PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk arabanızı aldığınızda neler hissettiniz ?

SaLDo
03/12/2013, 02:45
Selam arkadaşlar. İlk arabamızı aldığımızda, hissettiğimiz duyguları, heyecanları bu konu altında dile getirelim.

İlk olarak ben başlayayım.

2012 Haziran ayı:) Cepte para yok. Malum krediye başvurduk 15 bin kadar alabildim. Geri kalanını babamız sağolsun 5-6 bin destek çıkarak hallettik. Ehliyetide çok değil 1 sene öncesinde almışım. Otelin önünde müşterilerin arabasını park etme dışında pekte deneyimim yok. Neyse araç satışını iş yerime yakın bir yerde yaptık ve herşey bittiğinde ben sevinçten uçuyorum tabi. Arabayı otelin otoparkına bıraktık. Mesai bitse de artık kavuşsam arabama diye duramıyorum yerimde. Otelde çalışan arkadaşlarıma baklava falan ısmarladım :) Sonra o büyük an geldi aracımı açtık direksiyonun başına geçtim. Ama unuttuğum bir şey vardı. " ulan arabayı aldık almasına ama eve kadar nasıl süreceğim ben bu veledi" :D:D Çünkü ilk kez bir araçla şehir içine girip yaklaşık 15 km kadar yol gidecektim. Allah'ın izniyle bastım marşa çıktım yola . O gün bu gün aracım beni üzmedi. Allah'ıma şükür ciddi bir kaza da yaşamadım. Aradan 1.5 sene geçti şöfürlüğüde kaptık diyebilirim. Her gün işe arabayla gidip gelmekteyim . 1 kez İzmir, bir kez de Trabzon olmak üzere 2 kere de uzun yol deneyimim oldu. Kendime güveniyorum araç konusunda. Allah herkese kazasız belasız sürüşler , ve araba almasını nasip etsin.

Sizlerden de kendi görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar. İyi forumlar.

speeddream
03/12/2013, 04:24
ilk araba mı dedi birisi
evet ilk arabamı teslim almaya gideceğim gece gözlerime uyku girmemişti
ilk sıfır arabamı da kasımın 19'unda aldım bu ise tarif edilemez bir duygu.insan ancak evlendiğinde ve ya çocuğu olduğunda böylesine tarif edilemez duygular içerisinde olur galiba:X

biraz abarttım mı ne :shy:

Misafir047
03/12/2013, 08:36
ilk arabayı aldığım an gözüme uyku girmedi arabanın naylonlarını ancak aylar sonra çıkardım :D eşimde hep dalga geçti tabii görmemişin arabası olmuş diye :D

fotobelit
03/12/2013, 09:52
Bu benimmi şimdi dediğim çok oldu.Pencereden bakar dururdum :).Ozamanlar kusur bulamazdık mutluluktan..Şimdi ordan ses burdan ses,basıyorum gitmiyor itiyorum gitmiyor,yokuşta çekmiyor bayır aşağı inmiyor :)İnsanların hevesi kaçınca sanırım kusur bulması kolay oluyor..Şahsen ben hala yeni aracı alınca heyacan yaşarım ama birkaç gün sürüyor anca..

outlife
03/12/2013, 14:29
valla benim ilk gözağrım oldu punto. keza arabayı galeriden abim getirdi ben kullanmayı bilmiyorum :D aynı gün akşam bi iki tur attık evin önünde. tabi heyecan had safhada... yaklaşık 1 ay boyunca sürekli pencereden baktım arabama :D sonra uzun yol vs temizlik bakım daha bi sevdim. şu şanzıman arızsında 1600 tl girmyeydi iyi olacaktı ama yok ya... puntom bi başka güzel. ilk sevgilim gibi :)

farukileri
03/12/2013, 15:05
İlk arabam da ikinci arabam da(ilk sıfır arabam da) punto'dur. Hatta annemlere punto aldıran da ben olmuşumdur.

İlk aracımı almak için Tuzla'dan Yeşilköy'e gitme durumunda kalmıştım. İlk görmeye gittikten sonra arkadaşlarla konuşurken bu işlerden baya iyi anlayan bir arkadaşım geldi ve dedi ki abi hayırlı olsun sen bu arabayı alacaksın kesin; gel arabana içelim beraber. Ben de olur abi diyip vurmuştum kadehi ve pazartesi günü tekrar Yeşilköy yollarına düşmüştüm. Aracımı aldığımda geri dönerken Nihat Sırdar'ın programını dinliyordum ve orada da ilk araba konusu işleniyordu; yazamadım o heyecandan :) o kadar heyecanlıydım sürekli çıkıyordum yurtlardan bakıyordum ya da yurtlardaki cafe'lerden odama dönerken bilerek aracın olduğu yerden geçiyordum. 4 tane CD yazmıştım dinleyeyim diye; ama yemek getirenlerden biri hinlik yapıp göz dikmişti CD'me :) hiç unutmam :)

malebow
03/12/2013, 16:59
2011 Yılında işe gitmek için 3 gelmek için 3 otobüs değiştiriyp yaklaşık 1 saat 20 dakikada gidiyordum. Buda hem paradan hem zamandan çalıyordu. Arabayla gidecek olsam 10 - 12 dakikalık mesafeydi çünkü. Krediye başvurdum motor alıp gitmek için. Peder sağolsun yapma etme motor sakat deyip 5bin Tl verdi bende bi Peugeot 206 aldım :D Duygusal anlara gelince yukardakilerin hepsini yaşadım :D

BaranSelo
07/12/2013, 15:25
Benim ilk araba da Peugeot 206ydı, babamla gittik aldık aracı. Dönüşte 2 kişiyiz 2 araba var,mecbur birini ben götürcem. Ehliyeti alalı 1 hafta olmuş, az çok deneyimliyim ama şehir içinde hiç kullanmamışım :D Rastgele dedim oturdum direksiyona, babamla önlü arkalı geldik. En heyecanlı an arabayı alacağımız günün önceki gecesiydi. Uyku tutmadı, sabah olsa da gidip alsak diye yatakta dönüp durdum :D

crauser34
07/12/2013, 15:39
Benim ilk arabam yine fiat palio du lacivert 98 model mk1 kasasi 1.4 benzinliydi fakat cok yakiyordu heyecan verici guzel duygular icerisindeydim ikinci arabam fiat punto yine fiat ailesine kapildim ama bu sefer dizel ve sportif bir aracim oldu :)

Arrest
07/12/2013, 17:09
Bende puntoyla gözümü açtım herşeye , Kartaş konya yolundan aracı almaya gitmiştik 1 km de idi araç gezmisler heralde biraz :D naylonlarını falan söktürdük aracın üstünden örtüyü kaldırdıgımda şaşırdım vov cok güzel bu falan demiştim biraz incelemeden aldık diyebiliriz aracı :D yolda gelirken babam aracı kullanamadı brodwaya alısmıs 10 yıldır. Bende çat pat arabayı kaçıra kaçıra ögrenmiştim 17 yaşımdaydım. Ben kullandım aracı eve getirirken. Frene basar basmaz duruyodu araç hatta arkadakile rkaç kez selektör atıp korna yaptı biri arkadan vuracak diye korkmuştum :D Güzel duyguydu ama şimdi biraz sıkıldım galiba 2006 eylülden beri gardaş olduk arabayla :D bi dili olsada konuşsa diyorum bazen