PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto almayı düşünüyorum

gkn51
10/11/2013, 00:20
Merhaba arkadaşlar forumunuza şimdi katıldım katılma nedenimde otomatik punto almak istememdir bende şuan benzinli linea var aracımdan gayet memnunum ama anneminde kullanması için biraz daha küçük ve otomatik almak gerekiyor sorum şudur otomatik benzinli puntolar nasıldır motor olarak tanıyorum ama şanzıman sürekli sorun çıkartırmı masrafı büyükmü kullanan arkadaşlar ve bilenler bir yardım etsin baska marka araba almayıda istemiyorum fiatı seviyorum :)

ve lineam ortalama 21-22 eder bu fiyatlara temiz otomatik bulabilirmiyim?

şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

rohan4421
10/11/2013, 00:37
Hosgeldin dostum , punto hem annen icin hemde senin icin ideal bi arac kesinlikle lineadan havali . Umarim gonlunce bi arac bulabilirsin

leomar32
10/11/2013, 00:52
Hosgeldin dostum. 5 sene dualogic punto kullandım. En ufak bir şanzıman sıkıntısı yasamadım. Emin ol rahatlıkla kullana bilirsin. Bu şanzımanın sıkıntısı sadece ilk çalıstırdıgında aracı çok soguk olmasından dolayı vitesin geçmeyişi. Gacır gucur ses veriyor. Yada araç çok sogukken vites 1 de olmasına ragmen n konumuna geçiyor. Çalıstırdıktan 1 dakika sonra harekete gecersen uzun seneler sıkıntısız kullanırsın. Şimdiden hayırlı olsun

Arrest
10/11/2013, 00:57
Dostum hoşgeldin. Otomatik kullanmadigim için bilgi vermeyeceğim ama forumumuzda sıkıntiya nadir rastladigimi belirtebiliriz.

Discovery cihazımdan gönderildi

Bayram3434
10/11/2013, 02:11
Yaklaşık 20 gün önce 2008 Dynamic Dualogic aldım sorun yok gibi :)

Evren_c
10/11/2013, 10:12
Dualogic sanziman gayet sorunsuzdur. Arac soğukken motoru daha çabuk isitabilmek icin vitesleri daha geç büyütüyor, bu yüzden "bağırıyor" biraz. Bunu da sabah motor isinincaya kadar manuel modda kullanarak halledebilirsiniz. Aynı sekilde dik yokuşlarda da vites kucultme kararını vermede gecikebiliyor, bu yüzden yığılma yapabiliyor. Bunu da manuele alarak halledebilirsiniz. Özetle dualogic'in aslında otomatiklestirilmis manuel bir sanziman olduğunu unutmamak lazım. Tam otomatik konforu vermeyecek ama ona yaklasacaktir. Kronik bir sorunu olduğunu sanmıyorum. Bakımları zamanında yapıldığı müddetçe uzun yıllar sorunsuz hizmet edecektir. Ama tabii ki arıza çıkarsa, masrafı tam otomatikler ya da DSG gibi sanzimanlar kadar olmasa da hatırı sayılır miktarda olacaktır.

Anneniz kullanacaksa bence mutlaka test sürüsü yapın. Bol yokuslu bir yerde yaşıyor olsaydım, dualogic almazdim mesela ben, bunu da goz önünde bulundurun derim.

king7
10/11/2013, 10:51
otomatik puntom yok ama sunu söyleyebilirim kesinlikle lineadan daha havalı bi aractır punto :)

rohan4421
10/11/2013, 11:38
Yokuslarda start stopu dualogicte kesinlikle devreden cikartmak lazim. Ayagi frenden cekince aracin calisma suresinde kesin geri kaciyo araba. 3 sn fren devre disi kaliyor. Dualogic yokuslarda benden gecer notalmıyor ne yazikki

mucar
10/11/2013, 11:54
"Haci murat alsan bile daha iyi olur lololo"

Site mi hack'lendi yoksa sadece ben mi :) Ben yazmadım bunu.

