

MrFatih
04/12/2013, 13:09
Bence bankadan odeme yapma.. verdi dairesi ne diyorsa odur. Bankada sonucunda bu bilgileri vergi dairesinden aliyor. Adam saticam diye odemistir bankadan dusmemistir.. zaten ceza olsa satis olmaz.. bence arabanin plaksinda borc yok..

Hasan benimde başımda böyle bir sorun var ve hala eski borç pkalamda gözüküyor fakat eski ruhsat sahibine kesildiği için benim üzerimde herhangi bir yaptırımı mevcut değil..

Bu konu ile ilgili kara yolları genel müdürlüğü ile görüştüğümde plaka doğru ama sizin T.C. nice ait bir borç değil, eski ruhsat sahibinin T.C. sine o plaka ile geçiş yaptığı için yazıldığını belirttirler..

Bu durumda Cezalı satışta yapılabiliniyormuş, bunu anladık...

hasanalisumer
04/12/2013, 13:14
Bisey daha ogrendik o zaman... Gecmis olsun

HTC One cihazımdan gönderildi

MrFatih
04/12/2013, 13:20
Diğer arkadaşın Ceza niteliği nedir acaba? Benimki gibi KGS/HGS/OGS mi yoksa normal cezalardan Park, Radar, vs vs.. mi?

Bu arada benim plakadaki kayıtlı ceza bana ait değil, eski sahibi habersiz :) Bilerek haber vermiyorum, ben cezalarımı haftalık olarak takip edip sorgulatıyorum, oda sorgulatsın :)

speeddream
04/12/2013, 17:12
bu ceza size bir sıkıntı yaratmaz.
satış yaparken de bir sorun olmaz.kimin tc sine kayıtlıysa--pardon tc dedim yasaklandığını unutarark--onu bağlar ceza
içiniz rahat olsun

SaLDo
04/12/2013, 18:49
Diğer sahısa ait o ceza. İçiniz rahat olsun. Vergi dairesinde gözükmeyen cezayı sakın ödeme

Castell
04/12/2013, 23:04
Aracınızın eski sahibine aitse isterse 10 milyarlık olsun sizi hiçbir şekilde bağlamaz..... Noter satış günü itibariyle eskiye dönük herşey eski sahibini bağlar sizin içiniz rahat olsun........