PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 otomatik punto hakkında bir soru

alivepro
11/11/2013, 20:46
Aracımı sarıp otomatik vites punto almak istiyorum ancak sorum şu bu 1.4 77 bg araçlar 8 valf mi 16 valf mi? fiat sitesinde 8v olarak görünüyor.

celenlee
11/11/2013, 21:52
8V 77BG çok performans beklenmemesi gereken bir araç.
5 vitesli olması ve 5. vitesinin çok kısa olması sebebiyle de uzun yolda konforlu değil, hızlı gitmek isterseniz yüksek devirleri görüyorsunuz. Bu da hem ekonomik olmuyor hem de ses noktasında iyi olmuyor.

Ama şehir içinde hemen 5. vitese geçebildiği için, düğşük hızlarda kullanımlarda ekonomi sağlıyor.

Kullanım amacınızı netleştirirseniz ve dediklerimi dikkate alırsanız sonradan hayal kırıklığına uğramazsınız. Otomatik 1.4 77BG punto araçlarımız ş.içi standartları düşünüldüğünde çok güzel.

Yılda 1 şehir dışına çıkıyorum, diyorsanız da hiçbir problem olmaz ;)

alivepro
11/11/2013, 22:07
8V 77BG çok performans beklenmemesi gereken bir araç.
5 vitesli olması ve 5. vitesinin çok kısa olması sebebiyle de uzun yolda konforlu değil, hızlı gitmek isterseniz yüksek devirleri görüyorsunuz. Bu da hem ekonomik olmuyor hem de ses noktasında iyi olmuyor.

Ama şehir içinde hemen 5. vitese geçebildiği için, düğşük hızlarda kullanımlarda ekonomi sağlıyor.

Kullanım amacınızı netleştirirseniz ve dediklerimi dikkate alırsanız sonradan hayal kırıklığına uğramazsınız. Otomatik 1.4 77BG punto araçlarımız ş.içi standartları düşünüldüğünde çok güzel.

Yılda 1 şehir dışına çıkıyorum, diyorsanız da hiçbir problem olmaz ;)
cevap için teşekkür ederim sorumun cevabını almış bulunmaktayım.