2. Düzeltme: Foruma girdim, baktım bu başlığa bir şey yazmışım. Açtım baktım ilk satırdaki yazıyor. Yönetici arkadaşların dikkatine..

Evren_c
10/11/2013, 12:17
Yokuslarda start stopu dualogicte kesinlikle devreden cikartmak lazim. Ayagi frenden cekince aracin calisma suresinde kesin geri kaciyo araba. 3 sn fren devre disi kaliyor. Dualogic yokuslarda benden gecer notalmıyor ne yazikki

Yokuşlarda zaten motoru çalıştırmak icin fren pedalını degil vites kolunu kullanmanız gerekiyor :) bu sekilde geri kaçırmaz. Kitapçıkta da yazıyor. Dolayısıyla yokuşta start stopu devreden çıkarmanıza gerek yok.

gkn51
10/11/2013, 15:34
O zaman bu hafta lineami ilana koyayim bilgiler icin tesekkurler :-)

ST25i cihazımdan 2 ile gönderildi

CENKERR
10/11/2013, 18:02
Selamlar.bendede dualogic 2013 punto 1.4 fire ss var.ben en ufak bi sorunla karşılaşmadım şanzıman konusunda ss neredeyse hiç kullanmadım ve diger bi arkadaşında söyledigi gibi yokuşlarda kontrollü davranmak lazım , ben yokuşa girerken manuel moda geçiyorum (dik ykuşsa) daha sonra tekrar auto moda alıyorum ... ben tavsiye ederim.

fatihcam13
11/11/2013, 09:58
linea abimizdir :)

ama punto'nun daha havalı olduğuna katılıyorum. arabaya bindirdiğim herkes bayıldı.

dualogic'le ilgili olumsuz yorumlar görmedim ama ben manuel tercih ettim. yine de dsg şanzumanın daha tercih edilebilir olduğu söyleniyor genelde.

rohan4421
11/11/2013, 10:38
Yokuşlarda zaten motoru çalıştırmak icin fren pedalını degil vites kolunu kullanmanız gerekiyor :) bu sekilde geri kaçırmaz. Kitapçıkta da yazıyor. Dolayısıyla yokuşta start stopu devreden çıkarmanıza gerek yok.
dualogicte ayak frenden cekildigi an arac calısıyor. Sürekli kullanıyorum biraderin araba dualogic punto lounge.

cezalandirici083454
11/11/2013, 10:43
Selamunaleyküm bende otomatik punto var şehir içi kullanım için ideal 1,4 77bg motor biraz güçsüz kalmakta ve otomatik şanzumana alışınca rahat kullanılmakta. Satmayı düşünmekteyim

Evren_c
11/11/2013, 14:01
dualogicte ayak frenden cekildigi an arac calısıyor. Sürekli kullanıyorum biraderin araba dualogic punto lounge.

Ben anlatamadım sanırım :) Fren pedalını bırakınca çalışıyor tabii de, yokuşlarda pedalla değil, vites koluyla çalıştırmalısınız. Bu şekilde hillholder devreden çıkmaz. Bkz: kullanım kılavuzu

rohan4421
12/11/2013, 15:26
ben anladımda ancak sanırım bende anlatamadım:d dediğini yapıp vitese dokunduktan sonra otomatiklik die bişi kalmıyor . Ancak start stop devrede olmazsan frenden ayagı cekip gaza basmak yeterli geri kaçmamak için

Evren_c
12/11/2013, 15:58
ben anladımda ancak sanırım bende anlatamadım:d dediğini yapıp vitese dokunduktan sonra otomatiklik die bişi kalmıyor . Ancak start stop devrede olmazsan frenden ayagı cekip gaza basmak yeterli geri kaçmamak için

Hah tabii orası öyle maalesef :) otomatikleştirilmiş manuelin dezavantajı bu da.