PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford Focus 1.6 TDCİ 115 Beygir Sürüş Deneyimim

Arrest
04/11/2013, 20:37
Bugun kullanma fırsatım oldu 2012 model 1.6 tdci 115 beygirlik versiyonu. Araç çok atik altından fırlayacak hissi yaratıyor nerdeyse sürüş keyfi bakımından çok güzel. Bikaç viraja yozgat bulvarı üzerinde sola dönerken falan sert girdim bilerek araç çok iyi yolda tutuyor kendini. Bu konuda hiç sıkıntısı yok. Arkadaşımda 2010 honda civic var yaklaşık 0-140 km hıza kadarda yanyana kalktık sadece ilk kalkışta ( 40 km hız ) biraz önde gitti sonra belki 8 10 araba fark attım diyebilirim. Performansı çok iyi ve yakıtıda 220 TL ile 1000 KM yol yapıyor. Araç sahibi öyle dedi yani ben bilmiyorum ama. İç dizaynı çok hoş şöföre bi rahatlık sağlıyor. Düşük devirde dahi olsa turboda değilken aracın çekişi çokta irite etmedi beni mondeo 2.0 TDCİ daha cok irite etmişti. Fazla kullanma şansım olmadı ama paylaşmak istedim. Titanium X paket ve en ful olanıydı araç boşlarında hangi opsiyonel özellikler yok bilmiyorum.

Keyifli forumlar

knidos111
04/11/2013, 21:05
focusu bende çok beğeniyorum, C segmentte alıcağım tek araba

tayfux
04/11/2013, 21:28
yol tutuşu en iyi olan araçlardan birtanesidir..bende daha önce böyle bir karşılaştırma paylaşmıştım hakikaten parası hakeden çok güzel bir araç yapmışlar özellikle focus-2 deki yalıtım sorununu baya halletmişler..

görkem koçsan
04/11/2013, 21:35
parasını fazlasıyla hak eden bi araba yol tutuşu olsun konforu olsun on numara. bende ilk çıktığında test sürüşü yapmıştım adam gir hızlı gir dedi viraja sıkıntı olmasın dedim gir gir bişi olmaz dedi hakattende kımıldama bile kımıldamadı bu kadar olur yol tututş.

outlife
05/11/2013, 09:33
valla puntodan sonra geçecceğim araçlardan birisidir focus. yeni kasalarınıda çok beğeniyorum. böyle olumlu şeyler duyunca da tercihim güçleniyor. teşekkürler.

Eagle34
05/11/2013, 09:46
ben sürekli kullanıyorum şirketin aracı çokta beğenmiyorum şahsi görüşüm o paraya ne arabalar var giderim volvo alırım kamyon gibi araba:D

Battal
05/11/2013, 09:54
Focus ilk çıktığından beri yol tutuşu konusunda kendi segmentinde standartı belirliyor.
Motor ve diğer yorumlara katılıyorum.
İç tasarımını beğenemedim bir türlü. Göğsü çok yüksek, sürücüye çok yakın gibi. Çok fazla tuş var gibi geliyor. Tabii zevk meselesi bu.

tayfux
05/11/2013, 13:57
Focus ilk çıktığından beri yol tutuşu konusunda kendi segmentinde standartı belirliyor.
Motor ve diğer yorumlara katılıyorum.
İç tasarımını beğenemedim bir türlü. Göğsü çok yüksek, sürücüye çok yakın gibi. Çok fazla tuş var gibi geliyor. Tabii zevk meselesi bu.
kesinlikle göğüs konusunda haklısınız..çok çekmişler öne doğru yolcu tarafında düzgün oturulmuyor..

Arrest
05/11/2013, 14:04
kesinlikle göğüs konusunda haklısınız..çok çekmişler öne doğru yolcu tarafında düzgün oturulmuyor..

yok abi ya ön tarafı güzel yani sürücü göğse hükmediyor resmen arabaya kral benim diyebiliyosun :)

messi78
05/11/2013, 14:35
Yol tutuşu mükemmeldir focusların. Kuzenimde var bir de üstüne X paket diyorsun off tadından yenmez :D C segmentte iyi araçtır ancak içeri yol sesini biraz fazla alıyor gibime geliyor bilmem siz nasıl düşünürsünüz.

tayfux
05/11/2013, 14:44
yok abi ya ön tarafı güzel yani sürücü göğse hükmediyor resmen arabaya kral benim diyebiliyosun :)
sürücü için kesinlikle evet ama yolcu için aynı şeyleri söyleyemiyeceğim..benim boyum 1.80 ve dizlerim göğüslüğe değiyor..

blackpunt006
05/11/2013, 15:01
sürücü için kesinlikle evet ama yolcu için aynı şeyleri söyleyemiyeceğim..benim boyum 1.80 ve dizlerim göğüslüğe değiyor..

abi yapmayın şunu ya :) geçen fluence konusunda da aynı muhabbet oldu. 1.80 boyla koltuk ayarsızsa dizler değer. 2 metre boyla punto, corsa, fiesta sürenler, yolcu koltuğunda oturanlar var onlar ne yapsın :)

Arrest
05/11/2013, 15:02

benimde 1.81 koltugu az geri çekmekte fayda var :D :D :D

muti9
05/11/2013, 17:08
Doğrudur güzeldir fakat seneye puntomu satıp alacağım tek araç var o da jetta çok fena bana göre :)

Orhun1907fb
05/11/2013, 17:26
Pazardaki c segmentte jetta onderligini bitirebilecek kadar guzel bir araba focus tdci.

tayfux
05/11/2013, 18:11
abi yapmayın şunu ya :) geçen fluence konusunda da aynı muhabbet oldu. 1.80 boyla koltuk ayarsızsa dizler değer. 2 metre boyla punto, corsa, fiesta sürenler, yolcu koltuğunda oturanlar var onlar ne yapsın :)
Aykut ben 3-5 günlüğüne binmedim ailemizin aracı o araç..birde bu tepkiyi sadece ben vermedim..bu yeni focusun zaten bilinen bir eksisidir..göğüslük gereksiz kabartılmış..onun dışında dediğim gibi güzel bir araç..

örnek:

https://www.basgaza.com/focus-3-kisa-test-ve-fluence-ile-karsilastirma-konuID-10503.aspx

orta taraflarda benim dediğim şeylerden bahsediyor..

tayfux
05/11/2013, 18:12
benimde 1.81 koltugu az geri çekmekte fayda var :D :D :D
bu sefer arka tarafa sıkıntı :D

blackpunt006
05/11/2013, 20:49
Aykut ben 3-5 günlüğüne binmedim ailemizin aracı o araç..birde bu tepkiyi sadece ben vermedim..bu yeni focusun zaten bilinen bir eksisidir..göğüslük gereksiz kabartılmış..onun dışında dediğim gibi güzel bir araç..

örnek:

focus 3 kısa test ve fluence ile karşılaştırma | Basgaza.com | Oto Forum (https://www.basgaza.com/focus-3-kisa-test-ve-fluence-ile-karsilastirma-konuID-10503.aspx)

orta taraflarda benim dediğim şeylerden bahsediyor..

2012 Ford Focus SEL Start Up, Engine, and In Depth Tour - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=yod4NZqf9zU)

ato
05/11/2013, 22:12
focusun içi puntodan dar ben araba almadan baktım sürekli kullandığım bir araç teyzemde var arka koltuklar çok dar sedanıda aynı hb si de aynı alınacak bir araç değil dıştan beğeniyorsunuz ama ön koltuğu kendinize göre ayarlayın arka koltuğuna oturun ne dediğimi anlıyacaksınız