PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camdaki Hareler!

must82
14/11/2013, 23:04
Merhaba arkadaşlar;

Yıkanmış tertemiz bir araçta, özellikle yağmurlu havalarda ve gece karşı taraftan gelenin farları ile daha belirgin hale gelen camdaki hareler, sizin araçlarınızda da mevcut mu?

İkincisi araba camlarının bir ömrü var mı o yüzden mi oluyor?(2008 GP)

Silgeçlerin geçtiği yerlerdeki izleri biliyorsunuz, ne kadar yıkanırsa yıkansın silgeçlerin çalıştığı güzergahın sınırını çizmiş gibi, tertemiz camda dahi belli olan izlerin giderilmesi için bir çözümü var mıdır ? ( tabi camı değiştirmeyi önermeyin :) )

Evren_c
14/11/2013, 23:27
Karşıdan gelen ışıkta görülen hareler camın iç tarafından olabilir mi? Genelde on camın iç tarafı pek silinmiyor. Uzanmasi da zor malum. Zamanla aracın içindeki nemli havadan dolayı bu cam sanki yağlanmis gibi oluyor. Bahsettiginiz ışık kırılmalarına yol acıyor. Benim de karşılaştığım ve rahatsız oldugum bir durum. Silgeç izleri de aynı sekilde.

Ben aracımı hep kendim yıkıyorum. Meguiarsin mikrofiber eldiveni ve sampuanini kullanıyorum. Aracım da 11 aylık. Buna rağmen Silgeç izleri %100 çıkmıyor, cok hafif de olsa arac biraz kirlenince izi belli oluyor. Gecen hafta bildigimiz Camsil marka spreylerden ve kaliteli bir markanın özel cam silme bezinden aldım. Henüz bir kez kullandım ve camları gercekten guzel temizledigini farkettim. Ucuz bir çözüm, deneyebilirsiniz siz de.

Öte yandan camlar zamanla eski şeffaflıklarını, temizliklerini kalıcı olarak kaybediyorlar bence. Sıfır kilometre bir araçtaki gibi olamıyorlar. Ama 2008 model pek yaşlı sayılmaz. Siz dedigim gibi camları içerden ve dışardan özel kimyasal ve özel bezlerle silip deneyin.

must82
15/11/2013, 01:58
Hafta sonu cam sil ve fiber bez ile deneyeceğim, sonucu paylaşırım ama gerçekten çok rahatsız edici bir durum ışığın kırılması veya dağılması...

Evren_c
15/11/2013, 09:25
Hafta sonu cam sil ve fiber bez ile deneyeceğim, sonucu paylaşırım ama gerçekten çok rahatsız edici bir durum ışığın kırılması veya dağılması...

Evet maalesef. Büyük ihtimalle bahsettiğim yağımsı tabakadan kaynaklanıyordur. Camsil'in özünde alkol ve su var. Malum alkol yağı çözdüğü için güzel temizliyor. Yalnız ön camı içerden silerken aracın göğsünü örtün ki damlamasın.

miskofalez
15/11/2013, 16:35
Camlara boya pastası atın derin çizikler haricinde hepsini alır ...

blackhawk
15/11/2013, 18:51
henkelin Clin isimli cam sili var. harika ürün; birde dışarıdan pasta cila at derim.

Gorky
16/11/2013, 16:47
makine + cutting pad + ağır pasta

Castell
04/12/2013, 23:08
Özellikle gece karşıdan gelen arabaların farları camınızda dağılma yapıyorsa yıkamacınız camları yağlı bezle silmiştir ondandır....... Kendiniz cam sille içeriden ve dışarıdan yağlı katman gidene kadar iyice temizleyin düzelir........